Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Poczta profesora Harringtona

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorWiadomość


Edwin Harrington

Nauczyciel
Galeony : 49
  Liczba postów : 378
http://czarodzieje.forumpolish.com/t3264-nauczyciele-fabularni
http://czarodzieje.forumpolish.com/t15202-poczta-profesora-harringtona#405518
Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 EmptyWto Wrz 26 2017, 00:35;

First topic message reminder :

Kod:
<center><div class="list"><br><br>
<div style="width:420px;height:380px; padding-left:70px; padding-right:60px; overflow:auto;font-size:13px; color:#000000;font-style:italic;">
[left]ADRESAT[/left]

[justify]TUTAJ WPISZ TWÓJ TEKST LISTU  [/justify]

[right]NADAWCA[/right]</div></div></center>
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość


Felinus Faolán Lowell

Nauczyciel
Wiek : 22
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 178
C. szczególne : Zawsze nosi czarną bluzę z haftem tańczącego Derwisza z tyłu wraz z kojotem i wilkiem z przodu na rękawach, pisze lewą ręką, rzuca zaklęcia prawą, na której palcach nosi Sygnet Myrtle Snow, Pochłaniacz Magii i Pierścień Sidhe. Spokojne spojrzenie, łagodna aparycja.
Dodatkowo : Oklumencja
Galeony : 1485
  Liczba postów : 7292
https://www.czarodzieje.org/t18786-felinus-faolan-lowell#539099
https://www.czarodzieje.org/t18807-felinus-faolan-lowell#539739
https://www.czarodzieje.org/t18806-felinus-faolan-lowell#539737
https://www.czarodzieje.org/t18796-felinus-faolan-lowell
https://www.czarodzieje.org/t18814-felinus-faolan-lowell-dzienni
Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 EmptyWto Maj 11 2021, 00:03;

Do profesora Harringtona,

Zgodnie z poleceniem, wysyłam zadaną przez Pana pracę domową dotyczącą dwóch przedmiotów w magicznym domostwie i dwóch, które to powinny znaleźć się w domostwach mugoli.

Zadanie to było dla mnie o tyle trudne, że większość czasu spędzam wśród mugoli, zamieszkując w niemagicznej dzielnicy, która nie jest powiązana z naszym światem. Niemniej jednak, po dłuższym zastanowieniu, nie wyobrażam sobie domostwa magicznego bez Kominka Fiuu podłączonego do sieci. Jest to jedna z najwygodniejszych form szybkiego transportu, która umożliwia tym samym na przedostawanie się do najbardziej kluczowych miejsc bez potrzeby wykorzystywania do tego teleportacji (ryzykownej dla początkujących) bądź innych magicznych form transportu, które mogłyby zająć znacznie większą ilość czasu.
Drugim przedmiotem jest natomiast czarodziejski sprzęt do gotowania, który umożliwia łatwiejsze gotowanie magicznych potraw. Robienie tego "po mugolsku" przysporzyłoby na pewno więcej problemów, do tego nie byłoby przystosowane. Magiczne domostwo zatem musi się poniekąd składać z elementu magicznej kuchni, która jest przygotowana specjalnie do czarodziejskich warunków.

Jeżeli chodzi natomiast o przedmioty, które mogłyby przyczynić się do polepszenia życia mugoli, to na pewno stawiałbym może nie tyle na przedmioty, a prędzej na magię w przydatnej, użytkowej formie. Niemagiczni uzależnieni są od prądu, który co prawda może być dostarczany przez alternatywne źródła energii, niemniej jednak w większości przypadków przyczynia się do powstawania naprawdę wielu zanieczyszczeń powietrza. "Co człowiek zbuduje, prędzej czy później ulegnie zniszczeniu", takie jest prawo natury. Mogłoby to pomóc nie tylko w postaci braku konieczności opłaty za prąd, ale także zniwelowania chorób cywilizacyjnych, które szerzą się w zastraszającym tempie.
Drugą rzeczą, która by się ewidentnie przydała, to możliwość korzystania z magicznych form środków transportu - samochodów, mioteł, kominków Fiuu bądź świstoklików, które nie wydzielają żadnych oparów i nie tworzą niepotrzebnego smogu. Świat mugolski jest niesamowity, technologia poszła do przodu, ale pozostawia poniekąd szkodę, jako że wiele dóbr natury jest wykorzystywanych w niepohamowany sposób. Konieczność używania magicznego eliksiru, unikanie drogich transportów towaru ciężarówkami pochłaniającymi spore ilości paliwa, tudzież nawet lotów samolotami, pozwoliłoby wpłynąć pozytywnie na środowisko, które jest stale zatruwane. A także na samych mieszkańców, który poczuliby znaczącą różnicę i pozwoliłoby to na uniknięcie długofalowych skutków.

Pozdrawiam,

Felinus Faolán Lowell
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Maximilian Felix Solberg

Uczeń Slytherin
Rok Nauki : VII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 194 cm
C. szczególne : leworęczność, dupa nie zaklęciarz, Znak zorzy w postaci czerwonej kreski na palcach lewej dłoni, tatuaż kojota na lewym ramieniu
Galeony : 771
  Liczba postów : 7887
https://www.czarodzieje.org/t18528-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18530-poczta-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18542-relacje-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18529-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18677-max-felix-dziennik
Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 EmptyWto Maj 11 2021, 00:26;

Profesorze Harrington,

Poniżej zamieszczam odpowiedź na zadaną przez Pana pracę domową.

Jako dzieciak wychowany w czysto mugolskim środowisku potrafię naprawdę wiele powiedzieć o tego typu domostwach. Ciężko jest mi jednak wybrać tylko dwie rzeczy, które uważam za niezbędne do życia w takiej okolicy.
Myślę, że jedną z nich będzie na pewno jakiś element ogrzewania. Czy to zwykły kaloryfer, czy jakiś piec... Sam nie mam problemów z niższymi temperaturami, ale znam wiele osób, które podczas chłodniejszych dni nie wytrzymałyby nawet w ciepłych murach bez tego dodatkowego wspomagania ze strony technologii.
A skoro już o tej mowa, kompletnie nie wyobrażam sobie życia bez przynajmniej jednego telefonu w domu. Zastępuje on naprawdę wiele urządzeń i potrafi w mgnieniu oka dać nam odpowiedzi na pytania, których szukamy. Czy to przepis na zapiekankę, czy imię Premiera Afganistanu, wszystko to jest dostępne w zasięgu ręki dzięki temu małemu urządzeniu.

Jeżeli zaś mam wypowiedzieć się o domach magicznych muszę na pierwszym miejscu postawić kociołek. Bez tego podstawowego sprzętu nie wyobrażam sobie życia. Dzięki niemu jesteśmy w stanie przygotować każdą miksturę, jakiej potrzeba od środków czyszczących, po lekarstwa, a nawet zupę  (oczywiście po uprzednim dokładnym wyczyszczeniu!).
Jako drugi przedmiot wymieniłbym łapacz snów. Sam mam problemy ze spokojnym wypoczynkiem i wiem, że wiele osób zmaga się z podobnymi problemami, a dzięki temu niepozornemu przyrządowi każdy byłby w stanie otrzymać jakościowy sen jakiego potrzebuje.
 
Maximilian Felix Solberg,

Slytherin, VII rok
______________________ 
I thought that I could walk away easily
But here I am, falling down on my knees
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sunny O. Saltzman

Student Hufflepuff
Rok Nauki : II
Wiek : 24
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 970
  Liczba postów : 988
https://www.czarodzieje.org/t8601-sunny-oriana-saltzman#242812
https://www.czarodzieje.org/t8622-marudz-az-ci-sie-znudzi#243339
https://www.czarodzieje.org/t8623-chcesz-ze-mna-relacji#243345
https://www.czarodzieje.org/t8624-sunny-oriana-saltzman#243354
Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 EmptyWto Maj 11 2021, 20:52;

Profesorze Harrington,

Starałam się odrobić zadaną przez Pana pracę domową jak najlepiej. Nie jestem jednak pewna jak sobie z tym poradziłam. Niżej zamieszczam moje odpowiedzi.

Na pierwszym miejscu o magiczny przedmiot, który według mnie musi znaleźć się w domach mugoli to Bezdenna Torba lub Plecak! Jest to tak przydatny przedmiot, że sama nie wyobrażam sobie bez niego życia. Zamiast nieskończonej ilości bagaży można zabrać ze sobą małą torbę w której mieści się wszystko. Genialne.
Kolejny przedmiot, który przyda się w domu każdego mugola to Samonagrzewający się kubek. Każdy mugol byłby wniebowzięty mając taki kubek w domu. Nie musiał by za każdym razem nastawiać wody, żeby zrobić sobie kawę czy herbatę. A mając kilka takich kubków ułatwiło by to sprawę przyjmując gości.

Syreni grzebień to przedmiot bez którego nie wyobrażam sobie życia. Wystarczy jedno przeczesanie włosów a one są suche i piękne. Każda kobieta z długimi włosami na pewno go docenia i ma w magicznym domu.
Mój drugi przedmiot w magicznym domostwie to Samopiszące Pióro. Jest to spore ułatwienie kiedy trzeba coś zanotować, a nie ma się wolnych rąk.
Sunny O. Saltzman
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Drake Lilac

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 203 cm
C. szczególne : Bardzo wysoki i barczysty. Praktycznie cały czas nosi na ręce Bransoletę Wielkiej Wezyrki - tak na wszelki wypadek.
Dodatkowo : Wilkołak
Galeony : 146
  Liczba postów : 922
https://www.czarodzieje.org/t20288-drake-lilac
https://www.czarodzieje.org/t20289-poczta-drake-a#636524
https://www.czarodzieje.org/t20286-drake-lilac#636463
https://www.czarodzieje.org/t20314-drake-lilac-dziennik#638560
Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 EmptyCzw Maj 13 2021, 01:04;

Profesorze Harrington

Trudno jest wyobrazić sobie magiczne domostwo w którym nie znajduje się kominek podłączony do sieci fiuu, a tym samym proszek o tej samej nazwie. Do egzaminu na teleportację można przystąpić dopiero po osiągnięciu pełnoletności, a i nie każdemu się udaje go zdać. W wypadku kiedy trzeba szybko się przenieść całą rodziną do jakiegoś miejsca; na przykład na ulicę Pokątną, ten sposób transportu jest niezastąpiony. Ponadto można za jego pomocą prowadzić rozmowę.  Kolejny przedmiot bez którego byłoby ciężko w magicznych domostwach, to magiczny zaparzacz. Dzięki niemu można zagotować kawę bądź herbatę i nalać je do filiżanek bez przejmowania się fusami, które znikają. Poza tym czaj w zaparzaczu nigdy nie przekroczy konkretnej temperatury podczas parzenia.  

Jeśli zaś chodzi o magiczne przedmioty, które ułatwiłyby mugolom życie, to wybór nie jest łatwy. Przede wszystkim nie mogą one wyjątkowo rzucać się w oczy ich potencjalnym gościom. Dlatego pierwszym przedmiotem na który się zdecydowałem jest łapacz snów, który może być potraktowany jako zwykła ozdoba. Jednak za pomocą swojej magii uchroni domowników przed koszmarami, pozwalając im śnić tylko te przyjemne sny. Drugim zaś przedmiotem jest fartuch madame pudde, który może mocno wspomóc mugoli podczas przyrządzania posiłków. Przypomina zwykły fartuch, ale jego właściwości uchronią mugola przez poplamieniem się, na przykład trudnym do sprania sokiem z jagód.
Drake Lilac
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Tristan Kerganton

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 182 cm
Galeony : 141
  Liczba postów : 152
https://www.czarodzieje.org/t20223-tristan-kerganton#630085
https://www.czarodzieje.org/t20226-gwiazdka#630149
https://www.czarodzieje.org/t20224-tristan-kerganton#630088
Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 EmptyNie Maj 16 2021, 20:40;

Szanowny profesorze Harrington,

Rzeczy bez których nie wyobrażam sobie magicznego domostwa to proszek fiuu oraz wrzeszczący kalendarz. Uważam, że każdy czarodziej powinien posiadać łatwy sposób do przemieszczania się. Teleportacja nie jest zawsze możliwa(w przypadku uczniów lub osób, które po prostu się jej nie nauczyły), a świstoklik bywa dla niektórych problematyczny, dlatego komunikacja siecią fiuu jest doskonałą alternatywą. Mój drugi wybór jest powiązany z szybkim trybem życia czarodziejów. Niekiedy się zdarza, że wykonując swoją pracę dzień w dzień, zapomnimy o zaplanowanym wydarzeniu. Kalendarz odciąży naszą głowę od pamiętania o wszystkim.
Domu mugoli nie widzę bez komputera i...mikrofalówki. Komputer dla wielu mugoli jest miejscem pracy, wypoczynku, zdobywania wiedzy, zabawy. Jeśli jest dodatkowo połączony z internetem to otrzymuje się dostęp do praktycznie nieskończonego źródła wiedzy. Mikrofalówka natomiast pozwala na szybkie podgrzanie czy też przygotowanie posiłku. Świat mugoli również jest przepełniony dużym tempem życia, dlatego urządzenie pozwalające w bardzo krótkim okresie czasu na zjedzenie ciepłego posiłku jest konieczne dla pracujących mugoli.
Z wyrazami szacunku,
Tristan Kerganton
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Skyler Schuester

Mieszkaniec Doliny
Rok Nauki : X
Wiek : 21
Czystość Krwi : 10%
Wzrost : 179 i PÓŁ!
C. szczególne : Ciepłe spojrzenie, zapach cynamonu i Błękitnych Gryfów/mugolskich fajek; łatwy do wywołania uśmiech; czasem da się wypatrzeć malinkę czy dwie (jedna to tatuaż przy obojczyku); ciepły, niski głos i raczej spokojne tempo mówienia, tatuaże (dziennik); pierścionek zaręczynowy
Galeony : 1090
  Liczba postów : 2463
https://www.czarodzieje.org/t17504-skyler-schuester#491351
https://www.czarodzieje.org/t17509-blue-sky#491410
https://www.czarodzieje.org/t17510-skyler-schuester
https://www.czarodzieje.org/t17506-skyler-schuester#491388
https://www.czarodzieje.org/t18314-skyler-schuester-dziennik#521
Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 EmptyNie Maj 16 2021, 21:11;


Szanowny Panie Profesorze,


Lubię myśleć, że człowiek jako gatunek poradziłby sobie w każdych warunkach. Nie da się jednak ukryć, że tak jak Czarodzieje czują się jak bez ręki, gdy nagle tracą dostęp do magii, tak samo czują się mugole, gdy nagle pozbawia się ich mugoslkiej wersji magii, tzn. elektryczności. Uważam to za niezwykle interesujące zjawisko, że w obecnych czasach, odcinając mugolskie mieszkanie od prądu, za jednym zamachem pozbawiamy mieszkających tam mugoli dostępu do ogromnej ilości sprzętu - pozbawiamy ich wtedy nie tylko światła, możliwości gotowania, ale też dostępu do wiedzy i rozrywki. Dlatego też postanowiłem wybrać dwie, niezwiązane z elektrycznością rzeczy, które wydają mi się niezbędne w mugolskim domu.
Pierwszą rzeczą jest porządny, antywłamaniowy zamek do drzwi. Mugole nie mogą pozwolić sobie na serię zabezpieczających mieszkanie zaklęć, więc absolutnie każde drzwi prowadzące do mugolskiego mieszkania muszą być solidne, zawiasy nowe, a zamek nie dający się złamać podstawowymi wytrychami. Oczywiście wiąże się to również z koniecznością posiadania klucza, którego nie można by było zastąpić zwykłą Alohomorą.
Drugim (jeśli liczyć klucz to trzecim) przedmiotem postanowiłem uczynić suszarkę - nieważne czy na naczynia, czy jednak ta nieco większa, przeznaczona na pranie. Mugole nie mogą skorzystać z tak prostych i szybkich dla nas zaklęć suszących, przez co w dni obfitujące w wilgoć narażeni są na rozrost pleśni, a w konsekwencji tego, na różne choroby, np. układu oddechowego. Suszarka w pełni nie rozwiązuje tego problemu, jednak ułatwia im rozłożenie mokrych przedmiotów, więc i szybsze odparowanie zalegającej wody. Obecnie rośnie jednak trend kupowania suszarek elektrycznych, przez co mugole pozbywają się zalegającym ich suszarek metalowych, co prowadzi do uzależnienia kolejnego z aspektów ich życia od elektryczności.
W przypadku przedmiotów magicznych w domach czarodziejskich, mój wybór jest niezwykle subiektywny. Jako kucharz nie tylko z zawodu, ale również z pasji, nie potrafię wyobrazić sobie swojego życia bez półek chłodzących, ponieważ to właśnie dzięki nim jestem w stanie zadbać o dłuższą świeżość przygotowanych przeze mnie dużo wcześniej posiłków, co przy obecności małego dziecka z prawdziwie wilkołaczym apetytem jest niezwykle pomocne w codziennym funckjonowaniu.
Drugim przedmiotem magicznym, który wart jest według mnie wymienienia, jest wizbook, który stanowi wygodną alternatywę dla starszych lusterek dwukierunkowych. Nie tylko umożliwia sprawny, niezwykle szybki kontakt z dużą grupą czarodzi jednocześnie, ale również nie wymaga aktywności ich obu w tym samym czasie, pozwalając pozostawić komuś notkę do oczytania później.

Z wyrazami szacunku
Skyler Schuester
Hufflepuff II stopień III rok


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Hope U. Griffin

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 165 cm
C. szczególne : Piegi na twarzy i ciele. Kilka blizn po szponach na ramionach i jedna na skroni, skrupulatnie zakrywana włosami.
Dodatkowo : Prefektka
Galeony : 135
  Liczba postów : 1085
https://www.czarodzieje.org/t20055-hope-ursula-griffin#617982
https://www.czarodzieje.org/t20074-gobaith#618955
https://www.czarodzieje.org/t20059-hope-u-griffin#618372
https://www.czarodzieje.org/t20191-hope-u-griffin-dziennik
Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Moderator
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 EmptyPon Maj 17 2021, 00:07;


Szanowny Panie Profesorze,

pozwolę sobie zacząć od sprzętów mugolskich, bo ze względu na dom, w którym się wychowałam, jest to dla mnie znacznie łatwiejsze. Pierwszym sprzętem, bez którego nie wyobrażam sobie życia w mugolskim domu (pomijam tutaj bieżącą wodę, prąd, prysznic i tego typu oczywiste rzeczy) jest pralka. Naprawdę nie wyobrażam sobie życia bez tego sprzętu. Kiedyś nam się zepsuła i zanim tata załatwił mechanika, trzeba było prać rzeczy ręcznie koszmar! Zupełnie tego panu nie polecam. Zajmuje koszmarnie dużo czasu, kosztuje mnóstwo siły, a na dodatek niszczy dłonie. Drugim bardzo ważnym sprzętem jest kuchenka, nieważne czy elektryczna, czy gazowa. Gdybyśmy nie mieli kuchenek, musielibyśmy przygotowywać potrawy na opalanym drewnem piecu. Skoro udaje mi się przypalić obiad nawet przy super kuchence, w której tylko ustawiam sobie poziomy grzania, to co działoby się na prawdziwym ogniu? Podejrzewam, że spłonęłyby nie tylko kotlety, ale i cały dom.
Jeśli chodzi o magiczny dom, to oczywiście konieczne są chłodzące półki, jeśli nie chce się co chwilę biegać i odnawiać zaklęcia chłodzącego na swoich produktach spożywczych. Drugim istotnym produktem jest italianka, z tych samych powodów, co w przypadku moglskiego domu.
Z wyrazami szacunku

Hope U. Griffin


______________________

it could be better
but it doesn't matter


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Poczta profesora Harringtona - Page 7 QzgSDG8
Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 7 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 7 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Poczta profesora Harringtona

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 7 z 7Strona 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Poczta profesora Harringtona - Page 7 QCuY7ok :: 
akcesoria postaci
 :: 
poczta
-