Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Poczta profesora Harringtona

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorWiadomość


Edwin Harrington

Nauczyciel
Galeony : 49
  Liczba postów : 386
http://czarodzieje.forumpolish.com/t3264-nauczyciele-fabularni
http://czarodzieje.forumpolish.com/t15202-poczta-profesora-harringtona#405518
Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 EmptyWto Wrz 26 2017, 00:35;

First topic message reminder :

Kod:
<center><div class="list"><br><br>
<div style="width:420px;height:380px; padding-left:70px; padding-right:60px; overflow:auto;font-size:13px; color:#000000;font-style:italic;">
[left]ADRESAT[/left]

[justify]TUTAJ WPISZ TWÓJ TEKST LISTU  [/justify]

[right]NADAWCA[/right]</div></div></center>
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość


Felinus Faolán Lowell

Nauczyciel
Wiek : 22
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 178
C. szczególne : Na prawej dłoni nosi Sygnet Myrtle Snow i Pochłaniacz Magii. Spokojne spojrzenie, łagodna aparycja.
Dodatkowo : Oklumencja
Galeony : 1857
  Liczba postów : 7406
https://www.czarodzieje.org/t18786-felinus-faolan-lowell#539099
https://www.czarodzieje.org/t18807-felinus-faolan-lowell#539739
https://www.czarodzieje.org/t18806-felinus-faolan-lowell#539737
https://www.czarodzieje.org/t18796-felinus-faolan-lowell
https://www.czarodzieje.org/t18814-felinus-faolan-lowell-dzienni
Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 EmptyWto Maj 11 2021, 00:03;

Do profesora Harringtona,

Zgodnie z poleceniem, wysyłam zadaną przez Pana pracę domową dotyczącą dwóch przedmiotów w magicznym domostwie i dwóch, które to powinny znaleźć się w domostwach mugoli.

Zadanie to było dla mnie o tyle trudne, że większość czasu spędzam wśród mugoli, zamieszkując w niemagicznej dzielnicy, która nie jest powiązana z naszym światem. Niemniej jednak, po dłuższym zastanowieniu, nie wyobrażam sobie domostwa magicznego bez Kominka Fiuu podłączonego do sieci. Jest to jedna z najwygodniejszych form szybkiego transportu, która umożliwia tym samym na przedostawanie się do najbardziej kluczowych miejsc bez potrzeby wykorzystywania do tego teleportacji (ryzykownej dla początkujących) bądź innych magicznych form transportu, które mogłyby zająć znacznie większą ilość czasu.
Drugim przedmiotem jest natomiast czarodziejski sprzęt do gotowania, który umożliwia łatwiejsze gotowanie magicznych potraw. Robienie tego "po mugolsku" przysporzyłoby na pewno więcej problemów, do tego nie byłoby przystosowane. Magiczne domostwo zatem musi się poniekąd składać z elementu magicznej kuchni, która jest przygotowana specjalnie do czarodziejskich warunków.

Jeżeli chodzi natomiast o przedmioty, które mogłyby przyczynić się do polepszenia życia mugoli, to na pewno stawiałbym może nie tyle na przedmioty, a prędzej na magię w przydatnej, użytkowej formie. Niemagiczni uzależnieni są od prądu, który co prawda może być dostarczany przez alternatywne źródła energii, niemniej jednak w większości przypadków przyczynia się do powstawania naprawdę wielu zanieczyszczeń powietrza. "Co człowiek zbuduje, prędzej czy później ulegnie zniszczeniu", takie jest prawo natury. Mogłoby to pomóc nie tylko w postaci braku konieczności opłaty za prąd, ale także zniwelowania chorób cywilizacyjnych, które szerzą się w zastraszającym tempie.
Drugą rzeczą, która by się ewidentnie przydała, to możliwość korzystania z magicznych form środków transportu - samochodów, mioteł, kominków Fiuu bądź świstoklików, które nie wydzielają żadnych oparów i nie tworzą niepotrzebnego smogu. Świat mugolski jest niesamowity, technologia poszła do przodu, ale pozostawia poniekąd szkodę, jako że wiele dóbr natury jest wykorzystywanych w niepohamowany sposób. Konieczność używania magicznego eliksiru, unikanie drogich transportów towaru ciężarówkami pochłaniającymi spore ilości paliwa, tudzież nawet lotów samolotami, pozwoliłoby wpłynąć pozytywnie na środowisko, które jest stale zatruwane. A także na samych mieszkańców, który poczuliby znaczącą różnicę i pozwoliłoby to na uniknięcie długofalowych skutków.

Pozdrawiam,

Felinus Faolán Lowell
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Maximilian Felix Solberg

Rok Nauki : VII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 194 cm
C. szczególne : leworęczność, dupa nie zaklęciarz, Znak zorzy w postaci czerwonej kreski na palcach lewej dłoni, tatuaż kojota na lewym ramieniu,Telepatyczne połączenie z Brewerem
Galeony : 1091
  Liczba postów : 9343
https://www.czarodzieje.org/t18528-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18530-poczta-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18542-relacje-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18529-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18677-max-felix-dziennik
Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 EmptyWto Maj 11 2021, 00:26;

Profesorze Harrington,

Poniżej zamieszczam odpowiedź na zadaną przez Pana pracę domową.

Jako dzieciak wychowany w czysto mugolskim środowisku potrafię naprawdę wiele powiedzieć o tego typu domostwach. Ciężko jest mi jednak wybrać tylko dwie rzeczy, które uważam za niezbędne do życia w takiej okolicy.
Myślę, że jedną z nich będzie na pewno jakiś element ogrzewania. Czy to zwykły kaloryfer, czy jakiś piec... Sam nie mam problemów z niższymi temperaturami, ale znam wiele osób, które podczas chłodniejszych dni nie wytrzymałyby nawet w ciepłych murach bez tego dodatkowego wspomagania ze strony technologii.
A skoro już o tej mowa, kompletnie nie wyobrażam sobie życia bez przynajmniej jednego telefonu w domu. Zastępuje on naprawdę wiele urządzeń i potrafi w mgnieniu oka dać nam odpowiedzi na pytania, których szukamy. Czy to przepis na zapiekankę, czy imię Premiera Afganistanu, wszystko to jest dostępne w zasięgu ręki dzięki temu małemu urządzeniu.

Jeżeli zaś mam wypowiedzieć się o domach magicznych muszę na pierwszym miejscu postawić kociołek. Bez tego podstawowego sprzętu nie wyobrażam sobie życia. Dzięki niemu jesteśmy w stanie przygotować każdą miksturę, jakiej potrzeba od środków czyszczących, po lekarstwa, a nawet zupę  (oczywiście po uprzednim dokładnym wyczyszczeniu!).
Jako drugi przedmiot wymieniłbym łapacz snów. Sam mam problemy ze spokojnym wypoczynkiem i wiem, że wiele osób zmaga się z podobnymi problemami, a dzięki temu niepozornemu przyrządowi każdy byłby w stanie otrzymać jakościowy sen jakiego potrzebuje.
 
Maximilian Felix Solberg,

Slytherin, VII rok
______________________ 
I thought that I could walk away easily
But here I am, falling down on my knees
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sunny O. Saltzman

Student Hufflepuff
Rok Nauki : II
Wiek : 25
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 970
  Liczba postów : 988
https://www.czarodzieje.org/t8601-sunny-oriana-saltzman#242812
https://www.czarodzieje.org/t8622-marudz-az-ci-sie-znudzi#243339
https://www.czarodzieje.org/t8623-chcesz-ze-mna-relacji#243345
https://www.czarodzieje.org/t8624-sunny-oriana-saltzman#243354
Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 EmptyWto Maj 11 2021, 20:52;

Profesorze Harrington,

Starałam się odrobić zadaną przez Pana pracę domową jak najlepiej. Nie jestem jednak pewna jak sobie z tym poradziłam. Niżej zamieszczam moje odpowiedzi.

Na pierwszym miejscu o magiczny przedmiot, który według mnie musi znaleźć się w domach mugoli to Bezdenna Torba lub Plecak! Jest to tak przydatny przedmiot, że sama nie wyobrażam sobie bez niego życia. Zamiast nieskończonej ilości bagaży można zabrać ze sobą małą torbę w której mieści się wszystko. Genialne.
Kolejny przedmiot, który przyda się w domu każdego mugola to Samonagrzewający się kubek. Każdy mugol byłby wniebowzięty mając taki kubek w domu. Nie musiał by za każdym razem nastawiać wody, żeby zrobić sobie kawę czy herbatę. A mając kilka takich kubków ułatwiło by to sprawę przyjmując gości.

Syreni grzebień to przedmiot bez którego nie wyobrażam sobie życia. Wystarczy jedno przeczesanie włosów a one są suche i piękne. Każda kobieta z długimi włosami na pewno go docenia i ma w magicznym domu.
Mój drugi przedmiot w magicznym domostwie to Samopiszące Pióro. Jest to spore ułatwienie kiedy trzeba coś zanotować, a nie ma się wolnych rąk.
Sunny O. Saltzman
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Drake Lilac

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 210 cm
C. szczególne : Bardzo wysoki i barczysty. Praktycznie cały czas nosi na palcu pierścień tojadowy - tak na wszelki wypadek.
Dodatkowo : Wilkołak, prefekt naczelny
Galeony : 253
  Liczba postów : 1622
https://www.czarodzieje.org/t20288-drake-lilac
https://www.czarodzieje.org/t20289-poczta-drake-a#636524
https://www.czarodzieje.org/t20286-drake-lilac#636463
https://www.czarodzieje.org/t20314-drake-lilac-dziennik#638560
Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 EmptyCzw Maj 13 2021, 01:04;

Profesorze Harrington

Trudno jest wyobrazić sobie magiczne domostwo w którym nie znajduje się kominek podłączony do sieci fiuu, a tym samym proszek o tej samej nazwie. Do egzaminu na teleportację można przystąpić dopiero po osiągnięciu pełnoletności, a i nie każdemu się udaje go zdać. W wypadku kiedy trzeba szybko się przenieść całą rodziną do jakiegoś miejsca; na przykład na ulicę Pokątną, ten sposób transportu jest niezastąpiony. Ponadto można za jego pomocą prowadzić rozmowę.  Kolejny przedmiot bez którego byłoby ciężko w magicznych domostwach, to magiczny zaparzacz. Dzięki niemu można zagotować kawę bądź herbatę i nalać je do filiżanek bez przejmowania się fusami, które znikają. Poza tym czaj w zaparzaczu nigdy nie przekroczy konkretnej temperatury podczas parzenia.  

Jeśli zaś chodzi o magiczne przedmioty, które ułatwiłyby mugolom życie, to wybór nie jest łatwy. Przede wszystkim nie mogą one wyjątkowo rzucać się w oczy ich potencjalnym gościom. Dlatego pierwszym przedmiotem na który się zdecydowałem jest łapacz snów, który może być potraktowany jako zwykła ozdoba. Jednak za pomocą swojej magii uchroni domowników przed koszmarami, pozwalając im śnić tylko te przyjemne sny. Drugim zaś przedmiotem jest fartuch madame pudde, który może mocno wspomóc mugoli podczas przyrządzania posiłków. Przypomina zwykły fartuch, ale jego właściwości uchronią mugola przez poplamieniem się, na przykład trudnym do sprania sokiem z jagód.
Drake Lilac
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
The author of this message was banned from the forum - See the message


Skyler Schuester

Absolwent Gryffindoru
Rok Nauki : X
Wiek : 22
Czystość Krwi : 10%
Wzrost : 179 i PÓŁ!
C. szczególne : Ciepłe spojrzenie, zapach cynamonu i Błękitnych Gryfów/mugolskich fajek; łatwy do wywołania uśmiech; czasem da się wypatrzeć malinkę czy dwie (jedna to tatuaż przy obojczyku); ciepły, niski głos i raczej spokojne tempo mówienia, tatuaże (dziennik); pierścionek zaręczynowy
Galeony : 1516
  Liczba postów : 2509
https://www.czarodzieje.org/t17504-skyler-schuester#491351
https://www.czarodzieje.org/t17509-blue-sky#491410
https://www.czarodzieje.org/t17510-skyler-schuester
https://www.czarodzieje.org/t17506-skyler-schuester#491388
https://www.czarodzieje.org/t18314-skyler-schuester-dziennik#521
Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 EmptyNie Maj 16 2021, 21:11;


Szanowny Panie Profesorze,


Lubię myśleć, że człowiek jako gatunek poradziłby sobie w każdych warunkach. Nie da się jednak ukryć, że tak jak Czarodzieje czują się jak bez ręki, gdy nagle tracą dostęp do magii, tak samo czują się mugole, gdy nagle pozbawia się ich mugoslkiej wersji magii, tzn. elektryczności. Uważam to za niezwykle interesujące zjawisko, że w obecnych czasach, odcinając mugolskie mieszkanie od prądu, za jednym zamachem pozbawiamy mieszkających tam mugoli dostępu do ogromnej ilości sprzętu - pozbawiamy ich wtedy nie tylko światła, możliwości gotowania, ale też dostępu do wiedzy i rozrywki. Dlatego też postanowiłem wybrać dwie, niezwiązane z elektrycznością rzeczy, które wydają mi się niezbędne w mugolskim domu.
Pierwszą rzeczą jest porządny, antywłamaniowy zamek do drzwi. Mugole nie mogą pozwolić sobie na serię zabezpieczających mieszkanie zaklęć, więc absolutnie każde drzwi prowadzące do mugolskiego mieszkania muszą być solidne, zawiasy nowe, a zamek nie dający się złamać podstawowymi wytrychami. Oczywiście wiąże się to również z koniecznością posiadania klucza, którego nie można by było zastąpić zwykłą Alohomorą.
Drugim (jeśli liczyć klucz to trzecim) przedmiotem postanowiłem uczynić suszarkę - nieważne czy na naczynia, czy jednak ta nieco większa, przeznaczona na pranie. Mugole nie mogą skorzystać z tak prostych i szybkich dla nas zaklęć suszących, przez co w dni obfitujące w wilgoć narażeni są na rozrost pleśni, a w konsekwencji tego, na różne choroby, np. układu oddechowego. Suszarka w pełni nie rozwiązuje tego problemu, jednak ułatwia im rozłożenie mokrych przedmiotów, więc i szybsze odparowanie zalegającej wody. Obecnie rośnie jednak trend kupowania suszarek elektrycznych, przez co mugole pozbywają się zalegającym ich suszarek metalowych, co prowadzi do uzależnienia kolejnego z aspektów ich życia od elektryczności.
W przypadku przedmiotów magicznych w domach czarodziejskich, mój wybór jest niezwykle subiektywny. Jako kucharz nie tylko z zawodu, ale również z pasji, nie potrafię wyobrazić sobie swojego życia bez półek chłodzących, ponieważ to właśnie dzięki nim jestem w stanie zadbać o dłuższą świeżość przygotowanych przeze mnie dużo wcześniej posiłków, co przy obecności małego dziecka z prawdziwie wilkołaczym apetytem jest niezwykle pomocne w codziennym funckjonowaniu.
Drugim przedmiotem magicznym, który wart jest według mnie wymienienia, jest wizbook, który stanowi wygodną alternatywę dla starszych lusterek dwukierunkowych. Nie tylko umożliwia sprawny, niezwykle szybki kontakt z dużą grupą czarodzi jednocześnie, ale również nie wymaga aktywności ich obu w tym samym czasie, pozwalając pozostawić komuś notkę do oczytania później.

Z wyrazami szacunku
Skyler Schuester
Hufflepuff II stopień III rok


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Hope U. Griffin

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 165 cm
C. szczególne : Piegi na twarzy i ciele. Kilka blizn po szponach na ramionach i jedna na skroni, skrupulatnie zakrywana włosami.
Dodatkowo : Prefektka
Galeony : 542
  Liczba postów : 1325
https://www.czarodzieje.org/t20055-hope-ursula-griffin#617982
https://www.czarodzieje.org/t20074-gobaith#618955
https://www.czarodzieje.org/t20059-hope-u-griffin#618372
https://www.czarodzieje.org/t20191-hope-u-griffin-dziennik
Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 EmptyPon Maj 17 2021, 00:07;


Szanowny Panie Profesorze,

pozwolę sobie zacząć od sprzętów mugolskich, bo ze względu na dom, w którym się wychowałam, jest to dla mnie znacznie łatwiejsze. Pierwszym sprzętem, bez którego nie wyobrażam sobie życia w mugolskim domu (pomijam tutaj bieżącą wodę, prąd, prysznic i tego typu oczywiste rzeczy) jest pralka. Naprawdę nie wyobrażam sobie życia bez tego sprzętu. Kiedyś nam się zepsuła i zanim tata załatwił mechanika, trzeba było prać rzeczy ręcznie koszmar! Zupełnie tego panu nie polecam. Zajmuje koszmarnie dużo czasu, kosztuje mnóstwo siły, a na dodatek niszczy dłonie. Drugim bardzo ważnym sprzętem jest kuchenka, nieważne czy elektryczna, czy gazowa. Gdybyśmy nie mieli kuchenek, musielibyśmy przygotowywać potrawy na opalanym drewnem piecu. Skoro udaje mi się przypalić obiad nawet przy super kuchence, w której tylko ustawiam sobie poziomy grzania, to co działoby się na prawdziwym ogniu? Podejrzewam, że spłonęłyby nie tylko kotlety, ale i cały dom.
Jeśli chodzi o magiczny dom, to oczywiście konieczne są chłodzące półki, jeśli nie chce się co chwilę biegać i odnawiać zaklęcia chłodzącego na swoich produktach spożywczych. Drugim istotnym produktem jest italianka, z tych samych powodów, co w przypadku moglskiego domu.
Z wyrazami szacunku

Hope U. Griffin

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Wacław Wodzirej

Student Hufflepuff
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 172 cm
C. szczególne : Miodowe końcówki włosów | dziwny wąs pod nosem | pieprzyk po lewej stronie nosa | blizna na lewej ręce | zawsze gotów rzucić w Ciebie kasztanem
Galeony : 710
  Liczba postów : 504
https://www.czarodzieje.org/t21017-waclaw-wodzirej#675364
https://www.czarodzieje.org/t21021-poczta-wacka#675681
https://www.czarodzieje.org/t21018-waclaw-wodzirej#675372
https://www.czarodzieje.org/t21057-waclaw-wodzirej#676702
Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 EmptySro Mar 02 2022, 22:30;

Szanowny Panie Profesorze!

W odpowiedzi wobec pracy domowej dotyczącej mugoslkich środków transportu.

Należy stwierdzić dwa fakty: niemiły i miły. Ten pierwszy dotyczy tego, że społeczeństwo niemagiczne przechodziło długo ewolucji środków transportu. Dawniej używano wołów (nieco później) oswojonych koni. Minęły wieku do wynalazku silnika parowego, który wielce zaszkodził środowisku, także dziękujmy tymże przodkom za choroby płuc i częste niedogodności zdrowotne. Był to ten niemiły. Zaś ten miły dotyczy współczesności, w której odchodzi się od spalin i to jest całkiem miłe. Zatem wybrałem trzy różne i dość ciekawe.

Rower - wydaje mi się średnio kojarzony w magicznym półświatku. Zapewne jest to odpowiednik miotły. Jedno i drugie eko. Jedno i drugie zostawia za sobą mały ślad węglowy. Raczej powinna dosiadać ich jedna osoba jednocześnie, ale kreatywność pozwala na swoiste odstępstwa. Kombinacje kilku osób na raz czy cokolwiek, czego człowiek nie wymyśli.
Pojazd składa się z łańcucha i pedałów. Ma przerzutki, ale mało kto wie co to jest i po co służy. Dosłownie. Najczęściej pożyczając komuś rower słyszy się: "ok, ale nie zmieniaj przerzutek". Jest to ważny element roweru, ale i bardzo tajemniczy. Ma kierownice i siodełka. Ramę, na której wszystko się opiera. Odróżnia się męskie i damskie, ale uznaje ten podział za bardzo zacofany, nieaktualny i krzywdzący. Także wzmianka o nim służy tylko podkreśleniu nierówności społecznych. Poza funkcjonowanie jako środek transportu, równie często są rozrywkowo-rekreacyjną czynnością w mugolskim świecie. (Czynność tj. jazda na rowerze.)

Hulajnoga - noga, która hula! Niesamowita gra słów, pod której wrażeniem jestem niemałym. Są takie zwykłe hulajnogi. Dwa kółka, podstawka i kierownica. Jazda polega na odpychaniu się nogą od ziemi. Jednak! Są też hulajnogi elektryczne, które wywołują wielkie zamieszanie w świecie. Najczęściej się je wypożycza przez specjalną aplikacje. Dajmy na to, mugolską magię zwaną technologią.

Helikopter - w jego miejsce chciałem włożyć rolki, ale sądzę, iż jest niewielkie zainteresowanie transportem nie naziemnym (jak w przykładach powyższych), ale i latającym. O ile magiczny świat głównie trudzi się w pojazdach, które latają. Tak mugole mają z tym trudności. Do dalekosiężnych podróży służą im samoloty, zaś do tych krótszych helikoptery. Obok można postawić jeszcze kilka przykładów, ale to już pochodne samolotów bądź zdają się nieużytkowe (np. balony na gorące powietrze). Helikopter działa za pomocą fizyki, na której ja się nie znam, ale wiem, że ma śmigła i jest głośny.
 
Z wyrazami szacunku
Wacław Wodzirej
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Drake Lilac

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 210 cm
C. szczególne : Bardzo wysoki i barczysty. Praktycznie cały czas nosi na palcu pierścień tojadowy - tak na wszelki wypadek.
Dodatkowo : Wilkołak, prefekt naczelny
Galeony : 253
  Liczba postów : 1622
https://www.czarodzieje.org/t20288-drake-lilac
https://www.czarodzieje.org/t20289-poczta-drake-a#636524
https://www.czarodzieje.org/t20286-drake-lilac#636463
https://www.czarodzieje.org/t20314-drake-lilac-dziennik#638560
Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 EmptySro Mar 02 2022, 22:57;

Profesorze Harrington

Przyznaję że nie wiem wiele na temat mugolskich środków transportu, jednakże z racji tego że moi dziadkowie są mugolami jakieś informację na ten temat posiadam. Pierwszym wartym wspomnienia środkiem transportu bez którego Mugole nie mogliby żyć, jest tak zwany samochód potocznie też zwany autem. Brak jego posiadania mieszkając w dużym mieście nie jest aż tak uciążliwy, jednak dla osób mieszkających na obrzeżach miast albo dość daleko od nich brak posiadania auta może być kłopotem. Jako że mugole nie mają sieci fiuu ani nie mogą się teleportować, to taki wiejski osobnik bez auta musiałby przebyć parę kilometrów po zakupy i przejść taką samą drogę z powrotem. Nie dość że zajmie mu to zdecydowanie więcej czasu, to jeszcze się biedak zmęczy.
Innym transportem z jakiego korzystają mugole jest rower. Dosyć prosty w budowie i sposobie działania. Posiada dwa koła i jest napędzany za pomocą siły mięśni nóg kierowcy. Osobiście uważam że jest to dosyć pożyteczny środek transportu ze względu na to że nie produkuje on toksyn oraz pozwala rozwinąć kondycję.
Ostatnim środkiem transportu o jakim wspomnę będzie samolot. Są to gigantyczne maszyny o skomplikowanej budowie zdolne do lotu na długie dystanse. Mogą one pomieścić naprawdę wiele osób i zazwyczaj przemieszcza się nimi do bardzo oddalonych miejsc takich jak na przykład inne kraje albo kontynenty.
Drake Lilac
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Marla O'Donnell

Student Gryffindor
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 168 cm
C. szczególne : szeroki uśmiech, roziskrzone spojrzenie, głośny śmiech, koścista sylwetka, bardzo ekspresyjny sposób bycia, wyraźnie zarysowane kości policzkowe, irlandzki akcent, często wplata kolorowe apaszki we włosy
Galeony : 1209
  Liczba postów : 759
https://www.czarodzieje.org/t20424-marla-o-donnell#646655
https://www.czarodzieje.org/t20478-marla-o-donnell#647470
https://www.czarodzieje.org/t20470-marla-o-donnell#647414
https://www.czarodzieje.org/t20875-marla-o-donnell
Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 EmptyCzw Mar 03 2022, 01:48;

Szanowny Panie Profesorze,

poniżej zamieszczam odpowiedź na zadaną pracę domową.

Jako że wychowywałam się wśród mugoli, ich środki transportu nie są mi obce. Uważam, że pod tym względem, radzą sobie wspaniale i choć daleko im do naszych świstoklików czy teleportacji, również są w stanie dostać się w każde miejsce i to w bardzo komfortowych warunkach!
Głównie poruszają się samochodami, które wyglądają tak jak te czarodziejskie, z taką różnicą, że jeżdżą po drogach, a nie latają. Mają do dyspozycji przeróżne modele - zarówno manualne, jak i automatyczne, wyposażone w technologie, które ułatwiają na przykład parkowanie, nawigują kierowców oraz całą masę zabezpieczeń, jakie pomagają uniknąć wypadków. Wydaje mi się, że ich auta, choć pozbawione możliwości podniebnych przejażdżek, są o wiele lepiej skonstruowane.
Jeśli chodzi o dalsze podróże, mugole korzystają z samolotów. Za ich pomocą przemieszczają się między kontynentami (chociaż oczywiście jest też możliwość użycia ich na krótsze dystanse). W zasadzie to start i lądowanie samolotu porównałabym do tego nieprzyjemnego ścisku w żołądku podczas aportacji, jednak na ich korzyść działa to, że nie ma szans na rozszczepienie się. To chyba mój ulubiony rodzaj transportu - wygodne siedzenia, obsługa donosi napoje i jedzenie, praktycznie zerowy dyskomfort i można też obejrzeć film albo poobserwować chmury! Super sprawa.
I coś, co moim zdaniem jest absolutnym hitem świadczącym o tym, że mugole to naprawdę fantastyczni i kreatywni ludzie - metro. Jest to podziemna kolej, istniejąca póki co tylko w tych większych miastach. Pozwala ominąć korki na drogach, jest szybkie, tanie (dla użytkowników, bo budowa niestety nie), ekologiczne i pomieści dużo ludzi. 

Pozdrawiam serdecznie,

Marla O’Donnell
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Vittoria Sorrento

Student Gryffindor
Rok Nauki : I
Wiek : 20
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 166 cm
C. szczególne : Tatuaż dinozaura na szyi i koszulki z różnymi napisami
Galeony : 523
  Liczba postów : 1356
https://www.czarodzieje.org/t19001-vittoria-sorrento
https://www.czarodzieje.org/t19005-nicholas
https://www.czarodzieje.org/t19004-torisiowe-ziomki
https://www.czarodzieje.org/t19003-vittoria-sorrento
https://www.czarodzieje.org/t19007-vittoria-sorrento-dziennik
Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 EmptyPią Mar 04 2022, 17:38;

Witam serdecznie,

Przesyłam Panu pracę domową.

Pociąg pasażerski - pojazd poruszający się po szynach zatem wyłącznie po określonej trasie. Składa się z lokomotywy oraz wagonów. Lokomotywa obsługiwana jest wyłącznie przez wykwalifikowanych w tym kierunku pracowników zwanych drużyną konduktorską. Wyjątkowo rozwinięty środek transportu w krajach azjatyckich, gdzie pociągi osiągają prędkości nawet 320 km/h.

Samochód - środek transportu dostępny dla każdego mugola powyżej 18 (a w niektórych krajach 16) roku życia. By się nim poruszać wymagane jest zdanie egzaminu na Prawo Jazdy. Napędzany benzyną, olejem lub gazem. Poruszają się wyłącznie po ziemi (nie latają), ale nie mają wytyczonych tras. Jest wiele rodzajów samochodów - dzieli się je na kategorie zarówno ze względu na markę, ilość pasażerów jak i kształt. Większe samochody mają swoje indywidualne cechy i nazwy - takie jak autobusy czy ciężarówki.

Samolot - maszyna poruszająca się w powietrzu. Pilotowanie wymaga ukończenia specjalnych szkoleń. Pojazd ten nie ma wytyczonych tras, ale jego ruch jest kontrolowany przez zespół nawigujący, który znajduje się w tzw. wieży lotniczej. Mimo iż jest to środek transportu, który charakteryzuje się statystycznie bardzo niskim ryzykiem wypadków, ogromna ilość mugoli boi się nim podróżować - nawet jeżeli jest to najszybszy sposób na przedostanie się z jednego końca kraju na drugi.


Vittoria Sorrento


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Christina Grim

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 152 cm
C. szczególne : Niski wzrost, chorobliwa bladość, blizny po poparzeniu na lewej stronie ciała, blizny na lewej ręce po nocy z Drejczim. Dziecinny wygląd. Ubrania z motywami mugolskimi.
Dodatkowo : Likantropia, prefektka
Galeony : 536
  Liczba postów : 408
https://www.czarodzieje.org/t17966-christina-grim
https://www.czarodzieje.org/t17982-kryska-grim#510194
https://www.czarodzieje.org/t17980-gremlinowa-kryska#510147
https://www.czarodzieje.org/t17969-christina-grim
https://www.czarodzieje.org/t20719-kryska-grim-dziennik
Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 EmptySob Mar 05 2022, 02:06;


Szanowny Panie Profesorze,
 
Poniżej znajduje się moja odpowiedź na zadaną przez Pana pracę domową.

Z racji pochodzenia mojego ojca, który był mugolakiem, wychowywałam się w mugolskiej dzielnicy, stąd też całkiem dobrze znam kulturę osób niemagicznych oraz ich styl życia. Przez nieznajomość magii mugole opracowali naprawdę dużo najróżniejszych środków transportu; lądowych, powietrznych i morskich. W swojej pracy domowej postanowiłam skupić się jednak na tych, z których zdarzyło mi się często korzystać, czyli na środkach transportu lądowego.

Za najważniejszy i najbardziej popularny środek transportu niewątpliwie należy uznać samochód. Wyglądają one tak jak samochody magiczne, ale napędzane są benzyną, ropą lub nawet gazem. Innymi różnicami jest to, że mugolskie auta nie latają, a także nie stają się niewidzialne. Pozwalają jednak na przewóz większej ilości osób na raz, szczególnie rodzinne vany. Jest też ich taki wybór, że każdy znajdzie coś dla siebie; czy to odnośnie osiągów i prędkości, czy też wyglądu.

Innym środkiem transportu lądowego są rowery – najczęściej dwukołowe pojazdy napędzane siłą mięśni. Są one tańsze od samochodów i wjadą nawet w ciasne miejsca, ale za to nie mają takich samych osiągów, nie osłaniają przed warunkami atmosferycznymi i jazda na nich bywa męcząca. Właściwie trochę przypominają czarodziejskie miotły. Bo najczęściej również są jednoosobowe.

Jako ostatni środek transportu chciałabym wspomnieć hulajnogi. Są to małe i niepozorne, zazwyczaj dwukołowe pojazdy jednoosobowe. Wyglądają jak deska na kółkach, do której przyczepiona jest długa rączka z uchwytami. Stare modele polegały na sile mięśni, ale obecnie istnieją nawet hulajnogi elektryczne. Nie jest to środek transportu odpowiedni do dalekich podróży, a do tego nie rozwija dużej prędkości, ale dobrze sprawdza się w zatłoczonych miastach oraz przy krótkich dystansach, gdy nie zależy nam na czasie.

Istnieje oczywiście o wiele więcej lądowych środków transportu, jak chociażby deski, rolki, pociągi czy metro, ale postanowiłam skupić się na tych przedstawionych wyżej, ponieważ wydają mi się obecnie najpopularniejsze.
 
Christina Grim,
Gryffindor, rok VIII
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Ivy Jones

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 168cm
Dodatkowo : Prefektka
Galeony : 90
  Liczba postów : 139
https://www.czarodzieje.org/t20900-ivy-jones
https://www.czarodzieje.org/t21020-poczta-ivy-jones
https://www.czarodzieje.org/t21011-ivy-jones
https://www.czarodzieje.org/t21011-ivy-jones#674796
Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 EmptyNie Mar 06 2022, 17:01;

Szanowny Panie Profesorze

Z obserwacji, które poczyniałam podczas wychowywania się w sierocińcu niedaleko kamiennego kręgu tłumie dowiedzanego przez mugoli mogę stwierdzić, że ich transport jest bardzo zróżnicowany. Można go przede wszystkim podzielić na trzy główne kategorie, którymi są: transport lądowy, transport wodny oraz transport lotniczy. Co oczywiste mugole nie podróżują w sposób magiczny więc wszelaka podróż, do której potrzebna jest magia typu teleportacja czy podróż przy pomocy sieci Fiuu całkowicie nie wchodzi w ich wypadku w grę. Najmniej popularny wśród ludzi w dzisiejszych czasach jest transport morski. O ile oczywiście towary nadal są transportowane w ten sposób to ludzie obecnie rzadko podróżują przy pomocy statków stawiając przede wszystkim na znacznie szybsze samoloty, które co chwila przecinają niebo nad terenami mugolskimi przy okazji znacznie zanieczyszczając środowisko naturalne. Najbardziej rozwinięty jest transport lądowy, który posiada wiele różnych środków transportu. Właśnie spośród nich wybrałam trzy środki, które postaram się tutaj przybliżyć. Są to:
-rower - wygodny dwukołowy pojazd napędzany przy pomocy siły własnych mięśni nóg. Do przemieszczania się potrzebuje jedynie względnie prostej powierzchni. Do napędu niezbędne jest umieszczenie własnych nóg na platformach zwanych przez mugloi pedałami i poruszanie nimi, by w ten sposób wsprowadzić koła w ruch.
-samochód - podobnie jest poruszany dzięki maszynerii i potrzebuje mugolskiego płynu zwanego "paliwo", by móc się przemieszczać. Najczęściej jest to pojazd czterokołowy i posiada dach i może się w nim zmieścić kilka osób. Istnieją jednak samochody z większą ilościa kół chociażby tzw. autobusy, które służą do transportu znacznie większej ilości osób
-pociąg - ogromna machina poruszająca się po wyznaczonych metalowych torach. W doczepionych do niej wagonach potrafi przewozić mnóstwo mugoli jednocześnie. Porusza się bardzo szybko nie może jednak zboczyć z wyznaczonej trasy.
NADAWCA
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Penny Szilágyi

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 175 cm
C. szczególne : piegi | zapach wrzosów | zaplątane we włosy liście i gałązki | silny węgierski akcent
Dodatkowo : Animagia
Galeony : 29
  Liczba postów : 38
https://www.czarodzieje.org/t21090-penelope-szilagyi#678750
https://www.czarodzieje.org/t21259-poczta-penny#685426
https://www.czarodzieje.org/t21091-penelope-szilagyi#678752
Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 EmptyPon Mar 07 2022, 14:43;Szanowny Panie Profesorze Harrington,

O mugolach wiem niewystarczająco, ze względu na wysoką czystość krwi mojej rodziny i odcięcie rodu Szilágyich od wszystkiego, co niemagiczne. Nie jesteśmy rasistami, ale wolimy nasze tradycje.
Czytałam kiedyś w jakimś artykule o pojeździe mugoli zwanym windą. W tamtym fragmencie było coś o jej zepsuciu i tym, że pasażer utknął w jej wnętrzu. Wydaje się mnie to bardzo dziwne, że mugole godzą się na wsiadanie do takiego pojazdu. Kierują nim za pomocą przycisków na boku, a sama maszyna to taki mały prostokątny pokój. Przesuwa się on w górę i w dół.
Kolejne z niemagicznych transportów to skakanka, ale na jej temat nie wiem wiele. Tylko, że porusza się na niej mugol w sposób skaczący, przemieszczając się dość powoli. Skakanki bardzo męczą.
Niestety nie umiem podać trzeciego środku.


Penelope SzilágyiPowrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Caesar U. Badcock

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : I
Wiek : 13
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 160cm
C. szczególne : Kilka pieprzyków na lewym policzku, randomowe blizny/obtarcia/zadrapania
Galeony : 109
  Liczba postów : 265
https://www.czarodzieje.org/t20601-caesar-u-badcock#652129
https://www.czarodzieje.org/t20644-diva-sowa-caesara#654078
https://www.czarodzieje.org/t20642-caesar-u-badcock-kuferek#653801
https://www.czarodzieje.org/t20767-caesar-u-badcock-dziennik#660
Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 EmptyPon Mar 07 2022, 18:47;

Szanowny Panie Profesorze,

ja ogólnie nie miałem nigdy jakiegoś takiego bardzo dużego kontaktu z mugolskimi środkami transportu, ale wiem, że częściowo jest bardzo podobny do magicznego!

1. Autobus - to takie bardzo oczywiste, bo właśnie u czarodziejów też są autobusy, na przykład taki Błędny Rycerz. Mugolskie autobusy działają właściwie tak samo, ale nie są aż takie szybkie, bo nie mogą mieć opcji zmniejszania się, więc muszą pilnować znaków drogowych. Jechałem mugolskim autobusem raz, jak odwiedzałem z siostrą jej znajomą, która jest mugolaczką - więc też wiem, że są różne takie abomanenty na bilety! Można mieć specjalną kartę, albo płacić kierowcy za każdym razem, albo kupować przez takie maszyny. I ceny się różnią od tego jak długo się będzie jechało i w jakim się jest wieku. Ogólnie największym problemem mugolskich autobusów musi być to, że mają określone przystanki i jest ich mało, więc można długo gdzieś jechać, a potem trzeba i tak jeszcze gdzieś iść, albo w ogóle się przesiadać do kolejnego autobusu...

2. Metro - to jest taki pociąg (mugole mają też pociągi!), ale jeździ pod ziemią, co jest BARDZO epickie. Nigdy nie jechałem metrem, ale z tego co słyszałem, to też ma takie bilety jak autobus. Jeździ szybciej, bo na jego trasie nie ma żadnych przeszkód, także jak już jedzie to jedzie. Tutaj jeszcze większym problemem jest właśnie sprawa z przystankami, a poza tym metro jest zazwyczaj tylko w większych miastach, więc w jakichś mniejszych to w ogóle tego nie ma. Nie rozumiem też za bardzo jak metro jest budowane i w sumie dlaczego, bo jednak jak się jeździ pod ziemią to nie ma żadnych widoków, a jeśli chodzi o prędkość, to czy lepsze pociągi by nie wystarczyły? I tak mają swoje tory, a nie jeżdżą po ulicach z samochodami...

3. Samolot - to jest jeden z najbardziej epickich środków transportu, jakie sobie mogę wyobrazić. Taka wielka, wielka (chociaż chyba są też małe, ale podobno bardzo niebezpieczne!) maszyna, która lata! Myślę, że to super, że mugole wymyślili latanie bez magii, chociaż kiedyś brat mi opowiadał, że takie paliwo napędowe, jakie jest używane do latania samolotami, to nie różni się za bardzo od eliksiru napędowego do magicznych samochodów, więc może po prostu mugole korzystają z magii i o tym nie wiedzą? Ogólnie nie jestem pewny jak działa dokładnie to latanie, ale wiem, że to bardzo luksusowe przeżycie i w środku jest obsługa, która przynosi jedzenie i koce i picie, a poza tym jest niesamowicie wyszkolona żeby ratować życie pasażerom, jeśli coś się wydarzy. Podróż jest chyba szybka, ale bardzo droga i samoloty potrzebują specjalnych miejsc do lądowania.

Wiem, że są też po prostu samochody, ale to jest już bardzo bardzo podobne do naszych, bo oni po prostu nie latają - co jest zabawne, jak się spojrzy na samoloty, bo my nie mamy nielatających samolotów!

Caesar Badcock
Gryffindor, I rok
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Poczta profesora Harringtona

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 7 z 7Strona 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Poczta profesora Harringtona - Page 7 QCuY7ok :: 
akcesoria postaci
 :: 
poczta
-