Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Doubravka Ježekova

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Doubravka Ježekova

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 157 cm
C. szczególne : Filigranowa figura
Galeony : 189
  Liczba postów : 66
https://www.czarodzieje.org/t17622-doubravka-jezekova
https://www.czarodzieje.org/t17702-doubravka-jezekova#497684
https://www.czarodzieje.org/t17703-czeski-jezyk#497695
https://www.czarodzieje.org/t17697-doubravka-jezekova#497522
Doubravka Ježekova QzgSDG8
Gracz
Doubravka Ježekova Empty


PisanieDoubravka Ježekova Empty Doubravka Ježekova  Doubravka Ježekova Empty25.09.19 21:05;


Doubravka Ježekova

DATA URODZENIA09.05.2003
CZYSTOŚĆ KRWI 0%
MIEJSCE URODZENIABrno, Czechy
MIEJSCE ZAMIESZKANIABrno, Czechy
PRZYJEZDNY ZSouhvězdí
OBECNIE JEST NA ROKUszóstym
WYBRANY WIZERUNEKKristine Froseth

Wyglad

WZROST 157 cm
BUDOWA CIAŁA Filigranowe dziewczę, niezbyt hojnie obdarzona przez naturę, jeżeli chodzi o kobiece wdzięki
KOLOR OCZU Niebieski
KOLOR WŁOSÓW Brązowy
ZNAKI SZCZEGÓLNE Pełne usta
PREFEROWANE UBRANIA Wygodne - luźne koszulki, dżinsy i tenisówki.


Charakter

Wyobraźcie sobie najbardziej pozytywną, radosną i pocieszną osobę, na której widok sama się twarz uśmiecha, a humor poprawia – taka właśnie jest Doubravka. Tryskający wulkan energii, który ma siłę do działania o każdej porze dnia i nocy. Mogłoby się wydawać, że pokłady jej zapału i siły są nie do wyczerpania. Ma się wrażenie, że jest dosłownie wszędzie – i nie potrzeba jej do tego zmieniacza czasu. Po prostu, po mugolsku, nie da się nie zauważyć jej obecności. Gadatliwa, co niektórych ludzi może oczywiście irytować, aczkolwiek trzeba zaprzeczyć, co by mówiła zawsze dla samego mówienia. Nie kłapie paszczą bez sensu i wie, kiedy się zamknąć. I daje dojść do głosu innym ludziom. Doubra to osoba bardzo ciekawa świata, do którego te siedem lat temu została nagle wciągnięta, tak więc z wielką chęcią uczy się nowych sztuk magicznych i poświęca na naukę dużo czasu – ale bez przesady. Nazwanie jej kujonem byłoby grubą przesadą. Jest raczej typem zdolnego ucznia, który bardzo wiele wynosi z lekcji i przy odrobiny pracy własnej osiąga całkiem niezłe efekty. Możliwość rzucania nowego zaklęcia, uwarzenia eliksiru czy szlifowanie swoich zdolności latania na miotle sprawiają jej ogromną przyjemność, po prostu. Jest ona jednak większa, jeżeli może razem z przyjaciółmi się uczyć i razem osiągać kolejne to sukcesy.
Skoro o przyjaźniach już mowa – jako że Doubravka jest bardzo otwartą osobą, zawieranie nowych znajomości nie jest dla niej większym wyznaniem. Potrafi, bez żadnej krępacji, podejść do zupełnie obcej osoby, przedstawić się i po prostu zacząć rozmowę. Jakby znali się co najmniej kilka miesięcy, a nie raptem parę minut. Na ogół jest dla wszystkich miła i raczej nie przepada za konfliktami. Unika ich jak ognia wręcz, można powiedzieć. Jednak gdy ktoś naprawdę wyczerpie wręcz anielskie zapasy cierpliwości i dobroci Doubry… niech się strzeże. Spotkanie się z dementorem twarzą w twarz wydaje się być lepszą opcją niżeli doświadczenie złości Ježekovej na własnej skórze.  


Historia


Doubravka wychowała się w rodzinie jakich wiele na tym świecie – jej ojciec Pavel jest informatykiem w dużej czeskiej korporacji, zaś matka ukończyła filologię angielską, aczkolwiek jak tylko pojawiła się na świecie Jana – ich najstarsza córka – postanowiła porzucić karierę zawodową i skupić się na wychowaniu dzieci oraz zajmowaniu się domem, czasem jednak dorabiając jako freelancerka w wolnym czasie, gdy dzieci spały albo były w szkole. Układało się im całkiem dobrze, jeżeli być szczerym – stać było państwa Ježek na to, by posłać dzieci na zajęcia dodatkowe, a w dalszym rozrachunku – na studia. Tak było ze Janą, tak było z Petrem i zapewne byłoby z Doubrą, gdyby nie pewien mały szczegół…
Miała jedenaście lat, gdy do ich domu zapukała kobieta odziana w  dosyć… ekscentryczny strój. Zaczęła rozmawiać z rodzicami Doubravki, tłumacząc im wszystko po kolei – że ich córka nie jest zwykłą dziewczynką, a czarownicą. Trzeba przyznać, że dość długo to trwało, nim jej rodzice – a zwłaszcza ojciec – wszystko przetrwali. Wszystko jednak zaczynało się układać w logiczną całość. Gdy była dzieckiem w jej życiu były irracjonalne momenty, w które nikt nie wierzył, albo tłumaczył na jakiś pokrętny sposób. Nagle wybucha mikrofalówka? Na pewno jakieś zwarcie. Unoszący się nad głową Doubravki pluszak? Nie no, przecież te zabawki w dzisiejszych czasach mają tyle funkcji... I wiele innych.
Przy pomocy pedagogów udało się przebrnąć przez proces magicznej wyprawki i w końcu noga Doubry przekroczyła próg Souhvězdí.
Będąc w mugolskiej szkole miała poczucie, że nie do końca jest tam gdzie powinna i że nie pasowała do swoich rówieśników – i była to zupełna prawda. Szkoła magii okazała się jednak miejscem dla niej idealnym. W końcu poczuła, że jest tam, gdzie być powinna i dzięki temu bardzo się otworzyła też na innych ludzi – z cichej, szarej myszki zamieniła się w wulkan energii i wygadaną nastolatkę – wiedzę magiczną przyswajała w bardzo szybki sposób. Nie można było nazwać jej kujonką, po prostu miała do tego smykałkę… nie licząc historii magii. Ten przedmiot był, jest i zawsze pewnie będzie dla niej udręką.
Souhvězdí słynie ze swojej liberalności jeżeli chodzi o czystość krwi uczniów do niej uczęszczających, więc Doubravka nie miała większych problemów w szkole w związku z tym, że była mugolakiem. Ludzi do niej podobnych było całkiem sporo, a jakiś czarodziej – rasista czystej krwi to był raczej ewenement. I nawet jeśli na jakiegoś w swoim życiu się natknęła, to prawdę powiedziawszy średnio przejmowała się tym, co miał jej do powiedzenia. Doubra bowiem znała swoją wartość jako czarownicy i nikt nie będzie jej próbować jej umniejszać.
W świecie magicznym się rozwijała i wszystko szło naprawdę dobrze… niestety nie można było tego powiedzieć o jej życiu wśród mugolskiej rodziny, gdzie tak naprawdę jedynym oparciem była dla niej matka. Ojciec średnio akceptował to, że jego córka jest czarownicą, starsza siostra zaś czuła się zazdrosna, dlaczego to w Doubravce właśnie obudziły się magiczne zdolności a nie w niej. Każdy powrót do domu przez pierwsze trzy lata szkoły był ciężki – to co działo się w Souhvězdí było niemal tabu i nie mogła o tym rozmawiać, zwłaszcza przy tacie… a tak bardzo chciała opowiadać o wszystkich swoich magicznych przygodach!
Wakacje przed rozpoczęciem piątego roku swojej magicznej edukacji były przełomowe – po pierwsze jej zazdrosna, starsza siostra postanowiła wyjść za mąż za swojego narzeczonego i przenieśli się na swoje i jakoś przestała mieć do Doubravki żal, że to właśnie w niej obudziły się magiczne zdolności. Drugą sprawą jest to, że jakimś cudem ojciec w końcu pogodził się z losem swojej córki i to zaakceptował. Można powiedzieć, że wszystko zaczęło się układać – a wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Doubra miała jeszcze więcej motywacji niżeli zawsze, bo wiedziała, że jak wróci do domu, to w końcu będzie mogła rozmawiać o tym, czego nowego się nauczyła.
To wtedy też obudziła się w niej pasja do astronomii, którą tak się Souhvězdí szczyci. Wcześniej ten przedmiot był jej zupełnie obojętny, ale na czwartym roku w zastępstwo przyszedł inny nauczyciel, jego metody nauczania były zupełnie inne – w dobrym tego znaczenia sposób. Przedstawiał wiedzę w tak inspirujący sposób, że Doubravka z chęcią spędzałaby całe noce w obserwatorium, gdyby mogła… Jednocześnie zaczęła ją także intrygować astrologia, która łączyła wróżbiarstwo z astronomią właśnie…
Pod koniec roku po szkole poszła „fama”, że jest możliwość pojechania na roczną wymianę do Hogwartu. Nie zastanawiała się ani chwilę. Dlaczego? Powód może się wydawać bardzo prowizoryczny – przecież niebo nad Hogwartem na sto procent będzie inne niż te nad Souhvězdí, więc może może nauczy się czegoś nowego? Ta prowizoryczna wręcz chęć jednak się, nazwijmy to, opłaciła – dostała się na wymianę i szósty rok edukacji w magicznym świecie przyjdzie jej spędzić w Hogwarcie.
Rodzina


★ Pavel Ježek – Ojciec Doubravki; mugol. Ma 45 lat i pracuje w dużej korporacji jako informatyk. Oczywiście kocha swoje dzieci, ale nigdy nie miał na nie czasu ze względu na ciągłe parcie w rozwijaniu kariery. Żywiciel rodziny. Informację o tym, że jego córka jest czarownicą przyjął dość... ciężko. Musiały minąć trzy lata, by to zaakceptował.
★ Věra Ježekova – Matka, lat 32; jest mugolką. Z wykształcenia jest nauczycielką angielskiego, aczkolwiek długo w zawodzie nie pracowała. Zajmowała się niemal od zawsze domem i dziećmi, aczkolwiek – jak tylko miała możliwości – starała się dorabiać jako wolny strzelec. Była dla Doubravki ogromnym wsparciem, od samego początku.
★ Jana Ježekova – Starsza siostra, lat 27; mugolka. Jana jest najstarsza z całego rodzeństwa. Pracuje w administracji, ma męża i dwuletnią córkę. Zawsze była zazdrosna o magiczne zdolności siostry, aczkolwiek po tym jak wyszła za mąż i ułożyła sobie życie ich relacje się polepszyły.
★ Petr Ježek – Starszy brat, lat 23; mugol. Jest studentem medycyny. W przeciwieństwie do Jany nigdy nie zazdrościł Doubravce magicznych zdolności.
★ Tomáš Ježek – Młodszy brat, lat 10.

Ciekawostki


★ Ma wadę wzroku. W zależności od humoru nosi albo okulary, albo soczewki (jako że się wywodzi z mugolskiej rodziny takie cuda "techniki" nie są jej obce i ich używa z powodzeniem).
★ Jedynym przedmiotem, za którym nie przepada jest historia magii... Za mugolską historią, której była nauczana w szkole zanim rozpoczęła swoją magiczną edukację również nie przepadała.
★ Uczulona na orzeszki ziemne.
★ Matka Doubravki z wykształcenia jest nauczycielką języka angielskiego i trzeba przyznać, że jej udział w nauce tego języka przez dziewczynę był bardzo duży. Dzięki niej Doubra nie ma najmniejszego problemu w posługiwaniu się angielskim. I nawet akcent ma zbliżony do brytyjskiego.Ostatnio zmieniony przez Doubravka Ježekova dnia 18.10.19 19:56, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Doubravka Ježekova

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 157 cm
C. szczególne : Filigranowa figura
Galeony : 189
  Liczba postów : 66
https://www.czarodzieje.org/t17622-doubravka-jezekova
https://www.czarodzieje.org/t17702-doubravka-jezekova#497684
https://www.czarodzieje.org/t17703-czeski-jezyk#497695
https://www.czarodzieje.org/t17697-doubravka-jezekova#497522
Doubravka Ježekova QzgSDG8
Gracz
Doubravka Ježekova Empty


PisanieDoubravka Ježekova Empty Re: Doubravka Ježekova  Doubravka Ježekova Empty16.10.19 22:34;

excited cookie
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mefistofeles E. A. Nox

Student Slytherin
Rok Nauki : X
Wiek : 22
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 185
C. szczególne : Tatuaże; kolczyki; wilkołacze blizny; bardzo umięśniony; skórzana obroża ze złotym kółkiem;
Galeony : 2135
Dodatkowo : Wilkołak
  Liczba postów : 3398
https://www.czarodzieje.org/t15136-mefistofeles-e-a-nox#403342
https://www.czarodzieje.org/t15139-kind#403356
https://www.czarodzieje.org/t15137-what-does-life-mean-to-me#403353
https://www.czarodzieje.org/t15134-mefistofeles-e-a-nox
https://www.czarodzieje.org/t18387-mefistofeles-e-a-nox-dziennik
Doubravka Ježekova QzgSDG8
Moderator
Doubravka Ježekova Empty


PisanieDoubravka Ježekova Empty Re: Doubravka Ježekova  Doubravka Ježekova Empty17.10.19 11:53;

Hej! Karta jest bardzo ładna, ale mam drobne uwagi :D
Po pierwsze, wraz z oddaniem KP należy pokazać też kuferek postaci - wszystkie informacje na ten temat znajdują się w tym subforum.
Po drugie, trochę brakuje mi wzmianki o magicznych zdolnościach posiadanych przez Doubravkę. Zazwyczaj jednak w jakiś sposób się one objawiają podczas dzieciństwa, a w mugolskiej rodzinie pewnie jeszcze łatwiej takie dziwne sytuacje zauważyć. Prosiłabym o dopisanie czegoś takiego aż tryska miłością

______________________

I'm the story you don't speak of,
I'm the one they call 'the underdog'.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Doubravka Ježekova

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 157 cm
C. szczególne : Filigranowa figura
Galeony : 189
  Liczba postów : 66
https://www.czarodzieje.org/t17622-doubravka-jezekova
https://www.czarodzieje.org/t17702-doubravka-jezekova#497684
https://www.czarodzieje.org/t17703-czeski-jezyk#497695
https://www.czarodzieje.org/t17697-doubravka-jezekova#497522
Doubravka Ježekova QzgSDG8
Gracz
Doubravka Ježekova Empty


PisanieDoubravka Ježekova Empty Re: Doubravka Ježekova  Doubravka Ježekova Empty17.10.19 23:02;

Już! Dodałam jeszcze jeden smaczek do bio :) A tu jest kuferek.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mefistofeles E. A. Nox

Student Slytherin
Rok Nauki : X
Wiek : 22
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 185
C. szczególne : Tatuaże; kolczyki; wilkołacze blizny; bardzo umięśniony; skórzana obroża ze złotym kółkiem;
Galeony : 2135
Dodatkowo : Wilkołak
  Liczba postów : 3398
https://www.czarodzieje.org/t15136-mefistofeles-e-a-nox#403342
https://www.czarodzieje.org/t15139-kind#403356
https://www.czarodzieje.org/t15137-what-does-life-mean-to-me#403353
https://www.czarodzieje.org/t15134-mefistofeles-e-a-nox
https://www.czarodzieje.org/t18387-mefistofeles-e-a-nox-dziennik
Doubravka Ježekova QzgSDG8
Moderator
Doubravka Ježekova Empty


PisanieDoubravka Ježekova Empty Re: Doubravka Ježekova  Doubravka Ježekova Empty18.10.19 20:22;


Przyjezdny z Souhvězdí

Witamy Cię na Czarodziejach! Twoja karta zostaje zaakceptowana, dostajesz więc uprawnienia do gry. Poniżej znajdziesz przydatne w dalszych krokach na forum linki, z którymi warto abyś się zapoznał!

stwórz pocztę
załóż relacje
zacznij gręŻyczymy

miłej gry!

______________________

I'm the story you don't speak of,
I'm the one they call 'the underdog'.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Doubravka Ježekova QzgSDG8
Doubravka Ježekova Empty


PisanieDoubravka Ježekova Empty Re: Doubravka Ježekova  Doubravka Ježekova Empty;

Powrót do góry Go down
 

Doubravka Ježekova

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Doubravka Ježekova QCuY7ok :: 
karty postaci
 :: 
karty uczniów i studentow
-