Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Raffaello Erin Valery Swansea

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Raffaello Swansea

Nauczyciel
Wiek : 31
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
C. szczególne : Lawendowo-waniliowy zapach, zadbane loki, dużo biżuterii
Galeony : 660
  Liczba postów : 473
https://www.czarodzieje.org/t17708-raffaello-erin-valery-swansea#497901
https://www.czarodzieje.org/t17725-ciambella#498510
https://www.czarodzieje.org/t20797-raffaello-swansea-dziennik#663368
https://www.czarodzieje.org/t17712-raffaello-e-v-swansea#498158
https://www.czarodzieje.org/t20797-raffaello-swansea-dziennik#66
Raffaello Erin Valery Swansea QzgSDG8
Moderator
Raffaello Erin Valery Swansea Empty


PisanieRaffaello Erin Valery Swansea Empty Raffaello Erin Valery Swansea  Raffaello Erin Valery Swansea EmptySob Paź 19 2019, 19:48;


Raffaello Erin Valery Swansea

DATA URODZENIA21.12.1990r.
CZYSTOŚĆ KRWI 75%
MIEJSCE URODZENIADolina Godryka
MIEJSCE ZAMIESZKANIADolina Godryka
UKOŃCZONA SZKOŁA Hogwart, Hufflepuff
WYBRANA POSADA DO OBJĘCIA1. Bibliotekarz w Hogwarcie
2. Pisarz (wolny zawód)
PRZEPRACOWANY CZAS W POWYŻSZEJ PRACY1. Właśnie zaczyna
2. Ok. 8-9 lat, z przerwami
WYBRANY WIZERUNEKGiaro Giarratana


Wyglad

WZROST 184cm
BUDOWA CIAŁA Smukła sylwetka z wyraźnym zarysem mięśni.
KOLOR OCZU Piwny.
WŁOSY Długie, brązowe loki. Pod wpływem słońca przybierają nieco bardziej złocisty odcień.
ZNAKI SZCZEGÓLNE Kolczyki - jeden w prawym uchu, drugi w nosie (nostril); kilka magicznych tatuaży; długie kręcone włosy; zarost typu anchor.
PREFEROWANE UBRANIA Casual smart.
Klasycznych czarodziejskich szat nie lubi, ale ogólnie nie jest przeciwny magicznej modzie. Lubi efekty, których mugolskie kreacje nie są w stanie zapewnić. W jego szafie przeważają koszule - zarówno stonowane i klasyczne, co bardziej barwne. Elegancji często dodaje sobie za pomocą różnych dodatków, przykładowo kapeluszy. Ma słabość do biżuterii i niemal zawsze ma przynajmniej kilka pierścionków.
Nie przeszkadza Raffaello ściąganie na siebie uwagi i wcale nie ukrywa tego, że jego stroje zwykle są dobrane z rozmysłem. Tak samo nie jest dla niego niczym dziwnym to, że okazjonalnie przechadza się w burych dresach, z potarganymi lokami wystającymi z niedbałego koka. Kiedy tylko może, chodzi boso.

Charakter


Należał do dzieci głośnych, entuzjastycznych i piekielnie ciekawskich. Już jako kilkulatek przerywał rodzicom w pół słowa, co nie miało wiele wspólnego z zarozumiałością. Zwyczajnie był podekscytowany wszystkim, co go otaczało - próbował odgadnąć dalszy przebieg opowiadanych historii, przy okazji tworząc samemu nowe i nierzeczywiste. Raffaello zawsze bujał w obłokach, w końcu przekierowując tę wrodzoną kreatywność w stronę szeroko pojętej literatury.
Przeżywał wszystko szalenie intensywnie, skacząc pod sufit na widok świątecznych prezentów i walcząc ze łzami na wieść o śmierci starego psidwaka ojca. Wszystko zdawało się w jego oczach mieć znaczenie, toteż niczego nie ukrywał. Jako osoba ciepła i pomocna, odnalazł się w Hufflepuffie błyskawicznie - choć nie bał się żadnego domu, zbyt zaaferowany magią Hogwartu. Poszedł tam złakniony wiedzy, co prędko mu zresztą przeszło. Nie potrafił zmusić się do pracy nad czymś, co go nie interesowało, toteż wszystko porzucał i irytował nauczycieli swoim roztrzepaniem. Do zwierząt ręki nie miał, w astronomii się gubił, wróżbiarstwo wykorzystywał do opowiadania bajeczek, na miotle latał krzywo, a Protego rzucał za późno. Tylko Transmutację potrafił szczerze pokochać, widząc prawdziwą magię w przemienianiu jednej rzeczy w drugą.
Zawsze spodziewał się po ludziach dobrego i nie zwracał uwagi na ich wady, co kończyło się bardzo różnie. Wielokrotnie wykorzystywany przez tę słodką naiwność, postanowił odbić sobie za pomocą nastoletniego buntu. Raffaello wmówił sobie, że rodzice wywierają na nim presję, wobec czego on musi wypiąć się na ten wychwalany artyzm. Nie wyszło mu to za dobrze, skoro tylko zachwycił ich oryginalnością, przekierowując energię w stronę fryzjerstwa. Sam rzucał sobie kłody pod nogi, rozbudzając w sobie niezdrowe ambicje. Czuł, że musi wszystkim coś udowodnić, że bez tego jego wartość jest zerowa. Wstydził się każdego potknięcia, a krytykę odbierał za każdym razem coraz to gorzej i gorzej. Nie był ideałem, toteż nie obrywało mu się wcale tak rzadko. Przez brak rozwagi notorycznie pakował się w kłopoty, roztargnienie skutkowało miernymi wynikami w nauce, zaś beznadziejna kochliwość zapewniała regularne łamanie serca. Na powierzchni trzymało go tylko to, że jeśli już zabierał się za coś, do czego miał serce, to efekty były godne podziwu. Raffaello potrafił zupełnie zatracić się przy pracy - zapominał o jedzeniu i omijał wcześniej ustawione spotkania. Przepraszał potem tygodniami, wypierając myśl o tym, że nie można na nim zbytnio polegać.
W końcu jednak zbyt dużo negatywnych odpowiedzi sprawiło, że Swansea przygasł. Dla obcych już nie jest takim przepełnionym energią szaleńcem. Chowa swój entuzjazm za ciepłymi uśmiechami i chętnie pomaga, ale nie stawiając już na tamtą młodzieńczą beztroskę. Potrzebuje akceptacji innych, żeby jakoś ratować swoją nędzną samoocenę... lecz boi się odrzucenia.
Jest świetnym kompanem, chociaż przez to swoje wycofanie nie narzuca własnego towarzystwa. Potrafi słuchać, na co ostatnimi czasy kładzie większy nacisk. Fakt, że pięknie opowiada i zachwyca ludzi historiami, zachowuje tylko dla najbliższych. Dla nich przecież gotów jest zrobić wszystko...
Unika zobowiązań, chociaż właśnie o nich marzy. Dalej ulega ludziom, tylko po to by zaraz czym prędzej uciec w popłochu. Raffaello przyzwyczaił się do samotności, której doświadczył podczas licznych podróży - wtedy nikt go nie zawodził, nie krzywdził, nie oceniał. Jest spragniony przygód, acz sprawia wrażenie domatora. Zakopuje się pomiędzy książkami, by nie dać się skusić na wycie serenad swojej aktualnej miłości i nie zaryzykować powiedzeniem o słowo za dużo. Dalej wszystko przeżywa, ale teraz bardziej w duchu. Tylko złości nie umie ukryć - nie, kiedy czuje potrzebę bronienia swoich bliskich. Wtedy przedmioty będą latały, a wyzwiska rozbrzmią zarówno po angielsku, jak i włosku. W końcu Swansea nie jest święty, a jego temperament musi znajdować jakieś ujście.


Historia


Historia Raffaello Swansea rozpoczyna się w Szkocji. To właśnie tam wychowywał się Raymond, artysta z coraz to bardziej znanego domu. Tam również pierwsze kroki stawiała Rosaria Giarratana, włoskiego pochodzenia Szkotka o niezwykłym talencie malarskim. Z dumą podpisywała się najpierw pod amatorskimi rysunkami, a potem coraz bardziej docenianymi dziełami; wytrwale torowała swą drogę ku najznamienitszym galeriom sztuki. Niechętnie podchodziła do szkolnej znajomości z młodym aktorem, którego pochodzenia nie chciała wykorzystywać do zyskania rozgłosu. W końcu jednak uległa, poddając się miłości.
Raffaello od najmłodszych lat słuchał o tym, jak to szalone uczucie rozkwitło pomiędzy jego rodzicami, a nie zwiędło po dzień dzisiejszy. Słuchał też wielu innych opowieści, a im bardziej nieprawdziwe i bajkowe, tym chętniej dorzucał do nich swoje trzy knuty. Chociaż jego imię było wyraźnym życzeniem do losu ze strony matki, chłopiec nie wykazywał ani odrobiny podobieństwa do malarza o dźwięcznym nazwisku Santi. Nie można było mu jednak odmówić kreatywności. To Raymond doszedł do wniosku, że dziecięce bajdurzenie może być oznaką jakiegoś talentu. Idealnym potwierdzeniem okazały się połykane przez Rafa książki, a w późniejszych latach - intrygujące opowiadania spod chłopięcego pióra. Choć mieszanie farb szło mu topornie, to poczynania innych potrafił ująć w słowa tak piękne i nieoczywiste, że wszyscy wzdychali w zachwycie. Młody Swansea z pewnością zasłużył na swoje nazwisko.
Listów z Hogwartu naczytał się kilkunastu, choć tylko jeden przyszedł z prawdziwej placówki edukacyjnej. Pozostałe napisał sam, niezwykle barwnie odnosząc się do swoich - odrobinę wygórowanych - umiejętności magicznych. Nie mógł się doczekać rozpoczęcia nauki.
Było dokładnie tak, jak sobie wymarzył. Z nowiutką różdżką, uśmiechem na ustach i przepełnionym przyborami kufrem, pokierowany został przez Tiarę Przydziału do żółto-czarnego dormitorium Hufflepuffu. Choć serce zawsze otwarte miał na wszystkich ludzi, to nie ukrywał przywiązania do Borsuków. W końcu to ich punkty tracił, kiedy po raz setny migał się od pracy domowej z Eliksirów... I właśnie wtedy, gdy przed zafascynowanym czarodziejskim światem chłopcem pojawiły się przeszkody w postaci ocen, do jego własnego uniwersum dołączyła presja bycia jak najlepszym. Państwo Swansea listownie upominali się o wyniki w edukacji swojego syna, nie przestawali też naciskać na to, by nieustannie rozwijał się artystycznie. Początkowe lata przebiegały jeszcze względnie bezboleśnie, acz koło czwartego roku Raffaello stracił cierpliwość. Cóż, zaczęło się od tego, że stracił głowę, dla swojej koleżanki z roku. Miłość (niestety, nieszczęśliwa) pchnęła go w stronę poezji, z kolei młodzieńczy bunt nakazał znaleźć jakąś mniej typową dziedzinę sztuki. Postanowił wykorzystać uwielbienie do włosów, na rzecz zgłębienia tajników fryzjerstwa.
Nie robił przerwy po siódmej klasie i od razu zapisał się na studia. Drobny bunt Raffaello zaczął się w tym czasie już powoli kończyć. Zrozumiał, że oburzenie nie ma sensu, bowiem rodzice nie oczekują od niego niczego konkretnego, a jedynie naciskają na samo obcowanie ze sztuką. Nieistotnym dla nich było czy chłopak będzie dalej pisał wiersze, czy postanowi rozwinąć się bardziej w kierunku fryzjerstwa. Zdecydował zatem pogodzić te obie pasje. Studiami zapewniał sobie możliwości pracy nieco stabilniejszej, zaś dodatkowe galeony zarabiał pomagając charakteryzatorom w ojcowskim teatrze. Prędko okazało się, że jego świeże spojrzenie bywa nieocenione. Nic dziwnego, że chłopak niezwykle chętnie podjął się możliwości wyjazdu, podczas to którego dopieszczany przezeń spektakl miał zostać wystawiony w najprzeróżniejszych miejscach w Europie. Raffaello zrobił przerwę od studiów, tuż przed swoim ostatnim rokiem, a w podróżowaniu zakochał się błyskawicznie. Edukację dokończył cudem, będąc w wiecznych rozjazdach. Chciał zobaczyć świat, a nazwisko otwierało przed nim całą masę drzwi. Zaczął też pracować na swoje własne imię. Z teatru przeniósł się do salonu fryzjerskiego, w którym to napotkał parę znanych osobowości. Za niektórymi wyjechał, służąc prywatnymi usługami najprzeróżniejszym gwiazdom.
Swansea nie zapominał o pisaniu, w trudniejszych momentach pomagając sobie sprzedażą nawet najprostszych esejów czy opowiadań. Wielokrotnie spotkał się z odrzuceniem, co za każdym razem odbijało się na nim coraz to mocniej i mocniej. Zapętlił się w swoim poszukiwaniu ścieżki życiowej, dochodząc do bolesnego wniosku, iż nie umie wrócić w rodzinne strony bez dowodu na osiągnięcie sukcesu. Popadł w depresję, na szczęście bardzo szybko spotykając odpowiednie osoby, które zapewniły mu pomoc. Zatrzymał się na dłużej we Włoszech, w czarodziejskiej wsi, z której wywodziła się rodzina jego matki. Zarabiał tam głównie jako fryzjer, a kiedy odzyskał nieco sił, to zabrał się dodatkowo za pisanie. Kryminalna powieść wsparta została rzeczywistymi smaczkami z podróżniczego życia Raffaello i jakimś cudem zyskała aprobatę nawet najbardziej marudnych krytyków.
Pozytywny odbiór wydanej książki książki sprawił, że Swansea poczuł się gotów na powrót do Szkocji. Udał się w końcu do Doliny Godryka, by wyściskać wszystkich krewniaków. Chętnie rzucił się na wolną posadę bibliotekarza w Hogwarcie, zaskakując tym wszystkim wokół - nawet samego siebie. Pomysły na dalsze powieści kłębiły się mężczyźnie w głowie i wszystko wskazywało na to, że potrzebuje tylko odpowiednich warunków do przelania ich na papier. Bezpieczna praca w dobrze znanym miejscu wydała się opcją idealną.

Rodzina


★ Rosaria Swansea, z domu Giarratana - matka, czarownica pełna pasji i oczekiwań. Dla swoich najbliższych chce jak najlepiej, ale czasami nie umie tego odpowiednio przedstawić. Malarka, która najpierw sceptycznie podchodziła do rodu Swansea, a ostatecznie się w nim bezgranicznie zakochała. Jej rodzice to rodowici Włosi, ale ona sama wychowywała się już w Szkocji.
★ Raymond Swansea - ojciec, czarodziej z dość temperamentnym charakterem. Każdą wolną chwilę poświęca na oddawanie się swojej pasji, jaką jest aktorstwo. Nieco zjada go ambicja, bowiem zazdrości swojemu rodzeństwu i od zawsze marzy o honorowym tytule "głowy rodu". Często najpierw robi, a później myśli, ale tak naprawdę serce ma dobre i zawsze stara się swoje błędy jak najszybciej naprawić.
★ Yasmine E. Swansea - młodsza siostra, z którą Raffaello nie miał szczególnie dużo styczności - różnica wieku utrudniała im nawiązanie prawdziwie bliskiej więzi, a poza tym dziewczyna wybrała naukę w Calpiatto, a nie Hogwarcie. Nie zmienia to faktu, że jest dla Raffaello kimś ważnym i mężczyzna wspiera ją zawsze jak tylko może.
★ Rocco Swansea - młodszy brat, który swoim jasno określonym talentem muzycznym zdaje się być lepszym Swansea od chociażby Raffaello. Są blisko, pomimo jakiejś drobnej zazdrości, bo Raffaello rozumie istotę rodziny i nie ma problemu ze złapaniem wspólnego kontaktu z Rocco.
★ I inni - cała gromada Swansea, bliżej lub dalej spokrewnionych, pieszczotliwie przez Raffaello nazywana "artystyczną sektą".

Ciekawostki


★ Włosy są dla niego... cóż, może nie "wszystkim", ale z pewnością czymś niezwykle ważnym. Raf jest prawdziwym włosomaniakiem i ludzie chętnie zwracają się do niego po porady nie tylko w kwestii stylizacji, lecz również pielęgnacji. Swego czasu pracował jako fryzjer, toteż faktycznie zna się na rzeczy i nie rezygnuje z tej pasji.
★ Na początku 2019 roku wydał kryminalną powieść pod tytułem "Poszukiwania", która szybko zyskała niemałą sławę. Raf aktualnie mówi, że pracuje nad kolejnym dziełem, nawiązującym do poprzedniego, ale tak naprawdę jest nieco zmęczony i przewiduje przerwę od pisania.
★ Podczas podróży, często dorabiał na boku poprzez wydawanie w licznych magazynach swoich opowiadań, esejów lub nawet wierszy. Zdarzyło mu się kilkukrotnie podpisać jako Raffaello Giarratana, by nie ściągać na siebie uwagi fanów dzieł Swansea. Ostatecznie jednak żadnej swojej pracy nigdy się nie wypierał, mówiąc otwarcie o tych małych "zmianach nazwiska" - jest dumny ze swojego pochodzenia.
★ Ma kilka magicznych tatuaży, które zdobywał podczas podróży. Kryją się za nimi różne przesłanki - nuda, niezwykłe wspomnienia, drobne inspiracje. Wszystkie mają jednak jedną wspólną cechę: wystarczy je lekko potrzeć, by zniknęły lub pojawiły się z powrotem.
★ Marzy mu się zwiększenie zdolności transmutacyjnych - interesuje się animagią i jest przekonany, że kiedyś uda mu się odnaleźć w sobie prawdziwe zwierzę!
★ Bardzo aktywnie uczestniczy w życiu wizbookowym. Raf jest bezapelacyjnie zakochany w tej zabawce, toteż niemal się z nią nie rozstaje. To prawdopodobnie on wysłał jedną z pierwszych wiadomości na wizzengerze, entuzjastycznie rzucając się na nową opcję.
★ Jest nałogowym palaczem i chociaż wielokrotnie próbował rzucić, nie jest w stanie wyzbyć się tego nałogu. Dba jednak bardzo o to, by nikomu dymem nie przeszkadzać - obsesyjnie rozwiewa go różdżką i staje na rzęsach, byle tylko nieprzyjemny zapach się na nim (ani niczym innym) nie utrzymywał.
★ Nie ma problemu z dostrzeżeniem testrali. Miał tę nieprzyjemność uczestniczenia w niefortunnym magicznym wypadku samochodowym, kiedy był jeszcze dzieckiem. Choć jego rodzina w pełni się wykurowała, tak druga strona - winna całej tragedii - nie miała takiego szczęścia.
★ Nie jest już tak koszmarny z rysowania, jak kiedyś. W końcu matka długo i uparcie próbowała odkopać w nim ten bardzo, bardzo głęboko ukryty talent - po drodze czegoś tam niby zdołał się nauczyć. Trzeba jednak przyznać, że Raffaello kompletnie nie umie śpiewać, a od instrumentów muzycznych należy trzymać go z daleka. Wyje jak wilkołak na sterydach, często do angielskich piosenek wplatając akcent włoski i odwrotnie... a z jakiego powodu, to już nikt nie wie. Pewne jest tylko to, że ludzie zgodnie chowają przed nim mikrofony.
★ Doskonały z niego tancerz, a najbardziej lubi taniec towarzyski. Pierwsze kroki podłapał, kiedy był dzieckiem, a jego ojciec w domu przeprowadzał próbę tancerzy do wystawianego wówczas spektaklu.
★ Zawsze ciągnęło go do ognia i jako dzieciak wielokrotnie robił podejścia do nauki fireshow. Szło mu całkiem nieźle, ale zawsze było to tylko jakimś dodatkowym hobby. Obiecuje sobie, że w końcu do tego wróci, ale kiedy...
★ Jego rodzice długo dyskutowali odnośnie tego, jakimi imionami nazywać pociechy. Ostatecznie Rosaria nie chciała w pełni zrezygnować ze swojej włoskości, toteż małżeństwo zawarło umowę, by wybierać dla dzieci imiona z ładnymi odpowiednikami i jakoś próbować to pogodzić. Chociaż we wszystkich dokumentach zapisany jest "Rafael", do samego pisarza wszyscy zwracają się "Raffaello" (co stosuje i on sam).
★ Jest dwujęzyczny - mówi płynnie zarówno po angielsku, jak i włosku. Do innych języków już smykałki nie ma, tak więc zapamiętuje tylko najbardziej podstawowe zwroty czy pojedyncze słówka.


Ostatnio zmieniony przez Raffaello Swansea dnia Nie Paź 20 2019, 22:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Raffaello Swansea

Nauczyciel
Wiek : 31
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
C. szczególne : Lawendowo-waniliowy zapach, zadbane loki, dużo biżuterii
Galeony : 660
  Liczba postów : 473
https://www.czarodzieje.org/t17708-raffaello-erin-valery-swansea#497901
https://www.czarodzieje.org/t17725-ciambella#498510
https://www.czarodzieje.org/t20797-raffaello-swansea-dziennik#663368
https://www.czarodzieje.org/t17712-raffaello-e-v-swansea#498158
https://www.czarodzieje.org/t20797-raffaello-swansea-dziennik#66
Raffaello Erin Valery Swansea QzgSDG8
Moderator
Raffaello Erin Valery Swansea Empty


PisanieRaffaello Erin Valery Swansea Empty Re: Raffaello Erin Valery Swansea  Raffaello Erin Valery Swansea EmptyNie Paź 20 2019, 20:20;

Gotowe :dusia:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Bridget Hudson

Student Hufflepuff
Rok Nauki : X
Wiek : 22
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 167cm
C. szczególne : nieodparty urok osobisty i zaraźliwy uśmiech
Dodatkowo : Prefekt Naczelny
Galeony : 740
  Liczba postów : 2223
https://www.czarodzieje.org/t13874-bridget-hudson
https://www.czarodzieje.org/t13915-bridget-hudson#367829
https://www.czarodzieje.org/t13912-bridget#367825
https://www.czarodzieje.org/t13904-bridget-hudson
Raffaello Erin Valery Swansea QzgSDG8
Gracz
Raffaello Erin Valery Swansea Empty


PisanieRaffaello Erin Valery Swansea Empty Re: Raffaello Erin Valery Swansea  Raffaello Erin Valery Swansea EmptyNie Paź 20 2019, 22:07;DOROSŁY!

Witamy Cię na Czarodziejach! Twoja karta zostaje zaakceptowana, dostajesz więc uprawnienia do gry. Poniżej znajdziesz przydatne w dalszych krokach na forum linki, z którymi warto abyś się zapoznał!


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Raffaello Erin Valery Swansea QzgSDG8
Raffaello Erin Valery Swansea Empty


PisanieRaffaello Erin Valery Swansea Empty Re: Raffaello Erin Valery Swansea  Raffaello Erin Valery Swansea Empty;

Powrót do góry Go down
 

Raffaello Erin Valery Swansea

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Raffaello Erin Valery Swansea QCuY7ok :: 
karty postaci
 :: 
karty doroslych
-