Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Poczta profesor Bennett

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4
AutorWiadomość


Ursulla Bennett

Nauczyciel
Galeony : 55
  Liczba postów : 267
http://czarodzieje.forumpolish.com/t3264-nauczyciele-fabularni
http://czarodzieje.forumpolish.com/t15196-poczta-profesor-bennett#405506
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyWto Wrz 26 2017, 00:20;

First topic message reminder :

Kod:
<center><div class="list"><br><br>
<div style="width:420px;height:380px; padding-left:70px; padding-right:60px; overflow:auto;font-size:13px; color:#000000;font-style:italic;">
[left]ADRESAT[/left]

[justify]TUTAJ WPISZ TWÓJ TEKST LISTU  [/justify]

[right]NADAWCA[/right]</div></div></center>
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość


Yuuko Kanoe

Absolwent Hufflepuffu
Wiek : 21
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 166cm
C. szczególne : azjatycka uroda, zawsze na nadgarstku ma bransoletkę z wiecznych fiołków i drugą czarno-żółtą z zawieszką borsuka
Dodatkowo : Prefektka
Galeony : 4771
  Liczba postów : 1933
https://www.czarodzieje.org/t17924-yuuko-kanoe#507792
https://www.czarodzieje.org/t17975-yuuko
https://www.czarodzieje.org/t17976-yuu
https://www.czarodzieje.org/t17925-yuuko#507797
https://www.czarodzieje.org/t19163-yuuko-kanoe-dziennik#561975
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyNie Sty 12 2020, 19:28;

Szanowna Pani Profesor,

jestem zdania, że dla wielu czarodziejów używanie magii do spraw codziennych jest niejakim nawykiem i zdecydowanie ułatwia nam funkcjonowanie oraz oszczędza czas. Zapewne moglibyśmy żyć bez nich, ale ciężko byłoby nam się przestawić z jednego stylu życia na drugi. Tym bardziej, że w magicznym świecie brakuje nam wielu rozwiązań, które posiadają mugole, którzy zmuszeni są do tego, by radzić sobie bez używania zaklęć.
Jednym z zaklęć bez którego nie wyobrażam sobie życia jest Lumos. Często zdarza mi się nie spać nawet w późnych godzinach nocnych. W takim wypadku Lumos jest niezwykle przydatne, bo rozświetla moje najbliższe otoczenie. Innym jest z kolei Roro Florens. Jestem wielką miłośniczką roślin, a to zaklęcie pomaga mi w otoczeniu ich odpowiednią opieką poprzez podlanie ich odpowiednią ilością wody. Dzięki temu nie muszę się martwić o to, że będą miały w doniczkach za sucho lub zbyt mokro. Ostatnim choć może to być dla niektórych nieco błahe jest Cantus Musica. Jestem wielką miłośniczką muzyki, która często pomaga mi się skupić lub po prostu poprawia mi nastrój. Z tego powodu często jej też słucham, a to zaklęcie sprawia, że w dowolnym momencie mogę wysłuchać melodii, na którą mam właśnie ochotę. Oczywiście ta lista jest niezwykle spersonalizowana i zapewne większość osób z pewnością obeszłaby się bez problemu bez tych zaklęć, a zamiast tego wybrała inne o dużo bardziej praktycznym zastosowaniu, ale według mnie te trzy zdecydowanie należą do listy tych bez których nie wyobrażam sobie funkcjonowania.

Z wyrazami szacunku,
Yuuko Kanoe
(Hufflepuff, VIII rok)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Gabriel R. Swansea

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 22
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 191 cm
C. szczególne : wydatne kości policzkowe
Galeony : 806
  Liczba postów : 341
https://www.czarodzieje.org/t17525-gabriel-robert-swansea
https://www.czarodzieje.org/t17544-sheakespeare
https://www.czarodzieje.org/t17540-w-galerii-pelnej-sztuki-i-tak-patrzylbym-na-ciebie-8
https://www.czarodzieje.org/t17505-gabriel-swansea
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyNie Sty 12 2020, 19:44;


Pani Profesor,

Być może moje podejście zostanie wzięte za bardzo konserwatywne i przestarzałe, ale uważam, że skoro mamy taki dar, to czemu mamy go nie wykorzystywać w codziennych czynnościach> Nie rozumiem dlaczego mielibyśmy utrudniać sobie życie i nie korzystać z prostych zaklęć, dzięki którym możemy zaoszczędzić kupę czasu.
Sam nie jestem czystokrwisty w pełnym tego słowa znaczeniu, chociaż moi rodzice byli czarodziejami. W naszym domu zawsze były skrzaty, a nawet jeżeli robiliśmy coś własnoręcznie, to i tak w końcu została do tego wykorzystana magia. W końcu po zabawie szybciej jest sprzątnąć rzeczy chłoszczyściem, naprawić coś o wiele porządniej jest poprzez reparo, a jak zdarzy mi się spontanicznie wskoczyć do jeziora w ubraniach, to wolę rzucić Silverto niż iść przemoczonym do dormitorium, żeby wysuszyć spodnie przy kominku.
Jak dla mnie nasze umiejętności są wielkim darem i nie powinnyśmy powstrzymywać się przed wykorzystywaniem ich w codziennych sytuacjach. Jesteśmy czarodziejami, a nie mugolami z dostępem do różdżki.


Gabriel Robert Swansea


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Felinus Faolán Lowell

Nauczyciel
Wiek : 22
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 178
C. szczególne : Na prawej dłoni nosi Sygnet Myrtle Snow i Pochłaniacz Magii. Spokojne spojrzenie, łagodna aparycja.
Dodatkowo : Oklumencja
Galeony : 1857
  Liczba postów : 7406
https://www.czarodzieje.org/t18786-felinus-faolan-lowell#539099
https://www.czarodzieje.org/t18807-felinus-faolan-lowell#539739
https://www.czarodzieje.org/t18806-felinus-faolan-lowell#539737
https://www.czarodzieje.org/t18796-felinus-faolan-lowell
https://www.czarodzieje.org/t18814-felinus-faolan-lowell-dzienni
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyWto Maj 11 2021, 00:05;

Do profesor Bennett,
nauczyciel Zaklęć

Zgodnie z wytycznymi, przesyłam informacje dotyczące użytych przeze mnie zaklęć w ramach majowej działalności Klubu Magicznych Wyzwań.

Renowacja klasy, poprzez użycie zaklęć, była znacznie łatwiejsza. Pierwszym zaklęciem, które postanowiłem wykorzystać, było Chłoszczyść, umożliwiające na uporządkowanie, posprzątanie bądź wyczyszczenie powierzchni. Umożliwiło mi to zebranie poszczególnych pajęczyn, tudzież posprzątanie zalegającego po kątach Klasy Magii Leczniczej kurzu, jak również wyszorowanie okien.

Drugim czarem, z którego to postanowiłem skorzystać, było Targeo. Jego działanie jest proste - polega na usuwaniu plam np. po tłuszczu lub krwi. Jako że w klasie odbywają się głównie zajęcia wymagające korzystania z fantomów, umożliwiło mi ono usunięcie potencjalnych pozostałości po ich obrażeniach.

Trzecie zaklęcie również należy do kategorii zaklęć gospodarczych - jest to Reparo, służące do naprawiania poszczególnych rzeczy. Pozwoliło mi ono na zlikwidowanie pęknięć bądź mniej stabilnych elementów wystroju (dziur w ławkach, niestabilnych nóżek). Dzięki niemu mogłem także usunąć rysy na ścianach bądź tablicy.

Locomotor pozwalało mi natomiast na swobodne przemieszczanie wystroju klasy (ławek, szafek, krzeseł) i tym samym na dosięgnięcie do miejsc, które normalnie nie byłyby dostępne. Pozwoliło mi to na uniknięcie niepotrzebnego wysiłku fizycznego.

Ostatnim użytym przeze mnie urokiem, aczkolwiek pochodzącym z dziedziny transmutacji, było Reneveo. Jego głównym zadaniem jest odnawianie poszczególnych przedmiotów poprzez usuwanie rys i odświeżanie wyglądu. Pozwoliło mi ono na przywrócenie dawnego wyglądu poszczególnych obiektów w sali.

Pozdrawiam,

Felinus Faolán Lowell
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mulan Huang

Student Gryffindor
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 176cm
C. szczególne : niewielki tatuaż z przodu lewego barku, często zmienia kolor włosów oraz korzysta z magicznych i barwiących soczewek, na spodzie prawej dłoni ma wyryte imię Aleksandry
Galeony : 650
  Liczba postów : 700
https://www.czarodzieje.org/t20227-mulan-huang#630198
https://www.czarodzieje.org/t20246-lacze-lan
https://www.czarodzieje.org/t20247-mulan#631275
https://www.czarodzieje.org/t20228-mulan-huang#630207
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyPon Maj 17 2021, 01:12;


Szanowna Pani Profesor Bennett,


podczas sprzątania sali transmutacji w ramach tegomiesięcznego zadania Klubu użyłam następujących zaklęć:
Tergeo - zaklęcie to używa różnego rodzaju substancje jak zaschnięta krew czy kurz. Właśnie do usunięcia zalegającej warstwy kurzu w niektórych zakamarkach pomieszczenia zostało przeze mnie użyte.
Chłoszczyść - dosyć uniwersalne zaklęcie czyszczące, za którego pomocą usuwałam zabrudzenia z ławek i obecnych w klasie obiektów.
Reparo - zaklęcie naprawiające, za którego pomocą dokonywałam odrestaurowania uszkodzonych przedmiotów takich jak rozbite kubki.
Disclore - to zaklęcie z dziedziny transmutacji, za którego pomocą odwracałam skutki źle przetransmutowanych obiektów, aby przywrócić im pierwotną formę.
Orchideus - zaklęcie to wyczarowuje bukiet kwiatów. Wiem, ze ma niewiele wspólnego ze sprzątaniem, ale użyłam go, żeby udekorować klasę świeżymi kwiatami w wazonie.
Z poważaniem,
Mulan Huang
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Maximilian Felix Solberg

Rok Nauki : VII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 194 cm
C. szczególne : leworęczność, dupa nie zaklęciarz, Znak zorzy w postaci czerwonej kreski na palcach lewej dłoni, tatuaż kojota na lewym ramieniu,Telepatyczne połączenie z Brewerem
Galeony : 1091
  Liczba postów : 9343
https://www.czarodzieje.org/t18528-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18530-poczta-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18542-relacje-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18529-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18677-max-felix-dziennik
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyPon Maj 31 2021, 23:15;

Szanowna Profesor Bennett,

Sprzątając jedną ze szkolnych sal w ramach zadanie na Klub Magicznych wyzwań posłużyłem się następującymi zaklęciami.
Chłoszczyść - Zaklęcie czyszczące. Usuwa bród i kurz. Nie daje jednak rady naprawdę starym zabrudzeniom.
Tergeo - Tam, gdzie Chłoszczyść nie dawała rady, to zaklęcie radziło sobie bezbłędnie. Zaschniety brud schodził praktycznie bez wysiłku.
Reparo - Naprawia zniszczone obiekty. Użyłem go między innymi do naprawy wyłamanych zawiasów w oknach, czy połamanych półek na książki.
Renevo - Usuwa między innymi rdzę. Odnawia stare, zniszczone przez czas przedmioty, co równie przydało mi się przy doprowadzeniu okien do porządku.
Iungere Silvam - Zaklęcie wykorzystywane jest do spajania elementów. Dzięki niemu udało mi się poskładać stare metalowe stojaki, zepsute prawdopodobnie jakimś zaklęciem

Maximilian Felix Solberg,

Slytherin, VII rok
______________________ 
I thought that I could walk away easily
But here I am, falling down on my knees
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Irvette de Guise

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 21
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 172cm
C. szczególne : Burza rudych włosów, piegi, lawendowy tatuaż za lewym uchem, krwawa obrączka na palcu
Dodatkowo : Hipnoza, prefektka naczelna
Galeony : 764
  Liczba postów : 1579
https://www.czarodzieje.org/t19796-irvette-lavena-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19821-poczta-irvette#601307
https://www.czarodzieje.org/t19822-znajomi-rudej#601308
https://www.czarodzieje.org/t19797-irvette-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19820-irvette-de-guise-dziennik#601
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyPon Maj 31 2021, 23:53;

Szanowna Profesor Bennett,

 Poniżej przedstawiam Pani zaklęcia, jakich użyłam podczas renowacji sali transmutacji w ramach zadania Klubu Magicznych Wyzwań.

Chłoszczyść - Usuwanie kurzu, układanie przedmiotów, uniwersalne zaklęcie sprzątające.Depulso - Przesuwanie obiektów. Pomogło mi poukładać cięższe meble na swoich miejscach.
Reparo - Naprawia obiekty. Przydatne podczas niewielkich uszkodzeń, czy sklejaniu rozbitych przedmiotów.
Wingardium Leviosa - Zaklęcie lewitacji, pomogło mi podczas zbierania różnych bibelotów z podłogi sali i przenoszeniu ich na odpowiednie miejsce.
Detegento - Zaklęcie prześwietla pudełka itp. Dzięki niemu mogłam uniknąć niebezpiecznej zawartości skrzyń czy właśnie pudełek i bez stresu posprzątać ich zawartość

Irvette de Guise,

Slytherin, VII rok
______________________    
When writing the story of your life, don’t let anyone else hold the pen
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Drake Lilac

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 210 cm
C. szczególne : Bardzo wysoki i barczysty. Praktycznie cały czas nosi na palcu pierścień tojadowy - tak na wszelki wypadek.
Dodatkowo : Wilkołak, prefekt naczelny
Galeony : 253
  Liczba postów : 1622
https://www.czarodzieje.org/t20288-drake-lilac
https://www.czarodzieje.org/t20289-poczta-drake-a#636524
https://www.czarodzieje.org/t20286-drake-lilac#636463
https://www.czarodzieje.org/t20314-drake-lilac-dziennik#638560
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyPią Wrz 03 2021, 21:09;

Szanowna Profesor Bennett

W ramach wrześniowego zadania klubu magicznych wyzwań podjąłem się sprzątania klasy zaklęć na trzecim piętrze. Podczas całego procesu używałem głównie czterech zaklęć oraz jednego dodatkowego na wykończenie procesu sprzątania. Wszystkie wymienię poniżej.
Pierwszym zaklęciem którego zdecydowałem się użyć było Tergeo. Proste zaklęcie czyszczące, które pozwala pozbyć się kurzu, brudu i innych niechcianych substancji. Drugim zaś Chłoszczyść, czyli jedno z podstawowych zaklęć służących do sprzątania. Za ich pomocą na błysk wyczyściłem wszystkie okna znajdujące się w sali, upewniając się też czy przypadkiem niczego na nich nie pominąłem. Następnie za pomocą wyżej wspomnianego Tergeo wyczyściłem półki i regały z kurzu który przez całe wakacje się na nich zgromadził. Za pomocą zaklęcia Wingarduim Leviosa, służącego do lewitacji, ostrożnie poukładałem na nich przedmioty. Na sam koniec, po dokładnym sprawdzeniu sali zdecydowałem się na skorzystanie z zaklęcia naprawiającego zepsute obiekty, czyli Reparo. Z jego pomocą udało mi się naprawić mało stabilne krzesła, usunąć dziury i szczeliny w drewnianych ławkach, pozbyć się rys z tablicy. Użyłem go również do naprawy niektórych przedmiotów, które wyglądały na uszkodzone i z całą pewnością nie służyły do nauki zaklęcia, które właśnie teraz opisuję. Na wykończenie całego procesu, zaraz przed tym jak opuściłem klasę, rzuciłem zaklęcie Essentia Mirabile by wypełnić ją przyjemnym zapachem, który mam nadzieję że utrzyma się trochę dłużej niż godzina.
Drake Lilac
Gryffindor, VII rok
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Zephaniah van Wieren

Student Gryffindor
Rok Nauki : IX
Wiek : 21
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 193cm
C. szczególne : Tatuaż z łapą nundu na przedramieniu, Blizny i uszczerbki na zdrowiu: Dziennik
Dodatkowo : Wilkołak
Galeony : 591
  Liczba postów : 585
https://www.czarodzieje.org/t19733-zephaniah-van-wieren
https://www.czarodzieje.org/t20064-sowa-zefka
https://www.czarodzieje.org/t19732-zephaniah-van-wiener
https://www.czarodzieje.org/t20207-zephaniah-van-wieren-dziennik
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyPią Wrz 03 2021, 22:51;

Szanowna Profesor Bennett,

Na początku bardzo dziękuję za możliwość objęcia funkcji przewodniczącego klubu Magicznych Wyzwań i że mogę już zacząć ten rok szkolny od możliwości przysłużenia się dla Gryffindoru w tej roli. Dziękuję także, że będę mógł skorzystać z pani asystentury przy najbliżej okazji na błoniach. Dosłownie spadła mi pani z nieba i tym samym wiem, że mogę na panią liczyć, zwłaszcza, gdy wiem ile musi pani poświęcić pracy zarówno jako nauczycielka, ale i wicedyrektorka. Jeszcze raz, dziękuję. List ten to także sprawozdanie z wykonania zadania miesięcznego.
Najpierw zacząłem od tego, aby w ogóle przynieść z kanciapy naszego woźnego mopa i puste wiadro, gdyż jestem człowiekiem bardziej czynu niż używania do wszystkiego różdżki. Jednakże Aquamenti było tutaj bardzo przydatne, gdyż nie chciałem chodzić po całej szkole w poszukiwaniu łazienek. Wolałem użyć zaklęcia do szybkiego napełnienia wiadra ciepłą wodą i przejścia do dalszego działania. Po wakacjach cała sala była w takiej ilości kurzu i brudu, że trochę zeszło mi zajęcie się wyczyszczeniem wszystkiego do czystej suchości. Cała sala była pokryta pajęczynami, dlatego też wykorzystałem akurat zaklęcie Lumos, gdyż przypomniałem sobie o jego pobocznej właściwości jakim było generowanie ciepła, które umożliwiło mi swobodne spalanie pajęczyn. Po dłuższej pracy, pajęczyny… zniknęły. Następnie użyłem zaklęcie Orchideus, aby przywrócić pogodę ducha do tego miejsca. Dzięki mnie cała sala tętniła teraz przyjemnymi zapachami kwiatów, które wydłużyłem zaklęciem Essentia Mirabele. Dzięki temu sala przez najbliższe dni będzie pachniała jeszcze mocniej owymi kwiatami.
Na sam koniec zgarnąłem jeszcze pozostawione parę miesięcy temu kulki papieru i zgarnąłem je do śmietnika, który opróżniłem.
Zephaniah van Wieren, Gryffindor, II rok studiów.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Caesar U. Badcock

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : I
Wiek : 13
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 160cm
C. szczególne : Kilka pieprzyków na lewym policzku, randomowe blizny/obtarcia/zadrapania
Galeony : 109
  Liczba postów : 265
https://www.czarodzieje.org/t20601-caesar-u-badcock#652129
https://www.czarodzieje.org/t20644-diva-sowa-caesara#654078
https://www.czarodzieje.org/t20642-caesar-u-badcock-kuferek#653801
https://www.czarodzieje.org/t20767-caesar-u-badcock-dziennik#660
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyCzw Wrz 23 2021, 17:52;

Szanowna Pani Profesor,

piszę w sprawie wrześniowego zadania Klubu Magicznych Wyzwań. Postanowiłem posprzątać w Pustej klasie, która się znajduje na siódmym piętrze, bardzo blisko Wieży Gryffindoru. Muszę przyznać, że początkowo miałem trochę problemu z zapanowaniem nad tym miejscem, bo było tam naprawdę mnóstwo kurzu i pajęczyn! Wydaje mi się jednak, że to było dla mnie świetne ćwiczenie i przy okazji też dowiedziałem się, jak dużo różnych zaklęć może być wykorzystywanych do czegoś tak prostego jak sprzątanie. Chciałem przetestować zaklęcie Chorus Omnia, żeby poluzować kurz i później łatwiej go zgarnąć, ale nie wyszło mi to za dobrze i myślę, że potrzebuję najpierw zobaczyć jak ktoś inny rzuca to zaklęcie. Nie miałem za to problemu z Chłoszczyść! Musiałem się bardzo pilnować i używać tego zaklęcia tak stopniowo, po kolei i z miejsca na miejsce. Wiem, że jak ktoś umie je lepiej, to wystarczy jedno machnięcie różdżką i wszystko dookoła wraca do czystości, ale u mnie było bardziej punktowo, bo dopiero się uczę. Później użyłem Reparo przy krześle, które było trochę połamane i teraz jest w jednym kawałku! A na sam koniec testowałem Tergeo, żeby wyczyścić fugi, bo ono powoduje takie czyszczenie, które jest bardziej znikaniem i pomyślałem, że może być lepsze do usuwania jakiegoś małego brudu wciśniętego w wąskie powierzchnie. Działało całkiem nieźle, chociaż też chciałbym nad nim jeszcze popracować. Całościowo myślę, że klasa jest w dużo lepszym stanie, nie jest już zakurzona i nie ma tych wszystkich koszmarnych pajęczyn.

Z wyrazami szacunku,

Caesar Badcock
Gryffindor, I rok
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Julia Brooks

Student Ravenclaw
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 170
C. szczególne : Ciemna grzywka, tatuaże, oburęczność, zapach lawendy, krwawa obrączka na palcu, perfekcjonistka
Dodatkowo : Kapitanka Drużyny Krukonów
Galeony : 2226
  Liczba postów : 4275
https://www.czarodzieje.org/t19470-julia-brooks
https://www.czarodzieje.org/t19475-julia-brooks
https://www.czarodzieje.org/t19471-julia-brooks#576533
https://www.czarodzieje.org/t19697-julia-brooks-dziennik#589978
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyPią Wrz 24 2021, 11:33;
Szanowna Profesor,


W ramach chwalebnego zadania sprzątania naszej cudownej szkoły, postanowiła zająć się doprowadzaniem do porządku klasy do astrologii. Ta była w naprawdę opłakanym stanie, co potwierdza dwie rzeczy: jest znacznie rzadziej używana, niż wieża astronomiczna, a nasz woźny musi cierpieć na bóle stawów, bo siódme piętro jest poza jego zasięgiem. Kiedy weszłam do środka, moim oczom ukazały się ławki, krzesła i parapety pokryte potężną warstwą kurzu. Tego pozbyłam się za pomocą najskuteczniejszego w tym wypadku zaklęcia czyszczącego, a mianowicie – tergeo. Pozbyłam się w ten sposób nie tylko kurzu, ale również plam po tłuszczu czy atramencie.
Następnie zajęłam się podłogą oraz kotarami, które oczyściłam za pomocą chłoszczyść. Zaklęcie sprawdziło się doskonale, jednak sprawiło, że zarówno kotary, jak i podłoga, były mokre od wody. Z tego też powodu posiłkowała się silverto, które doskonale wysuszyło materiał, jak i drewniane powierzchnie.
Ostatnim zadaniem, jakie stało przede mnie, było pozbycie się zatęchłego powietrza wewnątrz pomieszczenia. Zaczęłam od zwykłego przewietrzenia sali, a następnie, skorzystałam z zaklęcia essentia mirabele. Dzięki temu każda osoba, która odwiedzi teraz salę do astronomii, nie będzie kichała, a czuła ulubiony przez siebie zapach, będący zapachem amortencji.
W międzyczasie zajęłam się również naprawianiem sprzętu, który był podniszczony za pomocą reparo, ale było to tak proste przedsięwzięcie, że wydaje mi się, iż nie ma potrzeby, by rozpisywać się drobiazgowo.
Reasumując, może Pani przekazać nauczycielowi astronomii, że ponownie może prowadzić lekcje w sali, bez ryzyka, że alergicy zamienią je w festiwal kaszlu i kichania.


Julia Brooks


______________________

It's Soton baby!
There's no mountain I can't climb, there's no tower too high, no broom that I can't learn how to fly.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Doireann Sheenani

Student Hufflepuff
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 158
C. szczególne : Jest drobna i wygląda zdecydowanie młodo. | Na lewym barku ma blizny po Sectumsemprze, a pomiędzy łopatkami ma tatuaż. | Posiada kolczyk w nosie. | Końcówki włosów pofarbowane są na żółto.
Dodatkowo : Prefektka
Galeony : 307
  Liczba postów : 963
https://www.czarodzieje.org/t20296-doireann-sheenan#636815
https://www.czarodzieje.org/t20298-korespondencja-doireann-sheenani#637079
https://www.czarodzieje.org/t20299-korepetycje-z-matematyki#637082
https://www.czarodzieje.org/t20295-doireann-sheenan#636813
https://www.czarodzieje.org/t20301-doireann-sheenani-dziennik#63
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyPią Gru 24 2021, 00:59;

*list wysłany w dniu konsultacji*

Szanowna Profesor Bennett,

  Piszę do Pani z prośbą o wyrażenie zgody na cykliczne opuszczanie Hogwartu.

  Niedawno odbyłam konsultację psychologiczną, podczas której została zlecona mi terapia. Ta miałaby odbywać się w Szpitalu świętego Munga, w piątki po zajęciach. Nie wymaga to opuszczania ode mnie żadnych lekcji, a na pewno też nie wpłynie negatywnie na wyniki w nauce. Zapewniam również, że podróże nie byłyby dla mnie żadnym problemem pod względem finansowym, jak i logistycznym.

  Do listu dołączam również pismo, które dostałam od magiopsycholożki.
Z poważaniem,
Doireann Sheenani

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Percival d'Este

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 203cm
C. szczególne : Piegi, tatuaże na całym ciele, kolczyki. Chorobliwie biała cera. Krzyż Dilys na łańcuszku na szyi. Szmaragdowa blizna na dłoni, która jawi się zielonkawym świetle przy ludziach z genetyką, blizna na nodze po złamaniu.
Dodatkowo : kapitan drużyny Gryfonów
Galeony : 330
  Liczba postów : 920
https://www.czarodzieje.org/t20115-budowa
https://www.czarodzieje.org/t20140-jackson
https://www.czarodzieje.org/t20141-herosi-i-ci-inni
https://www.czarodzieje.org/t20137-percival-d-este
https://www.czarodzieje.org/t20139-percival-d-este-dziennik
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyPią Sty 14 2022, 15:54;
Szanowna profesor Bennett,

uroki i klątwy to doprawdy skomplikowany temat, wielu się one mylą, inni nawet nie wiedzą, że między tymi pojęciami są jakiekolwiek różnice. Ogólnie podział zaklęć to rzecz często ignorowana i czarodzieje zwracają zwykle uwagę jedynie na to czy dane zaklęcie jest białomagiczne czy czarnomagiczne i może czy należy do kanonu zaklęć transmutacyjnych czy użytkowych. Jest to podział może nieco praktyczny, bardziej sklasyfikowany do potrzeb, lecz nie tak dokładny, nie uwzględniający natury zaklęcia. Magię można dzielić na pięć kategorii: zaklęcia, uroki, przekleństwa (Jinx), złe uroki (Hex) i klątwy. Do tego można dodać faktycznie jeszcze zaklęcia transmutacyjne i lecznicze, lecz gdyby się uprzeć, każdą z tych dziedzin cały czas można byłoby wrzucić do którejś z wcześniejszych kategorii. Coraz to nowsze książki definiują również typ magii zaklinania, czego przykładem byłaby chociażby Wieczysta Przysięga. W tym eseju skupiam się jedynie na drugim i piątym przypadku.
Uroki to zaklęcia, które w określony sposób wpływają na zachowanie obiektu, lecz nie zmieniają jego natury pierwotnej. Zaczarowanie miotły, by ta zamiatała pokój jest Urokiem, gdyż wpływa na miotłę, która wciąż pozostaję sobą. Gdybyśmy przykładowo zmienili miotłę w odkurzacz, to nie byłby to już Urok, gdyż zmieniona została natura zaklęcia, byłoby to zaklęcie transmutacyjne.
Klątwy natomiast to najczęściej ciężka czarna magia, która nie tylko wpływa na dany obiekt, ale może go kontrolować, dowolnie zmieniać i w zasadzie nie istnieją tutaj żadne postawione granice działania, z tegoż powodu jest to tak niebiezpieczna magia.
Temat jest doprawdy trudny, ponieważ ilu autorów, tyle definicji klątwy i uroku. Inni zaklęciolodzy uważają, że klątwy różnią się skalą magii, że jest to magia, która działa na otoczenie obiektu. Za przykład weźmy zaklęcie Fato. Zaawansowana czarna magia, która sprawia, że nad obiektem wisi straszliwy pech. Inną klątwą jest Sueus, czyli wpłynięcie na naturę ofiary, sprawiając, że ten nie jest w stanie zasnąć.
Przykładem uroku natomiast jest chociażby Petrificus Totalus. Paraliżuje ciało ofiary, lecz w żaden sposób nie wpływa na jej strukturę.


Percival d'Este


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Hawk A. Keaton

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 183
C. szczególne : miodowe końcówki włosów, blada twarz, blizna na prawym przedramieniu po szponach sokoła, blizny na lewej dłoni i ręce po kugucharze, nosi mugolskie ciuchy
Galeony : 121
  Liczba postów : 849
https://www.czarodzieje.org/t20936-hawk-astor-keaton
https://www.czarodzieje.org/t20940-hawk-a-keaton-poczta#671901
https://www.czarodzieje.org/t20938-hawk-astor-keaton
https://www.czarodzieje.org/t20942-hank-a-keaton-dziennik#671939
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptySob Sty 15 2022, 14:22;

Szanowna Profesor Bennett,

Zgodnie ze zleconą przez Panią pracą domową z Zaklęć, odsyłam referat dotyczący scharakteryzowania uroków a klątw, wraz z podaniem przykładów o zbliżonym do siebie działaniu.

Nie ulega wątpliwości to, że bardzo często uroki a klątwy są ze sobą mylone, co wynika zazwyczaj z niewiedzy i chęci "uproszczenia tematu". Tak naprawdę różnica między nimi jest spora, a wystarczy zajrzeć do podręczników służących do nauki tego przedmiotu.

Urok to nic innego, jak zaklęcie, które poprzez swoją naturę nadaje określone właściwości przedmiotowi lub osobie, ale nie te skupiające się na wyglądzie, a te skupiające się na tym, co dany obiekt może zrobić. To odróżnia je od zaklęć transmutacyjnych, które skupiają się na dodawaniu lub zmian właściwości w stosunku do tego, czym dany przedmiot / osoba jest. Urok może spowodować przykładowo lewitowanie w powietrzu bądź tańczenie.

Klątwa to bardzo często powiązane z czarną magią zaklęcie, które dzierżą w sobie bardzo silny ładunek i długie działanie z ogromnymi problemami w zakresie odwrotu działań. Klasyfikowane głównie jako zakazane, skupia się przede wszystkim na zadawaniu największego bólu, cierpienia, a nawet takich obrażeń, które mogą doprowadzić do śmierci. Posiadają one bardziej rozszerzone spektrum działania i mogą wpływać nie tylko na "stan", możliwość wykonania poszczególnych działań, ale także pozostałe aspekty życia codziennego.

I tu dochodzimy do pewnych przemyśleń i wydaje mi się, że błędów, bo przykładem uroku i klątwy o bardzo podobnym działaniu jest Bombarda (urok) i Confringo (klątwa). Czemu jest taki podział, skoro obydwa wpływa? Nie mam bladego pojęcia, tak pisze w podręczniku. Może dlatego, bo Bombarda wywołuje małe eksplozje, a Confringo takie, które mogą zabić, jest bardziej niebezpieczne? Myślę, że wymaga to sprostowania.

Pozdrawiam,

Hawk Astor Keaton
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Wacław Wodzirej

Student Hufflepuff
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 172 cm
C. szczególne : Miodowe końcówki włosów | dziwny wąs pod nosem | pieprzyk po lewej stronie nosa | blizna na lewej ręce | zawsze gotów rzucić w Ciebie kasztanem
Galeony : 710
  Liczba postów : 504
https://www.czarodzieje.org/t21017-waclaw-wodzirej#675364
https://www.czarodzieje.org/t21021-poczta-wacka#675681
https://www.czarodzieje.org/t21018-waclaw-wodzirej#675372
https://www.czarodzieje.org/t21057-waclaw-wodzirej#676702
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyNie Sty 16 2022, 00:35;

Szanowna Pani Profesor,

pracę na temat różnicy w urokach i klątwach załączam wraz z sową i cieplutkimi życzeniami zdrowia w tenże lekko ponury, zimowy czas.

Dwa słówka o znaczeniu synonimicznym, przechodzące już z uzusu językowego do niemalże nomenklatury naukowej, czyli pojęcie „uroku” i „klątwy”. Z jednej strony chciałoby się powiedzieć, że urok jest czymś, co przypisuje się atrakcyjniejszej części społeczeństwa; zaś klątwa jest jedynie złorzeczeniem w stronę kogoś nam nieprzechylnego. W pewnym sensie tak jest, w tym magicznym sensie – niekoniecznie. Mimo, iż pojęcia leżą niemal na równi i zapewne lenistwo dotrze nawet do współczesnych intelektualistów akademickich.
Stąd też proponuję wyprzedzić bieg wydarzeń i uprościć ów pojęcia najbardziej jak się da. Zatem: urok nie wyrządza krzywdy lub wyrządza ją niewielką, klątwa ma zrobić komuś kuku.
Ten punkt wyjściowy jest bardzo dobry, bo oddaje całą ideę bez zbędnego komplikowania sprawy. Zestawiamy ze sobą dwa podobne zaklęcia, zastanawiamy się nad intencją osoby inkantującej i możemy rozstrzygnąć czy dane zaklęcie było urokiem, czy klątwą.
We wschodniej części Europy bardzo popularna jest klątwa autorstwa Belli Ćwir, o ile abstrakcyjna tak też bardzo przerażająca. Ot, niepozorna, bardzo melodyjna chociaż inkantacja jest usłana jadem. Klątwa dotyczy: tłuszczu, biustu i duszy zaś teraz przywołuję ją jedynie w formie niewinnej glosy.
Natomiast urokiem i klątwą, w których widzę podobne działanie są: Agere oraz Sensum Divisio. Polegają na uwiązaniu do siebie dwóch jednostek, które działają na siebie wzajemnie. Jest to szokujące i osobiście upatrywałbym w obydwu wypadkach te zaklęcia jako czarnomagiczne. O ile Agere jest urokiem, którego sprawne rzucenie wymaga świadomości i zgody uczestników tak zdaje się ono straszliwie nieetyczne.
Z tego przykładu może wyniknąć ciekawa konkluzja. Mianowicie: uroki działają na swoje ofiary bez wyraźnego naruszania ich fizyczności, kiedy klątwy mogą już ingerować w cielesność. Co prawda jest to rozszerzenie mojej początkowej tezy tudzież hipotezy popartej jednym, błahym przykładem. Nie najbardziej rzeczowym, jednak obrazującym sytuację w niebanalny sposób. Od klątwy do uroku wiedzie cienka granica, której naruszenie sprowadza się do samoświadomości czarodzieja. Do tego czy wie on, jaką magią się posługuje.
Reasumując: make love, not war. Gdyby istniało zaklęcie samogwałtu to byłoby jedyną klątwą, jaka kiedykolwiek została wynaleziona.


Z wyrazami szacunku
Wacław Wodzirej

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Kaldred Sindre

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : VI
Wiek : 17
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 180 cm
Galeony : 76
  Liczba postów : 176
https://www.czarodzieje.org/t21040-kaldred-sindre#676149
https://www.czarodzieje.org/t21083-kaldred-sindre-poczta#677970
https://www.czarodzieje.org/t21013-kaldred-sindre#674871
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptySob Sty 22 2022, 21:19;

Szanowna Pani Profesor,

Urok - zaklęcie dodające określone właściwości przedmiotowi lub osobie. Obiekty, na które został rzucony trwały urok są nazywane "zaczarowanymi".
Klątwa - zaklęcie, często czarnomagiczne, skupione na zadaniu bólu przeciwnikowi. Osoba dotknięta długotrwałą klątwa jest nazywana "przeklętą".

Gdyby porównać obydwa typy zaklęć, to można uzyskać bardzo podobny efekt. Mogą służyć zarówno do ataku jak i obrony, jednakże to co je najbardziej rozróżnia jest cel i wynik. Celem uroku w przypadku ataku jest zazwyczaj rozbrojenie albo obezwładnienie przeciwnika, natomiast klątwy mają wyeliminować wroga w jak najszybszy sposób lub zadać mu ogromny ból. Również przedmioty, objęte działaniem tych zaklęć, są odmienne. Zaczarowane zbroje, występujące u nas w Hogwarcie, pełnią niejako role obronną zamku, tylko w sytuacji zagrożenia. Natomiast, gdyby były przeklęte, to atakowałyby każdego intruza, wkraczającego na ich teren.

Przykładem uroków i zaklęć o zbliżonym działaniu są "expelliarmus" oraz "ceruisam". W pierwszym przypadku chodzi o proste rozbrojenie przeciwnika, natomiast w drugim różdżka przeciwnika zaczyna go parzyć, co oprócz rozbrojenia wywołuje ból i ewentualne poparzenie.  
Z wyrazami szacunku,
Kaldred Sindre
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Drake Lilac

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 210 cm
C. szczególne : Bardzo wysoki i barczysty. Praktycznie cały czas nosi na palcu pierścień tojadowy - tak na wszelki wypadek.
Dodatkowo : Wilkołak, prefekt naczelny
Galeony : 253
  Liczba postów : 1622
https://www.czarodzieje.org/t20288-drake-lilac
https://www.czarodzieje.org/t20289-poczta-drake-a#636524
https://www.czarodzieje.org/t20286-drake-lilac#636463
https://www.czarodzieje.org/t20314-drake-lilac-dziennik#638560
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptySob Sty 22 2022, 23:08;

Szanowna Profesor Bennett

Uroki i Klątwy są do siebie podobne pod tym względem że ingerują one w trafiony przez nie obiekt. Jest jednak między nimi widoczna różnica o której nie można zapominać. Klątwy to zaklęcia które wpływają negatywnie na ciało bądź umysł i mogą wywoływać pewien - mniejszy bądź większy - dyskomfort. Nie zawsze są one zaklęciami czarnomagicznymi, jednak zazwyczaj zaliczają się one do tej grupy. Przykładem klątwy która nie jest zaklęciem czarnomagicznym może być Klątwa związanych nóg. Tak samo jak uroki, klątwy mogą być na obiekcie utrwalone. Wtedy mówi się że obiekt jest przeklęty, a nie jak w przypadku utrwalonego uroku zaczarowany. Czarnomagiczne klątwy mogą być ciężkie do odczynienia, a tą czynnością zazwyczaj zajmują się Łamacze Klątw. Należy też mieć świadomość że nie każdą klątwę da się zdjąć ponieważ mogą być szczególnie silne bądź wymagają konkretnych czynności w celu ich odczynienia. Klątwy można się nabawić też na inne sposoby niż przez kontakt z przeklętym obiektem bądź zostaniem trafionym bezpośrednio przez innego czarodzieja. Przykładowo klątwa krwi może być przekazana genetycznie. Tak samo klątwa może spaść na osobę która zabiła jednorożca w celu spożycia jego krwi.
Uroki zaś polegają na nadaniu konkretnych właściwości, bez zmieniania jego wyglądu. Przykładem może być Wingardium Leviosa, które wywołuje lewitację obiektu. Podczas starcia może być to Expelliarmus, który wywołuje rozbrojenie z trzymanego przedmiotu.
Podobne uroki i klątwy o podobnym działaniu to na przykład:
Oscausi i Silencio - Pierwsze to klątwa która powoduje zniknięcie ust, co uniemożliwia mówienie. Drugie całkowicie wycisza obiekt jednak, jego działanie na tym się kończy
Strappatto i Colloshoo - Oba zaklęcia powodują unieruchomienie nóg, jednak pierwsza klątwa sprawia że nogi zapadają się w ziemi do łydek i są miażdżone, a Colloshoo po prostu przykleja buty do ziemi dając sam efekt unieruchomienia.
Lucidum Somono i Formidul Somium - Pierwsze to urok który usypia cel i wprowadza go w sen świadomy. Drugie zaklęcie zaś to klątwa która natychmiastowo usypia i wywołuje silne koszmary.
Drake Lilac, Gryffindor, rok VII
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


William S. Fitzgerald

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 183,5 cm
C. szczególne : tatuaże: motyw quidditchowy na lewym ramieniu, czaszka wężna na prawej piersi i runa Algiz po wewnętrznej stronie lewego przedramienia | amulet z jemioły zawsze na szyi
Dodatkowo : Kapitan Drużyny Ślizgonów
Galeony : 4922
  Liczba postów : 1973
https://www.czarodzieje.org/t17623-william-s-fitzgerald#494556
https://www.czarodzieje.org/t17645-ulisses#495903
https://www.czarodzieje.org/t18851-fitzgerald-company#541760
https://www.czarodzieje.org/t17635-william-s-fitzgerald#495526
https://www.czarodzieje.org/t19423-william-s-fitzgerald-dziennik
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptySob Sty 29 2022, 22:31;

Szanowna profesor Bennett,

niniejszy list wraz z załączonym doń esejem przesyłam w odpowiedzi na zadaną pracę domową dotyczącą uroków oraz klątw.

Wielu czarodziejów często wymiennie stosuje pojęcia uroku oraz klątwy w odniesieniu do przynajmniej części zaklęć, co jest oczywiście błędem wynikającym z nieświadomości, że de facto są to dwa odmienne od siebie typy zaklęć.
Urokiem określa się czary, które nadają obiektowi, stworzeniu czy też innej osobie dodatkowych właściwości, nie ingerując przy tym jakkolwiek w ich strukturę. Innymi słowy mówiąc – urok rzucony, dajmy na to, na przedmiot wpływa na to co ów rzecz może zrobić, a nie na to czym ona jest. Uroki ogólnie mają tendencję do trwania dłużej niż inne zaklęcia, a obiekty posiadające na sobie trały urok określa się mianem zaczarowanych.
Klątwy z kolei są zazwyczaj sklasyfikowane jako czarna magia. Można tym terminem określić każde zaklęcie mające skrajnie negatywny wpływ na ciało czy też przedmiot, na które zostanie rzucona – stają się one wtedy przeklęte. Klątwy to często bardzo silne zaklęcia, które mogą pozostawić po sobie trwałe szkody, śmierci w przypadku żywych istot z tego nie wyłączając. W przeciwieństwie do uroków, które nawet jeśli mogą zaszkodzić, to ich efekty nie bywają ani bardzo trwałe, ani wyjątkowo uciążliwe dla tych, którzy padną ich ofiarami.
Jednym z przykładów uroku i klątwy, których działanie jest do siebie zbliżone są Colloshoo (urok) i Strappatto (klątwa). Oba te zaklęcia powodują unieruchomienie osoby, na którą zostały rzucone, przy czym pierwsze jedynie przykleja buty ofiary do podłoża, nie wywołując przy tym żadnej większej szkody, natomiast drugie sprawia, że ofiara zapada się w ziemi po łydki, a jej nogi ulegają zmiażdżeniu, wywołując tym samym ogromny ból.

Z poważaniem,
William S. Fitzgerald
Slytherin, IX rok
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Wiktor Krawczyk

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : VI
Wiek : 16
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 160cm
C. szczególne : Mańkut,Rude włosy, centymetrowa blizna na udzie w kształcie smoka. Na policzkach i nosie ma piegi, które według rodzeństwa dodają mu uroku.
Galeony : 765
  Liczba postów : 549
https://www.czarodzieje.org/t18845-wiktor-iwan-krawczyk
https://www.czarodzieje.org/t19010-irys-wik#547591
https://www.czarodzieje.org/t18897-wiktor-iwan-krawczyk#543748
Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 EmptyPon Maj 02 2022, 10:51;

Szanowna profesorWhitelight, Bennett,

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody na opuszczenie Hogwartu.(wiem że obejmuje tylko tereny szkoły i wioski)ale to co chce jest właśnie na terenie rezerwatu w Dolinie Godryka.
Zapewne pani wie o złotej gorączce jaka nas nawiedziła w różnych miejscach.
Proszę o wyrażenie zgody na uczestnictwo w poszukiwaniach SMOCZEJ UPŻĘRZY
Bym mógł opuścić szkołę, będę uważać na dementorów zaklęcie umiem, obiecuje powrót zaraz jak tylko znajdę błyskotkę, postaram się nie naruszać regulaminu szkoły. Wrócę przed ciszą nocną. Czy byłaby możliwość żeby mi jej pani udzieliła? Oraz na dalszą jej część jaka jest godzina prób?

Wikor Iwan Krawczyk.

• wolne poszukiwania trwają do startu finałowego eventu tegorocznej fabuły - mniej więcej do połowy maja.<-jeśli to jest do maja to zdąże.[/quote]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Poczta profesor Bennett - Page 4 QzgSDG8
Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty


PisaniePoczta profesor Bennett - Page 4 Empty Re: Poczta profesor Bennett  Poczta profesor Bennett - Page 4 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Poczta profesor Bennett

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 4 z 4Strona 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Poczta profesor Bennett - Page 4 QCuY7ok :: 
akcesoria postaci
 :: 
poczta
-