Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Caelestine Swansea

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Caelestine Swansea

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : VI
Wiek : 17
Wzrost : 163cm
C. szczególne : piegi
Galeony : 832
Dodatkowo : jasnowidzenie
  Liczba postów : 560
https://www.czarodzieje.org/t17494-caelestine-swansea#491230
https://www.czarodzieje.org/t17580-michael-angelo#493038
https://www.czarodzieje.org/t17549-celeste#492232
https://www.czarodzieje.org/t17526-caelestine-swansea#491698
https://www.czarodzieje.org/t18629-caelestine-swansea-dziennik#5
Caelestine Swansea QzgSDG8
Gracz
Caelestine Swansea Empty


PisanieCaelestine Swansea Empty Caelestine Swansea  Caelestine Swansea EmptyWto Sie 27 2019, 23:36;


Caelestine ' Celeste ' Swansea

DATA URODZENIA16 maja 2003
CZYSTOŚĆ KRWI 50%
MIEJSCE URODZENIA Irlandia
MIEJSCE ZAMIESZKANIADolina Godryka
W HOGWARCIE JEST OD KLASYI
OBECNIE JEST NA ROKUVI
WYMARZONY DOM Hufflepuff
WYBRANY WIZERUNEK Megan Bea Tiernan

Aparycja

WZROST 163cm
BUDOWA CIAŁA 55kg
KOLOR OCZU zielono-szare
KOLOR WŁOSÓW rude
ZNAKI SZCZEGÓLNE piegi
PREFEROWANE UBRANIA zimą - luźne, duże, grube swetry; latem - szerokie koszulki opadające na jedno ramię; bezpieczne kolory w odcieniach beżów, brązów, różnej skali szarości; bez czarodziejskiej ekstrawagancji


Przystosowanie


Mieszanka wielobarwności rozlana chaotycznie na płótnie pomalowanym przez życie Casimira Swansea. Dzieło przypadku. Bez użycia barw miłości, na którą nie starczyło przestrzeni roboczej – wypełnionej kolorytem upragnionej wolności, chwilami słabości i uniesieniem dwóch obcych ciał. Obraz nosił tytuł: "Kryzys małżeński Casimira Swansea". Życiu jej samej zawsze przewodził artystyczny motyw. Rozpoczął go romans – Casimira z irlandzką półkrwi czarownicą. Dramat niósł ze sobą zupełnie inne romantyczne zrywy — w możliwej do przewidzenia nieprzyjemnej konfrontacji z aktualną żoną. Sama tragedia przyszła niespodziewanie — jak przypadkowa ciąża zakończona porzuceniem dziecka pod drzwiami rodziny Swansea.

Nie czuła się odrzucona i niekochana. Przez większość czasu... ale jako mała, rudowłosa istotka, niepodobna do matki wcale, do ojca tylko trochę, a do brata jeszcze mniej, odnajdowała spokój w usposabianiu się w charakter i doktryny rodu. Wtedy dopiero, prawdziwie, czuła się częścią rodziny. Najtrudniej było w przypodobaniu się mamie. Kobieta wydawała się bardzo zdystansowana, dlatego u niej Celeste szukała największej aprobaty. Macocha nie od razu próbowała wychować ją jak swoje dziecko, nie zauważając kiedy zaczęła jak swoje kochać. Pomogłow  tym przywiązanie małej Tessy do rodzeństwa. Caelestine w pierwszych dziecięcych latach bardzo dużo płakała, kurczowo trzymała się braci i sióstr, a kiedy nie było ich obok, szlochała najgłośniej. Mniej więcej w tym samym czasie, w jakim ujawniła swoją magię, wyrosła z pierwszego etapu krzykliwej nietolerancji do świata. Uczyła się znacznie skuteczniej kamuflować swoje emocje. Wylewać je na płótno. Swoje myśli chowała za szkicownikiem. Słowa, jakie powinny spływać z ust, zamieniała w obrazy. Poruszały się inaczej niż piękne, anatomiczne krzywizny ciał malowanych przez Cassiusa. Jej dzieła były niewyraźne, rozmyte, nierzadko pozbawione szczegółów, a mimo wszystko... w szalony, magiczny sposób pozostawały żywe. Akwarelowo ruchome.

Szkoła nie była łaskawa dla osób o jej naturze. Sztuką odgradzała się od świata, szybko nabierając cech aspołecznego odrzutka. Nie ufała ludziom. Choć nie myślała o tym wcale, podświadomie winić mogła o to biologiczną matkę. Rozumiała się tylko z przyrodnią rodziną, bo tylko z nią trzymała się blisko. Tylko oni rozumieli jej abstrakcyjne myślenie. Dla nich poświęciła swoje pasje i oni wykształcili w niej duszę artysty. Wiele charakterów przewijało się przez ród Swansea. Przez problematycznych, chaotycznych i roztrzepanych sztukmistrzów, po ekstrawertycznych, ciągnących za sobą tłumy. Ona należała do innego grona. Wycofanych, zamkniętych w swoim świecie melancholików. W Hogwarcie nie szukała przyjaźni. Groteskowo, ludzie łatwo do niej lgnęli. Nie wpadała w kłopoty, była godna zaufania, a przez wierność rodzinie i sławę swojego rodzeństwa, uchodziła za osobę tak samo lojalną, jak ściągającą zainteresowanie i atrakcyjną do nawiązywania kontaktów. W jej domie uchodziła za personę bardzo elastyczną, bo choć nie należała do żadnej grupy, nie posiadała żadnych wrogów, za to dużo znajomych. Paradoksalnie, im bardziej próbowała się od nich odgonić i im więcej prób pozbycia się kolegów się podejmowała, w tym większym centrum uwagi się znajdowała. Dlatego przestała próbować. Zawsze była dumna ze swojej normalności. Nie wychylała się przed szereg w rodzinie. Wpisywała się w jej schemat. Tylko, kiedy wyszła poza mury domu, dopiero wtedy przekonała się, że bycie zwykłym Swansea nie jest jednoznaczne z byciem kanonicznym uczniem. Swansea byli nieco różni od rówieśników jakich poznała. Palili trawę dla wzbogacenia swojej artystycznej inspiracji. Robili wokół siebie dużo szumu. Znani byli ze swoich galerii sztuk w całym Londynie. Przekonała się, że nie każdy nastolatek w Hogwarcie na wakacje wyjeżdża na  wernisaże w Nicei czy wystawy rzeźb w Rzymie i tygodnie koncertów w Paryżu.

Goniła za niedoścignioną łatką normalności, ucząc się jak być zwyczajną i jednocześnie nie oderwać się zbyt daleko od rodziny. Tkwiła między między Scyllą i Charybdą. Zbyt blisko korzeni rodzinnych, by łamać niepisane zasady rozpoznawalności i zbyt żądna ludzkiej codzienności by zagrzebać pragnienie pozostania niezauważoną.


Przyswojenie


★ Casimir Swansea - ojciec
★ Pani Swansea - macocha/matka
★ Cassiuss Swansea - starszy brat
★ reszta rodzeństwa, kuzynowstwo

Przyzwyczajenia


★ Jasnowidz, którego wizje objawiają się na jej dziełach artystycznych. Ruchomych scenkach sytuacyjnych, pejzażach i portretach malowanych akwarelą.
★ Z uwagi na liczne wydarzenia społeczno-kulturowe za granicą, których gośćmi bywają Swansea, prócz angielskiego zna dwa języki: włoski i francuski.
★ Jak część osób z jej rodziny, zdarza jej się popalać trawę, jako źródło inspiracji podczas działalności artystycznej. W jej przypadku zioła mają też właściwości lecznicze, ponieważ łagodzą objawy silnych migren.
★ W związku z doświadczanymi bólami głowy posiada pozwolenie ze Szpitala Świętego Munga na posiadanie przy sobie niewielkiej ilości magicznego zioła, choć na terenie Hogwartu może je wypalać jedynie w Skrzydle Szpitalnym bądź pod nadzorem nauczyciela.
★ Zdarza jej się opuszczać niektóre zajęcia, przed bądź w ich trakcie z przyczyn zdrowotnych. Bardzo częsty bywalec Skrzydła Szpitalnego. Przeszła już na Ty z obecną pielęgniarką szkolną.
★ Kilka razy zarobiła szlaban za nocne wędrówki po szkole, raz mało co nie przyłapano jej na popalaniu przemyconego z Hogsmeade zioła, wbrew ustaleniom ze szkolnym dyrektorem. Zioło dostarczał jej, uwaga... jej ojciec.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Bridget Hudson

Student Hufflepuff
Rok Nauki : X
Wiek : 21
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 167cm
C. szczególne : nieodparty urok osobisty i zaraźliwy uśmiech
Galeony : 740
Dodatkowo : Prefekt Naczelny
  Liczba postów : 2225
https://www.czarodzieje.org/t13874-bridget-hudson
https://www.czarodzieje.org/t13915-bridget-hudson#367829
https://www.czarodzieje.org/t13912-bridget#367825
https://www.czarodzieje.org/t13904-bridget-hudson
Caelestine Swansea QzgSDG8
Gracz
Caelestine Swansea Empty


PisanieCaelestine Swansea Empty Re: Caelestine Swansea  Caelestine Swansea EmptyPon Wrz 02 2019, 18:27;HUFFLEPUFF!

Witamy Cię na Czarodziejach! Twoja karta zostaje zaakceptowana, dostajesz więc uprawnienia do gry. Poniżej znajdziesz przydatne w dalszych krokach na forum linki, z którymi warto abyś się zapoznał!stwórz pocztę
załóż relacje
zacznij grę
Życzymy

miłej gry!

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Caelestine Swansea

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Caelestine Swansea QCuY7ok :: 
karty postaci
 :: 
karty uczniów i studentow
-