Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Eureka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 9 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
AutorWiadomość


Ezra T. Clarke

Nauczyciel
Wiek : 24
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 182 cm
C. szczególne : Szczupła, nawet lekko umięśniona sylwetka, zawadiacki uśmiech, zapach Merlinowych Strzał i mięty, znamię w kształcie kruka na łopatce
Galeony : 4248
  Liczba postów : 3146
https://www.czarodzieje.org/t13332-ezra-thomas-clarke
https://www.czarodzieje.org/t13336-eureka
https://www.czarodzieje.org/t13335-relki-ezry
https://www.czarodzieje.org/t13338-ezra-clarke
https://www.czarodzieje.org/t19322-ezra-t-clarke-dziennik
Eureka - Page 9 QzgSDG8
Gracz
Eureka - Page 9 Empty


PisanieEureka - Page 9 Empty Eureka  Eureka - Page 9 EmptySro Sie 31 2016, 10:42;

First topic message reminder :

Kod:
<center><div class="list"><br><br><link href="https://fonts.googleapis.com/css?family=Macondo" rel="stylesheet"><div style="width:420px;height:380px; padding-left:70px; padding-right:60px; overflow:auto;font-size:15px; color:#000000;font-style:italic;">

[font=macondo][size=18][left]Szanowny Adresacie,[/left][/size]

[center]TREŚĆ LISTU[/center]

[size=18][right]Ezra T. Clarke, X klasa, Ravenclaw[/right][/size] [/font]
</div></div></link></center>


Ostatnio zmieniony przez Ezra T. Clarke dnia Sro Sty 24 2018, 16:04, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość


Wacław Wodzirej

Student Hufflepuff
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 172 cm
C. szczególne : Miodowe końcówki włosów | dziwny wąs pod nosem | pieprzyk po lewej stronie nosa | blizna na lewej ręce
Galeony : 81
  Liczba postów : 255
https://www.czarodzieje.org/t21017-waclaw-wodzirej#675364
https://www.czarodzieje.org/t21021-poczta-wacka#675681
https://www.czarodzieje.org/t21018-waclaw-wodzirej#675372
https://www.czarodzieje.org/t21057-waclaw-wodzirej#676702
Eureka - Page 9 QzgSDG8
Gracz
Eureka - Page 9 Empty


PisanieEureka - Page 9 Empty Re: Eureka  Eureka - Page 9 EmptyCzw Sty 06 2022, 19:54;

Szanowny Panie Profesorze,

zagadnienie Żabiego Chóru to nader ciekawy temat i sądzę, że odpowiednio byłoby podziękować teraz - Profesorowi właśnie - za poruszenie ów tematu w szerszym gronie. Zatem dziękuję i nie ukrywam, że zaistnienie takiej instytucji w szkole byłoby niesamowitym przeżyciem oraz nowym miejscem do realizowania się oraz odkrywanie siebie jako czarodzieja tudzież czarownicy.
Przechodząc do konkretów: uważam, że Żabi Chór powinien być a cappella, nawiązując do takich kultowych dzieł jak: „Glee” czy „Pitch Perfect”, co zdaje mi się ciekawe. Miłą atrakcją byłyby wewnątrzszkolne zawody organizowane w podobny sposób, dzięki któremu Domy mogłyby mierzyć się na głosy. Bądź jeśli Chór okazałby się dość kameralny to „Bitwy na Głosy” również mogłyby stanowić urozmaicenie. Jednak Hogwart obecnie stanowi miejsce, w którym styka się wiele kultury – nie tylko rozdzielonych między wieloma państwami na Świecie, ale również wobec kultury magicznej i mugolskiej.
Stąd sądzę, że warto byłoby ukierunkować Chór dwojako: magicznie i niemagicznie, wychodząc z ram kulturowych Wielkiej Brytanii. Sam mam pochodzenie połowicznie mugolskie, wschodnioeuropejskie. Nader miło byłoby usłyszeć rodzime pieśni głoszone z ust cudownych sopranów i tenorów, łączących się w sensualną syntezę dźwięków, grzejącą serca oraz potrzebę estetyki. Mam tu na myśli realizowanie utworów uznawanych za głos swojego pokolenia. Tych artystek – wszak należy walczyć z okrucieństwem patriarchatu, który tłamsi Świat od lat – które miały i wciąż mają wpływ na kształtowanie się kultury. Chociażby Bellę Ćwir w piosence nawiązującej do magicznego folkloru – „Rzucam Klątwę na Twój tłuszcz”. Chociażby Verka Serduchka powinna wybrzmieć jako IKONA lub wciąż prężnie rozwijająca się Młoda Leokadia, Polka gotowa walczyć za ojczyznę, której współczesna postawa patriotyczna (dalej odmienna od Marii Peszek) pokazuje sposobności do angażowania się w sprawy żywe dla danej społeczności.
Drugi kierunek – ów magiczny – który chciałbym zaprezentować mógłby już odejść od idei a capella i wybrzmieć w akompaniamencie: gęśli, cymbałów, dalbuhy czy liry lub w opozycji do tego: skrzypce, klarnet, bęben i ewentualnie bas. Zapewne można polecić tutaj wielu magicznych artystów, ale ja sądzę, że w szeregach uczniowskich kryje się wiele aspirujących trubadurów, którzy zapewne chcieliby się pochwalić swymi wzniosłymi (lub okropnymi) pieśniami za pomocą uzdolnionych śpiewaków przed publicznością, która kunszt doceni. Nie sądzę, że jest coś mniej magicznego niżeli Żabi Chór uczniów, który realizuje się w pełnej gamie przez uczniów. Począwszy od nuty i słów, skończywszy na ostatnim wybrzmiałym B-moll.
Oczywiście nie można zapomnieć o zwierzętach, co zdaje się najtrudniejszym zagadnieniem w tym temacie. Ewentualni członkowie chóru czyliby się wykluczeni, gdyby określić konkretne zwierzaki dopuszczone do uczestnictwa w tym projekcie. Równolegle sama nazwa – Żabi Chór – zobowiązuje do udziału żab właśnie. Przy tym przestałbym albo przy żabach bądź stworzył nowego pupila dla przyszłych chórzystów. Interesującym wyborem byłyby kury! Czemu? Ponieważ są zwierzętami stworzonymi do śpiewania, są piękne i każdy lubi ptaki.
Z wyrazami szacunku
Wacław Wodzirej
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Hawk A. Keaton

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 183
C. szczególne : Miodowe końcówki włosów | Częste krwotoki z nosa i bóle głowy | Blada twarz i jasnoniebieskie oczy | Blizna na prawym przedramieniu po szponach sokoła | Blizny na lewej dłoni i ręce po kugucharze | Zazwyczaj unika kontaktu wzrokowego | Nosi mugolskie ubrania, bo są dla niego wygodniejsze
Galeony : 29
  Liczba postów : 630
https://www.czarodzieje.org/t20936-hawk-astor-keaton
https://www.czarodzieje.org/t20940-hawk-a-keaton-poczta#671901
https://www.czarodzieje.org/t20938-hawk-astor-keaton
https://www.czarodzieje.org/t20942-hank-a-keaton-dziennik#671939
Eureka - Page 9 QzgSDG8
Gracz
Eureka - Page 9 Empty


PisanieEureka - Page 9 Empty Re: Eureka  Eureka - Page 9 EmptyCzw Sty 06 2022, 20:59;

Szanowny profesorze Clarke,

Zgodnie ze zleconą przez Pana pracą domową z Działalności Artystycznej, odsyłam referat dotyczący Żabiego Chóru.

Żabi Chór to nic innego jak chór złożony nie z żab, a z najprawdziwszych uczniów i studentów uczęszczających do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Jego początki, zgodnie z zapiskami, nastąpiły około tysiąc dziewięćset trzydziestego roku, choć możliwe, że chór istniał już znacznie wcześniej. Powstał za czasów dyrektora Armando Dippeta, a nazwę zyskał prawdopodobnie niedługo po tym, jak został utworzony.

Aby zostać członkiem chóru, należało posiadać dobrą dykcję, odpowiedni głos (sopran lub alt / tenor lub bas) lub inne, muzykalne uzdolnienia artystyczne. W wykonywaniu obowiązków ważna była także umiejętność współpracy ze zwierzętami, gdyż te często stanowią element publicznych wystąpień - między innymi ropuchami (mimo mylącej nazwy). Opiekun chóru posiadał role dyrygenta i kierownika artystycznego - to jego zadaniem było zwoływanie spotkań i ćwiczenie z osobami należącymi do Żabiego Chóru.

Żabi Chór niósl ze sobą przesłanie głównie podczas ważnych dla społeczności szkolnej dat, które należałoby z oczywistych względów upamiętnić, jak chociażby rozpoczęcie roku szkolnego. To głównie do tych wydarzeń uczniowie przygotowywali się, by mieć pewność, że występ nie będzie zawierał żadnych błędów (a przynajmniej nie te kategoryczne), a i kadra nauczycielska będzie zadowolona.

Taki chór dzisiaj mógłby przejść nieco usprawnień, jak chociażby zdefiniowanie osoby będącej "przewodniczącym" (jak to ma miejsce w przypadku kół pozalekcyjnych), który to mógłby organizować spotkania i ćwiczyć z innymi do poszczególnych wystąpień. Ewentualnie mógłby wchodzić w skład Koła Realizacji Twórczych i to w nim część prób miałaby miejsce. Idąc o krok dalej - zamiast chóru mógłby powstać zespół - lub zespoły - które opierałyby się na kompletnie innych zasadach, ale ich celem w szkole również byłoby upamiętnianie pewnych wydarzeń. Bez względu na przynależność do domu, wrzucanie takich samych osób do jednego worka nie miałoby żadnego sensu. W końcu gusta są różne i każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Pozdrawiam,

Hawk Astor Keaton
II klasa studencka
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Layla Silverthorn

Uczeń Slytherin
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 167 cm
Galeony : 32
  Liczba postów : 75
https://www.czarodzieje.org/t20610-layla-silverthorn#652800
https://www.czarodzieje.org/t20617-janis#653049
https://www.czarodzieje.org/t20598-layla-silverthorn#651912
Eureka - Page 9 QzgSDG8
Gracz
Eureka - Page 9 Empty


PisanieEureka - Page 9 Empty Re: Eureka  Eureka - Page 9 EmptySob Sty 08 2022, 22:34;

Szanowny profesorze Clarke,

Przesyłam zadaną pracę domową dotyczącą Żabiego Chóru.

Przyznam, że nazwa początkowo mnie zmyliła. Liczyłam na magiczne, śpiewające żaby, a nie jedynie na wykorzystywanie ich w niektórych utworach. Zakładam, że ze wszystkich zwierząt miały największy wkład, stąd też ich wyróżnienie. Przechodząc na chwilę do suchych faktów : chór powstał około roku 1930, za czasów dyrektora Dippeta. Wyczytałam, że jego założenie było związane z obecnością Celestyny Warbeck i nękaniem wieloma listami dyrektora. Do chóru mogą dołączyć uczniowie, niezależnie od wieku czy domu. Wymogami są, oczywiście, wyróżniająca się muzykalność, dobra dykcja, piękny głos oraz zdolność do współpracy ze zwierzętami. Opiekun pełni równocześnie funkcję dyrygenta i kierownika artystycznego.
Przedstawiony przeze mnie opis brzmi bardzo sztywno. Dodanie zwierząt wprowadza nieco koloru, jednak oprócz tego nie ma czegoś, co by się wyróżniało. Gdybym mogła coś zmienić, to właśnie uatrakcyjniłabym możliwość przynależenia do chóru. Wiele osób posiadających cudowny głos boi się ujawniać lub dołączać do zgrupowań. Powodów jest wiele, od obawy przed wyśmianiem czy brakiem pewności co do swoich zdolności, po czucie się przymuszanym do wielu dziesięciu prób bez jakiejkolwiek zachęty by robić to dalej. Zorganizowane wycieczki, konkursy międzyszkolne, spotkania ze sławnymi śpiewakami - to są rzeczy, które mnie osobiście zmotywowałyby do dołączenia. Przydałoby się również odmienić śpiewane utwory, bo nie ma nic gorszego niż śpiewanie w kółko tego samego. Starsze dzieła połączone z nowszymi, nawet takimi które powstałyby na zajęciach chóru. Różnorodność wpłynęłaby na powiększenie rozgłosu jak i liczby członków, preferujących różne style muzyczne. Dałoby to szansę na usłyszenie wielu różnych głosów i pole dla ich rozwoju.
Gdybym otrzymała możliwość dołączenie do Żabiego Chóru to skorzystałabym z niego tylko po wprowadzeniu zmian, niekoniecznie zaproponowanych przeze mnie. Istnieje obecnie tyle przeróżnych kółek pozalekcyjnych, że w obecnej wersji nie byłby dla mnie zbyt atrakcyjny.
Z wyrazami szacunku,
Layla Silverthorn
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Kaldred Sindre

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : VI
Wiek : 16
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 180 cm
Galeony : 14
  Liczba postów : 125
https://www.czarodzieje.org/t21040-kaldred-sindre#676149
https://www.czarodzieje.org/t21083-kaldred-sindre-poczta#677970
https://www.czarodzieje.org/t21013-kaldred-sindre#674871
Eureka - Page 9 QzgSDG8
Gracz
Eureka - Page 9 Empty


PisanieEureka - Page 9 Empty Re: Eureka  Eureka - Page 9 EmptyCzw Sty 13 2022, 21:26;

Profesorze Clarke,

Żabi Chór w Hogwarcie funkcjonuje od lat 30 XX wieku. Powstał on przez wzgląd na Celestynę Warbeck. Mówi się, że jej matka nękała wieloma listami ówczesnego dyrektora, Armando Dippeta, żeby utworzył zajęcia pozalekcyjne. Miały one być miejscem, gdzie Celestyna pokaże swoje zdolności. Oprócz tej wzmianki, na kartach historii nie mówi się za wiele o Żabim Chórze, wymieniając jedynie jego obecność na większych szkolnych uroczystościach.
Nazwa powiązana jest z udziałem żab podczas występów. Inne zwierzęta również brały udział w występach. Jest to cecha wyróżniająca chór na tle innych. Pozostała część organizacyjna nie odbiega już od standardów. Do składu mogli dołączyć wszyscy uczniowie ze zdolnościami wokalnymi, mile widziana była zdolność do współpracy ze zwierzętami. Rolę nadrzędną spełniał opiekun, będący równocześnie dyrygentem.
Jeśli mógłbym wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu Żabiego Choru, skupiłbym się jedynie na jego przystosowaniu do dzisiejszych standardów kół pozalekcyjnych. Można by się jeszcze zastanowić nad repertuarem, wzbogacając go o utwory z dzisiejszych trendów.
Tematu ewentualnego dołączenia nie poruszam, uważam swój głos za zbyt pospolity, by dzielić się nim z innymi.
Z wyrazami szacunku,
Kaldred Sindre
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Freya Grönlund

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 160 cm
C. szczególne : piegi, piegi wszędzie, a na dokładkę nie najlepszy angielski ze specyficznym, nadbałtyckim akcentem
Galeony : 23
  Liczba postów : 21
https://www.czarodzieje.org/t21104-freya-ilva-gronlund
https://www.czarodzieje.org/t21114-atri-soweczka-do-zadan-specjalnych
https://www.czarodzieje.org/t21117-zawilosci-i-milosci#680000
https://www.czarodzieje.org/t21108-freya-gronlund
https://www.czarodzieje.org/t21116-freya-gronlund-dziennik#67999
Eureka - Page 9 QzgSDG8
Gracz
Eureka - Page 9 Empty


PisanieEureka - Page 9 Empty Re: Eureka  Eureka - Page 9 EmptyPią Sty 14 2022, 00:13;

Szanowny Panie Clarke,


Ja długo czytałam nad zadaną pracą domową i dużo informacji znalazłam w bibliotece. Szczerze przyznam, że nazwa taka była mi myląca. Ja nie znałam wcześniej historii Żabiego Chóru i myślałam, że to będą śpiewać zaczarowane żaby. Było to niespodzianką mi, że chór ten właściwie niewiele różni się od tych tradycyjnych. Tak samo ja zdziwiłam się, że historia jego jest taka długa.

Wyczytałam ja, że początki swoje Żabi Chór miał już w latach 30' ubiegłego wieku i powstał z inicjatywy matki Celestyny Warbeck. Pomysł przyjął się i chór funkcjonował jeszcze wiele lat. Natomiast zamysł wykorzystania żab podczas występowań chóru nie ma aż tak długiej historii i narodził się on później o kilka dekad. Jednym z bardziej znanych opiekunów chóru był Filius Flitwick, wybitny zaklęciarz i profesor Hogwartu. Jego nazwisko znane jest też w innych szkołach magicznych, bowiem przysłużył się on bardzo w Bitwie o Hogwart.

Uważam ja, że Żabi Chór jest bardzo oryginalny, ale trzeba pamiętać o tym, by nie krzywdzić wykorzystywanych zwierząt. Mnie wydaje się, że taka głośna muzyka i śpiewy mogą być stresujące dla żab, ropuch czy ptaków, które najczęściej były wykorzystywane.  

Ja bym chciała, żeby podobny chór istniał teraz i wcześniej w Souhvězdí, na pewno byłoby to ciekawe. Sama nie posiadam talentu muzycznego, nie śpiewam też ani trochu, ale może mogłabym być trzymaczem ropuchy i to też byłoby zajęcie satysfakcjonujące. Uważam ja, że takie inicjatywy bardzo integrują i rozwijają młodych czarodziei. A jak mógłby wyglądać taki chór współcześnie? Ja myślę, że ciekawym pomysłem byłoby połączenie tradycji z nowoczesnością i dodanie innych instrumentów, jak gitary różdżkowe czy magiczne ukulele.


Z wyrazami szacunku,

Freya Grönlund, VII rok, Hufflepuff* list celowo napisany z licznymi błędami językowymi, za utrudnienia w rozczytaniu bardzo przepraszam
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Drake Lilac

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 203 cm
C. szczególne : Bardzo wysoki i barczysty. Praktycznie cały czas nosi na ręce Bransoletę Wielkiej Wezyrki - tak na wszelki wypadek.
Dodatkowo : Wilkołak
Galeony : 144
  Liczba postów : 920
https://www.czarodzieje.org/t20288-drake-lilac
https://www.czarodzieje.org/t20289-poczta-drake-a#636524
https://www.czarodzieje.org/t20286-drake-lilac#636463
https://www.czarodzieje.org/t20314-drake-lilac-dziennik#638560
Eureka - Page 9 QzgSDG8
Gracz
Eureka - Page 9 Empty


PisanieEureka - Page 9 Empty Re: Eureka  Eureka - Page 9 EmptyNie Sty 16 2022, 02:19;

Panie Clarke

Osobiście uważam że żabi chór w Hogwarcie pełni dosyć ważną rolę dając występy podczas ważnych - zwłaszcza dla uczniów - wydarzeń takich jak rozpoczęcie albo zakończenie roku szkolnego. Co ciekawe pomimo nazwy używane są w nim ropuchy, a nie żaby. Są to w końcu dwa różne gatunki zwierząt. Mimo że istnieje ledwie od lat trzydziestych ubiegłego wieku i jego repertuar nie zmienił się zbytnio od tej pory, uważam że nie potrzebuje on żadnych większych zmian. Jednak poza samymi ropuchami można by użyć w utworach też innych zwierząt. Na przykład kruki, których krakanie mogłoby nadać utworowi nieco więcej charakteru. Zwłaszcza że tak samo jak ropuchy nie są ciężkie do utrzymania, nie jest trudno się nimi zajmować i nie wymagają zbyt dużej przestrzeni.
Drake Lilac, Gryffindor, rok VII
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Eureka - Page 9 QzgSDG8
Eureka - Page 9 Empty


PisanieEureka - Page 9 Empty Re: Eureka  Eureka - Page 9 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Eureka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 9 z 9Strona 9 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Eureka - Page 9 QCuY7ok :: 
akcesoria postaci
 :: 
poczta
-