Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Dolina Godryka - opis i zasady miasteczka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Effie Fontaine

Absolwent Gryffindoru
Wiek : 29
Czystość Krwi : 100%
Dodatkowo : pół wila
Galeony : 4381
  Liczba postów : 2482
http://czarodzieje.forumpolish.com/t24-effie-fontaine
http://czarodzieje.forumpolish.com/t253-effie-fontaine
http://czarodzieje.forumpolish.com/t619-effie-fontaine
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7168-effie-fontaine#204310
http://czarodzieje.forumpolish.com/forum
Dolina Godryka - opis i zasady miasteczka QzgSDG8
Administrator
Dolina Godryka - opis i zasady miasteczka Empty


PisanieDolina Godryka - opis i zasady miasteczka Empty Dolina Godryka - opis i zasady miasteczka  Dolina Godryka - opis i zasady miasteczka EmptySro Lis 04 2015, 22:18;


Dolina Godryka
opis i zasady miasteczkaPonad tysiąc lat temu w dolinie umiejscowionej w południowo-zachodniej Anglii, osiedlił się legendarny założyciel Hogwartu - Godryk Gryffindor, którego dziś imię nosi ta okolica. Wraz z mijającymi latami, miejsce to zyskiwało na popularności przyciągając nie tylko czarodziei, ale i mugoli, którzy przez następne pokolenia zgodnie tu zamieszkiwali. Było to miejsce podkreślające możliwe koegzystowanie zarówno tych władających magią, jak i tych, którzy nie mają o niej pojęcia.  
Prawdziwy rozkwit dolina przeżyła w późnych latach dziewięćdziesiątych, tuż po wojnie o Hogwart. W tych czasach liczni czarodzieje, dla podkreślenia swojej pamięci o Dumbledorze, czy chęci pokazania wsparcia dla Pottera (którzy stąd się wywodzili), postanowili porzucić wielkomiejskie życie, budując właśnie tutaj, kolejne domy. Zwiększona liczba czarodziei i otaczającej magii, prawdopodobnie przyciągnęła za sobą również powiększoną liczbę magicznych stworzeń. Choć usłyszeć można pogłoski głoszące, że to pewien odkrywca, posiadający zaczarowane klatki, pełne najróżniejszych okazów, stopniowo wypuszczał w Dolinie dzikie istoty. Ministerstwo mimo prób, nie było w stanie wywieźć wszystkich groźnych zwierząt, dlatego za łatwiejsze, uznało przeniesienie mieszkających nieopodal mugoli, którzy nigdy nie byliby w stanie obronić się chociażby przed dzikimi hipogryfami. Tak wioska będąca synonimem czarodziejsko-mugolskiej, została oficjalnie okolicą w pełni magiczną, posiadającą liczne zabezpieczenia przed niemagicznymi, ciekawskimi oczami z zewnątrz.
Po dziesięciu latach, spokojnego życia w sąsiedztwie lasów kryjących najróżniejsze magiczne istoty, w końcu miejsce to nawiedziła prawdziwa, niepowstrzymana plaga. Gigantyczne akromantule zaczęły opanowywać okolicę, zmuszając mieszkańców do sprzedania swoich posiadłości i ucieczki do bezpieczniejszego miejsca. Przez wiele długich lat, grupa specjalistów walczyła ze stworami, dopiero początkiem 2016 roku ogłaszając ten rejon ponownie bezpiecznym i tym samym, umożliwiając powrót w te rejony.  
Dziś nikogo nie zaskakuje wciąż obecny widok wielkich pajęczyn (na szczęście pustych) ukrytych w zakamarkach wąskich uliczek, czy chochlików, które buszują w firankach mieszkańców. Każdy też wie, że o ile miasteczko jest zupełnie bezpieczne, tak las jest schronieniem dla zwierząt, którym lepiej nie wchodzić w drogę.  
Dziś czarodzieje z całej Anglii skuszeni promocjami, ponownie osiedlają się w Dolinie Godryka, czując jednocześnie niesamowitą swobodę, jaką dają te rejony, w porównaniu do mugolskiego i drogiego Londynu. Ulice błyszczą od rzucanych zaklęć, a w powietrzu czuć parę unoszącą się z kociołków pełnych eliksirów. Sklepy stopniowo się otwierają, odzyskiwane przez dawnych właścicieli, zachęcając nowych klientów. Skrzaty domowe krzątają się w domach, a pociechy zbyt młode na Hogwart, biegają po podwórkach. Tymczasem nowi odkrywcy przybywają do sielankowej doliny, by badać tajemnicze lasy i tych, którzy je zamieszkują. Pod czujnym okiem okolicznej rady czarodziejskiej, kontrolującej, by dzikie istoty ponownie nie przejęły gospodarstw, jednocześnie próbującej zbadać plotki o rzekomym, tajemniczym podróżniku z klatkami pełnych zwierząt, Dolina Godryka dla swych mieszkańców, jest bezpieczna.

Główne zasady w Dolinie Godryka:

Dolina jest w pełni czarodziejska, co więc za tym idzie - wszędzie można swobodnie czarować, używać teleportacji, czy przedmiotów czarodziejskich.
Przed podjęciem decyzji o zamieszkaniu w Dolinie, przeczytaj opis domów i zasad z nimi związanych.
Dolina zdominowana jest przez kilka wpływowych magicznych rodów. Przed założeniem nowej postaci, przeczytaj ich opisy. Dołączenie do rodu zapewnia partnerów do gry i ułatwia stworzenie relacji!


Kostkowe tematy w Dolinie Godryka:

Część tematów w Dolinie Godryka już na początku, w poście opisującym miejsce, zawiera opis kostek. W miejscach tych konieczny jest rzut kostką, by móc z nich korzystać. Są to wyjątkowe lokacje zawierające spore nagrody dla postaci, jak i możliwe kary.
Kiedy losujesz kostką do danej lokacji, pamiętaj, by w temacie wpisać do jakiego miejsca rzucasz. Nie umieszczaj w niej emotki, nieskładnych zdań itp. Musimy mieć wgląd, czy przypadkiem nie omijasz pechowych rzutów.
Jeśli wyrzucisz kostkę musisz zaakceptować konsekwencje. Co za tym idzie, musisz napisać posta. Jeśli przydarzyło Ci się coś złego i nie wypełnisz danego zadania, musisz liczyć się z ingerencją Mistrza Gry w Twoim prywatnym wątku lub możliwością odjęcia Ci odpowiedniej ilości galeonów, nawet jeśli nie jest to podkreślone tekście kotki. Twoja strata będzie adekwatna do poziomu i treści wylosowanej kary.
W tematach kostkowych rzucać mogą wyłącznie postacie będące studentami lub dorosłymi! Wymóg wiekowy jest konieczny ze względu na stopień zagrożenia występujący w kostkach.
Osoby niepełnoletnie mogą pisać w tematach kostkowych jedynie w okresie świąt i wakacji. Nie mogą jednak czerpać żadnych korzyści z obecnych w temacie kostek - tj. nie mogą rzucać.
W każdym miejscu możesz rzucać tylko raz! Nie możesz kilkakrotnie próbować wejść do wybranego, kostkowego tematu. Wyjątkiem są tylko sytuacje, gdy inne kostki Cię tam ponownie przeniosą - w takim wypadku można napisać w temacie post lub wątek, lecz ponowny rzut kością nie jest już możliwy.
Tematy kostkowe są oznaczone. Pod tytułem tematu możesz zauważyć mały dopisek "kostki". Oznacza to, że aby tam grać, konieczny jest rzut.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Dolina Godryka - opis i zasady miasteczka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Dolina Godryka - opis i zasady miasteczka JHTDsR7 :: 
Dolina Godryka
-