Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Hipnoza

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Blaithin 'Fire' A. Dear

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 22
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 160cm
C. szczególne : chuda, opaska na twarzy, blizny, tatuaż
Galeony : 1830
  Liczba postów : 3105
https://www.czarodzieje.org/t13638-blaithin-astrid-dear
https://www.czarodzieje.org/t13684-dziobek
https://www.czarodzieje.org/t13646-not-a-bad-girl
https://www.czarodzieje.org/t13647-blaithin-astrid-dear
https://www.czarodzieje.org/t21155-blaithin-fire-a-dear-dziennik
Hipnoza QzgSDG8
Gracz
Hipnoza Empty


PisanieHipnoza Empty Hipnoza  Hipnoza EmptyPon 8 Kwi - 3:01;

Kiedyś to będzie wyglądać ładniej i przejrzyściej... Na razie jest tak. Zaczęła naukę około 2015 roku.

Wzmianki

Motywacja
Teoria
Praktyka

1  Mieszkanie 15
26 czerwca 2018
Zawsze chciała umieć wpływać na innych ludzi, choć nie przepadała za manipulacją jako taką. Znacznie ciekawsza była umiejętność hipnozy - a Imperio stanowiło namiastkę.

2 Klasa do OPCM
14 września 2018
Ubezpieczyła się jednak. W torbie miała jedną z książek dotyczącą sposobów manipulowania umysłem czarodzieja za pomocą magii, którą ostatnio czytała w wolnych chwilach. Język był toporny i miała swoje lata, ale zawierała cenne wskazówki.

3 Klasa do OPCM
14 września 2018
Obserwowała wręcz hipnotyczny wpływ harmonijki z niemałym zainteresowaniem. Potrafiła natychmiast wywołać sen, ale czy tylko na ludziach i tylko na jednej osobie? Od razu chciała poznać więcej jej możliwości. Znała zaklęcie czarnomagiczne wywołujące śpiączkę z koszmarami. Czy Ezra też miał paść ich ofiarą?
Odruchowo podążyła wgłąb klasy, chcąc sprawdzić czy Clarke pozwoli się jak dziecko usadzić w nielicznej z wolnych ławek, ale nadal pozostawał pod wpływem czaru. Uznała to za całkiem ciekawe, podobnie jak wszystko co pozwalało pogrywać sobie z umysłem ofiary i w pewien sposób narzucać jej swoją wolę. Nie umywało się to oczywiście do hipnozy, ale dalej było interesującą namiastką władzy, jaką można było osiągnąć przy odrobinie pomysłowego kontrolowania drugiej osoby. Nie wątpiła, że sama byłaby wściekła, gdyby nagle pozbawiono ją świadomości.

4 Polana przy lesie
24 września 2018
Miała zaledwie zerknąć do swoich pisanych skrupulatnie notatek w zaciszu domu w Dolinie Godryka. O hipnozie czytała ostatnio w wielu wolnych chwilach, odświeżając sobie nawet te informacje, które już parę lat temu znała. Wolała nie chełpić się, że wszystko już dokładnie pamięta, a powtarzanie przyswojonej wiedzy nie mogło zaszkodzić. Chwila zmieniła się w dobre kilkanaście minut.

5 Antykwariat
31 stycznia 2019
Wolny czas spędziła na powtarzaniu materiału, a konkretnie wyciągnęła swój notatnik z zapiskami dotyczącymi mącenia ludziom w głowach za pomocą magii. Zapisała w nim skrupulatnie wszystkie swoje odczucia związane z byciem pod wpływem hipnozy, wszystkie spostrzeżenia i próbowała nawet odtworzyć swoje działania, dzięki którym przełamała urok. Zajęło jej to wiele czasu, ale sprawiło też wiele satysfakcji. Przyłapała się nawet na tym, że chciałaby to przeżyć raz jeszcze, poćwiczyć więcej.

6  Retro z Heaven
17 lutego 2019
- Powiedz mi szczerze. - zrobiła to zanim zdążyła się powstrzymać. Blaithin wyraźnie włożyła w swoje słowa nieco większy nacisk niż zwykle, kiedy mówiła. Wzrok również skierowała ku zielonym tęczówkom siostry, przechwytując jak gdyby całą uwagę Ślizgonki. Wiedziała, że nie opanowała hipnozy w stopniu wystarczającym, żeby potrafić jej używać, zwłaszcza w tym wyjątkowo słabym i marnym stanie fizycznym... Nie robiła tego tak, jak powinna, bez przemyślenia i chłodnej kalkulacji. Ale wolę miała tak silną, jak zawsze. Całkowicie nienaruszoną, pomimo tak wielu nieszczęść, które przeciętnego człowieka wpędziłyby co najmniej w załamanie nerwowe.
Teraz jednak nie obserwowała Heaven z uwagą, żeby dostrzec czy rzeczywiście wpłynęła na umysł siostry swoim rozkazem. To nie miało większego znaczenia, wolała odpoczywać niż bawić się w hipnotyzowanie i sama nie była pewna, dlaczego wręcz mimowolnie zechciała wypróbować swoją zdolność. Dlatego nie siliła się na przenikliwe spojrzenie dużo dłużej niż zaledwie parę sekund. - Podoba ci się to, co widzisz?

7 Koło DD
1 kwietnia 2019
Świat byłby o wiele lepszy, gdyby wszyscy robili tak, jak ona chciała. Poniekąd dlatego tak mocno kusiło Gryfonkę nauczenie się hipnozy. Wtedy mogłaby bardzo łatwo przekonywać ludzi, pominąwszy zbędne kłótnie i ich nieznaczące, własne opinie. & Który to już raz żałowała, ze nie mogłaby gładko przekonać jej do tego hipnozą? Jedno subtelne zdanie.

7 Pub Jazzowy
22 kwietnia 2019
[...] nadal zdarzały się różne niespodzianki. Teraz sama sobie taką sprawiła, gdy spotkała się ze znajomymi w szarej, zalanej deszczem Szkocji i posunęła się o krok za daleko. Brawurą potrafiła zyskać bardzo wiele, ale równie wiele stracić w zaledwie parę sekund. Buńczuczny charakter młodej Dear niektórym imponował, innym działał na nerwy. Tym razem nie zdołała dostać informacji, których chciała, a które niewątpliwie powiązane były z hipnozą. & Makiaweliczne zapędy nieodmiennie towarzyszyły Gryfonce, czy tego chcieli inni, czy też nie. Zresztą, kiedyś będzie mogła sprawić, że sami zechcą.


Posty

1 Antykwariat
30 grudnia 2018
Skuteczna obrona przed hipnotyzerem. Pierwszy raz została wystawiona na atak tą umiejętnością i z trudem jej się udało, chociaż i tak ze spotkania wyszła bardzo ranna.

Wątki

1 Retrospekcja ze Scorpiusem
lato 2015
Pierwsza próba zahipnotyzowania kogoś ever. Oczywiście zakończona fiaskiem. Traktowała wtedy hipnozę jako remedium na jej rodzinną tragedię, podchodząc do niej dość dziecinnie i niedojrzale.

2 Dział Ksiąg Zakazanych z Ezrą
22 września 2018
Zdobywanie księgi.

3 Mieszkanie Fire z Holdenem
9 kwietnia 2019
Próby i umowy.

Punkty z czarnej magii: 40
W razie pytań i wskazówek zapraszam na priv :blołin:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Blaithin 'Fire' A. Dear

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 22
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 160cm
C. szczególne : chuda, opaska na twarzy, blizny, tatuaż
Galeony : 1830
  Liczba postów : 3105
https://www.czarodzieje.org/t13638-blaithin-astrid-dear
https://www.czarodzieje.org/t13684-dziobek
https://www.czarodzieje.org/t13646-not-a-bad-girl
https://www.czarodzieje.org/t13647-blaithin-astrid-dear
https://www.czarodzieje.org/t21155-blaithin-fire-a-dear-dziennik
Hipnoza QzgSDG8
Gracz
Hipnoza Empty


PisanieHipnoza Empty Re: Hipnoza  Hipnoza EmptySro 2 Lut - 10:50;

UPDATE

Związany z nowymi zasadami fabularnego zdobywania genetyk opisanymi tutaj.

FABULARNE WYTYCZNE:
• napisać min. 3 posty (min. 3 tysiące znaków ze spacjami) opisujący pomysł, przygotowanie się do procesu tworzenia, czytanie książek etc.;
1. Biblioteka 10 marca 2020
2. Mieszkanie 9 lipca 2020
3.
• napisać wątek lub retrospekcję (min. 6 postów na osobę), gdzie po raz pierwszy zetknęliśmy się z hipnozą;
1.
• rozegrać min. 3 wątki (po 6 postów na osobę) w których spędzamy czas na nauce bądź treningach z osobą, która już ma opanowaną tą umiejętność; jeśli na forum jest takich deficyt można zastąpić to osobą, która ma wysoki próg nauki czarnej magii; polecamy tu wybranie sobie mentora, osoby, która będzie nami kierować podczas nauki - może nam w tym pomóc Mistrz Gry lub użytkownik z Czarodziejowej Duszy;
1.
2.
3.
• swoje wyniki porównać z jeszcze jedną osobą biegłą w czarnej magii, bądź hipnozie;
1.
• rozegrać min. 2 próby (w dowolnych wątkach (min. 6 postów), za zgodą drugiej osoby, bądź bez) podczas których próbujemy hipnozę;
1. Retro z Heaven 17 lutego 2019
2. Wykorzystanie Hawka 1 lutego 2022
3.
• ćwicz swoje skupienie w jak największej ilości zwykłych wątków; wystarczy o tym wspomnieć (min/10 razy);
1. Wykorzystanie Hawka 1 lutego 2022
"Fire wyciągnęła lekko dłoń - jakby tym gestem chciała pomóc sobie zagarnąć chłopaka, chwycić w imadło, które zatrzasnęłoby się bez wahania. Twarz Szkotki zastygła w całkowitym braku wyrazu, kiedy wewnętrznie skupiła się mocno. Serce, zazwyczaj kamienne, teraz ożyło i zabiło kilka razy mocniej."
2.Pojedynek z Maxem 3 lutego 2022
"[...]zmuszając się do pełnego skupienia na tym, co robi, a nie co tam mamrocze sobie pod nosem Solberg. Dzięki temu jak często ostatnimi czasy pracowała nad hipnozą, mogła poszczycić się też coraz lepszą umiejętnością wchodzenia w stan skupienia tak silnego, że niewiele było w stanie wytrącić Fire z równowagi. Świat wyciszał się, a dziewczyna myśli nakierowywała wyłącznie na wykonanie zadania."
3. Park 8 marca 2022
"To wspaniałe, jak skupiona potrafiła się stawać przy odmierzaniu kropelek soku z granatu. Ćwiczyła nieustannie swoją umiejętność skierowania myśli na jeden ciasny tor, bo przydawało się to bardzo w nauce hipnozy. Teraz też poświęciła więcej niż potrzeba czasu, żeby po prostu potrenować."
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
• warto robić samonauki innych przedmiotów (np. zaklęć czy historia magii). by pogłębić wiedzę o hipnozie.

W związku z tym, że Fire uczy się hipnozy od 7 lat i aktualnie myślę, że jest na etapie bliskiego jej opanowania, bardzo prosiłabym o to, bym pozostałe posty (np. opisujący przygotowanie, naukę z książek) mogła pisać z datami cofającymi się o parę lat w tył, żeby zachować logikę całej tej nauki.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Hipnoza

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Hipnoza QCuY7ok :: 
rozwoj postaci
 :: 
Genetyki
-