Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Poczta profesor Bennett

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4
AutorWiadomość


Ursulla Bennett

Nauczyciel
Galeony : 51
  Liczba postów : 241
http://czarodzieje.forumpolish.com/t3264-nauczyciele-fabularni
http://czarodzieje.forumpolish.com/t15196-poczta-profesor-bennett#405506
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyWto 26 Wrz 2017 - 0:20;

First topic message reminder :

Kod:
<center><div class="list"><br><br>
<div style="width:420px;height:380px; padding-left:70px; padding-right:60px; overflow:auto;font-size:13px; color:#000000;font-style:italic;">
[left]ADRESAT[/left]

[justify]TUTAJ WPISZ TWÓJ TEKST LISTU  [/justify]

[right]NADAWCA[/right]</div></div></center>
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość


Yuuko Kanoe

Student Hufflepuff
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 166cm
C. szczególne : azjatycka uroda, zawsze nienagannie wyprasowany mundurek z odznaką prefekta, na skutek klątwy jest potwornie blada i wymizerowana, trudno jej ukryć cienie pod oczami
Dodatkowo : Prefektka
Galeony : 4877
  Liczba postów : 1746
https://www.czarodzieje.org/t17924-yuuko-kanoe#507792
https://www.czarodzieje.org/t17975-yuuko
https://www.czarodzieje.org/t17976-yuu
https://www.czarodzieje.org/t17925-yuuko#507797
https://www.czarodzieje.org/t19163-yuuko-kanoe-dziennik#561975
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyNie 12 Sty 2020 - 19:28;

Szanowna Pani Profesor,

jestem zdania, że dla wielu czarodziejów używanie magii do spraw codziennych jest niejakim nawykiem i zdecydowanie ułatwia nam funkcjonowanie oraz oszczędza czas. Zapewne moglibyśmy żyć bez nich, ale ciężko byłoby nam się przestawić z jednego stylu życia na drugi. Tym bardziej, że w magicznym świecie brakuje nam wielu rozwiązań, które posiadają mugole, którzy zmuszeni są do tego, by radzić sobie bez używania zaklęć.
Jednym z zaklęć bez którego nie wyobrażam sobie życia jest Lumos. Często zdarza mi się nie spać nawet w późnych godzinach nocnych. W takim wypadku Lumos jest niezwykle przydatne, bo rozświetla moje najbliższe otoczenie. Innym jest z kolei Roro Florens. Jestem wielką miłośniczką roślin, a to zaklęcie pomaga mi w otoczeniu ich odpowiednią opieką poprzez podlanie ich odpowiednią ilością wody. Dzięki temu nie muszę się martwić o to, że będą miały w doniczkach za sucho lub zbyt mokro. Ostatnim choć może to być dla niektórych nieco błahe jest Cantus Musica. Jestem wielką miłośniczką muzyki, która często pomaga mi się skupić lub po prostu poprawia mi nastrój. Z tego powodu często jej też słucham, a to zaklęcie sprawia, że w dowolnym momencie mogę wysłuchać melodii, na którą mam właśnie ochotę. Oczywiście ta lista jest niezwykle spersonalizowana i zapewne większość osób z pewnością obeszłaby się bez problemu bez tych zaklęć, a zamiast tego wybrała inne o dużo bardziej praktycznym zastosowaniu, ale według mnie te trzy zdecydowanie należą do listy tych bez których nie wyobrażam sobie funkcjonowania.

Z wyrazami szacunku,
Yuuko Kanoe
(Hufflepuff, VIII rok)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Gabriel R. Swansea

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 21
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 191 cm
C. szczególne : wydatne kości policzkowe
Galeony : 806
  Liczba postów : 341
https://www.czarodzieje.org/t17525-gabriel-robert-swansea
https://www.czarodzieje.org/t17544-sheakespeare
https://www.czarodzieje.org/t17540-w-galerii-pelnej-sztuki-i-tak-patrzylbym-na-ciebie-8
https://www.czarodzieje.org/t17505-gabriel-swansea
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyNie 12 Sty 2020 - 19:44;


Pani Profesor,

Być może moje podejście zostanie wzięte za bardzo konserwatywne i przestarzałe, ale uważam, że skoro mamy taki dar, to czemu mamy go nie wykorzystywać w codziennych czynnościach> Nie rozumiem dlaczego mielibyśmy utrudniać sobie życie i nie korzystać z prostych zaklęć, dzięki którym możemy zaoszczędzić kupę czasu.
Sam nie jestem czystokrwisty w pełnym tego słowa znaczeniu, chociaż moi rodzice byli czarodziejami. W naszym domu zawsze były skrzaty, a nawet jeżeli robiliśmy coś własnoręcznie, to i tak w końcu została do tego wykorzystana magia. W końcu po zabawie szybciej jest sprzątnąć rzeczy chłoszczyściem, naprawić coś o wiele porządniej jest poprzez reparo, a jak zdarzy mi się spontanicznie wskoczyć do jeziora w ubraniach, to wolę rzucić Silverto niż iść przemoczonym do dormitorium, żeby wysuszyć spodnie przy kominku.
Jak dla mnie nasze umiejętności są wielkim darem i nie powinnyśmy powstrzymywać się przed wykorzystywaniem ich w codziennych sytuacjach. Jesteśmy czarodziejami, a nie mugolami z dostępem do różdżki.


Gabriel Robert Swansea


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Felinus Faolán Lowell

Nauczyciel
Wiek : 21
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 178
C. szczególne : Pisze lewą ręką, rzuca zaklęcia prawą, na której palcach nosi Sygnet Myrtle Snow, Pochłaniacz Magii i Pierścień Sidhe. Spokojne spojrzenie, łagodna aparycja.
Dodatkowo : Oklumencja
Galeony : 954
  Liczba postów : 6650
https://www.czarodzieje.org/t18786-felinus-faolan-lowell#539099
https://www.czarodzieje.org/t18807-felinus-faolan-lowell#539739
https://www.czarodzieje.org/t18806-felinus-faolan-lowell#539737
https://www.czarodzieje.org/t18796-felinus-faolan-lowell
https://www.czarodzieje.org/t18814-felinus-faolan-lowell-dzienni
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyWto 11 Maj 2021 - 0:05;

Do profesor Bennett,
nauczyciel Zaklęć

Zgodnie z wytycznymi, przesyłam informacje dotyczące użytych przeze mnie zaklęć w ramach majowej działalności Klubu Magicznych Wyzwań.

Renowacja klasy, poprzez użycie zaklęć, była znacznie łatwiejsza. Pierwszym zaklęciem, które postanowiłem wykorzystać, było Chłoszczyść, umożliwiające na uporządkowanie, posprzątanie bądź wyczyszczenie powierzchni. Umożliwiło mi to zebranie poszczególnych pajęczyn, tudzież posprzątanie zalegającego po kątach Klasy Magii Leczniczej kurzu, jak również wyszorowanie okien.

Drugim czarem, z którego to postanowiłem skorzystać, było Targeo. Jego działanie jest proste - polega na usuwaniu plam np. po tłuszczu lub krwi. Jako że w klasie odbywają się głównie zajęcia wymagające korzystania z fantomów, umożliwiło mi ono usunięcie potencjalnych pozostałości po ich obrażeniach.

Trzecie zaklęcie również należy do kategorii zaklęć gospodarczych - jest to Reparo, służące do naprawiania poszczególnych rzeczy. Pozwoliło mi ono na zlikwidowanie pęknięć bądź mniej stabilnych elementów wystroju (dziur w ławkach, niestabilnych nóżek). Dzięki niemu mogłem także usunąć rysy na ścianach bądź tablicy.

Locomotor pozwalało mi natomiast na swobodne przemieszczanie wystroju klasy (ławek, szafek, krzeseł) i tym samym na dosięgnięcie do miejsc, które normalnie nie byłyby dostępne. Pozwoliło mi to na uniknięcie niepotrzebnego wysiłku fizycznego.

Ostatnim użytym przeze mnie urokiem, aczkolwiek pochodzącym z dziedziny transmutacji, było Reneveo. Jego głównym zadaniem jest odnawianie poszczególnych przedmiotów poprzez usuwanie rys i odświeżanie wyglądu. Pozwoliło mi ono na przywrócenie dawnego wyglądu poszczególnych obiektów w sali.

Pozdrawiam,

Felinus Faolán Lowell
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mulan Huang

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 176cm
C. szczególne : niewielki tatuaż z przodu lewego barku, często zmienia kolor włosów oraz korzysta z magicznych i barwiących soczewek, czasami chodzi z widocznym modelem smoka chińskiego ogniomiota, którego nazwała pieszczotliwie Mushu
Galeony : 3
  Liczba postów : 370
https://www.czarodzieje.org/t20227-mulan-huang#630198
https://www.czarodzieje.org/t20246-lacze-lan
https://www.czarodzieje.org/t20247-mulan#631275
https://www.czarodzieje.org/t20228-mulan-huang#630207
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyPon 17 Maj 2021 - 1:12;


Szanowna Pani Profesor Bennett,


podczas sprzątania sali transmutacji w ramach tegomiesięcznego zadania Klubu użyłam następujących zaklęć:
Tergeo - zaklęcie to używa różnego rodzaju substancje jak zaschnięta krew czy kurz. Właśnie do usunięcia zalegającej warstwy kurzu w niektórych zakamarkach pomieszczenia zostało przeze mnie użyte.
Chłoszczyść - dosyć uniwersalne zaklęcie czyszczące, za którego pomocą usuwałam zabrudzenia z ławek i obecnych w klasie obiektów.
Reparo - zaklęcie naprawiające, za którego pomocą dokonywałam odrestaurowania uszkodzonych przedmiotów takich jak rozbite kubki.
Disclore - to zaklęcie z dziedziny transmutacji, za którego pomocą odwracałam skutki źle przetransmutowanych obiektów, aby przywrócić im pierwotną formę.
Orchideus - zaklęcie to wyczarowuje bukiet kwiatów. Wiem, ze ma niewiele wspólnego ze sprzątaniem, ale użyłam go, żeby udekorować klasę świeżymi kwiatami w wazonie.
Z poważaniem,
Mulan Huang
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Maximilian Felix Solberg

Uczeń Slytherin
Rok Nauki : VII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 194 cm
C. szczególne : blizna pod lewym żebrem, blizna po pazurach na prawym boku, blizna po sidłach na prawej łydce, blizna po uderzeniu na prawej skroni, na linii włosów, leworęczność, dupa nie zaklęciarz, Znak zorzy w postaci czerwonej kreski na palcach lewej dłoni, tatuaż kojota na lewym ramieniu
Galeony : 719
  Liczba postów : 7328
https://www.czarodzieje.org/t18528-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18530-poczta-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18542-relacje-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18529-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18677-max-felix-dziennik
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyPon 31 Maj 2021 - 23:15;

Szanowna Profesor Bennett,

Sprzątając jedną ze szkolnych sal w ramach zadanie na Klub Magicznych wyzwań posłużyłem się następującymi zaklęciami.
Chłoszczyść - Zaklęcie czyszczące. Usuwa bród i kurz. Nie daje jednak rady naprawdę starym zabrudzeniom.
Tergeo - Tam, gdzie Chłoszczyść nie dawała rady, to zaklęcie radziło sobie bezbłędnie. Zaschniety brud schodził praktycznie bez wysiłku.
Reparo - Naprawia zniszczone obiekty. Użyłem go między innymi do naprawy wyłamanych zawiasów w oknach, czy połamanych półek na książki.
Renevo - Usuwa między innymi rdzę. Odnawia stare, zniszczone przez czas przedmioty, co równie przydało mi się przy doprowadzeniu okien do porządku.
Iungere Silvam - Zaklęcie wykorzystywane jest do spajania elementów. Dzięki niemu udało mi się poskładać stare metalowe stojaki, zepsute prawdopodobnie jakimś zaklęciem

Maximilian Felix Solberg,

Slytherin, VII rokPowrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Irvette de Guise

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 172cm
C. szczególne : Burza rudych włosów, piegi, lawendowy tatuaż za lewym uchem
Dodatkowo : Prefektka, Hipnoza
Galeony : 921
  Liczba postów : 1071
https://www.czarodzieje.org/t19796-irvette-lavena-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19821-poczta-irvette#601307
https://www.czarodzieje.org/t19822-znajomi-rudej#601308
https://www.czarodzieje.org/t19797-irvette-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19820-irvette-de-guise-dziennik#601
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyPon 31 Maj 2021 - 23:53;

Szanowna Profesor Bennett,

 Poniżej przedstawiam Pani zaklęcia, jakich użyłam podczas renowacji sali transmutacji w ramach zadania Klubu Magicznych Wyzwań.

Chłoszczyść - Usuwanie kurzu, układanie przedmiotów, uniwersalne zaklęcie sprzątające.Depulso - Przesuwanie obiektów. Pomogło mi poukładać cięższe meble na swoich miejscach.
Reparo - Naprawia obiekty. Przydatne podczas niewielkich uszkodzeń, czy sklejaniu rozbitych przedmiotów.
Wingardium Leviosa - Zaklęcie lewitacji, pomogło mi podczas zbierania różnych bibelotów z podłogi sali i przenoszeniu ich na odpowiednie miejsce.
Detegento - Zaklęcie prześwietla pudełka itp. Dzięki niemu mogłam uniknąć niebezpiecznej zawartości skrzyń czy właśnie pudełek i bez stresu posprzątać ich zawartość

Irvette de Guise,

Slytherin, VII rokPowrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Drake Lilac

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 201 cm
Dodatkowo : Wilkołak
Galeony : 54
  Liczba postów : 581
https://www.czarodzieje.org/t20288-drake-lilac
https://www.czarodzieje.org/t20289-poczta-drake-a#636524
https://www.czarodzieje.org/t20286-drake-lilac#636463
https://www.czarodzieje.org/t20314-drake-lilac-dziennik#638560
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyPią 3 Wrz 2021 - 21:09;

Szanowna Profesor Bennett

W ramach wrześniowego zadania klubu magicznych wyzwań podjąłem się sprzątania klasy zaklęć na trzecim piętrze. Podczas całego procesu używałem głównie czterech zaklęć oraz jednego dodatkowego na wykończenie procesu sprzątania. Wszystkie wymienię poniżej.
Pierwszym zaklęciem którego zdecydowałem się użyć było Tergeo. Proste zaklęcie czyszczące, które pozwala pozbyć się kurzu, brudu i innych niechcianych substancji. Drugim zaś Chłoszczyść, czyli jedno z podstawowych zaklęć służących do sprzątania. Za ich pomocą na błysk wyczyściłem wszystkie okna znajdujące się w sali, upewniając się też czy przypadkiem niczego na nich nie pominąłem. Następnie za pomocą wyżej wspomnianego Tergeo wyczyściłem półki i regały z kurzu który przez całe wakacje się na nich zgromadził. Za pomocą zaklęcia Wingarduim Leviosa, służącego do lewitacji, ostrożnie poukładałem na nich przedmioty. Na sam koniec, po dokładnym sprawdzeniu sali zdecydowałem się na skorzystanie z zaklęcia naprawiającego zepsute obiekty, czyli Reparo. Z jego pomocą udało mi się naprawić mało stabilne krzesła, usunąć dziury i szczeliny w drewnianych ławkach, pozbyć się rys z tablicy. Użyłem go również do naprawy niektórych przedmiotów, które wyglądały na uszkodzone i z całą pewnością nie służyły do nauki zaklęcia, które właśnie teraz opisuję. Na wykończenie całego procesu, zaraz przed tym jak opuściłem klasę, rzuciłem zaklęcie Essentia Mirabile by wypełnić ją przyjemnym zapachem, który mam nadzieję że utrzyma się trochę dłużej niż godzina.
Drake Lilac
Gryffindor, VII rok
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Zephaniah van Wieren

Student Gryffindor
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 193cm
C. szczególne : Tatuaż z łapą nundu na przedramieniu, Blizny i uszczerbki na zdrowiu: Dziennik
Dodatkowo : Wilkołak
Galeony : 287
  Liczba postów : 511
https://www.czarodzieje.org/t19733-zephaniah-van-wieren
https://www.czarodzieje.org/t20064-sowa-zefka
https://www.czarodzieje.org/t19732-zephaniah-van-wiener
https://www.czarodzieje.org/t20207-zephaniah-van-wieren-dziennik
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyPią 3 Wrz 2021 - 22:51;

Szanowna Profesor Bennett,

Na początku bardzo dziękuję za możliwość objęcia funkcji przewodniczącego klubu Magicznych Wyzwań i że mogę już zacząć ten rok szkolny od możliwości przysłużenia się dla Gryffindoru w tej roli. Dziękuję także, że będę mógł skorzystać z pani asystentury przy najbliżej okazji na błoniach. Dosłownie spadła mi pani z nieba i tym samym wiem, że mogę na panią liczyć, zwłaszcza, gdy wiem ile musi pani poświęcić pracy zarówno jako nauczycielka, ale i wicedyrektorka. Jeszcze raz, dziękuję. List ten to także sprawozdanie z wykonania zadania miesięcznego.
Najpierw zacząłem od tego, aby w ogóle przynieść z kanciapy naszego woźnego mopa i puste wiadro, gdyż jestem człowiekiem bardziej czynu niż używania do wszystkiego różdżki. Jednakże Aquamenti było tutaj bardzo przydatne, gdyż nie chciałem chodzić po całej szkole w poszukiwaniu łazienek. Wolałem użyć zaklęcia do szybkiego napełnienia wiadra ciepłą wodą i przejścia do dalszego działania. Po wakacjach cała sala była w takiej ilości kurzu i brudu, że trochę zeszło mi zajęcie się wyczyszczeniem wszystkiego do czystej suchości. Cała sala była pokryta pajęczynami, dlatego też wykorzystałem akurat zaklęcie Lumos, gdyż przypomniałem sobie o jego pobocznej właściwości jakim było generowanie ciepła, które umożliwiło mi swobodne spalanie pajęczyn. Po dłuższej pracy, pajęczyny… zniknęły. Następnie użyłem zaklęcie Orchideus, aby przywrócić pogodę ducha do tego miejsca. Dzięki mnie cała sala tętniła teraz przyjemnymi zapachami kwiatów, które wydłużyłem zaklęciem Essentia Mirabele. Dzięki temu sala przez najbliższe dni będzie pachniała jeszcze mocniej owymi kwiatami.
Na sam koniec zgarnąłem jeszcze pozostawione parę miesięcy temu kulki papieru i zgarnąłem je do śmietnika, który opróżniłem.
Zephaniah van Wieren, Gryffindor, II rok studiów.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Caesar U. Badcock

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : I
Wiek : 12
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 160cm
C. szczególne : Kilka pieprzyków na lewym policzku, randomowe blizny/obtarcia/zadrapania
Galeony : 60
  Liczba postów : 211
https://www.czarodzieje.org/t20601-caesar-u-badcock#652129
https://www.czarodzieje.org/t20644-diva-sowa-caesara#654078
https://www.czarodzieje.org/t20642-caesar-u-badcock-kuferek#653801
https://www.czarodzieje.org/t20767-caesar-u-badcock-dziennik#660
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Moderator
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyCzw 23 Wrz 2021 - 17:52;

Szanowna Pani Profesor,

piszę w sprawie wrześniowego zadania Klubu Magicznych Wyzwań. Postanowiłem posprzątać w Pustej klasie, która się znajduje na siódmym piętrze, bardzo blisko Wieży Gryffindoru. Muszę przyznać, że początkowo miałem trochę problemu z zapanowaniem nad tym miejscem, bo było tam naprawdę mnóstwo kurzu i pajęczyn! Wydaje mi się jednak, że to było dla mnie świetne ćwiczenie i przy okazji też dowiedziałem się, jak dużo różnych zaklęć może być wykorzystywanych do czegoś tak prostego jak sprzątanie. Chciałem przetestować zaklęcie Chorus Omnia, żeby poluzować kurz i później łatwiej go zgarnąć, ale nie wyszło mi to za dobrze i myślę, że potrzebuję najpierw zobaczyć jak ktoś inny rzuca to zaklęcie. Nie miałem za to problemu z Chłoszczyść! Musiałem się bardzo pilnować i używać tego zaklęcia tak stopniowo, po kolei i z miejsca na miejsce. Wiem, że jak ktoś umie je lepiej, to wystarczy jedno machnięcie różdżką i wszystko dookoła wraca do czystości, ale u mnie było bardziej punktowo, bo dopiero się uczę. Później użyłem Reparo przy krześle, które było trochę połamane i teraz jest w jednym kawałku! A na sam koniec testowałem Tergeo, żeby wyczyścić fugi, bo ono powoduje takie czyszczenie, które jest bardziej znikaniem i pomyślałem, że może być lepsze do usuwania jakiegoś małego brudu wciśniętego w wąskie powierzchnie. Działało całkiem nieźle, chociaż też chciałbym nad nim jeszcze popracować. Całościowo myślę, że klasa jest w dużo lepszym stanie, nie jest już zakurzona i nie ma tych wszystkich koszmarnych pajęczyn.

Z wyrazami szacunku,

Caesar Badcock
Gryffindor, I rok

______________________


Once I was 11 years old
It was a big big world, but we thought we were bigger
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Julia Brooks

Student Ravenclaw
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 170
C. szczególne : Ciemna grzywka, tatuaże, oburęczność, zapach lawendy, perfekcjonistka
Dodatkowo : Kapitanka Drużyny Krukonów
Galeony : 270
  Liczba postów : 2881
https://www.czarodzieje.org/t19470-julia-brooks
https://www.czarodzieje.org/t19475-julia-brooks
https://www.czarodzieje.org/t19471-julia-brooks#576533
https://www.czarodzieje.org/t19697-julia-brooks-dziennik#589978
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyPią 24 Wrz 2021 - 11:33;
Szanowna Profesor,


W ramach chwalebnego zadania sprzątania naszej cudownej szkoły, postanowiła zająć się doprowadzaniem do porządku klasy do astrologii. Ta była w naprawdę opłakanym stanie, co potwierdza dwie rzeczy: jest znacznie rzadziej używana, niż wieża astronomiczna, a nasz woźny musi cierpieć na bóle stawów, bo siódme piętro jest poza jego zasięgiem. Kiedy weszłam do środka, moim oczom ukazały się ławki, krzesła i parapety pokryte potężną warstwą kurzu. Tego pozbyłam się za pomocą najskuteczniejszego w tym wypadku zaklęcia czyszczącego, a mianowicie – tergeo. Pozbyłam się w ten sposób nie tylko kurzu, ale również plam po tłuszczu czy atramencie.
Następnie zajęłam się podłogą oraz kotarami, które oczyściłam za pomocą chłoszczyść. Zaklęcie sprawdziło się doskonale, jednak sprawiło, że zarówno kotary, jak i podłoga, były mokre od wody. Z tego też powodu posiłkowała się silverto, które doskonale wysuszyło materiał, jak i drewniane powierzchnie.
Ostatnim zadaniem, jakie stało przede mnie, było pozbycie się zatęchłego powietrza wewnątrz pomieszczenia. Zaczęłam od zwykłego przewietrzenia sali, a następnie, skorzystałam z zaklęcia essentia mirabele. Dzięki temu każda osoba, która odwiedzi teraz salę do astronomii, nie będzie kichała, a czuła ulubiony przez siebie zapach, będący zapachem amortencji.
W międzyczasie zajęłam się również naprawianiem sprzętu, który był podniszczony za pomocą reparo, ale było to tak proste przedsięwzięcie, że wydaje mi się, iż nie ma potrzeby, by rozpisywać się drobiazgowo.
Reasumując, może Pani przekazać nauczycielowi astronomii, że ponownie może prowadzić lekcje w sali, bez ryzyka, że alergicy zamienią je w festiwal kaszlu i kichania.


Julia Brooks

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Sponsored content

Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Poczta profesor Bennett

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 4 z 4Strona 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Poczta profesor Bennett - Page 4 QCuY7ok :: 
akcesoria postaci
 :: 
poczta
-