Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Poczta profesora Harringtona

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorWiadomość


Edwin Harrington

Nauczyciel
Galeony : 46
  Liczba postów : 360
http://czarodzieje.forumpolish.com/t3264-nauczyciele-fabularni
http://czarodzieje.forumpolish.com/t15202-poczta-profesora-harringtona#405518
Poczta profesora Harringtona - Page 6 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 6 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 6 Empty Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 6 EmptyWto Wrz 26 2017, 00:35;

First topic message reminder :

Kod:
<center><div class="list"><br><br>
<div style="width:420px;height:380px; padding-left:70px; padding-right:60px; overflow:auto;font-size:13px; color:#000000;font-style:italic;">
[left]ADRESAT[/left]

[justify]TUTAJ WPISZ TWÓJ TEKST LISTU  [/justify]

[right]NADAWCA[/right]</div></div></center>
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość


Victoria Brandon

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : VII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 168
C. szczególne : piegi na całej twarzy
Dodatkowo : Prefekt Naczelny
Galeony : 876
  Liczba postów : 1157
https://www.czarodzieje.org/t18197-victoria-brandon#517279
https://www.czarodzieje.org/t18201-poczta-brandonowny#517591
https://www.czarodzieje.org/t18202-vicky-i-jej-magiczna-menazeria#517595
https://www.czarodzieje.org/t18199-victoria-brandon#517482
https://www.czarodzieje.org/t18306-victoria-brandon-dziennik
Poczta profesora Harringtona - Page 6 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 6 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 6 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 6 EmptySob Maj 09 2020, 13:09;


Szanowny Panie Profesorze,

niestety bardzo trudno mi udzielić odpowiedzi na Pańskie pytanie. Nie znam na tyle dobrze mugolskiego świata, by wiedzieć, jak dokładnie mają się tam sprawy, więc niestety moja odpowiedź z całą pewnością będzie pozostawiała wiele do życzenia, mam jednak nadzieję, iż uzna ją Pan za satysfakcjonującą i przychylnie spojrzy na fakt, iż właściwie nigdy nie byłam w Londynie, czy większym mieście, gdzie mogłabym mieć bezpośrednią styczność z kinem, nie wspominając już o filmach animowanych, o których jedynie słyszałam.
Mogę z całą pewnością powiedzieć, iż w teatrze przedstawienia odbywają się na żywo, a widz niejako w nich uczestniczy, znajdując się oddzielonym od aktorów właściwie tylko kawałkiem sceny. Jeśli zaś mowa o kinie, jeśli dobrze rozumiem, wyświetla się tutaj na ścianach wcześniej przygotowane obrazy, które szykowane są nie tylko na specjalnie do tego przygotowanych scenach, ale i w plenerze, przez co posiadają wyższy walor realności. Nie jestem pewna, czy dobrze to tłumaczę, ale nigdy nie widziałam filmu, więc tak naprawdę nie mogę tego opisać żadnymi własnymi odczuciami. Wyobrażam to sobie jako mnóstwo następujących po sobie zdjęć.
Filmy animowane, jeśli dobrze rozumiem, to z kolei mnóstwo ożywionych rysunków naszykowanych przez zdolnych artystów. Tworzą one ciągły obraz, który opowiada historię. Najczęściej są one kierowane do dzieci, którym łatwiej zrozumieć podawany w ten sposób przekaz.
To, co jest dla mnie całkowitą tajemnicą, to to w jaki sposób dodawanych jest tam dźwięk, czy to mowa, czy muzyka, gdyż podobno ona również w kinie się pojawia.
Z poważaniem
Victoria Brandon
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Maximilian Brewer

Student Gryffindor
Rok Nauki : I
Wiek : 18
Czystość Krwi : 10%
Wzrost : 178 cm
C. szczególne : Tatuaże na ramionach, przedramionach i torsie - mugolskie, nie poruszają się
Dodatkowo : Jasnowidzenie
Galeony : 1294
  Liczba postów : 1088
https://www.czarodzieje.org/t18375-maximilian-brewer
https://www.czarodzieje.org/t18475-listy-tradycyjne-maxa#526264
https://www.czarodzieje.org/t18474-max-nie-zaprasza#526263
https://www.czarodzieje.org/t18374-maximilian-brewer
https://www.czarodzieje.org/t18428-maximilian-brewer-dziennik#52
Poczta profesora Harringtona - Page 6 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 6 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 6 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 6 EmptySob Maj 09 2020, 13:10;

Szanowny Profesorze Harrington,

podział pomiędzy kinem a teatrem jest dość znaczny, chociaż jakby się nad tym zastanowić, to w ostatnich czasach te granice dość mocno się zacierają. Znaczy, tak uważam, biorąc pod uwagę, że sporo przedstawień jest po prostu transmitowanych na bieżąco albo nagrywanych. Jasne, że dalej różnice są ogromne, w teatrze trzeba więcej wyobraźni, ale warto zaznaczyć, że to, co wczoraj było tylko bajką dla dzieciaków, jutro może być musicalem na deskach Broadwayu, więc jak na moje, to trudno o klasyczny podział w tym względzie. Chyba że mówimy o typowym rozróżnieniu, gdzie teatr traktujemy jako sztukę wysoką, z poważnymi dramatami i lekkimi komediami, a kino jako rozrywkę dla mas, w którym nie da się nic znaleźć. W życiu nie użyłbym takiego rozróżnienia, bo w końcu od czegoś są Oscary i inne poważne nagrody filmowe, które po prostu skupiają się na tym, co w filmach ważne.
Skoro więc nie tak to rozróżniać, to pozostaje tylko w sposób następujący: teatr, przynajmniej teoretycznie, to przedstawienie na żywo, gdzie widz siedzi naprzeciwko aktorów i po prostu uczestniczy w tym, co się dzieje. Kino, czy filmy, to oglądanie nagranych wcześniej sekwencji tworzących jakąś jedną opowieść. Brzmi dziwacznie, ale nie do końca wiem, jak inaczej miałby to wyjaśnić. Tak, jak wspominałem wcześniej - różnice powoli się zacierają, ale nadal pozostają mimo wszystko dość znaczne.
Co do filmu animowanego, to trzeba pamiętać, że to też nie do końca animacja, ale generalnie idzie o to, że nie występują w nim aktorzy, a wszystko jest tworzone komputerowo bądź analogicznie, przez rysowników itd. Teraz to też wygląda inaczej niż dwadzieścia lat temu, bo mamy generowane komputerowo modele 3D, a nie rysowane przez artystów, aczkolwiek różnie to bywa.

Z wyrazami szacunku
Maximilian Brewer
VII rok Dom Gryfa
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Loulou Moreau

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 173cm
C. szczególne : francuski akcent, burza loków, ciemniejsza karnacja
Galeony : 835
  Liczba postów : 1047
https://www.czarodzieje.org/t18184-loulou-moreau
https://www.czarodzieje.org/t18218-loulou-m#518183
https://www.czarodzieje.org/t18443-lou-zaprasza#525367
https://www.czarodzieje.org/t18195-loulou-moreau
https://www.czarodzieje.org/t18299-loulou-moreau-dziennik#520878
Poczta profesora Harringtona - Page 6 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 6 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 6 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 6 EmptySob Maj 09 2020, 13:27;Szanowny Panie ProfesorzeRóżnica między kinem a teatrem jest dość prosta. W teatrze oglądamy aktorów na żywo, dekoracje zastępują tło i często wymaga się od widza, choć odrobiny wyobraźni, która pomoże widzieć to, czego nie dało się uzyskać za pomocą scenografii. Aktorzy muszą mówić głośno, wyraźnie, grać całym sobą, aby wyrazić emocje postaci, którą odgrywają. Kino, a inaczej mówiąc film, daje większe pole do popisu dla tła historii, kamerze, niż samym aktorom. Dzięki mikrofonom mogą oni szeptać, a oglądający film wszystko usłyszy. Ich grę nagrywa się, żeby później wyświetlić widzom. Nie ma się styczności z aktorami. Sama zdecydowanie bardziej wolę teatr, ale to moje zdanie.
Jeśli chodzi o film animowany, animację, jest to podobne do filmu, z tą różnicą, że nie ma tam aktorów. Wszystko jest narysowane i mugole, chcąc ożywić rysunek, rysują go milimetr po milimetrze, aby przekładając szybko kartki mieć wrażenie ruchu. Ostatecznie taki ruch jest nagrywany i wyświetlany innym jako film animowany.
Z poważaniem
Loulou Moreau
VI rok, Gryffindor

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Katherine Russeau

Student Slytherin
Rok Nauki : X
Wiek : 23
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 170
C. szczególne : kolczyk w języku i pępku, blizna na dłoni od noża, tatuaż jaszczurka na łydce
Galeony : 302
  Liczba postów : 1880
http://czarodzieje.org/t7531-katherine-nadia-russeau#211124
http://czarodzieje.org/t7533-poczta-kat-russeau#211125
http://czarodzieje.org/t7534-kat-russeau
http://czarodzieje.org/t7535-katherine-nadia-russeau
https://www.czarodzieje.org/t18720-katherine-russeau-dziennik
Poczta profesora Harringtona - Page 6 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 6 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 6 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 6 EmptySob Maj 09 2020, 16:26;


Szanowny Profesorze Harrington

Niestety nie miałam nigdy w rodzinnym domu styczności z mugolskimi specjalnościami. Rodzice nie tolerują tego co mugolskie, poza tym jest to bardzo nudne i mało praktyczne. Korzystając z polecanego przez Pana podręcznika wyczytałam, że mugolskie kino to miejsce w którym wyświetlane są publiczne filmy. Kino jest to z jednej strony dziedzina sztuki, coś w rodzaju hobby dla wielu ludzi którzy interesują zdarzenia pokazywane w filmach, oraz same filmy, a także niesamowity biznes, ponieważ mugole płacą za oglądanie filmów  za ich tworzenie. To dziwne jednak dla mnie tworzyć coś bez użycia magii.

Mugolskie kino a teatr- moim zdaniem różni się tym, że widzimy wszystko na żywo i na scenie. Teatr tworzy sztukę, którą możemy obejrzeć tylko raz, ponieważ nigdy dwa razy nie zostanie odtworzone w ten sam sposób. W kinie oglądamy coś co zostało nagrane i zawsze widzimy te same uczucia i te same twarze.

Animacja to technika filmowa polegająca na tworzeniu efektu ożywienia martwych kształtów przez dokonywanie serii pojedynczych zdjęć rysunków, wycinanek, kukiełek lub sylwetek i wyświetlaniu ich w sposób ciągły.

Film animowany - jest to rodzaj filmu, w którym obrazów nie uzyskuje się na drodze rejestrowania zjawisk (w sposób ciągły) przy pomocy kamery. Źródłem danych jest często ręcznie rysowana grafika, która przedstawia na pojedynczych klatkach filmu kolejne fazy ruchu (stąd też film animowany określa się zazwyczaj mianem filmu rysunkowego lub kreskówki). Można w nim wykorzystywać również techniki animacji poklatkowej zdjęć poklatkowych. Obecnie coraz częściej stosuje się też grafikę i animację wspomagane komputerowo.

Nie do końca wszystko jest dla mnie zrozumiałe, ale starałam się jak najbardziej szczegółowo odczytać zagadnienia poruszone w książce do mugoloznawstwa.
Z poważaniem,
Katherine Russeau
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Darren Shaw

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
C. szczególne : Pierścień Claddagh na środkowym palcu prawej dłoni
Dodatkowo : Prefekt
Galeony : 214
  Liczba postów : 1773
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18610-darren-shaw#532213
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Poczta profesora Harringtona - Page 6 QzgSDG8
Moderator
Poczta profesora Harringtona - Page 6 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 6 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 6 EmptySob Maj 09 2020, 19:48;

Panie profesorze,

Różnica między kinem i teatrem jest dość znaczna - żeby jednak zrozumieć ją w pełni, należy wytłumaczyć także pojęcie "filmu", a więc zbioru różnych scen zarejestrowanych za pomocą kamery, możliwych do wielokrotnego, identycznego odtwarzania. Owe filmy podobne są do zdjęć w Proroku Codziennym - są to mianowicie ruszające się obrazy, są jednak kolorowe i udźwiękowione, trwają też zwykle około dwóch godzin.
"Kino" jest więc budynkiem, gdzie owe filmy są emitowane na dużym ekranie, a mugole, po opłaceniu biletu, mogą je oglądać. "Teatr" zaś to miejsce gdzie przedstawiane są sztuki teatralne i przedstawienia, które nie różnią się zbytnio od tych czarodziejskich, są więc odgrywane na żywo przez aktorów.
"Animacją" zaś mugole nazywają ciąg rysunków - każdy kolejny nie różni się zbytnio od poprzedniego, jednak jeśli za pomocą specjalnych urządzeń odtworzy się je z dużą prędkością jeden po drugim, rysunki te będą wyglądać tak, jakby się poruszały. Z reguły w świecie mugoli "animacje" oraz "filmy animowane" przeznaczone są dla młodszej widowni.
Źródło - Joel Reed, dziadek i bardzo szacowny mugol.
Darren Shaw,
Ravenclaw, VIII rok

______________________

An investment in knowledge pays the best interest.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Violetta Strauss

Student Ravenclaw
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 168cm
C. szczególne : wyjątkowo niski i zachrypnięty głos, blizny na palcach i wierzchu lewej dłoni oraz jedna biegnąca w poprzek jej wnętrza, blizna na łydce po ugryzieniu inferiusa, blizny w okolicach zregenerowanego lewego ucha, tatuaż z runą algiz na wnętrzu lewego nadgarstka
Galeony : 664
  Liczba postów : 2947
https://www.czarodzieje.org/t17878-violetta-strauss#504731
https://www.czarodzieje.org/t17893-viola#505013
https://www.czarodzieje.org/t17889-violka#504934
https://www.czarodzieje.org/t17884-violetta-strauss#504822
https://www.czarodzieje.org/t18567-violetta-strauss-dziennik#529
Poczta profesora Harringtona - Page 6 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 6 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 6 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 6 EmptySob Maj 09 2020, 20:19;

Szanowny Panie Harrington,

przede wszystkim kino mugolskie różni się od teatru tym, że widzowie nie podziwiają żywych aktorów odgrywających swoje role w rzeczywistym czasie, a wyświetlane nagrane wcześniej i zmontowane obrazy i dźwięki. Filmy, które pokazywane są w kinach mugole mogą także przy użyciu specjalnych urządzeń oglądać we własnych domach. Mogą to robić nieograniczoną liczbę razy, gdyż nie są ograniczeni w żaden sposób harmonogramem. Często spędzają w ten sposób wolny czas.

Film animowany jest z kolei filmem, który składa się z narysowanego obrazu, a nie jest obrazem prawdziwych aktorów, którzy jedynie udzielają głosu wytworzonym postaciom. Wygląda to nieco jak ruchomy komiks z dźwiękiem. Jest najbardziej popularny wśród młodych mugoli choć i starsi często je oglądają.
Z poważaniem,
Violetta Strauss
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Virgil H. Turner

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 178cm
C. szczególne : dysharmonia znamion; cienie zmęczenia osiadłe pod linią oczu; niesforne, kręcone włosy
Dodatkowo : Jasnowidz
Galeony : 110
  Liczba postów : 79
https://www.czarodzieje.org/t18880-virgil-h-turner
https://www.czarodzieje.org/t18927-nietzsche
https://www.czarodzieje.org/t18899-poeta
https://www.czarodzieje.org/t18879-virgil-turner
Poczta profesora Harringtona - Page 6 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 6 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 6 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 6 EmptyNie Maj 10 2020, 00:20;

Szanowny Panie Profesorze

różnica pomiędzy mugolskim kinem a teatrem jest równie subtelna co znaczna; pomimo uczestniczenia aktorów w obu tych formach sztuki, kino opiera się na ukazywaniu audiowizualnych utworów, które składają się z wcześniej przygotowanych ujęć. Filmy są zatem w pewnym znaczeniu pokrewne do naszych magicznych zdjęć. Teatr rozgrywa się w czasie rzeczywistym, widzimy aktorów na scenie, wcielających się w swoje role. Zarówno filmy jak przedstawienia teatralne mają jednak określony scenariusz. Kino cieszy się wśród ogółu mugoli większą popularnością niż teatr.

Mianem animacji określamy technikę filmową, która opiera się na tworzeniu efektu ożywienia martwych kształtów przez dokonywanie serii pojedynczych zdjęć rysunków, wycinanek, kukiełek lub sylwetek i wyświetlaniu ich w sposób ciągły. Filmy w których wykorzystuje się animacje to filmy animowane. Z tego co się orientuję, mnóstwo mugolskich bajek zostało nakręconych w ten sposób.

z wyrazami szacunku,
Virgil Horace Turner
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Morgan A. Davies

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 162
C. szczególne : klątwa zaklęć, skórzany plecak, bransoletka
Dodatkowo : Kapitan drużyny Gryfonów
Galeony : 838
  Liczba postów : 2865
https://www.czarodzieje.org/t17419-morgan-a-davies#488348
https://www.czarodzieje.org/t17421-listy-do-moe#488357
https://www.czarodzieje.org/t17420-morgan-a-davies#488355
https://www.czarodzieje.org/t18298-morgan-a-davies-dziennik#5208
Poczta profesora Harringtona - Page 6 QzgSDG8
Moderator
Poczta profesora Harringtona - Page 6 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 6 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 6 EmptyNie Maj 10 2020, 10:15;

Szanowny Panie Profesorze,

zwracam się w ramach pracy domowej z mugoloznawstwa.

Najważniejszą różnicą, która w niemagicznym świecie oddziela kino od teatru jest granie na żywo. W kinie otrzymujemy zapis obrazu, który został wcześniej odpowiednio przygotowany pod kątem perspektywy, ujęć, cięć, czy tego, kogo oglądamy na pierwszym planie. W teatrze wszystko wygląda inaczej - sami wybieramy, którym postaciom przyglądamy się bardziej, jako publika na żywo jesteśmy w stanie reagować na sztukę i w ten sposób ukazywać artystom to, w jaki sposób ich odbieramy. W teatrze nie ma mowy o pomyłkach, powtarzaniu scen, wybieraniu odpowiednich klatek. Wszystko dzieje się na bieżąco, nic, co dzieje się na scenie nie umyka skupionym spojrzeniom. Teatr jednocześnie jest znacznie trudniejszym wyzwaniem, ale i posiada większy potencjał do pochłonięcia pełnej uwagi widza, który stale musi chłonąć obserwowane wydarzenia, ponieważ nie będzie już do nich powrotu. Nie będzie powtórek.
Animacja polega na wprawieniu na ekranie martwych przedmiotów w ruch. Po połączeniu zmieniających się zdjęć narysowanych postaci i wyświetleniu ich w sposób ciągły osiągamy złudzenie tego, że nasz rysunek otrzymuje życie i zaczyna się poruszać. Film animowany jest pójściem o krok dalej, oferując nam wrażenie płynnego ruchu z połączenia odtwarzanych poklatkowo animacji. Dodatkowo, często ma on cechy artystyczne filmu aktorskiego, oferując przy tym znacznie szersze możliwości wizualne.

Z poważaniem,

Morgan Davies
Gryffindor, VI rok
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Aleksandra Krawczyk

Student Hufflepuff
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 162cm
C. szczególne : Podłużna blizna przy prawym obojczyku; pierścień Sidhe na palcu.
Dodatkowo : Prefekt
Galeony : 1062
  Liczba postów : 1051
https://www.czarodzieje.org/t18582-alexandra-krawczyk
https://www.czarodzieje.org/t18589-aleksandra-krawczyk
https://www.czarodzieje.org/t18583-aleksandra-krawczyk
https://www.czarodzieje.org/t19009-aleksandra-krawczyk-dziennik#
Poczta profesora Harringtona - Page 6 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 6 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 6 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 6 EmptyNie Maj 10 2020, 15:40;

Szanowny Panie Profesorze,

Styczność z kinem miałam jedynie kilka razy w życiu, jednak postaram się jak najdokładniej przedstawić różnice między nim a teatrem.
Największą z nich jest chyba to, że w kinie znajduje się wielki ekran, na którym wyświetlany jest film. Nie ma aktorów grających na żywo, dekoracji i widz widzi tylko to, co akurat jest wyświetlane, w przeciwieństwie do teatru, gdzie może skierować wzrok tam, gdzie chce. Zaskoczona byłam również, kiedy w trakcie filmu ludzie jedli, co jest zupełnie nie do pomyślenia w drugiej instytucji. Różnica jest również w ubiorze - wybierając się do kina, zakładamy raczej codzienne ubrania, podczas gdy idąc na spektakl, obowiązuje nas bardziej elegancki strój.
O animacji mogę powiedzieć tyle, że jest to ożywienie sztucznych obiektów, na skutek czego powstają ruchome obrazy. Wykorzystywane jest to w filmie animowanym, gdzie dodatkowo aktorzy dają swój głos postaciom i jest ścieżka dźwiękowa, dzięki której słychać muzykę. Uzyskane efekty są naprawdę niesamowite.

Z poważaniem,
Aleksandra Krawczyk,
Hufflepuff, VII rok
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Elijah Willow

Student Ravenclaw
Rok Nauki : I
Wiek : 19
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 170
Galeony : 36
  Liczba postów : 28
https://www.czarodzieje.org/t19014-elijah-willow?nid=1#548280
https://www.czarodzieje.org/t19017-elijah-willow#548289
https://www.czarodzieje.org/t19016-elijahowe-mordki
https://www.czarodzieje.org/t19015-elijah-willow#548278
https://www.czarodzieje.org/t19018-elijah-willow-dziennik#548291
Poczta profesora Harringtona - Page 6 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 6 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 6 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 6 EmptyNie Maj 10 2020, 21:56;

Szanowny profesorze Harrington,

Teatr, a kino.
Dla niektórych różnica między nimi jest znikoma. Kino to żywy obraz odtwarzany na specjalnie przygotowanych nośnikach, gdzie ludzie często relaksują się przed filmem (nawet horror potrafi być pewną formą rozrywki, a niektórych nawet i relaksować!). Teatr za to jest moim skromnym zdaniem wyższą formą sztuki. W tym miejscu mamy styczność z żywymi aktorami i często dynamicznie zmieniającą się scenografią. Nic nie jest perfekcyjne, każdy spektakl jest indywidualnym doświadczeniem, który przy następnym kontakcie może się zmienić.
Film ma to do siebie, że oglądając go po raz tysięczny możemy zauważyć nowe rzeczy, które wcześniej nam umknęły. Możemy analizować scena po scenie i nic nie ulegnie zmianie. Jedynie zaczniemy zauważać nowe rzeczy, które już wcześniej tam były. Przy teatrze sprawa wygląda inaczej. Nawet gdybyśmy pojawili się na tym samym spektaklu po raz trzeci, to mogę zapewnić, że każdy z nich będzie się od siebie różnić. Jako, że ludzie nie są maszynami nigdy nie są w stanie zagrać identycznie danej roli. Często pomniejsze elementy są zmieniane świadomie lub też nie. Dodawane są nowe sceny, a i do improwizacji może dojść! Różnica między doświadczeniem jest zatem spora. Ponowne obejrzenie filmu pozwala nam na te same doświadczenia poszerzane o nowe elementy, które wcześniej nam umknęły. Aktorzy w teatrze są za to w stanie na tym samym scenariuszu wydobyć z publiczności nowe emocje i przemyślenia, które zmieniają się wraz z grą aktorów.

Różnica między animacją, a filmem animowanym
Animacją nazywamy ciąg obrazów wprawionych ruch. Po połączeniu np. zdjęć, rysunków zmieniającego się obrazu (wykonanych w małym odstępie czasu), przy odpowiedniej prędkości, powstaje animacja, która tworzy złudzenie poruszania się przedstawianego na zdjęciu obiektów. Film, który wykorzystuje techniki animacji to właśnie film animowany. Mnie osobiście najczęściej kojarzy się z produkcjami, w których używało się rysunków, które łączyło się i za pomocą wyżej opisanego sposobu wprawiano w ruch.
Mam nadzieję, że to wystarczająca ilość informacji na ten temat.
Z wyrazami szacunku,
Elijah Willow,
Ravenclaw, VIII rok.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sophie Sinclair

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 172 cm
Galeony : 180
  Liczba postów : 719
https://www.czarodzieje.org/t18692-sophie-sinclair#534986
https://www.czarodzieje.org/t18769-poczta-sophie#538251
https://www.czarodzieje.org/t18710-relacje-sophie#535349
https://www.czarodzieje.org/t18691-sophie-sinclair#534984
https://www.czarodzieje.org/t18698-sophie-sinclair-dziennik
Poczta profesora Harringtona - Page 6 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 6 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 6 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 6 EmptyNie Maj 10 2020, 23:47;

Panie Harrington,

Wcześniej w ogóle nie interesowałam się co to jest kino i muszę przyznać, że to co udało mi się na ten temat dowiedzieć w bibliotece i od znajomych, którzy wiedzą o co chodzi, bardzo mnie zaciekawiło! Chętnie bym kiedyś poszła do kina. Może zrobimy taką wycieczkę w ramach zajęć?
Co to jest teatr chyba każdy wie, więc nie będę się na temat rozwodzić. Z tego co mi wiadomo, u mugoli ogólne założenia są takie same, nie mają co prawda zaklęć ale radzą sobie w inny sposób, np. zamiast zaklęcia podgłaśniającego są mikrofony, nawet takie, których niemalże nie widać! Nie mają też magii, żeby udawać, że dzieją się różne rzeczy, typu pojawia się woda ale jak się dowiedziałam, są na tyle sprytni, że i tak ją jakoś pojawiają za pomocą różnych "technologii". Możliwe, że jakbyśmy poszli do takiego mugolskiego teatru to byśmy nawet myśleli, że rzucają czary!
Ale miało być o kinie a nie teatrze, więc przechodzę już do tematu.
Jak udało mi się ustalić, główną różnicą w kinie jest to, że idzie się tam co prawda jak do teatru i siada na fotelach, żeby oglądać jakąś historię ale aktorów tam tak naprawdę nie ma. Na wielkim białym tle wyświetlany jest "film". Na koniec też się nie klaszcze a aktorzy się nie kłaniają, chociaż na tym filmie są! Chyba muszę tutaj zagłębić się co to ten "film" znaczy.
Film to taki jakby zapis historii odgrywanej przez aktorów. Jak raz się ją zapisze to potem można odtwarzać ile razy się chce, zatrzymywać w dowolnym momencie a nawet cofać. W kinie raczej takie rzeczy się nie dzieją, to znaczy film jest puszczany o konkretnej godzinie i po prostu się go ogląda. Inną różnicą jest też to, że w filmie za każdym razem wszystko jest identycznie - nie jak w teatrze, że aktorzy mogą sobie zmienić jakieś szczegóły. Ta identyczność wynika z tego, że jak się film ogląda to zawsze widzi się ten sam zapis scen. No i jak się taki film tworzy, to różne sceny mogą być odgrywane w zupełnie innych miejscach czy bardzo różnym czasie. To tak w dużym skrócie, bo wydaje mi się, że mogłabym pisać i pisać na ten temat!
Co do pojęć "animacja" i "film animowany".
"Animacja" to taka trochę nasza fotografia. Czyli jest jakiś narysowany kształt, który się rusza.
"Film animowany" to natomiast takie połączenie filmu i animacji. Cała historia jest jakby narysowana. Tak sobie myślę, że to musi być bardzo ciężkie do zrobienia bez użycia magii!

Pozdrawiam,
Sophie Sinclair
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Elijah J. Swansea

Student Ravenclaw
Rok Nauki : X
Wiek : 21
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 185 cm
C. szczególne : znamię na karku, na które nie działa metamorfomagia; okulary do czytania, na szyi drewniana zawieszka w kształcie aparatu fotograficznego
Dodatkowo : metamorfomagia, kapitan drużyny Krukonów
Galeony : 1655
  Liczba postów : 2734
https://www.czarodzieje.org/t16927-elijah-julian-swansea#471679
https://www.czarodzieje.org/t16932-jeczybula#471794
https://www.czarodzieje.org/t16933-elijah-j-swansea#471795
https://www.czarodzieje.org/t16919-elijah-j-swansea
https://www.czarodzieje.org/t18741-elijah-j-swansea-dziennik#537
Poczta profesora Harringtona - Page 6 QzgSDG8
Moderator
Poczta profesora Harringtona - Page 6 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 6 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 6 EmptyPon Maj 11 2020, 08:11;

Szanowny Panie Profesorze,

Miałem to szczęście, że byłem raz w mugolskim kinie – choć i bez tej wycieczki wiedziałbym raczej czym różni się ono od teatru. Interesuję się i zajmuję na co dzień fotografią, a film jest jej pokrewną dziedziną. Główną i mówiącą o kinie właściwie wszystko cechą różniącą go od teatru jest to, że nie grają w nim ludzie; w każdym razie nie na żywo. Filmy są złożone z bardzo wielu pozornie nieruchomych zdjęć, które ustawione obok siebie i napędzone jakąś nieznaną mi siłą, przesuwają się, dając złudzenie ruchu. Efekt jest naprawdę niesamowity! Sfotografowani aktorzy wyglądają tak jakby stali tuż przed nami!
Właściwie jak się tak zastanowić to dobrze nam znane ruchome zdjęcia mogłyby być przez nich nazwane krótkim, niemym filmem. Tak sądzę.
O animacji wiem tyle, że składa się nie ze zdjęć, a obrazów, które ktoś narysował tak, by wyglądały jak zrobione tuż po sobie fotografie. Prawdę powiedziawszy nigdy nie widziałem takiego filmu w kinie, ale słyszałem, że to rozrywka chyba głównie dla dzieci? Czuję się zachęcony do zgłębienia tego tematu.
Z wyrazami szacunku

Elijah J. Swansea

IX rok, Ravenclaw

______________________

Może nie perfekcja życia, a jego chaos
sprawia, że rzeczy nabierają znaczenia?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Gunnar Ragnarsson

Student Slytherin
Rok Nauki : III
Wiek : 22
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 188 cm
C. szczególne : blizna z pazurów wzdłuż kręgosłupa do połowy pleców; na ramionach tatuaże run nordyckich wpisanych w islandzką, mistyczną symbolikę i zarys skalnych grani
Dodatkowo : Prefekt
Galeony : 3077
  Liczba postów : 881
https://www.czarodzieje.org/t17572-gunnar-e-ragnarsson#492803
https://www.czarodzieje.org/t17578-huugin#493014
https://www.czarodzieje.org/t17577-son-of-ragnar#493011
https://www.czarodzieje.org/t17571-gunnar#492793
https://www.czarodzieje.org/t18614-gunnar-ragnarsson-dziennik#53
Poczta profesora Harringtona - Page 6 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 6 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 6 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 6 EmptyPon Maj 11 2020, 14:39;

Mugolska kinematyka

Ze znanych mi źródeł mugolskie kino przeznaczone jest dla klas niższych. Niewiele różni się w swojej formie od teatru. Od uczestników kina nie wymaga się odpowiedniego dresscode'u, w przeciwieństwie od uczestników teatru. Na domysł, zdaje się, że mugolskie kino musi być podobne do magicznych, żywych obrazów, podobno aktorzy ruszają się w nim jak na magicznych zdjęciach. W teatrze natomiast ma się do czynienia z namacalnymi aktorami, obecnymi fizycznie na scenie.
Animacja to w dużym skrócie uproszczone magiczne zdjęcia, film animowany zaś to... seria magicznych zdjęć. Klatek? Tak je nazywają mugole.

Gunnar Ragnarsson
II rok, student, Slytherin


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Hemah E. L. Peril

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 20
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 175 cm
C. szczególne : Białe włosy, brwi i rzęsy, jasna cera. Akcent cockney. Umięśniona sylwetka. Blizna na jednej brwi po dawnej bójce. Blizny po odmrożeniach na lewej ręce i udach.
Dodatkowo : Prefekt
Galeony : 2219
  Liczba postów : 775
https://www.czarodzieje.org/t16565-help-budowa
https://www.czarodzieje.org/t16590-help-me-mr-postman#458344
https://www.czarodzieje.org/t16591-do-you-need-help#458347
https://www.czarodzieje.org/t16566-help-budowa
Poczta profesora Harringtona - Page 6 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 6 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 6 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 6 EmptyPon Maj 11 2020, 19:33;

Profesorze Harrington,

najważniejsza różnica pomiędzy kinem a teatrem jest taka, że w teatrze ogląda się żywych aktorów, jacy są na scenie, a w kinie ogląda się nagranie (ruchome obrazy) aktorów, którzy odgrywali coś dawno temu. Tym samym wynika z tego wiele innych różnic - jak to, że w teatrze możliwe są wpadki, ale też każde wystąpienie będzie minimalnie różnić się od poprzedniego, zapewniając unikalność wrażeń. Chociaż teatr ogranicza pod względem efektów i ujęć. Film zawsze będzie idealny, bo każda scena mogła być nagrywana tyle razy, aż była zadowalająca, do tego mugole mają bardzo dużo możliwości zrobienia efektów specjalnych w filmie, nie wspominając o mnogości ujęć.
Animacja z kolei jest w pełni rysunkowa. Jest to iluzja ruchu stworzona w ten sposób, ze sekwencję obrazów (klatek) wyświetla się tak szybko, iż oko już nie rejestruje, że to pojedyncze obrazy. Zamiast tego człowiek widzi, że postacie się ruszają. Może być rysowana ręcznie (starsze animacje), rysowana na komputerze (nowsze) lub w ostatnim czasie też animowana w 3D, gdzie grafik steruje wirtualnymi kukiełkami i nagrywa ich ruch. To dość skomplikowane do zrozumienia nawet dla mugola, a co dopiero czarodzieja.

Hemah Peril, Gryffindor

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Aslan Colton

Student Ravenclaw
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 189 cm
C. szczególne : rodowy sygnet na palcu, tatuaże
Galeony : 1297
  Liczba postów : 902
https://www.czarodzieje.org/t18403-aslan-colton#524234
https://www.czarodzieje.org/t18431-aslan-colton#525085
https://www.czarodzieje.org/t18430-aslan-chlopiec-ktory-boi-sie-lwow#525074
https://www.czarodzieje.org/t18426-aslan-colton
https://www.czarodzieje.org/t18721-aslan-colton-dziennik
Poczta profesora Harringtona - Page 6 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 6 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 6 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 6 EmptyPon Maj 11 2020, 19:58;

Szanowny Panie Profesorze,

piszę w odpowiedzi na zadane przez Pana zadanie domowe.

Z tego, co wyczytałem w podręcznikach, (gdyż sam nigdy w mugolskim teatrze ani kinie nie byłem) różnica opiera się na emocjach. W teatrze aktorzy występują na żywo, dzięki czemu tworzy się między nimi a publiką pewnego rodzaju symbioza i więź. Teatr zapewnia ludziom namacalną magię i możliwość podziwiania czyjegoś talentu w bardziej spontanicznych warunkach, wymagających dużego warsztatu aktorskiego oraz umiejętności improwizacji. Natomiast kino jest jedynie namiastką tych wszystkich uczuć, których doświadcza się w teatrze. Film, wcześniej nakręcany z pomocą wielu technologii i uwzględniający niezliczoną ilość poprawek, puszczany jest na ekranie, niemal całkowicie pozbawiając widza klimatu. Dodatkowo kino jest miejscem, w którym w trakcie seansu można jeść i nie obowiązuje odświętny strój (o zgrozo).

Film animowany to coś, co bardzo trudno mi zrozumieć jest filmem zrealizowanym za pomocą animacji. Polega to na tym, że tworzy się (ręcznie lub za pomocą dziwnego urządzenia) serię nieruchomych rysunków lub obrazków, które nakładane (chyba) na siebie w odpowiednim tempie tworzą iluzję ruchu.

Aslan Colton
Ravenclaw, IX rok
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Shawn A. McKellen II

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 186cm
C. szczególne : hipnotyzujący wzrok, nieco powiększone źrenice, naszyjnik i sygnet z emblematem rodu.
Dodatkowo : Wężoustość
Galeony : 211
  Liczba postów : 572
https://www.czarodzieje.org/t18432-shawn-a-mckellen-ii
https://www.czarodzieje.org/t18733-poczta-shawna
https://www.czarodzieje.org/t18732-sam
https://www.czarodzieje.org/t18448-shawn-i-mckellen
https://www.czarodzieje.org/t18840-shawn-a-mckellen-ii-dziennik
Poczta profesora Harringtona - Page 6 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 6 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 6 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 6 EmptyWto Maj 12 2020, 01:02;Szanowny profesorze,


jestem dopiero po poznaniu owych różnic i w ogóle samego pojęcia kina i pozostałych pojęć. Cóż rzec, jestem zachwycony tym, czego się dowiedziałem. Nie przedłużając, kino mugolskie różni się od teatru tym, że w sali widownia nie widzi żywych przedstawień z aktorami na scenia, a projekcje, która składa się z nagrania. Tak więc aktorzy są nagrywani raz i ta jedna wersja jest transmitowana aż do końca emisji danej produkcji w kinie. To zrozumiałem, choć tak naprawdę nigdy się z tym nie spotkałem na żywo. Film animowany jest to film, lecz zamiast prawdziwych realistycznych ludzi, mamy często bajkowe, ilustrowane przedstawienie postaci i nie występują tam aktorzy, wszystko jest narysowane w ruchu. To akurat ciężko mi jest sobie wyobrazić i tego nie rozumiem.


Shawn McKellen 11

Ravenclaw


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Vittoria Sorrento

Student Gryffindor
Rok Nauki : I
Wiek : 19
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 166 cm
C. szczególne : Tatuaż dinozaura na szyi i koszulki z różnymi napisami
Galeony : 758
  Liczba postów : 1224
https://www.czarodzieje.org/t19001-vittoria-sorrento
https://www.czarodzieje.org/t19005-nicholas
https://www.czarodzieje.org/t19004-torisiowe-ziomki
https://www.czarodzieje.org/t19003-vittoria-sorrento
https://www.czarodzieje.org/t19007-vittoria-sorrento-dziennik
Poczta profesora Harringtona - Page 6 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 6 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 6 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 6 EmptyCzw Maj 14 2020, 16:26;

Szanowny Profesorze Harrington,

Chciałabym tylko wyjaśnić sytuację z zajęć. Nie rozumiem, dlaczego mnie również został przydzielony szlaban.
Katherine Russeau jest osobą nieobliczalną, która 'rzuciła się' na mnie w momencie wykonywania zadania - tylko dlatego, że weszłam w rolę i powiedziałam kilka słów, które najwyraźniej doprowadziły do jej furii. Dlaczego ja również zostałam ukarana za jej zachowanie? Czy szkoła nie powinna raczej chronić atakowanych uczniów, zamiast również ich karać? Uważam za niesprawiedliwe, że dostałyśmy identyczną karę, gdy moja wina jest tu znacznie mniejsza (nie mówię oczywiście, że żadna).

Z wyrazami szacunku,
Vittoria Sorrento
@Edwin Harrington (@Shawn A. McKellen II)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Katherine Russeau

Student Slytherin
Rok Nauki : X
Wiek : 23
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 170
C. szczególne : kolczyk w języku i pępku, blizna na dłoni od noża, tatuaż jaszczurka na łydce
Galeony : 302
  Liczba postów : 1880
http://czarodzieje.org/t7531-katherine-nadia-russeau#211124
http://czarodzieje.org/t7533-poczta-kat-russeau#211125
http://czarodzieje.org/t7534-kat-russeau
http://czarodzieje.org/t7535-katherine-nadia-russeau
https://www.czarodzieje.org/t18720-katherine-russeau-dziennik
Poczta profesora Harringtona - Page 6 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 6 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 6 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 6 EmptyCzw Maj 14 2020, 17:50;


Drogi Profesorze Harrington

Chciałam jeszcze raz przeprosić za sytuację jaka miała miejsce na zajęciach. Mój Ojciec podobno przekazywał dyrektorowi Szkoły pewne informacje. Ze względu na problemy z moim zdrowiem psychicznym i ostatnią rekonwalescencję strasznie mi ciężko walczyć z emocjami. Chciałam prosić o zmianę pary niestety nie zdążyłam. Pewnie zauważył Pan, że nie jest głośno na mój temat, a tamta dziewczyna łapie szlabany za szlabanem. Na zajęciach z reguły staram się być cicho. Mój ojciec nie toleruje przedmiotu jakiego Pan naucza, ja mimo wszystko chciałabym się czegoś nauczyć.

Z poważaniem
Katherine Russeau


@Edwin Harrington (@Shawn A. McKellen II)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Beatrice L. O. O. Dear

Mieszkaniec Doliny
Wiek : 25
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 160cm
C. szczególne : Czarne oczy, przenikliwe spojrzenie, blizny na dłoniach po błędach popełnianych w młodości podczas ważenia eliksirów, ukryte po metamorfomagią
Dodatkowo : metamorfomagia
Galeony : 611
  Liczba postów : 1429
https://www.czarodzieje.org/t14885-beatrice-l-o-o-dear
https://www.czarodzieje.org/t14920-poczta-beatrice-l-o-o-dear#397481
https://www.czarodzieje.org/t14916-are-you-afraid-of-blood
https://www.czarodzieje.org/t14915-beatrice-l-o-o-dear
https://www.czarodzieje.org/t18356-beatrice-l-o-o-dear-dziennik
Poczta profesora Harringtona - Page 6 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 6 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 6 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 6 EmptyCzw Maj 14 2020, 22:26;


Szanowny profesorze Harrington,

Niezmiernie przykro jest mi słyszeć o zdarzeniu, które miało miejsca na pana zajęciach. Informuję, że z pewnością względem panny Russeau wyciągnę dodatkowe konsekwencję. Nie toleruję tak paskudnego zadania w domu, którego stałam się opiekunką. Mam również szczerą nadzieję, że więcej tego typu nieprzyjemności nie spotkają Pana z rąk uczniów domu Slazara Slytherina.
Z poważaniem,
Profesor Beatrice L. O. O. Dear
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Poczta profesora Harringtona - Page 6 QzgSDG8
Poczta profesora Harringtona - Page 6 Empty


PisaniePoczta profesora Harringtona - Page 6 Empty Re: Poczta profesora Harringtona  Poczta profesora Harringtona - Page 6 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Poczta profesora Harringtona

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 6 z 6Strona 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Poczta profesora Harringtona - Page 6 QCuY7ok :: 
akcesoria postaci
 :: 
poczta
-