Czarodzieje - forum rpg typu PBF Play By Forum. Zostań czarodziejem niczym Harry Potter, dla którego nasz Hogwart stanie się drugim domem.

 
IndeksFAQSzukajUżytkownicyRejestracjaZaloguj

Share
 

 Galeria sztuki Swansea

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Cassius Swansea

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 185cm
C. szczególne : Niewielkie blizny łobuza weterana, dość często ma ślady farby na dłoniach. Na lewej dłoni nosi prostą i cienką złotą obrączkę.
Galeony : 1909
Dodatkowo : Hipnoza
  Liczba postów : 938
https://www.czarodzieje.org/t16705-cassius-swansea
https://www.czarodzieje.org/t16707-cham-prostak-i-idiota
https://www.czarodzieje.org/t16709-hyperion
https://www.czarodzieje.org/t16706-cassius-swansea
Galeria sztuki Swansea QzgSDG8
Moderator
Galeria sztuki Swansea Empty


PisanieTemat: Galeria sztuki Swansea   Galeria sztuki Swansea EmptyPon Sie 26 2019, 20:43


Galeria sztuki Swansea

Ogromny budynek wyraźnie stawiający na otwartą przestrzeń. Zbudowany z kamienia, solidny i twardy, niegdyś podobno niezdobyty zamek na wzgórzu. Stoi tu od pokoleń, jaśniejąc niczym latarnia dla sztuki w niezwykle niepozornym miejscu, na uboczu Londynu. Prowadzi do niego kręta, ale wygładzona droga, wzdłuż której, niczym kwiaty na pustyni, wyrastają rzeźby. Każda z nich zdaje się trwać w bezruchu, a jednak wystarczy na moment odwrócić wzrok, a zaczynają one gestami kierować przybyszy w stronę galerii. Chwile ciszy momentalnie zostają tutaj zamienione w delikatne pobrzęki wabiącej niczym syreni śpiew, zaczarowanej muzyki. Sama droga również ma w sobie odrobinę magii. Poruszając się w kierunku galerii, zdecydowanie szybciej dociera się na miejsce, niż w przeciwnym kierunku… a może to jedynie złudne wrażenie?
W środku, oprócz względnego nieporządku, jakiego wrażenie wywołuje pozorna chaotyczność w rozplanowaniu oraz zagospodarowaniu przestrzeni i frywolność w zdobnictwie, zawsze znajdzie się kilkoro starszych mecenasów sztuki, noszących nazwisko założycieli galerii. Pełnią oni rolę kustoszy i konserwatorów dzieł wystawianych w tym miejscu. Dbają również o cykliczne wprowadzanie zmian w wystawach i odnawianie odpowiednich czarów. W tym miejscu nie uświadczy się tradycyjnego przewodnika - funkcję tę sprawują odpowiednio magicznie przygotowane mówiące rzeźby, nierzadko młodych dziewcząt i chłopców, co rusz ze zwykłego kaprysu wymieniane na nowe modele. W galerii można natknąć się zarówno na sztukę typowo nowoczesną, jak i na taką, która sięga i inspiruje się tradycją oraz znanymi motywami. Mimo wszystko warto jest zaznaczyć, że w tym miejscu wystawiane są dzieła głównie stworzone przez Swansea. Jest tu również mniejsza sala, zdecydowanie mniej bogata, lecz nie mniej zapełniona, położona względnie na uboczu, w której można natknąć się na dzieła niezależnych artystów i to właśnie tymi eksponatami opiekują się ludzie zatrudnieni z zewnątrz.

______________________

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 30733
  Liczba postów : 55986
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Galeria sztuki Swansea QzgSDG8
Specjalny
Galeria sztuki Swansea Empty


PisanieTemat: Re: Galeria sztuki Swansea   Galeria sztuki Swansea EmptySob Paź 26 2019, 13:39

@Cassius Swansea

Po wszystkich magicznych alejach już od dawna porozwieszano ulotki i plakaty zapraszające na kontrowersyjną wystawę jednego z dalekich kuzynów Cassiusa. Kontrowersyjną, bo młody Salazar Swansea najlepiej odnajdywał się niestety w turpizmie, antyestetyce i przyklaskiwał swoistemu kultowi brzydoty. Samo to być może nie wywołałoby jeszcze takiego oburzenia wśród czarodziejskiej społeczności. Kiedy jednak okazało się, że w swych rzeźbach i obrazach chłopak otwarcie odwołuje się do nekromancji i innych ściśle powiązanych ze śmiercią i czarną magią praktyk, wrzawa podniosła się jeszcze bardziej. Wielu czarodziejów bojkotowało wystawę, jak i samą galerię należącą do rodu Swansea, jednak trudno było nie zauważyć, że samo wydarzenie wzbudziło ogromne wręcz zainteresowanie, a grupa zwolenników takiej formy artyzmu wcale nie była mniej liczna. Sprzedano wszak rekordową liczbę biletów.
Problem tkwił w czymś innym: ci drudzy przybyli na wystawę z pokojowym nastawieniem, podziwiając dzieła swego idola. Tego samego nie można było zaś zdecydowanie powiedzieć o tych pierwszych. Pod budynkiem galerii zorganizowali oni swą własną manifestację, a wszędzie można było dostrzec sporawe bannery z napisami „precz z nekromancją”, „do Azkabanu” i inne o podobnie nieprzychylnym przekazie. Nawet we wnętrzu przestronnnych sal dało się słyszeć głośne wrzaski oponujących przeciwko całemu przedsięwzięciu. W pewnym sensie dodawało to wystawie nawet jakiegoś smaczku… ale wrogowie Salazara poszli o krok dalej, przeciskając się łokciami pomiędzy ochroniarzami. Większość z nich na szczęście została wypchnięta na zewnątrz, jednak jednemu z orędowników wybranemu z szerszych mas udało się wkroczyć na teren wystawy. Ściskał on w ręku pojemniki z magicznym sprejem, a jego celem było zniszczenie jak największej liczby eksponatów. Cassius, który został oddelegowany do zapewnienia bezpieczeństwa całej tej imprezie, wpadł więc w niemałe tarapaty. Szczególnie zważywszy na to, że tuż przed jego oczami ten cholerny rozbójnik opryskał jedną z rzeźb lakierem o jaskrawoczerwonym kolorze.

Cassius, zareaguj na tę sytuację i spróbuj pozbyć się niewygodnego uczestnika manifestacji. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, pisz do @Leonel Fleming.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Cassius Swansea

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 185cm
C. szczególne : Niewielkie blizny łobuza weterana, dość często ma ślady farby na dłoniach. Na lewej dłoni nosi prostą i cienką złotą obrączkę.
Galeony : 1909
Dodatkowo : Hipnoza
  Liczba postów : 938
https://www.czarodzieje.org/t16705-cassius-swansea
https://www.czarodzieje.org/t16707-cham-prostak-i-idiota
https://www.czarodzieje.org/t16709-hyperion
https://www.czarodzieje.org/t16706-cassius-swansea
Galeria sztuki Swansea QzgSDG8
Moderator
Galeria sztuki Swansea Empty


PisanieTemat: Re: Galeria sztuki Swansea   Galeria sztuki Swansea EmptyNie Paź 27 2019, 13:37

Nie podobało mu się bycie na posyłki, ani trochę. Był naburmuszony, jakby mama wręczyła mu wysoką na trzydzieści metrów stertę naczyń i kazała uwinąć się ze zmywaniem w pół godziny. Cassius źle reagował na stawianie mu nieosiągalnych celów, głównie dlatego, że większości z nich po prostu nie chciało mu się wprowadzać w życie. Tym razem jednak poszedł, zastanawiając się co im tak zależało na tym całym Salazarze. Żadne z jego dzieł nie wydawało mu się ani to ładne, ani jakieś inspirujące. Ot zwykłe, paskudne w dodatku bohomazy bijące po oczach nawet takiego ekscentryka jakim był Ślizgon. Mimo wszystko, dopiero na prośbę ojca przespacerował się po niezwykle długim i wręcz głuchym korytarzu Galerii, łowiąc słuchem ciche syczenie. Nie skojarzył go z farbą w puszce, dopóki jej nie zobaczył i aż prychnął, nie mogąc nadziwić się kreatywności czarodziejów. Znał tę zabawkę. Swego czasu wymykał się z Doliny Godryka, aby spędzać więcej czasu w towarzystwie mugolskich znajomków. Nie mógł zliczyć jak wiele razy przyłapano ich podczas mazania jakichś głupawych graffiti, gdzie to cycki malowanej dziewczyny były o trzy razy większe od jej głowy i byłby gościa zrozumiał, a nawet zbiłby mu piątkę, gdyby nie przyszło im stać po przeciwnych stronach barykady. Niestety, chociażby się paliło i waliło, kogo jak kogo, ale swojego tatka ten Swansea zawsze miał się posłuchać. Wcale nie dlatego, że w przeciwnym wypadku odcięto by mu dostęp do fruwosideł, wcale!
- Expelliarmus - spróbował natychmiast, kompletnie nie zastanawiając się nad tym czy go zaskoczył czy może go widział i zamierzał się uchylać. - Weź pan sobie maż po swoim. Nie jesteś u siebie. - Skomentował, jeśli udało mu się wyrwać mu z rąk farbę (i może przy okazji różdżkę) oraz w wypadku, gdyby wszystko szło po jego myśli, wycelował ponownie własną, nieczęsto używaną miłorzębową różdżką, aby dodatkowo potraktować go drętwotą. Miał zamiar wylewitować gnoja poza tereny galerii i mieć w końcu święty spokój. Był artystą, a nie ochroniarzem, na gacie Merlina.

______________________

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 30733
  Liczba postów : 55986
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Galeria sztuki Swansea QzgSDG8
Specjalny
Galeria sztuki Swansea Empty


PisanieTemat: Re: Galeria sztuki Swansea   Galeria sztuki Swansea EmptyNie Paź 27 2019, 19:38

Cassius najpewniej wolałby zorganizować w galerii własną wystawę, a jeśli nie, to przynajmniej zająć się tworzeniem kolejnych swoich dzieł. Niestety został oddelegowany do obstawy wydarzenia na cześć Salazara i nawet jeśli rola swego rodzaju ochroniarza i konferansjera niekoniecznie przypadła mu do gustu, musiał zgryźć tę łyżkę dziegciu, jeśli nie chciał stracić zaufania rodziny, a i przy okazji różnych innych profitów. Kiedy więc tylko dostrzegł nieproszonego jegomościa, który próbował zniszczyć rzeźby i obrazy jego dalekiego kuzyna, sięgnął po swoją różdżkę, uciekając się do prostego, acz niezwykle skutecznego zaklęcia rozbrajającego. Niestety chłopaczek go widział, a chociaż nie zdążyłby nijak uchronić się przed skutkiem jego czaru, tak zrobił coś, czego młody Ślizgon nie przewidział. Podniósł rękę nieco wyżej i docisnął mocno swój sprej, pryskając nim Cassiusowi po oczach. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Przedstawiciel rodu Swansea osiągnął swój cel, odpychając przeciwnika kilka metrów w tył, gdzie ten został przechwycony przez ochronę i wyrzucony na zewnątrz budynku. Można by rzec, że w ten sposób Cass uratował wystawę Salazara. Tylko czy warto było zostać bohaterem takim kosztem?
Chłopak poczuł niesamowity ból, a przez dłuższą chwilę nie mógł nawet podnieść swych powiek. W końcu udało mu się otworzyć oczy, ale obraz, który widział, zdawał się strasznie zamazany. Chyba wypadałoby czymś ten syf przemyć? Co gorsza ślepia i przyczerwieniona wokoło nich skóra nadal go piekły i trudno było przewidzieć jak długo ten stan się utrzyma. Może to efekt uczulenia? Szczęście w nieszczęściu, że ktoś zdecydował się zastąpić młodego Swansea w jego obowiązkach aż do zakończenia wystawy.

Po przemyciu oczu wodą, pozbyłeś się zamglonego widzenia. Sprej uczulił jednak skórę, która będzie jeszcze zaczerwieniona przez Twoje dwa następne wątki. Od czasu do czasu odczuwasz też delikatne pieczenie lub swędzenie. Jeśli chcesz skrócić ten efekt, wsmaruj w podrażnioną skórę eliksir łagodzący. Możesz go zakupić lub uwarzyć, wybór należy do Ciebie. Po zastosowaniu eliksiru wszystkie negatywne konsekwencje natychmiastowo miną.Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Cassius Swansea

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 185cm
C. szczególne : Niewielkie blizny łobuza weterana, dość często ma ślady farby na dłoniach. Na lewej dłoni nosi prostą i cienką złotą obrączkę.
Galeony : 1909
Dodatkowo : Hipnoza
  Liczba postów : 938
https://www.czarodzieje.org/t16705-cassius-swansea
https://www.czarodzieje.org/t16707-cham-prostak-i-idiota
https://www.czarodzieje.org/t16709-hyperion
https://www.czarodzieje.org/t16706-cassius-swansea
Galeria sztuki Swansea QzgSDG8
Moderator
Galeria sztuki Swansea Empty


PisanieTemat: Re: Galeria sztuki Swansea   Galeria sztuki Swansea EmptyNie Paź 27 2019, 20:14

Wiedział, normalnie to wiedział. Czuł to w swoich spaczonych kościach, w swoim powykręcanym kręgosłupie moralnym, że pomaganie komukolwiek to pomysł poroniony już z samej natury. Nie znosił tego robić i jak widać, za każdym razem gdy wypinał się czterema literami na cudzą potrzebę, wiedział co robi. Kiedy ten jeden, jedyny raz uległ ojcu i pomógł kuzynowi idiocie, został oślepiony. W pierwszym odruchu kompletnie stracił kontrolę nad tym co robi. Z zaskoczenia upuścił różdżkę na podłogę, natychmiast sięgając rękoma do jedynego organu w swoim ciele, który autentycznie lubił i którego nigdy nie kwestionował, nawet w chwilach największego zwątpienia. Wzrok był absolutnie wszystkim co miał. Trudno więc się dziwić jak spanikował, gdy został mu on odebrany w akompaniamencie okrutnego, piekącego bólu. Nie miał nawet siły biec za tym frajerem, chociaż chętnie stłukłby go na kwaśne jabłko. Po prostu klęczał, przez dłuższą chwilę wypłakując z oczu ten sprej, a i pomagając sobie też wodą, gdy w końcu wymacał różdżkę. Niewiele to pomogło, wizja była niezwykle zamazana. Na tyle, że nawet przemoczona szata nie mogła go powstrzymać. Przebił się przez korytarze i skorzystawszy z kominka natychmiast wrócił do domu. Faworek dostał też swoje pierwsze, poważne zadanie. Miał sprowadzić do niego Elaine za wszelką cenę.

| zt

______________________

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Gabriel R. Swansea

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 191 cm
C. szczególne : wydatne kości policzkowe
Galeony : 806
  Liczba postów : 341
https://www.czarodzieje.org/t17525-gabriel-robert-swansea
https://www.czarodzieje.org/t17540-w-galerii-pelnej-sztuki-i-tak-patrzylbym-na-ciebie-8
https://www.czarodzieje.org/t17544-sheakespeare
https://www.czarodzieje.org/t17505-gabriel-swansea
Galeria sztuki Swansea QzgSDG8
Gracz
Galeria sztuki Swansea Empty


PisanieTemat: Re: Galeria sztuki Swansea   Galeria sztuki Swansea EmptyPią Sty 31 2020, 19:27

Praca w rodzinnej galerii była przede wszystkim wygodna. Jego rodzice nie byli szczególnie wymagający, a wujkowie doceniali jego ciche podejście do życia. Nie był artystą w pełnym tego słowa znaczeniu - jego "dzieła" nie pojawiały się na ścianach, by inni ludzie mogli je podziwiać. Ba, dziwił się, że jego rodzice w ogóle uznawali to co robił - w końcu nie chwalił się nikomu swoimi wierszami. Pewnie widzieli szuflady pełne zapisanych kartek, jednak nigdy nie mieli szans na przeczytanie czegoś, co Gabriel napisał już całkiem świadomie, nie szukając poklasku u starszych, tylko po to by się wyładować.
Zaczął swoją zmianę od zwykłych zaklęć czyszczących rzuconych na podłogę i okna. Może i był perfekcjonistą, ale robił to praktycznie zawsze po przekroczeniu progu galerii. Nie był kustoszem, nie był mecenatem, ale przeszedł się cicho między wszystkimi obrazami, rzeźbami i innymi dziełami, by upewnić się, że wszystko jest okej. Sprawdził zaklęcia, które rzucone były na rzeźby, czy aby na pewno kierują zwiedzających w dobrą stronę i czy nie zaczynają żyć własnym życiem i na przykład nie obrażają ludzi, którzy mijają ich bez pytania o genezę powstania rysunku wujka Franka.
Po upewnieniu się, że wszystko jest na swoim miejscu ruszył na dół, by zająć miejsce przy wejściu i oglądać na niewielką ilość ludzi, która tamtego dnia wybrała się na zwiedzanie. Każdego witał z uśmiechem, tłumaczył trochę o tym jak wygląda ich galeria, wskazywał gdzie dnia dzisiejszego można będzie spotkać artystów i wydawał bilety. Nie zamierzał prowadzić zbyt wielu interakcji, więc kiedy tylko pojawiła się możliwość zniknął gdzieś na zapleczu, by razem z jednym z wujków zająć się nową wystawą. Gabriel nie do końca rozumiał zamysł starszego mężczyzny, ale radził mu na tyle ile mógł. Ich poczucie estetyki nieco różniło się od siebie - co chwila spierali się o to który obraz w którym miejscu powinien wisieć. Według Krukona "niebieskie wzgórza Doliny Godryka" tuż obok "Czerwieni Maków ogrodu Swansea" nie miało racji bytu, obie kompozycje się ze sobą gryzły, nie wspominając o tym, że rozmiary płótna tworzyły jakąś dziwną abstrakcję z dwoma skrajnie różnymi prostokątami. W końcu doszli do porozumienia i wuj przyznał mu rację - pomiędzy te dwa obrazy wsadzili "wschód słońca nad strumieniem", dzięki czemu uzyskali ładne przejście między kolorami.
- Czy wiersze też mogłyby znaleźć się w galerii? Może jako opisy do niektórych obrazów? Albo fotografii Eliego? Z Eliją znamy się na tyle, że nie miałbym problemu z uchwyceniem słowem tego, co on uchwycił aparatem - zaczął przepytywać biednego staruszka. Tamten chyba nie chciał tego słuchać, bo zaczął kręcić głową. Gabriel trochę spochmurniał. Był świadomy, ze galerie sztuki rzadko przyjmowały sztukę pisaną słowem, ale myślał, że w takiej pod patronatem jego rodziny będzie to trochę łatwiejsze.
Rozmowa z wujem nie należała do najmilszy, dlatego chłopak opuścił wuja i zaszył się z powrotem w kasie, gdzie siedząc koło jakieś pracownicy spędził pozostały czas do końca zmiany pisząc wiersze.


/zt
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 30733
  Liczba postów : 55986
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Galeria sztuki Swansea QzgSDG8
Specjalny
Galeria sztuki Swansea Empty


PisanieTemat: Re: Galeria sztuki Swansea   Galeria sztuki Swansea EmptyCzw Lut 06 2020, 15:21

INGERENCJA W PRACY - PRACOWNIK

@Gabriel R. Swansea

Dzisiejszego dnia otrzymałeś informację, że dzisiaj na terenie budynku pojawi się jeden z bardziej znanych kolekcjonerów sztuki - nazwisko "Rogers" było stosunkowo znane w branży artystycznej. Jest to mężczyzna grupo po siedemdziesiątce, a słynie on z surowego charakteru i wybredności w kwestii zakupu obrazów. Kilka dni wcześniej otrzymałeś od Edmunda Swansea plik dokumentów, z którymi miałeś zapoznać się na dzisiejszy dzień, bowiem zostałeś wybrany do oprowadzenia pana Rogersa po galerii i zaprezentowania obrazów o tematyce wspomnianej w otrzymanych papierach. Wiesz zatem, że pan Rogers kolekcjonuje obrazy o tematyce batalistycznej. Na ostatniej stronie dokumentów została dopisana ciekawostka, iż niedawno pan Rogers zainteresował się dwoma obrazami rodzajowymi, a więc warto czasem pokazać mu kilka nowszych nabytków Galerii Sztuki.

Dzisiejszego dnia masz do zaprezentowania dwa obrazy natury batalistycznej - "Bitwa pod Ottery St. Catchpole w 1674 roku" (bitwa z goblinami, opis dowolny) oraz "Starcie olbrzymów"  - oba obrazy zostały namalowane przez nieżyjących już członków rodziny Swansea, jednak oba mają to do siebie, iż ich cena jest sześciocyfrowa, a kunszt malunku robi wrażenie nawet w dzisiejszych czasach. Istnieje również całkiem młody obraz zatytułowany "Śniadanie u Madame Anabeth", który jest tańszy, ale powoli zdobywa popularność.

Zaprezentuj jeden z obrazów panu Rogersowi, który właśnie przekracza próg Galerii Sztuki. To, czy pan Rogers zgodzi się na kupno jednego z obrazów (a może uda Ci się namówić go na oba bądź na obraz rodzajowy?) zależy od sposobu zaprezentowania dzieł. Wszystkie trzy są namalowane przez członków Swansea, a więc masz możliwość wykazania się w pracy. Słyszałeś od jednego z kuzynów, iż Edmund Swansea wyznacza wysokie premie za bardzo udane inwestycje...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 30733
  Liczba postów : 55986
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Galeria sztuki Swansea QzgSDG8
Specjalny
Galeria sztuki Swansea Empty


PisanieTemat: Re: Galeria sztuki Swansea   Galeria sztuki Swansea EmptyCzw Lut 06 2020, 15:21

INGERENCJA W PRACY - PRACOWNIK

@Gabriel R. Swansea

Dzisiejszego dnia otrzymałeś informację, że dzisiaj na terenie budynku pojawi się jeden z bardziej znanych kolekcjonerów sztuki - nazwisko "Rogers" było stosunkowo znane w branży artystycznej. Jest to mężczyzna grupo po siedemdziesiątce, a słynie on z surowego charakteru i wybredności w kwestii zakupu obrazów. Kilka dni wcześniej otrzymałeś od Edmunda Swansea plik dokumentów, z którymi miałeś zapoznać się na dzisiejszy dzień, bowiem zostałeś wybrany do oprowadzenia pana Rogersa po galerii i zaprezentowania obrazów o tematyce wspomnianej w otrzymanych papierach. Wiesz zatem, że pan Rogers kolekcjonuje obrazy o tematyce batalistycznej. Na ostatniej stronie dokumentów została dopisana ciekawostka, iż niedawno pan Rogers zainteresował się dwoma obrazami rodzajowymi, a więc warto czasem pokazać mu kilka nowszych nabytków Galerii Sztuki.

Dzisiejszego dnia masz do zaprezentowania dwa obrazy natury batalistycznej - "Bitwa pod Ottery St. Catchpole w 1674 roku" (bitwa z goblinami, opis dowolny) oraz "Starcie olbrzymów"  - oba obrazy zostały namalowane przez nieżyjących już członków rodziny Swansea, jednak oba mają to do siebie, iż ich cena jest sześciocyfrowa, a kunszt malunku robi wrażenie nawet w dzisiejszych czasach. Istnieje również całkiem młody obraz zatytułowany "Śniadanie u Madame Anabeth", który jest tańszy, ale powoli zdobywa popularność.

Zaprezentuj jeden z obrazów panu Rogersowi, który właśnie przekracza próg Galerii Sztuki. To, czy pan Rogers zgodzi się na kupno jednego z obrazów (a może uda Ci się namówić go na oba bądź na obraz rodzajowy?) zależy od sposobu zaprezentowania dzieł. Wszystkie trzy są namalowane przez członków Swansea, a więc masz możliwość wykazania się w pracy. Słyszałeś od jednego z kuzynów, iż Edmund Swansea wyznacza wysokie premie za bardzo udane inwestycje...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Gabriel R. Swansea

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 191 cm
C. szczególne : wydatne kości policzkowe
Galeony : 806
  Liczba postów : 341
https://www.czarodzieje.org/t17525-gabriel-robert-swansea
https://www.czarodzieje.org/t17540-w-galerii-pelnej-sztuki-i-tak-patrzylbym-na-ciebie-8
https://www.czarodzieje.org/t17544-sheakespeare
https://www.czarodzieje.org/t17505-gabriel-swansea
Galeria sztuki Swansea QzgSDG8
Gracz
Galeria sztuki Swansea Empty


PisanieTemat: Re: Galeria sztuki Swansea   Galeria sztuki Swansea EmptySob Lut 22 2020, 10:58

Nie wiedział co komuś przyszło do głowy, żeby to właśnie jego wyznaczyć na oprowadzanie kogoś ważnego po galerii. Był chyba jedynym Swansea, który pracował w tym miejscu, który miał problemy z przedstawieniem się innemu człowiekowi. Nienawidził wszelkiego typu interakcji społecznych, miał ataki paniki na myśl o dłuższej rozmowie z kimkolwiek i właściwie dlatego wybrał pracę w rodzinnym biznesie - miał nadzieję, że inni Swansea zrozumieją jego lęk społeczny i nie będą go zmuszać do czegoś, co sprawiało, że nie spał po nocach i zastanawiał się nad sensem swojego istnienia Tak jednak nie było, jak widać z rodziną najlepiej na zdjęciach. Co Gabrielowi miały dać te dokumenty i wiedza na temat pana Rogersa, jeżeli miał problem z przedstawieniem się przed tak ważną osobistością?
W dniu kiedy mecenas miał przekroczyć drzwi galerii musiał zażyć eliksir na uspokojenie, gdyż nie mógł opanować nerwów. Nawet magiczna mikstura nie dała mu pełnego ukojenia - może już nie wbijał sobie paznokci w grzbiet dłoni, żeby opanować uczucia, ale dalej bał się poprowadzić tę rozmowę. Nie chciał się narażać wujowi, więc kiedy ten powiedział, że nie obchodzi go nic i to właśnie Gabriel ma poprowadzić tę transakcję przełknął wielką gulę w gardle i spróbował nie rzucić się pod testrale zanim do spotkania w ogóle doszło.
Kiedy pan Rogers przekroczył próg galerii Gabriel wytarł ręce od potu i uśmiechnął się krzywo.
- Wi-witam w galeri sztuki Swan-Swansea. Jestem G-g-gabriel i będę pana oprowadzał. - Miał ochotę się zabić. Nie zdarzyło mu się wcześniej jąkać, więc nawet nie wiedział jak to opanować. W jednej chwili poczuł chęć do płaczu, wzrost niepewności i jakieś szczątkowe chęci do pokazania, że tak naprawdę jest dobry, ale było ich tak mało, że nie umiał ich wykorzystać w żaden sposób.
Poprowadził krytyka do obrazów, które może i były drogie, ale wpadały w gust mecenasa.
- Tutaj są n-n-asze obrazy przedstawiające - gulp - przedstawiające bitwy czarodziejów. Ale chyba nie muszę o nich opo-opowiadać, taki znawca jak pan pewnie wie o nich wszystko. - Postarał się znaleźć fortel, który połechta ego mężczyzny i sprawi, że nie będzie musiał się specjalnie wysilać nad opisem obrazów. Coś czuł, że raczej nie przekona mężczyzny do niczego i tylko wuj będzie na niego wściekły. Kiedy mecenas napatrzył się na obrazy, a Gabriel zwrócił się do Merlina w myślach z milion razy, chłopak oprowadził krytyka po reszcie galerii, zatrzymując się przy tym młodym obrazie, który ostatnio przyciągnął rzesze fanów. Namalowany przez jego bliskiego kuzyna malunek był czymś, na co trzeba było zwrócić uwagę.
- A... A to dość młode dzieło namalowane przez mojego kuzyna. Śniadanie to podała mu kobieta chora na mugolski odpowiednik Kagonotrii. Okropny przypadek, a on nie mógł jej pomóc, więc na osłodę namalował jej obraz, który odebrał, kiedy ta zmarła. - Nawet nie zauważył, że powiedział tak dużo bez zająknięcia. Być może to dlatego, że skupił swój wzrok i myśli na sztuce, a nie na człowieku? Kiedy wrócił wzrokiem do starszego mężczyzny zarumienił się i resztę galerii pokazał mu w całkowitej ciszy. Jedno było pewne - ktokolwiek wymyślił,żeby Gabriel Robert Swansea odwalił taką robotę albo miał na celu zastopowanie inwestycji, albo go kompletnie nie znał i chciał pokazać ładną buźkę.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 30733
  Liczba postów : 55986
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Galeria sztuki Swansea QzgSDG8
Specjalny
Galeria sztuki Swansea Empty


PisanieTemat: Re: Galeria sztuki Swansea   Galeria sztuki Swansea EmptyPon Lut 24 2020, 20:32

Pan Rogers miał naprawdę surowy wyraz twarzy, a jednak ani razu nie zwrócił na głos uwagi na Twojego jąkania. Albo był wyrozumiały albo w milczeniu oburzony. Słuchał Cię z uwagą, co zapewne nie ułatwiało koncentracji, ale kiwał raz po raz głową. - Owszem, znam każdy szczegół dotyczący tego obrazu. - przytaknął i przez chwilę spoglądał na Ciebie wyczekująco, jakby oczekiwał pomimo wszystkiego jakiejś prezentacji. Gdy tak się nie stało, nachmurzył swoje czoło starczymi bruzdami i w milczeniu podążył za Tobą do następnego obrazu.

Rzuć kostką, by dowiedzieć się o efektach Twojej pracy.

Parzysta - Pan Rogers okazał się naprawdę wyrozumiałym człowiekiem i pomimo swojej surowej aparycji jak i również znanego ostrego charakteru postanowił kupić oba obrazy. Przyznał, że przyszedł tu zdecydowany na zakupienie "Starcia olbrzymów" bez względu na cenę, a drugi obraz przedstawiłeś w ciekawy sposób i postanowił go dołączyć do swojej kolekcji.
Twój wuj wyraził zadowolenie i wyjaśnił, że artysta musi nauczyć się rozmawiać ze swoimi potencjalnymi kupcami. Zamiast premii otrzymałeś od niego magiczny dyktafon (+1 DA, zgłoś się po niego w odpowiednim temacie, jeśli go przyjmujesz) i jak to nazwał - po to, byś mógł ćwiczyć sobie w domu przemowy, bowiem zapewne jeszcze niejeden raz przyjdzie Ci prezentowanie dzieł.

Nieparzysta - Pan Rogers był niezadowolony z obsługi. Wniósł skargę dotyczącą głownie braku przedstawienia tytułu obrazu, autora, roku stworzenia, a nie jakości wypowiedzi. Nie zakupił żadnego z obrazów batalistycznych, a drugi obraz - ten Twojego kuzyna zakupił, ale wytargował u Twojego wuja zniżkę.
Sam wuj wyraził niezadowolenie z takiego pominięcia, podsunął Ci pomysł wykuwania na blachę przemówień, jeśli istnieje problem z systematycznym układaniem prezentacji i nie przydzielił Ci żadnej premii, ale też jej nie odjął. Kończysz zmianę z własnymi odczuciami, bez żadnego zysku oraz straty.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Gabriel R. Swansea

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 191 cm
C. szczególne : wydatne kości policzkowe
Galeony : 806
  Liczba postów : 341
https://www.czarodzieje.org/t17525-gabriel-robert-swansea
https://www.czarodzieje.org/t17540-w-galerii-pelnej-sztuki-i-tak-patrzylbym-na-ciebie-8
https://www.czarodzieje.org/t17544-sheakespeare
https://www.czarodzieje.org/t17505-gabriel-swansea
Galeria sztuki Swansea QzgSDG8
Gracz
Galeria sztuki Swansea Empty


PisanieTemat: Re: Galeria sztuki Swansea   Galeria sztuki Swansea EmptyCzw Mar 05 2020, 15:13

Kostka: nieparzysta

Gabriel czuł się źle, ale nie dlatego, że był niezadowolony z tego co zrobił. Czuł się źle głównie dlatego, że to było bardzo poważne wyjście z jego strefy komfortu. Miał ochotę z każdą minutą spędzoną z mężczyzną uciec jak najdalej i zastanawiał się, czy jeżeli zemdleje to czy ten dokopie leżącemu, czy przejmie się jego stanem. Nie rozumiał dlaczego członek rodziny w ogóle go w takie coś wkręcił. Jak gdyby kompletnie zapomniał o dobrze chłopaka.
Komentarze Rogersa nic nie poprawiały, a napięcie, które między nimi wisiało tylko upewniało Gabriela, że sprawa była z góry skopana. Próbował wydukać coś więcej o tych obrazach, wiedział o nich całkiem sporo, jednak nie był w stanie powiedzieć niczego ponad kilka niezgrabnych, wyjąkanych słów. Nie miał na tyle siły, żeby się przejąć zmarszczonym czołem. Jak go wyrzucą, to przynajmniej nie będzie musiał oprowadzać ludzi.
Po wszystkim dowiedział się, że jednak niektórzy myślą, że są lepsi od innych. Wniesiona została na niego skarga, dlatego, że zbyt mocno się bał, żeby cokolwiek powiedzieć. Gdzie tu była sprawiedliwość? czy naprawdę staruszek czepiał się tego, że nie powiedział mu daty namalowania obrazu, o którym jak sam powiedział "wiedział wszystko"? Żałosne, chyba naprawdę chciał tylko udowodnić innym, że jest ważniejszy i trzeba mu uniżenie czyścić buty.
Jego wuj nie był zadowolony. Nie rozumiał, że prezentacja obrazów to nie jest nauczenie się na pamięć jakiejś formułki - przecież zawsze mogły być zadawane pytania, a to one najbardziej męćzyły Gaba. Nie dał się przekonać, że wiedział wszystko o tych obrazach i wyrecytował mu bez zastanowienia wszystko, co było o nich wiadome, a nawet anegdotkę, że po jednym przebiegł kot i widać odbitą kocią łąpkę w koronach drzew. Nie, ważne było to, że dowalony psychicznie nie umiał tego porządnie przedstawić. Oburzony wyszedł z galerii, żeby napisać do Etki na wizzbooku i poskarżyć jej się na zaistniałą sytuację.

/zt
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 30733
  Liczba postów : 55986
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Galeria sztuki Swansea QzgSDG8
Specjalny
Galeria sztuki Swansea Empty


PisanieTemat: Re: Galeria sztuki Swansea   Galeria sztuki Swansea EmptySob Mar 28 2020, 23:23

Twoim zadaniem jest przygotowanie gościnnego wernisażu dla artysty, rzeźbiarza, który ma konkretną wizję prezentacji swoich prac, ale część decyzji pozostaje też do podjęcia tobie. Doskonale wiesz, że mężczyzna uwielbia kontrowersje, niecodzienne rozwiązania i zależy mu na wyjątkowym, nieoczywistym efekcie. Wiesz też, że potrafi być zarówno bardzo surowy i wymagający, jak i hojny i warto zadbać o to, żeby był zadowolony. Dla dobra galerii. Jego projekty zawsze wzbudzają wiele emocji i przyciągają ludzi, więc bez wątpienia nie chcesz tego zepsuć źle dobranymi szczegółami. Jego prace to głównie wyrzeźbione części ciała, które są urozmaicone dodatkowymi, nałożonymi zaklęciami, które zmieniają powierzchnie i sprawiają, że dotykając rzeźby przypominają one właśnie określone części ciała. Twoim zadaniem jest ich rozłożenie i podjęcie ostatnich, kluczowych decyzji przed wystawą.

Pomieszczenie jest całkowicie pozbawione światła zgodnie z wizją artysty!
1. Czy rozłożysz części ciała blisko siebie, gęsto, blisko wejścia, czy raczej rozstawisz je równomiernie, w dużych odległościach, po całej sali?
2. Czy zdecydujesz się dodać delikatne oświetlenie, które ułatwi poruszanie się?
3. Czy pozwolisz gościom rozświetlać sobie drogę lumos?
4. Czy sama spróbujesz przejść całą trasę bez używania lumos, żeby sprawdzić, czy wszystko jest tak jak powinno?
5. Które części ciała ułożysz bliżej, a które dalej od wejścia?

Podejmij te decyzje w poście i oznacz @Emily Rowle. Śmiało też kieruj do mnie pytania! aż tryska miłością
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Bianca Zakrzewski

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 21
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 174cm
C. szczególne : Jasne włosy, gładka cera; zniszczone terpentyną dłonie umazane farbami
Galeony : 1473
Dodatkowo : ćwierć wila
  Liczba postów : 609
https://www.czarodzieje.org/t14411-bianca-zakrzewski?nid=3#381696
https://www.czarodzieje.org/t14415-pianki-bianci#381731
https://www.czarodzieje.org/t14416-bianca#381732
https://www.czarodzieje.org/t14414-bianca-zakrzewski
Galeria sztuki Swansea QzgSDG8
Gracz
Galeria sztuki Swansea Empty


PisanieTemat: Re: Galeria sztuki Swansea   Galeria sztuki Swansea EmptyPon Mar 30 2020, 14:10

Bycie artystką w galerii nie było może spełnieniem jej największych marzeń, ale była przekonana, ze ta praca da jej niezwykle wiele możliwości rozwoju. Bianca nie zamykała się na inne aspekty sztuki, choć sama zdecydowanie umiłowała sobie malarstwo. Pociąganie pędzlem po płótnie i perfekcyjna kontrola jego włosia dawała jej niebywałe poczucie spokoju, które osiągnąć mogła tylko przy tym zadaniu. Niemniej jednak tego dnia przyszło jej się zmierzyć z czymś zgoła innym i w głębi siebie musiała przyznać, że ją to stresowało, choć przy słuchaniu wskazówek i wytycznych, twarz miała pokerową, jedynie cień uprzejmości mógł się nań pojawić, ten sam, który gościł na jej twarzy każdego dnia, i którego zdecydowanie nie zamierzała się pozbywać. To było dla niej wyzwanie. Nie była specjalistką w rzeźbiarstwie. Zdaje się, że kiedyś próbowała tego właśnie odłamu szeroko pojętej sztuki, jednakże nigdy nie poczuła tego, co czuła przy malarstwie.
Wotum zaufania, którym została obdarzona, miło łechtało jej ego, bowiem nie każdy artysta zdawał się na kogoś innego przy wystawianiu jego dzieł. Ona sama chyba nigdy by tak nie postąpiła. Miała własne poczucie estetyki i znała swoje dzieła jak nikt inny. Nie do końca więc rozumiała, dlaczego rzeźbiarz postanowił zdać się na kogoś innego, mówiąc jedynie, że światło ma pozostać zgaszone. Dobrze, nie zamierzała temu oponować, będzie zgodnie z jego wolą. Bianca ciemności nienawidziła, napawała ją niepokojem, choć strach nie paraliżował jej tak w przeszłości, kiedy to w ciemnościach nie potrafiła się ruszyć, wizja ta więc jej się nie podobała, jednak kim była, by działać wbrew woli autora eksponatów? Jej głowę zaprzątało pytanie, jak w takim razie goście mają się poruszać w sali, nie wpadając na siebie ani wystawione eksponaty? Musiała to odpowiednio rozłożyć, musiała pomyśleć.
Spojrzała na przywiezioną ekspozycję, przypominając sobie tego artystę. Znała go. To znaczy, niezupełnie bezpośrednio, ale wiedziała z kim ma do czynienia. Starała się bowiem być zorientowana w artystycznym świecie, którego częścią bez wątpienia była. Zawsze kontrowersyjny i nieoczywisty, również wymagający i krytyczny. Dwa ostatnie epitety mogły także opisywać ją.
Niecodzienne rozwiązania. Błądziło jej w głowie, kiedy intensywnie rozmyślała nad odpowiednim rozstawieniem, przekonywała samą siebie, że nie ma patrzeć swoimi oczami, a artysty i gości. Postanowiła umieścić eksponaty w skupiskach, a każde z nich rozmieściła w równych odległościach wzdłuż wytyczonej ścieżki. Niecodziennym rozwiązaniem był fakt, że wystawa ta bynajmniej nie szła w zgodzie z ludzką naturą. Połączyła w skupiskach najbardziej oddalone od siebie w naturze części ciała, dokładając wszelkich starań, by nic co zwykle jest blisko siebie nie było w tej właśnie ekspozycji w swoim sąsiedztwie – na początku. Ścieżka szła przez całą salę, a im bliżej jej końca niektóre części ciała w naturze sobie bliskie, były blisko również w ekspozycji.
Gdy tylko stwierdziła, że ułożenie było odpowiednie, zgasiła wszelkie światło, co wywołało dreszcz, przebiegający przez linię kręgosłupa, zdusiła w sobie uczucie niepokoju i sama przeszłą całą trasę, zdając się na inne zmysły niż wzrok. Uznała to za definitywnie niesamowite doświadczenie, ale do ciemności przekonana nadal nie była, zrozumiała jednak, dlaczego artyście na tym zależało. Miała nadzieję, że i artysta będzie zadowolony, choć pewności na dobrą sprawę nie miała, pozostawała więc jej matka głupich, jak mówiło jedno z powiedzeń.
Pilnując gości dokładała wszelkich starań, by zgodnie z wizją artysty, nie jej, niczego nie widzieli. Postarała się nawet o czarne przepaski na ich oczy, zwiększając doznanie. Czuła jak szpilki stresu wbijały się w jej ciało, jednak absolutnie je ignorowała, zastępując nerwy, spowodowane także ciemnością, uśmiechem na twarzy i zewnętrzną pewnością siebie. Dobry obserwator mógł jednak zauważyć, że dłonie miała ciasno splecione, usiłując ukryć ich drżenie. Zakrzewski bowiem specjalistką od kontrowersji nie była, jej własne dzieła były definitywnie inne i przemawiające do ludzi innym językiem niż ekspozycja, której przygotowaniem się teraz zajmowała.

@Emily Rowle
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 30733
  Liczba postów : 55986
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Galeria sztuki Swansea QzgSDG8
Specjalny
Galeria sztuki Swansea Empty


PisanieTemat: Re: Galeria sztuki Swansea   Galeria sztuki Swansea EmptyPon Mar 30 2020, 16:34

Trzeba przyznać, że stanęłaś na wysokości zadania. Zarówno wszyscy goście, jak i sam artysta, byli zachwyceni. Wystawa była wyjątkowa i niepowtarzalna, do czego również się przyczyniłaś, stawiając ostatnią, istotną kropkę nad i. Udało ci się zaspokoić wymagania wybrednego rzeźbiarza, więc on postanowił ci się odwdzięczyć. Zaprosił cię do swojej galerii w Paryżu, zapewniając ci pobyt w luksusowym hotelu. Będziesz mogła wystawić swoje prace w miejscu odwiedzanym przez wielu wpływowych ludzi w innym kraju, nie zmarnuj tej okazji! Oczywiście możesz odmówić, ale czy to nie byłaby zbyt duża strata?

Jeśli zdecydujesz się na ten wyjazd, pierwszy tydzień kwietnia spędzasz w Paryżu. Pamiętaj, że nie możesz w tym czasie prowadzić wątków w Wielkiej Brytanii (chyba, że teleportujesz się na jakiś czas)! Dodatkowo, zgłaszając się po ingerencje za kwiecień, pamiętaj o podkreśleniu informacji o tym wyjeździe.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Bianca Zakrzewski

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 21
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 174cm
C. szczególne : Jasne włosy, gładka cera; zniszczone terpentyną dłonie umazane farbami
Galeony : 1473
Dodatkowo : ćwierć wila
  Liczba postów : 609
https://www.czarodzieje.org/t14411-bianca-zakrzewski?nid=3#381696
https://www.czarodzieje.org/t14415-pianki-bianci#381731
https://www.czarodzieje.org/t14416-bianca#381732
https://www.czarodzieje.org/t14414-bianca-zakrzewski
Galeria sztuki Swansea QzgSDG8
Gracz
Galeria sztuki Swansea Empty


PisanieTemat: Re: Galeria sztuki Swansea   Galeria sztuki Swansea EmptyWto Mar 31 2020, 23:21

Poczuła wielką ulgę kiedy artysta okazał się być naprawdę zadowolony z efektu jej pracy. Wielki stres, który odczuwała uszedł z niej niczym powietrze z przebitego nadmuchanego balonu, a uśmiech na jej twarzy był całkiem szczery i niebywale szeroki. Nie spodziewała się jakichkolwiek nagród, ot co – wykonała swoją pracę i włożyła w to całe swoje serce. Dała z siebie dwieście procent i po rak kolejny przekonała się na własnej skórze, że ciężka praca popłacała i była zdecydowanie dobrą drogą do osiągnięcia sukcesu. Podjęła decyzje zgodnie z własnym sercem, bowiem właśnie tak starała się iść przez życie – słuchając głosu serca, z wysoko uniesioną głową.
Propozycja była nie do odrzucenia. Zakrzewski wprost uwielbiała Paryż, a i od dawna była zaznajomiona z pracami artysty, którego ekspozycję wystawiała. Możliwość pokazania własnych prac spowodowała rumieńce na jej policzkach i poczuła ekscytację, która nie mogła się równać z niczym innym. Z wdzięcznością więc przyjęła ofertę wyjazdu i poczuła się najszczęśliwszą osobą na świecie.

| zt
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Galeria sztuki Swansea QzgSDG8
Galeria sztuki Swansea Empty


PisanieTemat: Re: Galeria sztuki Swansea   Galeria sztuki Swansea Empty

Powrót do góry Go down
 

Galeria sztuki Swansea

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Galeria sztuki Swansea JHTDsR7 :: 
londyn
-