Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Olivia Callahan

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Olivia Callahan

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 173
C. szczególne : lekka wada wzroku; zmuszona jest przez nią nosić okulary, wąskie usta, gęste i długie włosy
Dodatkowo : Prefektka
Galeony : 784
  Liczba postów : 1116
https://www.czarodzieje.org/t18233-olivia-callahan
https://www.czarodzieje.org/t18263-pegaz
https://www.czarodzieje.org/t18255-oli
https://www.czarodzieje.org/t18234-olivia-callahan
Olivia Callahan QzgSDG8
Gracz
Olivia Callahan Empty


PisanieOlivia Callahan Empty Olivia Callahan   Olivia Callahan EmptySro Lut 12 2020, 20:13;


Olivia "Oli" Callahan

DATA URODZENIA28  luty  2004
CZYSTOŚĆ KRWI 25%
MIEJSCE URODZENIACork, Irlandia
MIEJSCE ZAMIESZKANIACork
W HOGWARCIE JEST OD KLASYI
OBECNIE JEST NA ROKUV
WYMARZONY DOMGryffindor
WYBRANY WIZERUNEKAnna von Klinski

Wyglad

WZROST 173 cm
BUDOWA CIAŁA wysportowana budowa ciała, z wyraźnie zaznaczonymi krągłościami
KOLOR OCZU niebieskie
KOLOR WŁOSÓW jasno-brązowe - najczęściej latem, ciemnieją wraz z nadejściem zimy lub pod wpływem rzucanego przez dziewczynę zaklęcia
ZNAKI SZCZEGÓLNE lekka wada wzroku; zmuszona jest przez nią nosić okulary, wąskie usta, gęste i długie włosy
PREFEROWANE UBRANIA Oli jak typowa dziewczyna lubi wyglądać ładnie, jednocześnie mocno stawia na wygodę i samopoczucie jeśli chodzi o dobór ubrań. W jej kufrze znaleźć można nie tylko dopasowane jeansy czy bluzki, ale również kilka sukienek, kraciastych koszul, a także zwykłe dresowe spodnie. Nigdy nie wyrobiła sobie określonego stylu ubierania, chociażby ze względu na ograniczenia finansowe jej rodziny. Najczęściej trafiały w jej ręce ubrania z drugiej ręki, które brunetka sama w jakiś sposób przerabiała, następnie odpowiednio dobierając poszczególne części garderoby, aby tworzyły spójną całość.

Charakter

Olivia nigdy nie była typową duszą artystyczną, właściwie nie odznacza się żadnym talentem; czy to do malowania, śpiewania czy też pisania, jednak często sprawia wrażenie, jakby przybyła z innego świata. Mijając ją na ulicy można odnieść wrażenie, że jest całkowicie obojętna na wszystko; pewnie nawet nie zwróci uwagi na to jak wygląda chłopak, który trąci ją przypadkowo ramieniem idąc chodnikiem. Brunetka - niestety - ma tendencję do "wyłączania" się ze świata rzeczywistego, dlatego należy wybaczyć jej, gdy nagle podczas rozmowy, po prostu sobie pójdzie, choć chwilę wcześniej była jej aktywnym uczestnikiem.
Na szczęście pomimo tej dziwnej, może nieco zabawnej przypadłości Olivia ma niezwykle rozwiniętą intuicję, obserwując ją nieraz odnosi się wrażenie, że ktoś nią kieruję, podszeptując prawie zawsze trafne rozwiązanie problemów. Należy do osób, które doskonale potrafią nad sobą zapanować, rzadko kiedy ulega wpływom innych, jednocześnie chętnie słucha cudzych sugestii, lecz sama decyduje, co z nimi zrobić.
Przyjaźń, wolność i lojalność - są to cechy które Oli niezwykle sobie ceni i uważa je za najważniejsze w swoim życiu. Jest bystrą dziewczyną, która nierzadko przez swoje ogromne lenistwo i stawianie innych rzeczy ponad naukę ma spore problemy z osiągnięciem wybitnych wyników (próbuje to przezwyciężyć).
Panienka Callahan kryje w sobie naturalną ciekawość oraz chęć poznawania najskrytszych tajemnic świata magii, jak i mugoli. Być może wynika to z tego, że łączy w sobie te dwie tak bardzo różne, a jednak podobne rzeczywistości.
Wyrazem uczuć nigdy nie były dla niej wielkie słowa, lecz działanie. Nawet jeśli niekiedy te - działania - podjęte przez sama Olivie graniczyły głupotą to nigdy nie brakowało jej odwagi. Może wynika to poniekąd z faktu, że brunetka lubi nowości i przygody, niezależnie od wieku zawsze gotowa była rzucić się w ich wir i tak zostało jej do dziś. Posiada naturalną moralność, z której nawet nie zdaje sobie sprawy, reaguje na wszystko, co ludzkie, dostrzegając wartość obecności innych.
Pomimo domu w jakim się wychowała jest elegancka (czego nauczył ją Boyd), wie co powiedzieć, by sprawić innym przyjemność, a przy tym wydaje się być nadzwyczaj opanowana, jednak jak każdy ma również swoje za uszami - bywa złośliwa, zwłaszcza w momencie, gdy ktoś nadepnie jej na odcisk.
Potrafi być naprawdę obiektywna, a jednocześnie odznacza się niebywałą szczerością, której oczekuje również od innych, tak samo jak własnego zdania. Ktoś, kto tylko potakuje jej słowom, nigdy nie będzie miał okazji się z nią zaprzyjaźnić. Uwielbia rozmawiać z ludźmi, wyznając zasadę, że każdy ma coś ciekawego do powiedzenia, stąd też nie stroni od ludzi z tzw, ,,marginesu społecznego" lub psychopatów. W każdym umie dostrzec coś interesującego. Jest spontaniczna - działa pod wpływem chwili, umie sobie radzić w najmniej oczekiwanych sytuacjach, lecz czasem robi coś zanim pomyśli i... ma to różne skutki. Jej uwagę zwracają osoby wiarygodne, pełne poczucia humoru i godne zaufania. Uwielbia się śmiać, uwielbia robić kawały, lecz zawsze stara się dostrzec granicę pomiędzy zranieniem osoby a zwykłym dowcipem. Jest lojalna wobec przyjaciół, gdyby z kimś się zaprzyjaźni, jest to „związek” na całe życie. Za bliskich byłaby nawet gotowa oddać życie. Wierna swoim ideałom, jednak nie zamyka się jedynie na nie. Chętnie wysłucha zdania drugiej osoby, dlatego jest świetnym kompanem wszelkich dyskusji.  Uważa, że wiele rzeczy można rozwiązać szczerą rozmową, a nie od razu sięgać po różdżki; zawsze to ona była osobą, która godziła dwie zwaśnione strony. Nie brakuje jej cierpliwości, często spędza nad jedną sprawą kilkanaście godzin, ale wcale jej to nie przeszkadza, ta cecha wiążę się z tym, że dziewczyna potrafi być bardzo dokładna, zwłaszcza gdy już się czegoś podejmie; zawsze wykonuje owe zadanie dając z siebie 150%. Nie można zarzucić jej tego, że jest bałaganiarą. W jej otoczeniu zawsze panuje porządek, którego pilnuje. Uważa że jeśli człowiek ma porządek wokół siebie świadczy to, o tym że i w głowie ma coś więcej niż pustkę.


Historia

Państwo Callahan to prości ludzie, którzy przez zupełny brak ambicji w życiu nie osiągnęli - poza gromadką dzieci - niczego wielkiego. Ona - uważa, że rolą w życiu jaką przyszło jej pełnić jest bycie matką i wychowywanie dzieci; trzyma się tego założenia od kilku lat, choć opiekowanie się nimi ogranicza do absolutnego minimum. On - sądzi, że w kraju, w którym przyszło mu żyć nie ma dla niego odpowiedniej pracy, która dodatkowo mogłaby spełniać jego wymagania w kwestiach finansowych. Tak długo wmawiał to wszystkich wokoło, że z czasem chyba sam uwierzył w swoje kłamstwa, a to skutecznie powstrzymywało go przed podjęciem jakiegokolwiek zajęcia, które mogłoby przynieść rodzinie chociaż kilka knutów.  Te dwa czynniki sprawiły, że życie jakie wiedli było naprawdę skromne; dochody, które mieli pochodziły głównie z zasiłków.
Odkąd Oli tylko sięga pamięcią ich dom zawsze pełen był radosnych okrzyków i roześmianych buziek. Nawet jeśli ich rodzice nie byli tymi wzorowymi to w umyśle brunetki utrwaliły się wspomnienia - głównie dzięki licznemu rodzeństwu, które określić mogła mianem szczęśliwych, niosących ze sobą poczucie przynależności, miłości i troski, jakimi była obdarowywana z każdej strony. Na świat przyszła jako drugie dziecko państwa Callahan i jako pierwsza córka, później pojawiły się kolejne pociechy, co sprawiało, że na 15 metrów kwadratowych posiadłości w której mieszkali przypadało jedno dziecko. Nic więc dziwnego, że od początku uczona była, iż z pozostałymi należy dzielić się wszystkim, natomiast starszy brat stał się dla niej prawdziwym bohaterem, którego naśladowała i "prześladowała" na każdym kroku. Brunetka była tym typem dziecka, które wykazywało się niezwykłą inteligencją oraz podobnie, jak najstarszy z rodzeństwa ogromną ciekawością, zawsze dbała o nienaganną postawę i starała się być dumą nie tyle rodziców, co starszego brata - Boyda. W dodatku była bardzo absorbująca, krocząc niczym dzień własnego brata, dzięki niemu oraz jego kolegom poznawała świat magii, którego temat w domu był raczej unikany, chociażby z tego względu, że państwo Callahan nie wierzyli w to, że któreś z ich pociech osiągnie w nim coś więcej;  po ziemi chodziło przecież tak dużo utalentowanych czarodziejów i czarownic wywodzących się ze starych, czystokrwistych rodów.
W dniu, w którym Olivia otrzymała list ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie była najszczęśliwszą na całym świecie i we wszechświecie jedenastolatką. Radość, którą wówczas odczuwała mieszała się ze strachem, lecz kiedy trafiła w mury szkoły, szybko odnalazła w nich swój drugi dom. Przez pierwsze pół roku to Boyd był jej przewodnikiem i tym, który zawsze udzielał trafnych rad, jednakże duże znaczenie w rozwoju szkolnym dziewczyny miała  również jej wrodzona intuicja. Mimo początkowych problemów szybko odnalazła się w nowej rzeczywistości, stawiając swoje pierwsze kroki w świecie magii, który czasem zdaje się ją pochłaniać całkowicie.


Rodzina


★ Janet i Benedict Callahan – rodzice; czarodzieje należący do rodzin, które bez najmniejszego skrępowania dopuszczały się mieszania krwi z mugolami. Żadne z nich nie jest idealne, lecz stanowią dobraną parę - oboje są gnuśni, pozbawieni jakichkolwiek ambicji i poczucia obowiązku zapewnienia godnego życia sobie i swoim dzieciom. Kwintesencją ich życia - właśnie tylko i wyłącznie - jest przesiadywanie na werandzie proszącej się o remont rezydencji i kopcenie Volde-Mortów.
★ Boyd Callahan - najstarszy z rodzeństwa, w oczach Oli jest najcudowniejszym bratem. Łączą ich bardzo zażyłe, a przede wszystkim pozytywne relacje. Chłopak wciąż jest dla brunetki przykładem do naśladowania, choć zdarzają im się sprzeczki - jak to bywa w rodzinie.
★ Gromada rodzeństwa w wieku od kilku do kilkunastu lat - mniej lub bardziej urocze dzieciaki, za które i Olivia czuje się odpowiedzialna, lecz w minimalnie mniejszym stopniu niż Boyd; w ich kwestii bywa czasem egoistyczna.


Ciekawostki


★ Nie radzi sobie z lataniem na miotle, głównie przez lęk wysokości, który wręcz ją paraliżuje. Lekcje latania na miotle były dla niej (i wciąż są) koszmarem; zdarza się jej tak panikować, że wręcz zanosi się płaczem,
★ za to doskonale radzi sobie z zaklęciami - stara się je poznawać i używać ich jak najczęściej,
★ ma bardzo dobrą pamięć do dat, dlatego w szkole bardzo przypadły jej do gustu zajęcia z Historii Magii,
★ uwielbia lody o smaku cytrynowym,
★ ma hopla na punkcie swoich włosów, bardzo o nie dba (czasem wręcz przesadnie) dlatego, że do 12 - tego roku życia matka obcinała ją na tzw. "chłopaka",
★ od dwóch lat tańczy, właściwie jest samoukiem, jednak sprawa jej to dużo satysfakcji oraz radości, nawet jeśli nie wychodzi jej to dobrze,
★ jest dość kochliwą dziewczyną; dość szybko potrafi się kimś mocno zauroczyć (stan ten najczęściej trwa od kilku dni do paru miesięcy), myli to też często z zakochaniem,
★ swoją przyszłość wiąże z uzdrawianiem, choć nie jest jeszcze pewna, w którym dokładnie kierunku chce pójść, lecz przykłada wagę do tego przedmiotu w szkole,
★ jej ulubionym daniem jest pizza, mogłaby ją jeść codziennie.Ostatnio zmieniony przez Olivia Callahan dnia Nie Lut 16 2020, 22:22, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Olivia Callahan

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 173
C. szczególne : lekka wada wzroku; zmuszona jest przez nią nosić okulary, wąskie usta, gęste i długie włosy
Dodatkowo : Prefektka
Galeony : 784
  Liczba postów : 1116
https://www.czarodzieje.org/t18233-olivia-callahan
https://www.czarodzieje.org/t18263-pegaz
https://www.czarodzieje.org/t18255-oli
https://www.czarodzieje.org/t18234-olivia-callahan
Olivia Callahan QzgSDG8
Gracz
Olivia Callahan Empty


PisanieOlivia Callahan Empty Re: Olivia Callahan   Olivia Callahan EmptyCzw Lut 13 2020, 10:26;

Gotowe wub kuferek
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Elijah J. Swansea

Mieszkaniec Doliny
Wiek : 21
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 185 cm
C. szczególne : znamię na karku, na które nie działa metamorfomagia; okulary do czytania, na szyi drewniana zawieszka w kształcie aparatu fotograficznego
Dodatkowo : metamorfomagia
Galeony : 1353
  Liczba postów : 2805
https://www.czarodzieje.org/t16927-elijah-julian-swansea#471679
https://www.czarodzieje.org/t16932-jeczybula#471794
https://www.czarodzieje.org/t16933-elijah-j-swansea#471795
https://www.czarodzieje.org/t16919-elijah-j-swansea
https://www.czarodzieje.org/t18741-elijah-j-swansea-dziennik#537
Olivia Callahan QzgSDG8
Gracz
Olivia Callahan Empty


PisanieOlivia Callahan Empty Re: Olivia Callahan   Olivia Callahan EmptyCzw Lut 13 2020, 20:19;

Hej heart po przeczytaniu Twojej karty mam kilka drobnych uwag.

Przede wszystkim Olivia wydaje się nie mieć wad. Jest odważna, szczera, dokładna, cierpliwa itd, ale przecież nie ma ludzi idealnych. Chciałabym zobaczyć tutaj kilka wad.
Poza tym mam wrażenie, że jej opanowanie i cierpliwość koliduje z podejmowaniem działań bez zastanowienia (ze spontanicznością trochę też).

Mam też uwagę odnośnie do kuferka - generalnie jest zrobiony dobrze, ale widzę, że Twoja postać tańczy już od dwóch lat. Jeśli uważasz, że jest dobra w tym co robi, dobrze byłoby zobaczyć punkty w działalności artystycznej.

Edit: dopiero teraz zauważyłam, że zaznaczyłaś Gryffindoru, ale prawdę mówiąc w tym momencie wychodzi mi bardziej Hufflepuff, może Ravenclaw.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Olivia Callahan

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 173
C. szczególne : lekka wada wzroku; zmuszona jest przez nią nosić okulary, wąskie usta, gęste i długie włosy
Dodatkowo : Prefektka
Galeony : 784
  Liczba postów : 1116
https://www.czarodzieje.org/t18233-olivia-callahan
https://www.czarodzieje.org/t18263-pegaz
https://www.czarodzieje.org/t18255-oli
https://www.czarodzieje.org/t18234-olivia-callahan
Olivia Callahan QzgSDG8
Gracz
Olivia Callahan Empty


PisanieOlivia Callahan Empty Re: Olivia Callahan   Olivia Callahan EmptyPią Lut 14 2020, 09:36;

Hej heart Pozwolę sobie zacytować Twoje uwagi, żeby łatwiej było mi wskazać rzeczy, o których piszesz. A więc tak:

@Elijah J. Swansea napisał:
Przede wszystkim Olivia wydaje się nie mieć wad. Jest odważna, szczera, dokładna, cierpliwa itd, ale przecież nie ma ludzi idealnych. Chciałabym zobaczyć tutaj kilka wad.

Wady w Karcie Postaci są wymienione, jednak w sposób subtelny przez co może nie widać ich po pierwszym razie, gdy przeczyta się całą kartę, mianowicie:

.... często sprawia wrażenie, jakby przybyła z innego świata. Mijając ją na ulicy można odnieść wrażenie, że jest całkowicie obojętna na wszystko; pewnie nawet nie zwróci uwagi na to jak wygląda chłopak, który trąci ją przypadkowo ramieniem idąc chodnikiem. Brunetka - niestety - ma tendencję do "wyłączania" się ze świata rzeczywistego, dlatego należy wybaczyć jej, gdy nagle podczas rozmowy, po prostu sobie pójdzie, choć chwilę wcześniej była jej aktywnym uczestnikiem.  tu mamy do czynienia z pewnego rodzaju ignorancją, która Oli wykazuje się wobec innych, przez co może być postrzegana jako osoba prymitywna, nie jest to zbyt dobrze odbierane przez otoczenie, zaś przez niektórych może być uznawana za dziwaczkę - tu mamy pierwszą wadę dziewczyny.

Jest bardzo bystrą dziewczyną, która nierzadko przez swoje ogromne lenistwo i stawianie innych rzeczy ponad naukę ma spore problemy… tu mamy przykład kolejnej wady dziewczyny, jest po prostu leniem, co jest ewidentnie kolejną wadą.

Nawet jeśli niekiedy te - działania - podjęte przez sama Olivie graniczyły głupotą oraz lecz czasem robi coś zanim pomyśli i... ma to różne skutki.   cytaty te wskazują na to, że dziewczyna bywa bezmyślna, choć nie jest to napisane wprost. Tu mamy kolejną wadę Oliv.

jest dość kochliwą dziewczyną; dość szybko potrafi się kimś mocno zauroczyć    fakt ten również może być odbierany przez niektórych (głównie chłopaków) jako wada, wskazująca na to, że dziewczyna lata z kwiatka na kwiatek.

Oprócz wad charakteru w Karcie Postaci zawarłam również takie wady jak: wada wzroku, wąskie usta czy fakt, że ubrania nosi jedynie z drugiej ręki.

@Elijah J. Swansea napisał:
Poza tym mam wrażenie, że jej opanowanie i cierpliwość koliduje z podejmowaniem działań bez zastanowienia (ze spontanicznością trochę też).

doskonale potrafią nad sobą zapanować, rzadko kiedy ulega wpływom innych, jednocześnie chętnie słucha cudzych sugestii, lecz sama decyduje, co z nimi zrobić  opanowanie oraz cierpliwość tyczy się głównie relacji międzyludzkich, natomiast podejmowanie działań bez zastanowienia oraz spontaniczność tyczy się głównie działań w znaczeniu fizycznym, jak np wyjście do Zakazanego Lasu, co dodatkowo nawiązuje do kolejnej cechy charakteru Oli ujętej w kp, którą jest wrodzona ciekawość. Poniżej zamieszczam cytaty odnośnie jej spontaniczności i podejmowaniu działań bez zastanowienia.

chęć poznawania najskrytszych tajemnic świata magii, jak i mugoli
Wyrazem uczuć nigdy nie były dla niej wielkie słowa, lecz działanie. Nawet jeśli niekiedy te - działania - podjęte (…) nigdy nie brakowało jej odwagi. Może wynika to poniekąd z faktu, że brunetka lubi nowości i przygody, niezależnie od wieku zawsze gotowa była rzucić się w ich wir i tak zostało jej do dziś

Jest spontaniczna - działa pod wpływem chwili, umie sobie radzić w najmniej oczekiwanych sytuacjach…


@Elijah J. Swansea napisał:
Mam też uwagę odnośnie do kuferka - generalnie jest zrobiony dobrze, ale widzę, że Twoja postać tańczy już od dwóch lat. Jeśli uważasz, że jest dobra w tym co robi, dobrze byłoby zobaczyć punkty w działalności artystycznej.

Punkty w kuferku rozdane są prawidłowo i tak, jak powinny być. Tu również przytoczę cytaty, które niejako wykluczają bycie dobrą w tańcu, a co za tym idzie brak punktów w działalności artystycznej:

Olivia nigdy nie była typową duszą artystyczną, właściwie nie odznacza się żadnym talentem

od dwóch lat tańczy, właściwie jest samoukiem, jednak sprawa jej to dużo satysfakcji oraz radości,
W przypadku Oli, taniec jest wyłącznie formą spędzenia czasu, nie wiąże ona z nią jakiejkolwiek przyszłości na ten moment.

@Elijah J. Swansea napisał:
Edit: dopiero teraz zauważyłam, że zaznaczyłaś Gryffindoru, ale prawdę mówiąc w tym momencie wychodzi mi bardziej Hufflepuff, może Ravenclaw.

Karta postaci pisana była głównie pod cechy charakterystyczne dla Gryfonów, jednak jeśli jest ich zbyt mało proszę bardzo o sugestię co mogłabym ewentualnie dopisać lub zmienić, gdyż bardzo zależy mi na tym, aby Olivia trafiła do domu, w którym jest również jej brat. Mogę jedynie wypunktować te cechy z karty (poparte cytatami z niej), które wskazują, że Olivia nadaje się do Gryffindoru oraz te które wykluczają ją choćby z domu Helgi.

Gryffindor: Cechami pożądanymi przez Gryffindora były męstwo (synonimy: brawura, śmiałość) , odwaga, szlachetność (synonimy: opiekuńczość, przyjaźń) , cnota i determinacja.

Przyjaźń, wolność i lojalność - są to cechy które Oli niezwykle sobie ceni i uważa je za najważniejsze w swoim życiu - świadczy to niejako o szlachetności patrząc na synonimy tego słowa

Panienka Callahan kryje w sobie naturalną ciekawość oraz chęć poznawania najskrytszych tajemnic świata magii, jak i mugoli. (...) Wyrazem uczuć nigdy nie były dla niej wielkie słowa, lecz działanie. Nawet jeśli niekiedy te - działania - podjęte przez sama Olivie graniczyły głupotą to nigdy nie brakowało jej odwagi. odwaga, a zarazem swego rodzaju brawura działania, można to również określić jako cnota, również wspierając się synonimami tego słowa

ogromne lenistwo i stawianie innych rzeczy ponad naukę ma spore problemy z osiągnięciem wybitnych wyników (próbuje to przezwyciężyć) (...) Gdy już się czegoś podejmie zawsze wykonuje owe zadanie dając z siebie 150%.  przemawia przez dziewczynę determinacja, która jest kolejną cechą charakterystyczną dla Gryfonów.

Właściwie Oliv ma w sobie wszystkie cechy charakterystyczne dla Gryffindoru, choć nie są one jasno określone, tylko dlatego, że charakter każdej osoby jest dość złożony i w gruncie rzeczy na pierwszy rzut oka niewidoczne, lecz gdy wczytamy się w kartę można je dostrzec. Jeśli jest ich jeszcze zbyt mało chętnie dopiszę więcej, tylko proszę o sugestie heart

Hufflepuff: ona powiedziała, że przyjmie wszystkich innych. Jedynej cechy, której wyraźnie nienawidziła Helga było lenistwo

Jest bardzo bystrą dziewczyną, która nierzadko przez swoje ogromne lenistwo i stawianie innych rzeczy ponad naukę ma spore problemy… tu mamy jedyną cechę, której Helga nie akceptowała u uczniów swojego domu, a która u Olivii jednak odgrywa dość dużą rolę, chociażby ze względu na to, że jej rodzice pozbawieni byli ambicji, byli zwyczajnie leniwi, zaś dziewczyna niestety poszła w ich ślady.

Ravenclaw: Ravenclaw postanowiła, że do swojego domu przyjmować będzie wyłącznie osoby bystre, inteligentne, kreatywne i mądre

Tu mogę zgodzić się, że Oliv nieco pasuje do Ravenclaw, lecz na mądrość czy też inteligencja wymagają systematyczności w nauce i ciągłego rozwoju, a przez ogromne lenistwo Olivia nie jest w stanie sprostać choć w połowie wymaganiom stawianym wychowankom Ravenclawu. Z tego powodu uważam, że jednak lepiej pasuje do Gryffindoru. Zwłaszcza, że często bywa tak, że rodzeństwo trafia do tego samego domu, gdyż wychowują się w tych samych warunkach.


Naprawdę zależy mi na tym, aby Olivia trafiła do Gryffindoru, dlatego proszę bardzo o sugestie, wówczas wprowadzę zmiany w karcie, aby mogła trafić do domu, w której jest też jej brat.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Elijah J. Swansea

Mieszkaniec Doliny
Wiek : 21
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 185 cm
C. szczególne : znamię na karku, na które nie działa metamorfomagia; okulary do czytania, na szyi drewniana zawieszka w kształcie aparatu fotograficznego
Dodatkowo : metamorfomagia
Galeony : 1353
  Liczba postów : 2805
https://www.czarodzieje.org/t16927-elijah-julian-swansea#471679
https://www.czarodzieje.org/t16932-jeczybula#471794
https://www.czarodzieje.org/t16933-elijah-j-swansea#471795
https://www.czarodzieje.org/t16919-elijah-j-swansea
https://www.czarodzieje.org/t18741-elijah-j-swansea-dziennik#537
Olivia Callahan QzgSDG8
Gracz
Olivia Callahan Empty


PisanieOlivia Callahan Empty Re: Olivia Callahan   Olivia Callahan EmptyNie Lut 16 2020, 21:32;

Przede wszystkim nie uważam żeby bujanie w obłokach było wadą – jest cechą neutralną, która może być negatywna w skutkach, ale tak naprawdę większość cech osobowości może wprowadzać nas w tarapaty i głupie sytuacje. Chodziło mi o coś bardziej jednoznacznego i lenistwo jest jak najbardziej taką cechą, z tym że wygląda to tak dopiero kiedy rozwinęłaś to w swoim komentarzu. W karcie postaci wygląda to bardziej jak "zdolna, ale leniwa" i to lenistwo jakoś umyka - zwłaszcza ze względu na to, że potem wyraźnie zaznaczasz, że jest bardzo porządna i uważa to za wyznacznik charakteru, a mi zdaje się, że lenistwo i pedantyzm bardzo rzadko idą ze sobą w parze.
Podtrzymuję, że chciałabym zobaczyć chociaż jedną niezbyt pozytywną cechę więcej.
Do mankamentów urody nie będę się odnosić, bo nie zrobiłam tego również wcześniej - bardzo cieszy mnie to, że je zawarłaś i dobrze, że tam są. Jeśli zaś chodzi o moją uwagę odnośnie do opanowania i spontaniczności to przyznam Ci rację, ale pozwolę sobie zauważyć, że dobrze widoczne jest to dopiero przy wsparciu w postaci Twojego komentarza. Może warto nieco przeredagować ten opis?

W temacie kuferka - dalej się z Tobą nie zgodzę, punkty nie są rozdane prawidłowo. To nie powinno wyglądać tak, że w ciekawostkach możesz wrzucić co Ci się podoba bo w pierwszym zdaniu opisu charakteru zaznaczasz, że postać nie jest kimś tam (w tym przypadku artystką); bądźmy konsekwentni. Jeśli nie chcesz dodać punktów do działalności artystycznej, możesz dopisać, że wciąż nie tańczy dobrze; jeśli nie chcesz pisać, że tańczy słabo, możesz dać kilka punktów (jak zapewne wiesz, 5pkt w grupie wiekowej Twojej postaci oznacza, że coś umie, w tym przypadku mogłoby to być nieco mniej).

Przepraszam za drobne opóźnienie z odpowiedzią.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Olivia Callahan

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 173
C. szczególne : lekka wada wzroku; zmuszona jest przez nią nosić okulary, wąskie usta, gęste i długie włosy
Dodatkowo : Prefektka
Galeony : 784
  Liczba postów : 1116
https://www.czarodzieje.org/t18233-olivia-callahan
https://www.czarodzieje.org/t18263-pegaz
https://www.czarodzieje.org/t18255-oli
https://www.czarodzieje.org/t18234-olivia-callahan
Olivia Callahan QzgSDG8
Gracz
Olivia Callahan Empty


PisanieOlivia Callahan Empty Re: Olivia Callahan   Olivia Callahan EmptyNie Lut 16 2020, 22:10;

heart
Dobrze, poprawiłam. Zmieniłam ciekawostkę odnośnie tańca, podkreślając, że robi to nadal bardzo słabo. Usunęłam informację o wrodzodnej mądrości, zaś dodałam, że wykazuje się złośliwością, zwłaszcza, gdy ktoś nadepnie jej na odcisk. Opis niestety nie wiem jak przeredagować, poza specjalnym umieszczeniem tych dwóch aspektów w dwóch różnych fragmentach karty.

Edit: dodałam jeszcze info o uzdrawianiu, żeby z kuferkiem się zgadzało :)

______________________

Ulec emocjom i popaść w rezygnację jest łatwiej, ale wcześniej warto nieco się rozejrzeć. 
Często po prostu nie dostrzegamy znaków, które nas otaczają, pokazując możliwości rozstrzygnięcia.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Elijah J. Swansea

Mieszkaniec Doliny
Wiek : 21
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 185 cm
C. szczególne : znamię na karku, na które nie działa metamorfomagia; okulary do czytania, na szyi drewniana zawieszka w kształcie aparatu fotograficznego
Dodatkowo : metamorfomagia
Galeony : 1353
  Liczba postów : 2805
https://www.czarodzieje.org/t16927-elijah-julian-swansea#471679
https://www.czarodzieje.org/t16932-jeczybula#471794
https://www.czarodzieje.org/t16933-elijah-j-swansea#471795
https://www.czarodzieje.org/t16919-elijah-j-swansea
https://www.czarodzieje.org/t18741-elijah-j-swansea-dziennik#537
Olivia Callahan QzgSDG8
Gracz
Olivia Callahan Empty


PisanieOlivia Callahan Empty Re: Olivia Callahan   Olivia Callahan EmptyNie Lut 16 2020, 23:34;GRYFFINDOR!

Witamy Cię na Czarodziejach! Twoja karta zostaje zaakceptowana, dostajesz więc uprawnienia do gry. Poniżej znajdziesz przydatne w dalszych krokach na forum linki, z którymi warto abyś się zapoznał!stwórz pocztę
załóż relacje
zacznij grę
Życzymy

miłej gry!


______________________

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Olivia Callahan QzgSDG8
Olivia Callahan Empty


PisanieOlivia Callahan Empty Re: Olivia Callahan   Olivia Callahan Empty;

Powrót do góry Go down
 

Olivia Callahan

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Olivia Callahan QCuY7ok :: 
karty postaci
 :: 
karty uczniów i studentow
-