Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Poczta Camaela

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3
AutorWiadomość


Camael Whitelight

Nauczyciel
Wiek : 27
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 185
C. szczególne : tęczówki w kolorze oceanu; bransoletka z morskiego szkła; zapach Lordków i drzewa sandałowego; tatuaż z Oazy Cudów na łopatce; rozległa blizna na ramieniu po rozszczepieniu; obrączka
Dodatkowo : animag (kot syberyjski)
Galeony : 1039
  Liczba postów : 1057
https://www.czarodzieje.org/t18633-camael-ariel-whitelight
https://www.czarodzieje.org/t18638-alphard#533258
https://www.czarodzieje.org/t18639-anioly-i-demony
https://www.czarodzieje.org/t18634-camael-whitelight#533045
Poczta Camaela - Page 3 QzgSDG8
Moderator
Poczta Camaela - Page 3 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 3 Empty Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 3 EmptySob Kwi 04 2020, 21:13;

First topic message reminder :


Sowa Camaela


Alphard


Niesamowicie wredna i absolutnie nieszanująca kogokolwiek prócz Camaela sowa. Nie dziobie tylko wtedy kiedy dasz mu smakołyk - w innym wypadku, cóż, obyś miał w zanadrzu zaklęcia lecznicze lub plastry.

tak pisze Cam:

tak możesz pisać Ty:


Ostatnio zmieniony przez Camael Whitelight dnia Pon Mar 22 2021, 19:25, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość


Drake Lilac

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 210 cm
C. szczególne : Bardzo wysoki i barczysty. Praktycznie cały czas nosi na palcu pierścień tojadowy - tak na wszelki wypadek.
Dodatkowo : Wilkołak, prefekt naczelny
Galeony : 253
  Liczba postów : 1622
https://www.czarodzieje.org/t20288-drake-lilac
https://www.czarodzieje.org/t20289-poczta-drake-a#636524
https://www.czarodzieje.org/t20286-drake-lilac#636463
https://www.czarodzieje.org/t20314-drake-lilac-dziennik#638560
Poczta Camaela - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Camaela - Page 3 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 3 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 3 EmptyWto Kwi 05 2022, 06:53;

Szanowny Panie Profesorze

Na lekcji zajmowaliśmy się rzucaniem zaklęcia Abdico Visus, które sprawia że przedmiot na który zostało ono rzucone staje się niewidzialny. Nie działa jednak na istoty żywe, ponieważ do ich ukrycia używa się zaklęcia kameleona bądź w rzadkich przypadkach eliksiru niewidzialności. Może zostać ono użyte na przedmiotach w celu zrobienia z nich niewidzialnych pułapek. Może być także zastosowane na okręgu stworzonym przez zaklęcie Terminus Vetiti, chociaż zastanawiam się czy nie warto wypróbować jego skuteczności również na Tonitrus Esnaro.
Osobiście zaklęcie rzucałem na smoczą figurkę i chociaż za pierwszym razem zaklęcie nie wyszło mi w ogóle tak jak powinno, tak przy drugiej próbie wyszło ono świetnie. Następnie kolejną część lekcji poświęciliśmy na odczarowaniu przedmiotu tak żeby ponownie stał się w pełni widoczny. Można było do tego użyć albo Disclore bądź Enutitatum. Zdecydowałem się skorzystać z tego drugiego, ponieważ stanowiło dla mnie nieco większe wyzwanie. Różnią się tym że Disclore jest w stanie przywrócić pierwotny kształt tylko obiektowi w który zostało wycelowane, a Enutitatum oddziałowuje na większość przetransmutowanych obiektów w promieniu nawet kilku metrów. Nie udało mi się odczarować figurki całkowicie, ponieważ w jednym punkcie nadal była niewidoczna.

Drake Lilac

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Wacław Wodzirej

Student Hufflepuff
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 172 cm
C. szczególne : Miodowe końcówki włosów | dziwny wąs pod nosem | pieprzyk po lewej stronie nosa | blizna na lewej ręce | zawsze gotów rzucić w Ciebie kasztanem
Galeony : 710
  Liczba postów : 504
https://www.czarodzieje.org/t21017-waclaw-wodzirej#675364
https://www.czarodzieje.org/t21021-poczta-wacka#675681
https://www.czarodzieje.org/t21018-waclaw-wodzirej#675372
https://www.czarodzieje.org/t21057-waclaw-wodzirej#676702
Poczta Camaela - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Camaela - Page 3 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 3 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 3 EmptyWto Kwi 05 2022, 23:38;

Szanowny Panie Profesorze!

Pisze w odpowiedzi na zadaną prace domową tudzież relację z podsumowaniem o materiale z ubiegłych zajęć.


Na ostatnich zajęciach zajmowaliśmy się zaklęciem o wdzięcznej nazwie abdico visus, które w swojej specyfice ma czynić przedmioty niewidzialnymi. Sprawa jest prosta, kiedy przedmioty są niewinne małe oraz trudniejsze, gdy gabaryty przedmiotów rosną. Cóż, zapewne jest to prosta zasada transmutacyjna: im coś jest większego, tym więcej potrzeba umiejętności. Tudzież potencjału. Tudzież talentu. Kłamstwem byłoby uznanie go za banalne i prostackie, gdyż w moim przypadku skończyło się to niewielkim pożarem. Zaś już zaczarowany przedmiot mieliśmy następnie odczarować.

Do tego wykorzystane było zaklęcie enutitatum. Niemniej ja posłużyłem się zaklęciem prostszym, o działaniu punktowym. Mianowicie zaklęcie disclore, zaś wybór był względnie prosty - nie chciałem powodować kolejnego wypadku na zajęciach a i pewnej śmiałości przy zaklęciu było mi brak. Dwa powyższe zaklęcia różnią się od siebie, ale jeśli się potrafi to można je wykorzystać w sposób podobny. Przez co rozumiem "zdjęcie" z przedmiotu abdico visus. Chociaż jestem zwolennikiem prostoty w wykonywaniu prac, tak też enutitatum w wielu wypadkach może zdawać się niezastąpione. Chociażby przy odległości różdżki od przedmiotu użycia zaklęcia.
Z wyrazami szacunku
Wacław Wodzirej
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Archie N. Darling

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 175cm
C. szczególne : Bardzo jasne oczy, kolczyk w języku, dużo biżuterii, kokosowy zapach, irlandzki akcent, dźwięczny głos
Dodatkowo : Prefekt
Galeony : 813
  Liczba postów : 365
https://www.czarodzieje.org/t21279-budowa-archie-n-darling#686920
https://www.czarodzieje.org/t21280-and-my-darling#686976
https://www.czarodzieje.org/t21278-archie-n-darling-kuferek#686919
https://www.czarodzieje.org/t21282-archie-n-darling-dziennik#687
Poczta Camaela - Page 3 QzgSDG8
Moderator
Poczta Camaela - Page 3 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 3 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 3 EmptySro Kwi 06 2022, 18:24;

Szanowny Panie Profesorze,

Zaklęcie transmutacyjne "Abdico visus" ciężko sklasyfikować pod względem jego trudności. Ten urok sprawia, że przedmiot, na który zostanie rzucony, staje się niewidzialny. Poziom trudności zależny jest oczywiście od gabarytów zaczarowanego przedmiotu - co innego rzucić zaklęcie na pióro, co innego na krzesło i jeszcze co innego na szafę. Łatwo można się przekonać co do skuteczności tego zaklęcia, ponieważ odpowiednio rzucone sprawi, że nie da rady dostrzec żadnych zarysów danego przedmiotu. Nie sposób jednak stosować go na istotach żywych - do tego służy zaklęcie Kameleona. Problem z istotami żywymi jest najprawdopodobniej taki, że mimo wszystko charakteryzują się większą ilością ruchu i w żywych ciałach nieustannie zachodzą jakieś procesy i zmiany.
Zaklęcie "Disclore" jest jednym z najprostszych zaklęć transmutacyjnych i pozwala na przywrócenie do oryginalnego stanu raz zaczarowanego przedmiotu. Ma działanie punktowe, więc odczarowuje tylko ten przedmiot, który jest wskazany różdżką. Trudniejszym zaklęciem o podobnym działaniu jest "Enutitatum", którego siła jest (tak jak w przypadku Abdico visus) zależna od umiejętności czarodzieja. Enutitatum powoduje odczarowanie przetransmutowanych przedmiotów w obrębie minimum metra od osoby rzucającej zaklęcie.

Archibald Darling
Slytherin, 8 rok
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Marla O'Donnell

Student Gryffindor
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 168 cm
C. szczególne : szeroki uśmiech, roziskrzone spojrzenie, głośny śmiech, koścista sylwetka, bardzo ekspresyjny sposób bycia, wyraźnie zarysowane kości policzkowe, irlandzki akcent, często wplata kolorowe apaszki we włosy
Galeony : 1209
  Liczba postów : 759
https://www.czarodzieje.org/t20424-marla-o-donnell#646655
https://www.czarodzieje.org/t20478-marla-o-donnell#647470
https://www.czarodzieje.org/t20470-marla-o-donnell#647414
https://www.czarodzieje.org/t20875-marla-o-donnell
Poczta Camaela - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Camaela - Page 3 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 3 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 3 EmptyPon Kwi 11 2022, 16:12;

Szanowny Panie Profesorze,

oto sprawozdanie z ostatniej lekcji.

W pierwszym etapie przy pomocy zaklęcia Abdico visus musiałam sprawić, że stół stanie się niewidzialny. Jest to czar z pozoru prosty, aczkolwiek uważam, że każde zaklęcie związane z niewidzialnością wymaga finezji, praktyki i niesamowitego skupienia. Im większy przedmiot tym jest to oczywiście trudniejsze i właśnie dlatego podejrzewam, że miałam z nim lekki problem - aczkolwiek chciałam podziękować za Pana wiarę w to, że jestem na tyle wprawiona, iż sobie z tym poradzę! Dodatkowo chyba coś pomieszałam z ruchem nadgarstka i za bardzo kombinowałam (a to wszystko przez to, że w najnowszym numerze "Transmutacji współczesnej" był o tym artykuł i dywagowali o tym, że przez ostatnie stulecia wszyscy czarodzieje robili to źle - będę musiała do nich napisać, że się mylą!), w efekcie czego jedna noga stołu dalej była widoczna. Pozwoliłam więc sobie ponowić inkantację, żeby stół całkowicie zniknął i przyznam szczerze, że byłam zaskoczona, że mi się udało skupić w takim chaosie. Zastanawia mnie też czy właśnie w oparciu o jakąś rozszerzoną wersję Abdico visus funkcjonuje peleryna niewidka albo w pewnym stopniu pokój życzeń (który przecież nie jest widoczny dla każdego).

Następnie, w celu przywrócenia widoczności przedmiotu, zastosowałam Enutitatum. Mogłam posłużyć się również Disclore, ale działa ono punktowo, gdzie przy takich gabarytach byłoby to dosyć problematyczne i w sumie zajęłoby o wiele więcej czasu. Tak teraz z perspektywy czasu sobie myślę, że przez przypadek mogłam też odczarować przedmioty innych, którzy znajdowali się blisko mnie, gdyż Enutitatum ma o wiele większy zasięg - nawet do kilku metrów! Aczkolwiek nie podejrzewam się o aż tak duże umiejętności, żebym była w stanie cofnąć działanie Abdico visus połowie klasy. Z tym zaklęciem nie miałam żadnych problemów i już przy pierwszej próbie zaskakująco szybko odniosłam sukces, co wynika pewnie z wprawy, wielu godzin ćwiczeń i mojego zamiłowania do transmutacji.

Pozdrawiam,

Marla O’Donnell
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Nathaniel Bloodworth

Absolwent Slytherinu
Wiek : 25
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 190 cm
C. szczególne : Pierścień na palcu lewej ręki (pochłaniacz magii), podłużna blizna na prawym przedramieniu, skórzana rękawiczka na prawej ręce
Dodatkowo : Oklumencja
Galeony : 3139
  Liczba postów : 1870
https://www.czarodzieje.org/t17075-nathaniel-bloodworth#476657
https://www.czarodzieje.org/t17080-nathaniel-bloodworth#476778
https://www.czarodzieje.org/t17070-nathaniel-bloodworth
Poczta Camaela - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Camaela - Page 3 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 3 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 3 EmptyCzw Kwi 14 2022, 20:22;

List został naskrobany na losowej wyrwanej z historycznej księgi stronie

Cam,


myślę, że wiem, gdzie można spróbować szukać miecza Ectora. Wiesz, chodzi o te artefakty, na które zrobił się taki szał. Kurewsko nie chce mi się iść tam samemu, przydałoby mi się dobre towarzystwo. Biorę butelkę whisky i czekam na Ciebie na tych ruinach na obrzeżach Londynu, co na nich się kiedyś zjaraliśmy prawie do nieprzytomności.
Nate
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 31830
  Liczba postów : 87725
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Poczta Camaela - Page 3 QzgSDG8
Specjalny
Poczta Camaela - Page 3 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 3 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 3 EmptyPią Cze 10 2022, 13:26;

Camael,

Wasza matka zmarła dziś w nocy. Pogrzeb w sobotę o 16:00 na cmentarzu w Dolinie.
Ojciec

______________________

Poczta Camaela - Page 3 Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Maximilian Brewer

Student Gryffindor
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Czystość Krwi : 10%
Wzrost : 178 cm
C. szczególne : Blizny na całym ciele, które wychynęły po usunięciu wszystkich mugolskich tatuaży, runa agliz na lewym ramieniu, krwawa obrączka na palcu serdecznym prawej dłoni, blizna w kształcie błazeńskiej czapki na prawej piersi, trzy blizny przez całe plecy
Dodatkowo : Jasnowidzenie
Galeony : 1776
  Liczba postów : 1310
https://www.czarodzieje.org/t18375-maximilian-brewer
https://www.czarodzieje.org/t18475-listy-tradycyjne-maxa#526264
https://www.czarodzieje.org/t18474-max-nie-zaprasza#526263
https://www.czarodzieje.org/t18374-maximilian-brewer
https://www.czarodzieje.org/t18428-maximilian-brewer-dziennik#52
Poczta Camaela - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Camaela - Page 3 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 3 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 3 EmptyCzw Cze 30 2022, 20:31;

Panie Profesorze,

pewnie wyda się to Panu co najmniej dziwaczne, ale mimo to prosiłbym o spotkanie. To nie jest coś, co dotyczy kwestii szkolnych, ale coś, o czym muszę porozmawiać z Panem osobiście. Więc prosiłbym o wyznaczenie dnia spotkania.

Z poważaniem
Maximilian Brewer
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Irvette de Guise

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 21
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 172cm
C. szczególne : Burza rudych włosów, piegi, lawendowy tatuaż za lewym uchem, krwawa obrączka na palcu
Dodatkowo : Hipnoza, prefektka naczelna
Galeony : 762
  Liczba postów : 1576
https://www.czarodzieje.org/t19796-irvette-lavena-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19821-poczta-irvette#601307
https://www.czarodzieje.org/t19822-znajomi-rudej#601308
https://www.czarodzieje.org/t19797-irvette-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19820-irvette-de-guise-dziennik#601
Poczta Camaela - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Camaela - Page 3 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 3 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 3 EmptySob Wrz 03 2022, 22:15;

Szanowny Profesorze Whitelight,

Bardzo się cieszę, że to Pan został naszym nowym opiekunem. Mam nadzieję, że Slytherin przyniesie Panu dumę i powody do radości.
Dziękuję za gratulację związane z moim awansem na prefekt naczelną. Jak zawsze postaram się pilnować porządku i przyczynić, by Dom Salazara nie tylko zdobył Puchar Quidditcha, z którego jesteśmy niesamowicie dumni, ale i Puchar Domów.
Jeśli jest coś, co jako prefekt mogłabym dla Pana zrobić, lub na co zwrócić szczególną uwagę, by nasza współpraca w tym roku szkolnym przebiegała pomyślnie, proszę się nie krępować i dać mi o tym znać. Zrobię wszystko, by ten rok przebiegł z naszej strony jak najspokojniej.

Z wyrazami szacunku,

Irvette de Guise
______________________    
When writing the story of your life, don’t let anyone else hold the pen
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Maximilian Felix Solberg

Rok Nauki : VII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 194 cm
C. szczególne : leworęczność, dupa nie zaklęciarz, Znak zorzy w postaci czerwonej kreski na palcach lewej dłoni, tatuaż kojota na lewym ramieniu,Telepatyczne połączenie z Brewerem
Galeony : 1075
  Liczba postów : 9320
https://www.czarodzieje.org/t18528-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18530-poczta-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18542-relacje-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18529-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18677-max-felix-dziennik
Poczta Camaela - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Camaela - Page 3 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 3 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 3 EmptyWto Wrz 20 2022, 11:44;

Szanowny Profesorze Whitelight,

Proszę wybaczyć mi tak bezpośrednie i dość osobiste pytanie, ale czy z Beatrice i dzieckiem wszystko w porządku? Dawno nie otrzymałem od niej wiadomości i nie odpowiedziała na mój ostatni list, co zdecydowanie nie jest w jej stylu, ale trochę się martwię. Mam nadzieję, że niepotrzebnie, ale na wszelki wypadek wolałem się upewnić...
 

Max Solberg
______________________ 
I thought that I could walk away easily
But here I am, falling down on my knees
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Poczta Camaela - Page 3 QzgSDG8
Poczta Camaela - Page 3 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 3 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 3 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Poczta Camaela

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 3 z 3Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Poczta Camaela - Page 3 QCuY7ok :: 
akcesoria postaci
 :: 
poczta
-