Czarodzieje - forum rpg typu PBF Play By Forum. Zostań czarodziejem niczym Harry Potter, dla którego nasz Hogwart stanie się drugim domem.

 
IndeksFAQSzukajUżytkownicyRejestracjaZaloguj

Share
 

 Enrico Wespucci

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Enrico Wespucci

Nauczyciel
Wiek : 69
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 182 cm
C. szczególne : Twarz pełna zmarszczek, oraz stare blizny po ranach ciętych jakimś ostrym narzędziem na prawej ręce
Galeony : 120
  Liczba postów : 32
https://www.czarodzieje.org/t18104-enrico-wespucci
https://www.czarodzieje.org/t18107-henryk-wespucci
Enrico Wespucci QzgSDG8
Gracz
Enrico Wespucci Empty


PisanieTemat: Enrico Wespucci   Enrico Wespucci EmptyPią 24 Sty - 22:21


Enrico Wespucci

DATA URODZENIA21 kwietnia 1950
CZYSTOŚĆ KRWI75%
MIEJSCE URODZENIARzym, Włochy
MIEJSCE ZAMIESZKANIALondyn
UKOŃCZONA SZKOŁA Hogwart
WYBRANA POSADA DO OBJĘCIAnauczyciel zielarstwa
PRZEPRACOWANY CZAS W POWYŻSZEJ PRACYw roli nauczyciela zielarstwa - debiutant
WYBRANY WIZERUNEKMick Jagger


Wyglad

WZROST182 cm
BUDOWA CIAŁA75 kg (budowa przęciętna, jak na swój wiek można mu pozazdrościć zdrowej, prostej postawy)
KOLOR OCZUNiebieskie
KOLOR WŁOSÓWCiemnobrązowe z występującymi coraz częściej u niego siwymi włosami
ZNAKI SZCZEGÓLNEWidoczne ślady po ranach ciętych na prawej ręce, które zazwyczaj zakrywa długimi rękawami swoich ubrań. Zdecydowanie łatwiej natomiast można zobaczyć jego twarz, pełną zmarszczek.
PREFEROWANE UBRANIAStrojem typowym dla Enrico jest marynarka z czerwonym krawatem. Ubiór codzienny zawiera koszulę, elegancko wyprasowaną. Nie ma mowy o ustępstwach. Na zajęcia zawsze wybierze ciemną szatę, zakrywającą prawie całą jego sylwetkę. Czasami strój oficjalny może zamienić na bardziej "indywidualny". Marynarki z bogatym zdobieniem, pełne przepychu. Tak pokazuje się jednak niezbyt często i wyłącznie na jakąś okazję - imprezę, ważne spotkanie.


Charakter


Przez całe życie był indywidualistą, przez co nie dziwi fakt, że nawet teraz nim pozostaje. Wszystko, co osiągnał w życiu osiągnął dzięki swojej sumiennej pracy i oddaniu, dlatego też nigdy nie liczył na pomoc innych. Nie okazuje właściwie żadnej osobie uczuć. Opanował tę sztukę właściwie do perfekcji, wyzbywając się ich. Nie wchodzi i nie nawiązuje nigdy przyjacielskich relacji z kimkolwiek. Jedyne relacje, jakie mają prawo mieć miejsce to oficjalne. Tylko takie są przejrzyste i nie budzą dwuznaczności. Nie obdarza nikogo zaufaniem. Żadnym. Każda osoba dla niego jest potencjalnym wrogiem, chociaż nigdy tego nie okazuje (bo właściwie nie okazuje innej postawy, niż neutralność). Jest człowiekiem punktualnym, perfekcyjnym pod każdym względem. Wszystko, co wyjdzie spod jego ręki, lub czego się dotknie ma być doskonałe. W innym wypadku, nie ma racji bytu. Jest osobą postępową, chociaż nie stroni również od konserwatywnego podejścia do życia. Gardzi osobami, które zachowują się w sposób nieprofesjonalny. Jakikolwiek błąd popełniony w jego obecności zostanie zauważony, poprawiony. Sam rozmówca zaś zostanie zbombardowany tym, jak śmie coś mówić do Wespucciego, jak sam popełnia podstawowe błędy. W życiu kieruje się wyznawaną przez siebie samego filozofią, której chyba jeszcze nikt, prócz niego nie pojął. Ważne są dla niego wartości takie jak honor, praca i sprawiedliwość. Pod tym ostatnim aspektem powinien być wzorem dla innych. Jest wyjątkowo sprawiedliwy i znany z równego traktowania absolutnie wszystkich. Każdej poznanej osobie powie kąśliwą uwagę, nie zawacha się też chłodno skwitować tego, co właściwie myśli o jego pracy i o nim samym.


Historia


Enrico jest owocem romansu Alberta Wespucciego i Victorii Wespucci. Urodził się w Rzymie. Mieszkał wraz z rodzicami w Wiecznym Mieście w posiadłości Wespuccich. Lata beztroskiego dzieciństwa i dorastania u boku rodziców szybko się jednak skończyły. Oboje zginęli tragicznie w niedokońca znanych do dnia dzisiejszego okolicznościach. Opiekę nad nim wówczas przejęła ciotka z Londynu od strony matki. Razem z mężem wychowali go najlepiej, jak potrafili. Przygotowali do samodzielnego życia młodzieńca, którego życie potraktowało w sposób brutalny. Sposób jaki tego dokonali był jednak zupełnie inny od wychowania, jakie prowadzili jego rodzice przed śmiercią. Bezstresowe wychowanie zamienili na nieustanną dyscyplinę. To właśnie oni pokazali mu, że tylko w ten sposób można być bezpiecznym i zajść gdzieś naprawdę wysoko. Mimo tych wszystkich rygorystycznych zasad i wyznawanych przez rodziców zastępczych idei, było miejsce nawet na uczucia i dzielenie się nimi.

Przed podjęciem wielokrotnie zastanawiał się, czy płynie w nim ta sama, czarodziejska krew, co w reszcie rodziny. Przez długi okres nie wykazywał właściwie żadnych zdolności magicznych. Szybko się to jednak zmieniło, gdy przypadkowo w jego otoczeniu zaczęły lewitować przedmioty. Oczywiście, jako młody, dopiero początkujący czarodziej nie umiał zbyt dobrze kontrolować nowopoznanych umiejętności, w związku z czym wiele rzeczy zepsuł, na przykład zastawę stołową ciotki... Mimo wszystko rozwiało to wątpliwości młodego Enrico, który chciał być taki jak jego ojciec, jego matka, czy wujostwo.

W związku z faktem, że mieszkał u ciotki w Londynie, dostał list z informacją o przyjęciu do brytyjskiej szkoły magii. Lat w Hogwarcie nie wspomina szczególnie dobrze. Pierwszy rok w Hogwarcie zaczął od dołączenia do Krukonów. Wszyscy jego rówieśnicy, a nawet nauczyciele nie wierzyli w jego zdolności, wytykając każde potknięcie. W początkowym okresie nie przejawiał zainteresowania żadnymi przedmiotami. Zwyczajnie się uczył. Nie był we wszystkim najlepszy, jednakże starał się też nie pozostawać na szarym końcu stawki. Wszystko to zmieniło się po wakacjach, czyli rozpoczęciu drugiego roku nauki w Hogwarcie. Całymi godzinami znikał, unikając kontaktu z innymi uczniami. Bez wiedzy innych zajmował się różnymi roślinami, których bogatą kolekcję zgromadził w jednej z nieużytkowanych części zamku. Właśnie wtedy przypomniał sobie o tym, jak bardzo lubił dawniej zielarstwo, którym zaszczepił go ojciec. W ostatnich latach szkoły zaczął kreować siebie jako indywidualistę, osobą chłodną. I bardzo poważną. Wtedy też zaczął dostrzegać to, jak ważną dziedziną nauki magicznej jest sztuka ważenia eliksirów. Zaczął samemu uczyć się ważenia eliksirów, poza programem, odnosząc w obu przedmiotach duże osiągnięcia.

Po ukończeniu Hogwartu udał się w podróż swojego życia, po całym świecie. Oddał się całkowicie swojej pasji, zbierając, dokumentując i opisując kolejne rośliny magiczne z całego świata. Od tropikalnych lasów Amazonii, przez azjatyckie stepy, po pustynie Afryki. Po kilku latach za namową rodziny powrócił do Londynu, gdzie zamieszkał w mieszkaniu wraz z wujem i ciotką. Równolegle rozpoczął pracę w jednym z najbardziej prestiżowych laboratoriów zielarskich. Tam też zauważono talent i zamiłowanie do różnego rodzajów zielsk, co postanowiono wykorzystać. Wespucci stworzył, przeanalizował właściwości niezbyt znanych dotąd gatunków roślin, oraz możliwe ich wykorzystanie. Instrukcje, jakie przekazał okazały się bardzo pomocne dla czarodziejów z całego świata. Wiele jego receptur można spotkać nawet dziś w londyńskich aptekach i zielarniach dla czarodziejów. Na początku 1990 zdecydował się porzucić karierę w laboratorium. Postanowił odpowiedzieć pozytywnie na propozycję pracy w hiszpańskiej szkole magii Calpattio, gdzie nauczał eliksirów.

Na wieść o zwolnieniu się posady profesora zielarstwa postanowił rzucić wszystko i wysłać swoją kandydaturę do Hogwartu, gdzie chciał spędzić ostatnie lata swojego życia, na informowaniu młodych gamonii o zaletach roślin magicznych.

Rodzina


★ Albert Wespucci - ojciec Enrico. Włoski czarodziej czystej krwi. Był znanym zielarzem i bardzo cenionym. Chciał jak najlepiej dla swojego jedynego syna, być może pozwalając mu na zbyt wiele. Nie chciał, żeby spotkał cierpienia, jakie on musiał przeżywać. Bardzo często wyjeżdzał na krótkie wyprawy badawcze wraz z żoną. Zginął podczas jednej z nich, razem z nią, osieracając tym samym swojego jedynego syna. Nikt nie wie, co tak naprawdę się stało. Wiele wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek, część twierdzi jednak, że to wszystko były potyczki włoskich familii czarodziejów, które walczyły o wpływy w Wiecznym Mieście, a rodzina Wespuccich jako jedna z ostatnich nie chciała się opowiedzieć za żadną ze stron.
★ Victoria Wespucci - brytyjka pod każdym względem. Nie można tego powiedzieć już o czystości krwi. W prawdzie Victoria pochodziła z rodziny, gdzie nie wszystkie osoby były stuprocentowymi czystokrwistymi czarodziejami. Enrico zapamiętał ją jako "złotą kobietę". Osobę tak kochającą, tak oddaną. Był pod podziwem tego, jakim wielkim uczuciem dażyła swojego męża, jego ojca. Czar prysł jednak wraz z tragiczną śmierci rodziców. Wtedy to właśnie siostra Victorii wraz z jej mężem zaopiekowali się osieroconym Enrico, zgodnie z umową, jaką zawarła wcześniej z nią.
★ Emilia Sande - ciotka Enrico od strony matki. Była osobą o bardzo dużych wymaganiach. Ożeniła się z Georgem Sande. Sama była dla Wespucciego surową "matką zastępczą", która mimo wszystko chciała dla niego dobrze, co zawsze doceniał. Jest razem z wujem (mężem Emilii) jedyną osobą, która wie jaki Enrico jest naprawdę. Wie, że nosi on w głębi siebie ogromny ból, który towarzyszy mu przez całe życie. Obecnie mieszka w Londynie razem ze swoim mężem.
★ George Sande - historyk z zamiłowania i z zawodu. Do tego myśliciej. Dosyć ponura postać, może jednak okazywać uczucia. To właśnie on razem z żoną wychował Enrico, po śmierci rodziców. George, gdy nawet sam Enrico wątpił w sobie pomagał i zachęcał do dalszego marszu przez życie. Zawsze udzieli mu cennych wskazówek, jeśli o to poprosi. Wraz z żoną mieszka w Londynie.
Ciekawostki


★ Nie pije herbaty, szczególnie tej angielskiej. Zamiast niej, preferuje yerba matę, której zapasy osobiście uzupełnia co jakiś czas. Rozkoszuje się jej smakiem, jej zapachem. Jest koneserem yerby...
★ Jest osobą aseksualną. Nie obchodziły go i nie obchodzą w dalszym ciągu żadne związki. Jedyną formę stosunku, jaką akceptuje jest stosunek intelektualny. Najlepiej sam, ze sobą.
★ Cały czas próbuje poznać prawdę o śmierci swoich rodziców. Nie spocznie, dopóki nie dowie się, co tak właściwie się stało. Mimo wszystko, nigdy nie czuł chęci zemsty. Gardzi osobami, które podejmują decyzje pod wpływem emocji, bowiem zawsze są one złe.
Ostatnio zmieniony przez Henryk Wespucci dnia Sob 1 Lut - 19:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Enrico Wespucci

Nauczyciel
Wiek : 69
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 182 cm
C. szczególne : Twarz pełna zmarszczek, oraz stare blizny po ranach ciętych jakimś ostrym narzędziem na prawej ręce
Galeony : 120
  Liczba postów : 32
https://www.czarodzieje.org/t18104-enrico-wespucci
https://www.czarodzieje.org/t18107-henryk-wespucci
Enrico Wespucci QzgSDG8
Gracz
Enrico Wespucci Empty


PisanieTemat: Re: Enrico Wespucci   Enrico Wespucci EmptySob 25 Sty - 23:01

Chyba wszystko jest już gotowe do sprawdzenia. Tak mnie się wydaje. KUFEREKteż uzupełniony.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mefistofeles E. A. Nox

Student Slytherin
Rok Nauki : X
Wiek : 22
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 185
C. szczególne : Tatuaże; kolczyki; zaostrzone kły; wilkołacze blizny; umięśniony; skórzana obroża
Galeony : 1510
Dodatkowo : Wilkołak
  Liczba postów : 2784
https://www.czarodzieje.org/t15136-mefistofeles-e-a-nox#403342
https://www.czarodzieje.org/t15137-what-does-life-mean-to-me#403353
https://www.czarodzieje.org/t15139-kind#403356
https://www.czarodzieje.org/t15134-mefistofeles-e-a-nox
Enrico Wespucci QzgSDG8
Moderator
Enrico Wespucci Empty


PisanieTemat: Re: Enrico Wespucci   Enrico Wespucci EmptyNie 26 Sty - 13:17

Hej! Mam kilka uwag do co KP aż tryska miłością
- Prawidłowy rozmiar avatara to 200x320, twój obecny ma 200x300. Jeśli potrzebujesz pomocy z przycięciem zdjęcia, pisz śmiało na priv, pomogę!
- Zupełnie nie rozumiem, czemu Henryk ma na imię Henryk. Nie widzę żadnej wzmianki o polskich korzeniach (co i tak byłoby dość naciągane). Włoskim odpowiednikiem tego imienia byłoby chyba Enrico? Proszę o wyjaśnienie lub wprowadzenie zmiany.
- W Historii brakuje mi jakiejś wzmianki o tym, jak magia się u Henryka objawiła. 75% krwi to jednak sporo, wspominasz też o nikłych umiejętnościach magicznych... Czy zatem wyjazd do szkoły nie był zaskoczeniem? Ciężko uwierzyć, że nie było żadnych przejawów magii!
- Trochę się pogubiłam w kwestii szkół. Czemu Henryk poszedł do Hogwartu, skoro mieszkał we Włoszech? Zgodnie z rozpiską szkół na całym świecie, powinien uczęszczać do Calpiatto.
- Mam wątpliwości co do pracy w Ministerstwie Magii. Analiza właściwości roślin to raczej praca w jakichś laboratoriach, zielarniach? W pełni zaakceptuję brak dokładnego określenia, ale MM mi nie pasuje.

______________________


I'm the story you don't speak of,
I'm the one they call 'the underdog'.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Enrico Wespucci

Nauczyciel
Wiek : 69
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 182 cm
C. szczególne : Twarz pełna zmarszczek, oraz stare blizny po ranach ciętych jakimś ostrym narzędziem na prawej ręce
Galeony : 120
  Liczba postów : 32
https://www.czarodzieje.org/t18104-enrico-wespucci
https://www.czarodzieje.org/t18107-henryk-wespucci
Enrico Wespucci QzgSDG8
Gracz
Enrico Wespucci Empty


PisanieTemat: Re: Enrico Wespucci   Enrico Wespucci EmptySob 1 Lut - 19:22

Cytat :
Prawidłowy rozmiar avatara to 200x320, twój obecny ma 200x300. Jeśli potrzebujesz pomocy z przycięciem zdjęcia, pisz śmiało na priv, pomogę!
Dziękuję za zwrócenie uwagi, przy przycinaniu byłem pewny że rozmiar powinien wynosić 200 na 300, za sekundę poprawię, to kwestia tylko kilku sekund, ale dziękuję za zaoferowaną pomoc.

Cytat :
Zupełnie nie rozumiem, czemu Henryk ma na imię Henryk. Nie widzę żadnej wzmianki o polskich korzeniach (co i tak byłoby dość naciągane). Włoskim odpowiednikiem tego imienia byłoby chyba Enrico? Proszę o wyjaśnienie lub wprowadzenie zmiany.
Postanowiłem nie naciągać i po prostu zmienić imię. Nick na forum również powinienem zaraz zmienić.
Cytat :
W Historii brakuje mi jakiejś wzmianki o tym, jak magia się u Henryka objawiła. 75% krwi to jednak sporo, wspominasz też o nikłych umiejętnościach magicznych... Czy zatem wyjazd do szkoły nie był zaskoczeniem? Ciężko uwierzyć, że nie było żadnych przejawów magii!
Myślę, że już powinno być wystarczająco magicznie. Postanowiłem lekko przeredagować tę część karty postaci.
Cytat :
Trochę się pogubiłam w kwestii szkół. Czemu Henryk poszedł do Hogwartu, skoro mieszkał we Włoszech? Zgodnie z rozpiską szkół na całym świecie, powinien uczęszczać do Calpiatto.
Zapomniałem dodać, że Henryk wraz z ciotką i wujem zamieszkał w Londynie (rodzina od strony matki jest pochodzenia brytyjskiego), więc myślę że w takim wypadku mógł dostać sowę od Hogwartu.
Cytat :
- Mam wątpliwości co do pracy w Ministerstwie Magii. Analiza właściwości roślin to raczej praca w jakichś laboratoriach, zielarniach? W pełni zaakceptuję brak dokładnego określenia, ale MM mi nie pasuje.
Sam nie byłem pewny, czy MM prowadzi działalność naukową w tej kwestii, ale brzmiało bardzo poważnie. Zmieniłem na laboratoria, nie nazywając ich dokładnie.

Mam nadzieję, że wszystko wygląda już wspaniale. No i oczywiście gotowe, poprawione.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mefistofeles E. A. Nox

Student Slytherin
Rok Nauki : X
Wiek : 22
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 185
C. szczególne : Tatuaże; kolczyki; zaostrzone kły; wilkołacze blizny; umięśniony; skórzana obroża
Galeony : 1510
Dodatkowo : Wilkołak
  Liczba postów : 2784
https://www.czarodzieje.org/t15136-mefistofeles-e-a-nox#403342
https://www.czarodzieje.org/t15137-what-does-life-mean-to-me#403353
https://www.czarodzieje.org/t15139-kind#403356
https://www.czarodzieje.org/t15134-mefistofeles-e-a-nox
Enrico Wespucci QzgSDG8
Moderator
Enrico Wespucci Empty


PisanieTemat: Re: Enrico Wespucci   Enrico Wespucci EmptySob 1 Lut - 21:24DOROSŁY!

Witamy Cię na Czarodziejach! Twoja karta zostaje zaakceptowana, dostajesz więc uprawnienia do gry. Poniżej znajdziesz przydatne w dalszych krokach na forum linki, z którymi warto abyś się zapoznał!______________________


I'm the story you don't speak of,
I'm the one they call 'the underdog'.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Enrico Wespucci QzgSDG8
Enrico Wespucci Empty


PisanieTemat: Re: Enrico Wespucci   Enrico Wespucci Empty

Powrót do góry Go down
 

Enrico Wespucci

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Enrico Wespucci QCuY7ok :: 
karty postaci
 :: 
karty doroslych
-