Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Lysander S. Zakrzewski

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Lysander S. Zakrzewski

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 24
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 197
C. szczególne : Atletyczna budowa, veela vibe
Dodatkowo : Ćwierć wil, bezróżdżkowość
Galeony : 2320
  Liczba postów : 1657
https://www.czarodzieje.org/t14380-lysander-s-zakrzewski#381382
https://www.czarodzieje.org/t14410-krysia#381611
https://www.czarodzieje.org/t14409-lyskowe-relki#381609
https://www.czarodzieje.org/t14413-lysander-s-zakrzewski#381628
Lysander S. Zakrzewski QzgSDG8
Gracz
Lysander S. Zakrzewski Empty


PisanieLysander S. Zakrzewski Empty Lysander S. Zakrzewski  Lysander S. Zakrzewski EmptySob Kwi 01 2017, 18:25;


Lysander Skarsgård-

Zakrzewski


DATA URODZENIA3 luty 1997
CZYSTOŚĆ KRWI 25%
MIEJSCE URODZENIALondyn
MIEJSCE ZAMIESZKANIALondyn
W HOGWARCIE JEST OD KLASYVIII
OBECNIE JEST NA ROKUIX
WYMARZONY DOM Gryffindor
WYBRANY WIZERUNEKJakob Kosel

Wyglad

WZROST 197
BUDOWA CIAŁA Sportowa sylwetka
KOLOR OCZU Niebieskie
KOLOR WŁOSÓW Blond
ZNAKI SZCZEGÓLNE Niezwykła uroda, skutek bycia ćwierć wilem
PREFEROWANE UBRANIA Co mu wpadnie w ręce. Na co dzień ubiera się raczej luźno i sportowo, wygoda jest dla niego priorytetem, ale gdy wymaga tego okazja potrafi wyglądać bardzo elegancko i szykownie. Nienawidzi mundurka i rzadko go zakłada.

Charakter


Odwaga - w pewnych sytuacjach jest wielką cnotą, w innych - może przeradzać się w niebezpieczną dla życia brawurę. Lysander niemal od zawsze ma problem z odróżnieniem tych dwóch cech, więc wszystkie swoje ryzykowne zachowania nazywa "odwagą". Oczywiście - trudno mu zarzucić jej brak, jednakże wiele z jego zachowań podyktowanych jest uzależnieniem od ryzyka i adrenaliny, a nie tylko męstwem.  Uwielbia wszystko co szybkie - z czarodziejskich rzeczy miotły, z mugolskich - samochody, bezustannie chcąc komuś (ale przede wszystkim sobie) coś udowodnić wpada w kłopoty. Z drugiej jednak strony wielokrotnie potrafił zaryzykować tylko po to by komuś pomóc - wielokrotnie wchodził na drzewa by zdjąć z nich koty swoich mugolskich sąsiadek, wskakiwał do wody by uratować tonącą osobę, a raz nawet powstrzymał młodą dziewczynę przed popełnieniem samobójstwa. Po za tym posiada również odwagę cywilną i niezależnie od przeciwności potrafi bronić swoich racji. Oczywiście, że wielu rzeczy się boi, ale wyznaje zasadę, że odwaga jest walką ze strachem, a nie brakiem strachu. Przez zamiłowanie do adrenaliny często wpada w kłopoty i dostaje szlabany.

Lysander ma bardzo wielu znajomych, z którymi lubi sobie poimprezować i spędzić czas, aczkolwiek zdobycie jego zaufania jest dość trudnym zadaniem. Chłopak obawia się, że część ludzi chce się z nim zaprzyjaźnić tylko dlatego, że jest spokrewniony z wilami, stąd trzyma ludzi na dystans i dość długo buduje głębokie relacje - jednakże dzięki tego udało mu się stworzyć kilka naprawdę wartościowych przyjaźni. Zawsze pozostaje wobec swoich najbliższych wierny i lojalny, aczkolwiek zazwyczaj postępuje, a przynajmniej stara się postępować uczciwie również wobec ludzi, których darzy sympatią, ale z którymi się nie przyjaźni. Trudno ukryć - jest istotą wybitnie społeczną, jednakże to przyjaciele i rodzina są priorytetem w jego życiu. Z drugiej jednak strony potrafi sobie poradzić bez wsparcia rodziny - jest bardzo niezależny i samodzielny.

Jest bardzo bezinteresowny - chętnie komuś pomoże albo stanie w czyjejś obronie, nawet jeśli nie da się wyciągnąć z tego żadnych korzyści. Nie lubi również nieuczciwych albo niesprawiedliwych sytuacji dlatego często obrywa mu się od nauczycieli za wytykanie im tego, że robią z kogoś pupilka albo kozła ofiarnego.

Mimo że ze względu na swój dar zdarza mu się dość często manipulować ludźmi i uwodzić kobiety to stara się jak najmniej kłamać - jest dość szczery, aczkolwiek ma świadomość, że w niektórych sytuacjach kłamstwo jest pewną koniecznością. Bywa sarkastyczny i niesympatyczny, czasem, ze względu na to, że jest bardzo pewny siebie, sprawia pozór dość zadufanego, jednakże każdy kto zna go bliżej potwierdzi, że to nieprawda. Lysander potrafi sobie zjednywać ludzi - nie tylko z pomocą talentu do manipulacji, ale również ze względu na to, że jest interesujący i mimo lekko złośliwej otoczki w środku jest bardzo dobrym, ciepłym chłopakiem.

Chociaż nie jest wielkim fanem nauki to do niektórych przedmiotów - ze względu na planowaną karierę przykłada się bardziej. Jego marzeniem jest zostanie Aurorem - gdyż ta praca jest zarówno fizycznym, jak i intelektualnym wyzwaniem. Przez jakiś czas zastanawiał się również nad graniem w Quidditcha, ale w końcu doszedł do wniosku, że ta pasja nie jest (przynajmniej dla niego) czymś na całe życie.


Historia


Historia rodziny Zakrzewskich jest dość skomplikowana i trudno mówić o postaci Lysandra bez przynajmniej częściowego zagłębienia się się w historię jego rodziny. Jego ojciec - Theodore Zakrzewski jest wnukiem polskich imigrantów, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii na początku II Wojny Światowej. Ani oni, ani ich dzieci nie wykazali żadnych zdolności magicznych, dopiero Theodore okazał się niezwykle uzdolnionym czarodziejem. Szybko zrobił karierę w Ministerstwie Magii i stał się dość ważnym pracownikiem Departamentu Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów, pełnił funkcje dyplomatyczne. Gdy wyjeżdżał w celach dyplomatycznych do Szwecji w 1996 roku był już dwukrotnym rozwodnikiem i nie spodziewał się, że spotka tam miłość swojego życia - Tove Skarsgård.

Fragment genetyki opowiadający historię postaci:

Dynamiczny i pewny siebie młodzieniec, mimo swojego niskiego statusu krwi, momentalnie skradł serca tamtejszych elit. Na jednym z przyjęć poznał piękną Tove Skarsgård – dziewięć lat młodszą pół wilę, córkę jednego z wysoko postawionych szwedzkich czarodziejów. Tove, tak jak większość tamtejszych panien, poczuła silny pociąg do Theodora, więc starała się omamić go swoim czarem. Niestety na próżno – Zakrzewski mimo młodego wieku dość biegle opanował oklumencję, dzięki czemu był odporny na umizgi Tove. Zachwycił się jednak jej piękną aparycją i tak jak miał w zwyczaju zamierzał uwieść ją i wykorzystać. Jakie było jego zdziwienie gdy młoda dziewczyna okazała się nie tylko prześliczną kobietą, ale również inteligentną, ciekawą i wspaniałą osobą. Theodore po raz pierwszy i ostatni w życiu naprawdę się w kimś zakochał. Nowo poznana dziewczyna bardzo szybko zaszła w ciążę, co doprowadziło do wielkiego skandalu obyczajowego, ponieważ Tove była już wcześniej zaręczona z kandydatem wybranym przez jej ojca. Theodore i Tove, ze względu na społeczny ostracyzm, postanowili wrócić do Anglii by tam się pobrać. Po narodzinach syna ruszyli jednak w dalszą wędrówkę – Ministerstwo Magii bardzo chętnie wysyłało Zakrzewskiego do różnych zakątków świata, gdyż posiadał wybitne zdolności językowe i na dodatek był wybitnym dyplomatą.

Rodzinna sielanka nie trwała jednak zbyt długo. Po narodzinach córki w 1998 roku Tove nagle podupadła na zdrowiu – gasła w oczach, a żaden z uzdrowicieli nie był w stanie jej pomóc. Niespełna półtorej roku później doszło do tragedii – trzyletni wówczas Lysander z zupełnie błahego powodu dostał silnego napadu furii. Tove starała się go uspokoić, niestety bezskutecznie – chłopiec rzucił się na nią z pięściami i zębami. Dla zdrowej osoby, a tym bardziej dla wili, atak ze strony małego dziecka (nawet tak silnie uzdolnionego) był błahostką, jednakże ciężko chora Tove pod wpływem silnego stresu zasłabła. Przez następne tygodnie stan kobiety coraz bardziej się pogarszał, aż pewnego dnia umarła.

Śmierć matki, do której doszło na skutek nieokreślonej choroby wstrząsnęła rodziną - Lysander pogrążył się w poczuciu winy, a Theodore próbując bezskutecznie zapomnieć o ukochanej niemal od razu zapłodnił, a zaledwie po kilku miesiącach poślubił Francuzkę - Yvonne Rousseau, ze związku z którą ma czwórkę dzieci. Ich małżeństwo trwało niecałe siedem lat. Przez ten czas bezustannie dochodziło do konfliktów - Lysander w ogóle nie panował nad swoim darem, a na dodatek nie znosił macochy i miał średni kontakt z młodszym rodzeństwem. Yvette nie mogła znieść ciągłych przeprowadzek, zdrad męża, a przede wszystkim osoby Lysandra, więc odeszła od Theodore'a zabierając ze sobą dzieci.

Theodore nie miał żalu do syna, w gruncie rzeczy cieszył się z rozwodu, gdyż uważał każde małżeństwo z kimś kto nie był Tove za stan przejściowy. Krótko po rozwodzie - Theodore wyjechał w celach dyplomatycznych do kraju swoich dziadków - Polski, a wkrótce jedenastoletni Lysander zaczął uczęszczać do Souhvězdí. Mimo, że zarówno Polska, jak i Czechy zachwyciły młodego chłopaka krajobrazem i atmosferą to w szkole nie czuł się zbyt dobrze. Z krajami słowiańskimi łączyło go głównie pochodzenie i polsko brzmiące nazwisko. Po czesku nie mówił wcale, a jego polski nie był na zbyt wysokim poziomie - po polsku mówiła do niego głównie prababcia, rzadko dziadek i ojciec, co znacznie utrudniało jego kontakt z rówieśnikami. Po za tym większość życia spędził w podróży, dlatego jego zachowanie bardzo wyróżniało się na tle rówieśników. Chłopiec sprawiał mnóstwo problemów, często wywoływał bójki i nikt nie mógł nad nim zapanować. Jego ojciec był jednak na tyle błyskotliwy, że zrozumiał iż wina nie stoi po stronie dziecka, a jego nieopanowanej mocy. Skontaktował się z siostrą swojej ukochanej żony - Dianą, która zabrała chłopca do Szwecji. W Skandynawii chłopiec rozkwitł. Wakacje i przerwy w nauce spędzał w towarzystwie ciotki, która uczyła go panowania nad mocą oraz ze szwedzkimi dziadkami, którzy niemal od razu zakochali się w swoim wnuku. W norweskiej szkole magii - Stavefjord Lysander czuł się wspaniale i trudno ukryć, że chłopak do dziś darzy Skandynawię silną miłością i to jedno z jego ulubionych miejsc na ziemi. Mimo, że wszystko układało się cudownie to chłopak zaczął tęsknić za ojcem i siostrą, wiec po ukończeniu trzeciej klasy w Stavefjord wrócił do nich. Następne trzy lata spędził w miejscach zupełnie odmiennych niż Szwecja bo w Australii, Afryce i Ameryce Południowej. Mimo znacznych różnic kulturowych, a przede wszystkim klimatycznych (trudno ukryć - w Skandynawii chłopak przywykł do chłodu) chłopak dzięki swojej przemianie z łatwością klimatyzował się w nowych miejscach, dlatego zarówno czwarta klasa spędzona w Red Rock, piąta w Tecquali i szósta w Drakensberg były dla niego bardzo udane. Owutemy zdał w niemieckim Trausnitz.
Lata szkolne były dla niego dość beztroskie i przyjemne - nie był wprawdzie szczególnie dobrym uczniem, ale bez problemu zyskiwał sympatię innych. Jedyną skazą na tym okresie (oprócz wspomnień o matce) było uczucie, którym obdarzył pewną dziewczynę.

Fragment genetyki opowiadający historię postaci:
Wracając do tego, że życie ćwierć wili jest tylko pozornie łatwe - Lysander miał swoim dość krótkim życiu sporo dziewczyn i przelotnych romansów, jednakże naprawdę mocno zakochał się tylko raz. Dziewczyna, której pragnął była jednak wybitnie odporna na jego słodkie słówka i piękną buzię. Jako ćwierćwila nie posiadał tak silnego daru jak matka, więc nie był w stanie zdobyć jej momentalnie, wymagało to od niego znacznie więcej wysiłku biorąc pod uwagę, że jego ukochana była bardzo odporna na jego czar. Dziewczyna bardzo długo nie ulegała jego staraniom, gdyż widziała w nim tylko urodę i cwaniactwo, nie potrafiła dostrzec, że w gruncie rzeczy był lojalnym mężczyzną o wielkim sercu. Po długich staraniach i ćwiczeniu swojej mocy, dziewczyna w końcu padła ofiarą Lysandra. Jego moc nie miała długotrwałych skutków jak np. eliksir miłosny, dlatego chłopak podtrzymywał związek w dość nietypowy sposób – za każdym razem gdy spędzał czas w towarzystwie dziewczyny rzucał na nią czar. Ukochana chłopaka mimo szczerych chęci nie była w stanie z nim zerwać, bo każdorazowo gdy próbowała to zrobić (albo chociażby zbliżała się do niego) młody Zakrzewski mamił ją z pomocą swojej umiejętności. Po kilku tygodniach poczucie winy wciąż nie dawało Lysandrowi spokoju. Czuł, że zniewolił ukochaną i miał świadomość, że jej uczucie wobec niego jest pozorem. Chłopak zdecydował się zrezygnować ze stosowania wobec niej czaru, a dziewczyna mimo, że w pewnym stopniu przywiązała się do Lysandra, to odeszła od niego nie mogąc mu wybaczyć zaistniałej sytuacji.

Po zakończeniu szkoły postanowił kontynuować naukę na studiach w Hogwarcie - wiele słyszał o tej szkole, szczególnie z ust ojca, który był jej absolwentem. Chociaż wcześniej dość często bywał w Wielkiej Brytanii to nie znał jej aż tak dobrze, dlatego trochę z ciekawości, a trochę z chęci poznania kraju, który de facto jest jedną z jego ojczyzn - rozpoczął tutaj studia i po półtorej roku studiowania wszystko wskazuje na to, że osiądzie tutaj na stałe.

Rodzina


Drzewo genealogiczne Lysandra
♣️ ojciec: Theodore Zakrzewski (ur. 1968) - mugolak pochodzenia polskiego, wychował się w Londynie. Pracownik Departamentu Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów, większość życia spędził reprezentując Brytyjskie Ministerstwo Magii jako jeden z dyplomatów w innych krajach. Ma niezdrową słabość do kobiet, miał w życiu kilka żon, ale tylko Tove obdarzył prawdziwą miłością. Jest inteligentnym i uroczym człowiekiem, a także autorytetem dla Lysa.
♣️ mama: Tove Skarsgård (1977-2000) - pół wila, Szwedka, zmarła z powodu nieznanej choroby, gdy Lysander miał trzy lata. Chłopak obwinia się za jej śmierć, gdyż była najdroższą mu osobą.
♣️ siostra: Bianca Zakrzewski - rok młodsza od chłopaka, obecnie studiuje. Wizualnie jest niemalże klonem mamy, aczkolwiek nie ma z nią zbyt wiele wspólnego. Dobrze dogaduje się z bratem.
♣️ brytyjscy dziadkowie: Aleksander i Lisabeth - mugole. Dzięki nim Lysander poznał świat niemagiczny. Chętnie dyskutuje z nimi o magii.
♣️ prababcia: Helena - mugolka, cudowna staruszka. Lysander kocha ją całym sercem, chociaż ukrywa przed nią, że jest czarodziejem.
♣️ szwedzcy dziadkowie: Bjorn i Gerda - czarodziej pół krwi i przecudowna wila. Chociaż nie znoszą Theodora, to Lysander jest ich ulubieńcem.
♣️ ciotka: Diana Skarsgård - młodsza siostra Tove, pół wila, która jest jedną z najważniejszych osób w życiu chłopaka.
♣️ macochy:
obecna Thalisa - Lysander za nią nie przepada, aczkolwiek to całkiem miłą kobieta,
poprzednia Yvonne - chłopak darzył ją szczerą i wzajemną nienawiścią
♣️ przyrodnie rodzeństwo: Cornelius (ur. 1991), Rosaline (ur. 1994), Caius (ur. 1995), bliźniaki - Ophélie i Lennox (ur. 2000), Marcellus (ur. 2002), Beatrice (ur. 2005), Othello (ur. 2013) i Cressida (ur. 2015) - dzieci z pozostałych czterech małżeństw Theodore'a, z częścią z nich Lysander ma świetny kontakt, z częścią ciut gorszy, aczkolwiek trudno mówić o bardzo złych relacjach między nimi.
♣️ Sisey (ur. 2010) - ojciec Lysa oraz jego macocha adoptowali etiopijską sierotę o duzych zdolnościach magicznych wiosną 2018. Lys jeszcze nie zna jej zbyt dobrze.
♣️ Selma Fairwyn - ukochana matka chrzestna, przyjaciółka jego mamy ze szkoły

Ciekawostki


♣️ Jego pierwszym językiem jest szwedzki - do śmierci mamy rodzice zwracali się do niego głównie w tym języku. Przez kolejne siedem lat w domu ze względu na pochodzenie macochy w domu mówiło się głównie po francusku, co Lys uparcie ignorował odpowiadając po szwedzku. W końcu ojciec ustąpił i zaczął rozmawiać z nim po angielsku. Do dziś Lys rozumie dość sporo po francusku, jednakże niemalże w ogóle nie mówi w tym języku.
♣️ Mieszkał w kilku krajach, a odwiedził kilkadziesiąt. Lubi wyolbrzymiać listę krajów, w których mieszkał zaliczając do nich miejsca, które zwiedzał przez kilka tygodni.
♣️ Jest native speakerem w szwedzkim i angielskim, ale doskonale posługuje się norweskim (poznanym w Stavefjord), niemieckim (Trausnitz), nieźle mówi po niderlandzku, hiszpańsku i polsku - tego ostatniego używa w kontaktach z rodziną ze strony ojca. W przyszłości chciałby poznać lepiej islandzki, który jest ojczystym językiem jego matki chrzestnej.
♣️ Szczerze nienawidzi czeskiego - uczył się go gdy chodził do Souhvězdí, ale bardzo nie chciał się go nauczyć. Trauma pozostała do dziś.
♣️ W Red Rock był członkiem domu Igris
♣️ Jest bardzo wytrzymały na temperaturę - nie przeszkadza mu ani zimno, ani gorąco, co pewnie wiąże się z tym w jak różnych środowiskach spędził młodość.
♣️ Uwielbia sport - zarówno ten magiczny i mugolski: gra w Quidditcha, pływa i nurkuje (w każdej temperaturze!), fascynują go również sporty zimowe.
♣️ Kiedy ktoś go pyta jakiej jest narodowości nazywa siebie "Szwedo-Brytyjczykiem z polskimi korzeniami". Z matematycznego puntu widzenia jest w połowie Szwedem, w jednej czwartej Polakiem i w jednej czwartej Anglikiem.
♣️ Chociaż jego siostra korzysta tylko z nazwiska ojca, on używa dwóch nazwisk - ze względu na silne przywiązanie do matki, ale również dość mocną relację ze szwedzką rodziną i samą Skandynawią. Zarówno on, jak i Bianca często spotykają się z ciotką Dianą, jednakże tylko Lysandrowi udało się stworzyć głębszą więź ze Szwecją.
♣️ Kocha imprezować - tańczyć, pić i zwyczajnie dobrze się bawić.
♣️ Ze względu na aktywny tryb życia raczej nie pali, ale kilka razy zdarzyło mu się spalić skręty z lżejszymi narkotykami
♣️ Całkiem nieźle zna się na... czesaniu! W dzieciństwie często czesał siostrze różnorakie warkocze, gdyż nie było w domu osoby, która mogłaby się tym zająć. Od tego czasu idzie mu to naprawdę dobrze!Ostatnio zmieniony przez Lysander S. Zakrzewski dnia Czw Lis 02 2017, 12:32, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Oriane L. Carstairs

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 25
Czystość Krwi : 90%
Dodatkowo : szukająca
Galeony : 533
  Liczba postów : 1330
http://czarodzieje.org/t11413-oriane-l-carstairs
http://czarodzieje.org/t11416-shadow#306304
http://czarodzieje.org/t11414-male-przyjaznie-milosci-i-wrogowie-ori#306244
http://czarodzieje.org/t11415-oriane-leonie-carstairs#306303
Lysander S. Zakrzewski QzgSDG8
Gracz
Lysander S. Zakrzewski Empty


PisanieLysander S. Zakrzewski Empty Re: Lysander S. Zakrzewski  Lysander S. Zakrzewski EmptyPią Kwi 14 2017, 12:25;GRYFFINDOR!

Witamy Cię na Czarodziejach! Twoja karta zostaje zaakceptowana, dostajesz więc uprawnienia do gry. Poniżej znajdziesz przydatne w dalszych krokach na forum linki, z którymi warto abyś się zapoznał!


utwórz kuferek
stwórz pocztę
załóż relacje
zacznij grę
Życzymy

miłej gry!

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Lysander S. Zakrzewski

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Lysander S. Zakrzewski QCuY7ok :: 
karty postaci
 :: 
karty doroslych
-