Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Elaine Julie Swansea

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Elaine J. Swansea

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 168 cm
C. szczególne : Znamię na karku, nowy metamorfomagiczny wizerunek od połowy czerwca
Galeony : 769
Dodatkowo : metamorfomag, prefekt
  Liczba postów : 1242
https://www.czarodzieje.org/t16910-praca-wre
https://www.czarodzieje.org/t16935-syczek-jeczybula#471819
https://www.czarodzieje.org/t16911-elaine-swansea#471382
https://www.czarodzieje.org/t18301-elaine-j-swansea-dziennik
Elaine Julie Swansea QzgSDG8
Gracz
Elaine Julie Swansea Empty


PisanieElaine Julie Swansea Empty Elaine Julie Swansea  Elaine Julie Swansea EmptyWto Gru 18 2018, 20:19;


Elaine Julie Swansea

DATA URODZENIA10 lutego 2000
CZYSTOŚĆ KRWI 75%
MIEJSCE URODZENIADolina Godryka
MIEJSCE ZAMIESZKANIADolina Godryka
W HOGWARCIE JEST OD KLASYPierwszej
OBECNIE JEST NA ROKUÓsmym
WYMARZONY DOM  Ravenclaw
WYBRANY WIZERUNEKPyper America Smith | Tasha Sapojnikova

Wyglad

WZROST 168 cm
BUDOWA CIAŁA Szczupła z zadatkami na chudość.
KOLOR OCZU Jasny niebieski, bez ani jednej plamki
KOLOR WŁOSÓW Naturalne ma w barwie ciemnego blondu, ale nosi zawsze niemal platynowy blond. W nerwowych chwilach zmieniają się w czerń bądź czerwień, tylko i wyłącznie wtedy.
ZNAKI SZCZEGÓLNE  Na karku posiada znamię, dokładnie takie samo jak u jej brata bliźniaka, w tym samym kształcie, rozmiarze i umiejscowieniu. Można je dostrzec wtedy, kiedy zwiąże włosy.
PREFEROWANE UBRANIA Podąża za czarodziejską modą, choć jeśli wybiera się w towarzystwie "do mugoli" potrafi dobrać odpowiednią odzież mimo, że uważa ją za dziwaczną. Preferuje ubrania w kolorze białym i jeśli ma okazję, właśnie w takiej odzieży można ją spotkać.


Charakter


Z bliźniaków to Elaine jest tą bardziej wygadaną i energiczną połówką. Podczas spacerów narzuca swoje tempo i czasami trzeba pociągnąć ją za łokieć i przypomnieć, iż to nie maraton. W sytuacjach stresujących ma tendencję do gadulstwa i delikatnego jąkania się. Nie ma problemu z mówieniem i zagłuszaniem niezręcznej ciszy. Potrafi wypowiedzieć się na wiele tematów, a jeśli danego nie zna, chętnie dopytuje. Na szczęście nie posiada irytującego tonu głosu, mówi całkiem melodyjnie i zdecydowanie nie piszczy.
Jest uważnym obserwatorem, lubi przyglądać się ludzkiej mimice, oceniać jej ekspresyjność i wyłapywać detale jak kurze łapki, mały dołeczek w policzku czy grę mięśni na żuchwie, gdy rozmówca zaciska zęby. Czuje satysfakcję mogąc obserwować ludzkie oblicza w różnych okolicznościach, często też stara się je odwzorować w swoim rysowniku. Twierdzi, że nie ma ludzi brzydkich, są jedynie nieoszlifowani i stara się doszukiwać w nich piękno, a potem je przelewać na papier.  Nie szkicuje nigdy całego ciała, koncentruje się na samych portretach i nie ma od tego żadnego wyjątku.
Gdy się śmieje, to głośno, gdy płacze, to głęboko, gdy kocha i nienawidzi to całym sercem, gdy tańczy to tak, jakby jutra miało nie być.  Przeżywa zadurzenia i zakochania, pozwala sobie łamać serce i za każdym razem obiecuje sobie "nigdy więcej". Zdenerwowana nie potrafi się sama uspokoić, potrzebuje często wsparcia brata bądź osoby trzeciej odpowiednio wprowadzonej w temat. W złości jej włosy mieszają się czerwienią i czernią, czego jest świadoma lecz niezdolna do końca opanować, a wszystko to przez nerwy.
Lubi stawiać sobie poprzeczki do pokonania, stara się dać z siebie wszystko przy realizacji postanowień, choć z tymi noworocznymi miewa problemy. Marzy jej się zarabiać na sztuce, choć zdaje sobie sprawę, że to raczej dodatek do stałej pracy niż główne źródło utrzymania. W wolnych chwilach zanurza się całkowicie w rysownictwie i często jest wówczas głucha na świat zewnętrzny - czasami trzeba ją szturchnąć, by usłyszała, że ktoś coś do niej mówi. Lubi poszerzać swoje horyzonty, spędzać czas nad przyjemną lekturą bądź ćwiczeniem pamięci. Jest ambitna, nie przepada za taryfą ulgową, lubi sprostać wyzwaniu. Nie umyka od nauki, jest konsekwentna i nie ośmiela się zniżyć do używania ściąg. Jest w stanie bez zająknięcia poświęcić wolne wieczory, aby uzyskać dobrą ocenę. To daje jej dużo satysfakcji i spełnia wewnętrzne pragnienie poszerzenia wiedzy.  
Choć jej brat interesuje się mugolami, ona nie podziela jego ciekawości. Wie na ich temat wystarczająco tyle, żeby nie czuć potrzeby koegzystowania z nimi, choć nie potępia ich ani nie nienawidzi. Są jej dosyć obojętni i nie zazdrości im braku magii. Uważa, że hogwardzkie mugolaki mają szczęście, że tam trafili i powinni się cieszyć, bowiem żyliby bezbarwnie i nudno. Ot tyle i aż tyle.Historia


Pewnego lutowego poranka na świat przyszły bliźnięta, zasilając tym samym ród Swansea o dwie na swój sposób wyjątkowe duszyczki. Już drugiego dnia życia świeżo upieczeni rodzice spostrzegli, że ich dzieciątka całkowicie niekontrolowanie i nieświadomie zmieniają swój wygląd. Czemuż Elaine podczas płaczu ma czerwone włosy i niebieskawą skórę? Dlaczego maleńki Elijah mieni się czasami trzema barwami tęczy? To dziedzictwo, spuścizna i dar po ich prababce i jej bliźniaczej siostrze - utalentowanych metamorfomagach. Ta informacja uszczęśliwiła liczny ród, wszak nie każdy może pochwalić się takimi genami. Elaine wychowała się w rodzinie artystów. Każdy, kto przy imieniu dzierżył ich nazwisko miał smykałkę do sztuki czy muzyki. Jeden wuj jest malarzem, własny ojciec pisarzem, matka tancerką, ciotka śpiewaczką operową, nawet liczni kuzyni się nie uchowali przed dziedziczonym zamiłowaniem do artyzmu. Elaine nie była wyjątkiem, bowiem odkryła w sobie miłość do rysowania portretów.
Wraz z ukochanym bliźniaczym bratem dzielnie brnęła przez dzieciństwo. Zdecydowanie była tym bardziej żywiołowym dzieckiem, które budzi się z krzykiem po trzech kołysankach i dwóch godzinach usypiania, przy okazji przerywając sen brata. Ciekawska była z niej bestia, wszędzie musiała wcisnąć swój nos mieniący się czasami w niebieskich odcieniach. Marzeniem matki było wychować córkę idealną - taką, która pójdzie w jej ślady i będzie jej wierną kopią. Nic bardziej mylnego.
Wywierano na nią pewną presję w związku z opanowaniem metamorfomagii, przez co wiele, naprawdę wiele lat miała problem z akceptacją tego, jaka jest. Czasami ma wrażenie, że ten talent należy tak naprawdę do jej rodziny, a nie do niej samej, wszak nie zapytano jej nigdy co sądzi o darze. Rodzice są święcie przekonani, że jest z niego dumna, a gdyby znali prawdę z pewnością złapaliby się za głowę.
Poza tym jednym szczegółem, życie miała szczęśliwe. Nie rozstawała się z bratem nawet na krok, wielbiła go i kochała nad życie - do tej pory lubi mieć go blisko siebie. W wieku ośmiu lat przeżyła jednak pewną traumę. To była zwyczajna kąpiel w jeziorku, majowe południe nie zwiastowało żadnych przykrości. Ot naiwnie uwierzyli, że nic nie jest w stanie ich pokonać, a czy można oprzeć się kuszącej, z pewnością ciepłej (!) wodzie? Czyż małe dziecko mogło przewidzieć, że łydka zostanie opleciona ciasno wodorostami, a obok przepłynie dziwnej wielkości czarna ryba, która zasieje w głupiutkim umyśle wybuch paniki? Elaine była blisko śmierci, topiła się, wierzgała dłońmi, próbowała krzyczeć lecz zamiast głosu łykała wodę. Pamięta wrzask Elijah, gdy rzucił się jej na ratunek, jak znalazł się pod wodą i z całych sił próbował ocalić swą siostrę. W tamtym momencie moc bliźniąt dała o sobie znać i gdyby nie ona, być może Elaine nie byłoby dzisiaj wśród studentów Hogwartu. Niekontrolowana magia płynąca z samych serc dzieci sprawiła, że oboje znaleźli się na brzegu jeziorka. Elaine niewiele pamięta, nie chce pamiętać, bowiem po dziś dzień ma traumę. Boi się utraty oddechu, uduszenia, tonięcia... O ile nie staje przed nakazem nauki pływania, tak nie ma zmartwień większych niż złamane serce czy problem z upartym profesorem.
Hogwart darzy sporym sentymentem. Posiada kochającą, liczną rodzinę lecz to w szkole może w pełni pokazać na co ją stać. Nie ma presji, niemych oczekiwań do spełnienia i porównywania do utalentowanej prababki. Kto wie, może po studiach uda się jej zagrzać w Hogwarcie miejsce jako stażystka, a następnie nauczycielka? Choć metamorfomagia nie daje jej takiego szczęścia jakie powinna lubi dziedzinę transmutacyjną.  

Rodzina


★ Elijah J. Swansea - brat bliźniak, najbliższa jej duszy i sercu osoba, bliższa niż rodzice. Zna go bardzo dobrze, jak również on ją. Wie, że może na nim polegać w każdej, nawet najwstydliwszej sytuacji.
★ Edward Swansea - ojciec, 75% czystości krwi, z zawodu pisarz. Często przesiadywała w jego gabinecie w fotelu naprzeciwko i podczas, gdy on pisał, ona rysowała go podczas pracy. Jest prawdziwą "córeczką tatusia", często mówi, że go kocha, zwłaszcza wtedy, kiedy zjada bez zająknięcia jej spalone tosty czy twarde pierniki.
★ Elisabeth Swansea - matka, 75% czystości krwi, z zawodu tancerka baletowa. Z matką Elaine ma nieco trudniejszy kontakt, może przez to, że nie poszła w jej ślady? Nie zwierza się jej z nastoletnich problemów, zdarzały im się kilkudniowe kłótnie i późniejsze chłodne milczenie. Póki nie poruszają drażliwych tematów są idealną matką i idealną córką.
★ kuzynowstwo Swansea, dalsze, bliższe i liczne.

Ciekawostki


★ jest metamorfomagiem. Jest to powszechnie dostępna wiadomość, wystarczy pobyć przy niej dłuższą chwilę, aby zaobserwować ten fakt. Nie chwali się tym na prawo i lewo, można nawet ją posądzać, że niezbyt to lubi.
★ ma problemy z koordynacją wzrokowo-ruchową przez co nieraz potknie się o własne nogi, na kogoś wpadnie, uderzy najmniejszym palcem stopy w kant szafeczki etc. Takie z niej nieskoordynowane nieszczęście.
★ ma brata bliźniaka, Elijah, którego pieszczotliwie nazywa czasami "Elio".
★ nie rozstaje się z granatowym zeszytem pełniącym funkcję rysunkowego pamiętnika; potrafi ładnie szkicować, szkoli się w tej umiejętności. Preferuje tworzenie ołówkowych portretów.
★ dotychczas dwukrotnie otrzymała płatne zlecenie na stworzenie portretu. Preferuje z żywego modelu niż z fotografii, choć taka prośba jest dla niej dużym komplementem.
★ na widok niepoprawnie i krzywo zapiętego krawata dostaje niemalże białej gorączki i nie może przestać myśleć o tej niedogodności dopóki jej nie sprostuje bądź delikwent nie zniknie z pola widzenia.
★ nie lubi rzek, jezior, stawów, morza, oceanów... wszystkich zbiorników wodnych większych niż wanna. Panicznie boi się utonąć.
★ kolekcjonuje ołówki - lecz nie takie za knuta, bowiem najtańszy kosztował pięć galeonów.
★ ma słabość do uzdrowicieli (szczególnie mężczyzn), jednak nie planuje studiować magomedyki, bowiem nie potrafi prosto przykleić plastra, więc co tu mówić o skomplikowanych zaklęciach leczących...
★ w chwilach bardzo stresujących i nerwowych krwawi z nosa.
★ lubi tańczyć, choć bardziej na imprezach niż na wielkich uroczystościach.
★ kucharka z niej... miła, choć spożywanie jej tworów wiąże się z ryzykiem znalezienia skorupki jaja w jajecznicy etc.
★ jest zakochana po uszy w chilli. Gdyby mogła, dorzucałaby je do każdej potrawy.
★ jest tą kobietą, która szykuje się do wyjścia pół dnia i często się jeszcze spóźnia.Ostatnio zmieniony przez Elaine J. Swansea dnia Sob Gru 22 2018, 15:38, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Elaine J. Swansea

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 168 cm
C. szczególne : Znamię na karku, nowy metamorfomagiczny wizerunek od połowy czerwca
Galeony : 769
Dodatkowo : metamorfomag, prefekt
  Liczba postów : 1242
https://www.czarodzieje.org/t16910-praca-wre
https://www.czarodzieje.org/t16935-syczek-jeczybula#471819
https://www.czarodzieje.org/t16911-elaine-swansea#471382
https://www.czarodzieje.org/t18301-elaine-j-swansea-dziennik
Elaine Julie Swansea QzgSDG8
Gracz
Elaine Julie Swansea Empty


PisanieElaine Julie Swansea Empty Re: Elaine Julie Swansea  Elaine Julie Swansea EmptySob Gru 22 2018, 09:31;

Budowa karty zakończona!

Tutaj jest -> kuferek.

______________________

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Franklin R. E. Eastwood

Nieokreślony
Wiek : 22
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 181cm
Galeony : 735
  Liczba postów : 421
https://www.czarodzieje.org/t16551-franklin-r-e-eastwood#456789
https://www.czarodzieje.org/t16602-franklin#458950
https://www.czarodzieje.org/t16592-franklin#458389
https://www.czarodzieje.org/t16586-franklin-r-e-eastwood#458218
Elaine Julie Swansea QzgSDG8
Gracz
Elaine Julie Swansea Empty


PisanieElaine Julie Swansea Empty Re: Elaine Julie Swansea  Elaine Julie Swansea EmptyNie Gru 23 2018, 01:52;RAVENCLAW!

Witamy Cię na Czarodziejach! Twoja karta zostaje zaakceptowana, dostajesz więc uprawnienia do gry. Poniżej znajdziesz przydatne w dalszych krokach na forum linki, z którymi warto abyś się zapoznał!stwórz pocztę
załóż relacje
zacznij grę
Życzymy

miłej gry!

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Elaine Julie Swansea QzgSDG8
Elaine Julie Swansea Empty


PisanieElaine Julie Swansea Empty Re: Elaine Julie Swansea  Elaine Julie Swansea Empty;

Powrót do góry Go down
 

Elaine Julie Swansea

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Elaine Julie Swansea QCuY7ok :: 
karty postaci
 :: 
karty uczniów i studentow
-