Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Mugoloznastwo.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


avatar

Nauczyciel
Rok Nauki : I studencki
Wiek : 33
Galeony : 42
  Liczba postów : 37
Mugoloznastwo. QzgSDG8
Gracz
Mugoloznastwo. Empty


PisanieMugoloznastwo. Empty Mugoloznastwo.  Mugoloznastwo. EmptyWto Wrz 28 2010, 20:55;

Niektóre tematy będą na parę lekcji
Spis treści:
1.Ogólne pojęcia dotyczące Mugoloznastwa
2.Przedmioty Mugolskie i ich przeznaczenie
3.Mugole a Czarodzieje.
4.Czy Mugoloznastwo jest ważne?
5.Czy Mugoloznastwo jest ważne?
6.Tortury Czarownic
7.Magia w życiu Mugoli
8.Stos na Czarownice
9.Nauka Mugoli
10.Wykształcenie Mugoli.
11.Życie codzienne Mugoli
12.Co Mugole robią w czasie wolnym?1. Ogólne pojęcia dotyczące Mugoloznastwa

Mugoloznastwo - to przedmiot zajmujący się nauka o mugolach. O ich zwyczajach, sposobie życia, tradycjach i obyczajach.

Mugol- osoba nie magiczna, nie posiadająca, żadnych zdolności właściwym czarodzieją. Nie mylić z Charłakiem

Charłak- osoba nie magiczna, pochodzenia czarodziejskiego. Z, nie wiadomych przyczyn Charłaki nie posiadają zdolności właściwym czarodziejom mimo swojego pochodzenia. Charłakiem jest np. woźny Filch.

Czarodziej - osoba magiczna, posiadająca zdolności magiczne, niekoniecznie pochodzenia czarodziejskiego.

Ludzie niemagiczni ( znani jako mugole) lękali się magii szczególnie w czasach średniowiecznych, prawdopodobnie dlatego, że nie wiele o niej wiedzieli i nie potrafili rozpoznaj jej przejawów w tamtych czasach symbolem czarnoksięstwa była kobieta, czarny kot i czarny kogut. Ale, tu już wkraczamy na tereny Historii Magii. Mugole niestety nie wiele myśleli. Albo palili niewinne osoby, albo jak udało im się złapać czarownicę to i tak nie umierała na stosie. Uciekała za pomocą magii. Można, tu stwierdzić, że mugole są mniej inteligentni i logiczni od czarodziejów.

2. Przedmioty Mugolskie i ich przeznaczenie

1.LODÓWKA - URZADZENIE CHLODZACE DO UTRZYMYWANIA SWIEZOSCI PRODUKTOW SPOZYWCZYCH.

2.MIKROFALÓWKA - URZADZENIE SLUZACE DO SZYBKIEGO PRZYGOTOWYWANIA JEDZENIA.

3.KOMPUTER - "ENCYKLOPEDIA WIEDZY I ROZRYWKI"

4.ODKURZACZ - URZADZENIE DO CZYSZCZENIA ZA POMOCA WCIAGANIA BRUDU.

5.ŻELAZKO - URZADZENIE DO PRASOWANIA UBRAN.

6.TELEWIZOR - URZADZENIE DO OGLADANIA PRGRAMOW TELEWIZYJNYCH.

7.RADIO - URZADZENIE DO SLUCHANIA MUZYKI, WIADOMOSCI ITP, ITD.

8.DISCMAN - URZADZENIE DO ODSLUCHIWANIA PLYT CD.

9.WALKMAN - URZADZENIE DO ODSLUCHIWANIA KASET.

10.MAGNETOWID - URZADZENIE DO OGLADANIA KASET VHS

11.DVD - URZADZENIE DO OGLADANIA PLYT DVD.

12.PRALKA - URZADZENIE SLUZACE DO PRANIA BRUDNYCH UBRAN.

13.PIEKARNIK - URZADZENIE DO PIECZENIA NP. INDYKA LUB CIAST.

14.SAMOCHÓD - URZADZENIE SLUZACE DO SZYBKIEGO PORUSZANIA SIE Z MIEJSCA NA MIEJSCE.

15.WAGA - URZADZENIE DO WAZENIA NP. MASY CIALA

16.SAMOLOT - URZADZENIA SLUZACE DO PRZEMIESZCZANIA SIE DROGA POWIETRZNA.

17.ZMYWARKA - URZADZENIE SLUZACE DO MYCIA BRUDNYCH NACZYN.

18.SZCZOTECZKA DO ZEBOW - URZADZENIE SLUZACE DO MYCIA ZEBOW.

19.ROBOT KUCHENNY - "NAJLEPSZY PRZYJACIEL KAZDEJ GOSPODYNI"

20.DLUGOPIS - COS DO PISANIA NA NABOJE.

21.BUDZIK - SLUZY DO BUDZENIA.

22.TRAMWAJ I AUTOBUS - SRODKI TRANSPORTU MIEJSKIEGO MPK

23.STATEK - TRANSPORT ODBYWAJACY SIE DROGA WODNA.

24.ROWER - URZADZENIE NA 2 KOLACH DO JEZDENIA

25.MOP - URZADZENIE Z DREDAMI DO MYCIA PODLOG.

3. Mugole a Czarodzieje.

Nie tylko, Mugole podczas swych nie udolnych prób próbują pozbyć się magii, ale i Czarodzieje. Zazwyczaj, są to Czarodzieje czystej krwi, należący do różnych ugrupowań czarnoksięskich. Np. Voldemort i jego poplecznicy. Oni nie tylko próbują zawładnąć światem magii, ale i prześladują mugoli. Zabijają, zaczarowywują różne przyrządy mugoli. Doprowadzają do tego, że osoba nie magiczna traci zdrowe zmysły. Dobrze wiedzę, że mugol nie może się przed nimi obronić, ponieważ nie posiada, żadnych mocy. Ministerstwo magii stara się zapobiec różnej formie prześladowania osób nie magicznych. Jest ku temu stworzony specjalny oddział, który "pomaga" mugolom. Odczarowuje ich, stara się wyleczyć jeśli został poraniony i kara nieodpowiedzialnych prestidigitatorów. Lecz, nie zawsze to się udaje, Ministerstwo nie przywróci , życia niewinnemu mugolowi. Ci czarodzieje utrzymują, że osoby nie magiczne są bez użyteczne, mylą się.

I mugole mieli przebłyski rozumu, wnieśli dużo do życia czarodziejów, a oni tego nie zauważyli. Różne przyrządy, urządzenia takie jak żarówka, winda nawet sztućce. To wymyśli, nie kto inny jak mugole. Bez tego standard, życia czarodziei pogorszył by się. Tylko fakt jest w tym, że czarodzieje znikomo znają się na obsłudze prostych przyrządów produkcji mugolskiej. Wiele osób magicznych ludzi skorzystało by na takiej mądrości mugoli. Z badań przeprowadzonych przez Plus Hogwartu, że czarodzieje nie radzą sobie z takimi mugolskimi urządzeniami jak telefon i komputer. Najprostsze w obsłudze wydaje im się włożenie wtyczki do gniazdka, co się kończy w niektórych przypadkach, prażeniem prądem, bo niedouczeni czarodzieje wsadzają palce do gniazdka. To kolejny, przykład, że jeśli czarodzieje chcieli by nawiązać przyjaźń z mugolami, obydwie strony bo dużo zyskały.

A, ile jest mugoli, którzy ożenili się z czarownicami lub czarodziejami, lub dostały list z Hogwartu mimo swego pochodzenia. W tych czasach, spotyka się dużo czarodziejów nieczystej krwi. Szkoła jak Hogwart przetrwał dzięki przyjmowania właśnie takich uczniów. Jeśli podczas rekrutacji, brali by tylko uczniów czystej krwi szkoła by nie przetrwała, A, społeczność czarodziejska by na ty straciła. Wśród mugoli, można odkryć czarodziejów bardzo zdolnych.

Tu, znowu przywrócę problem Voldemota czy raczej Toma Marwolo Ridll'a. Jego ojcem był mugol, a tylko spojrzeć kim, a raczej czym się stał. Potężnym Czarodziejem, fakt też, że jest zły i w ogóle. Ale, jego ojcem był mugol. To chyba raczej źle, bo wina za istnienia Voldemorta spada na mugoli.

Ale, jednak trzeba pamiętać o wkładzie mugoli w naszym, czarodziejskim życiu. Może minimalny. Jeśli nie chcecie ich szanować to przynajmniej zostawcie ich w spokoju.

4. Czy Mugoloznastwo jest ważne?

Mugoloznastwa trzeba sie uczyć ponieważ jest to bardzo ważny przedmiot. Pomaga on w rozróżnianiu mugoli od czarodziejów . Na mugoloznastwie można nauczyć sie wielu ciekawych rzeczy o mugolach. Mugoloznastwo pomaga w wielu trudnych sytuacjach związanych np. Gdy mugol przyłapie cię na czarowaniu. W sytuacji takiej trzeba wymazać mugolowi to zdarzenie z pamieci. Na mugoloznasywie poznajemy dużo różnych ciekawych rzeczy jak co to jest mugol czy jak postepować z mugolami. Według mnie mugoloznastwo to jeden z najważniejszych przedmiotów. Mugoloznastwa trzeba sie uczyć z różnych powodów. Jeden z powodów to , że na lekcji poznajemy zachowanie mugola i jak z nim postepowaa. Mugoloznastwo to mój ulubiony przedmiot. Oto kilka zdań o mugolu. Mugol to człowiek różny od czarodzieja . Mugole nie umieją używaa umysłu. Czarodziej uczy sie mugoloznastwa bo chce wiedzieć wszystko o mugolach i jak ich unikać. Jest dużo mugoli którzy ożenili sie z czrodziejami. Na Mugoloznastwie można poznać mugolskie przedmioty. Jeden z przedmiotów to lodówka w której mugole zamrazaja różne rzeczy. Drugi to wieszak na którym mugole wieszaja ubrania. żeby powiesić ubrania na wieszaku mugole najpierw je piorą w pralce. Jest jeszcze dużo przedmiotów .Niektórzy czarodzieje nie przykładają sie do mugoloznastwa i są bardzo różne konsekwencje. Jedna z konsekwencji to nie odróżnianie mugola od czarodzieja. Inne konsekwencje są różne. Gdy ktoś nie bedzie interesował mugolem który przyłapie go na czymś to mogły z tego wyniknąć różne sprawy. Jedna z nich to odkrycie przez mugoli świata magii. Mugole maja też radio i telewizor przez który oglądają wiadomooci. W wiadomoociach puszczają wszystko co dzieje sie na świecie. Gdy czarodziej nie nauczy sie wszystkiego pilnie o mugolach.

5. Magia Oczyma Mugoli

Mugole, zwykli, nie magiczni ludzie, uważali zawsze magię za bardzo niebezpieczną. Jednocześnie sami próbowali interpretować układy planet i wróżyć z kart, z mizernymi jednak skutkami. Stworzyli oni tzw. znaki zodiaku i przypisywali im wpływ na poszczególne części ludzkiego ciała (np. lew, serce). Mugole wierzą w magiczną moc amuletów, które sami wykują sobie z jakiegoś tworzywa (a wszyscy wiemy, że tylko zaczarowane przez magów amulety mają jakąkolwiek wartość), i często powierzają tym świecidełko swoje szczęście. Myślą, że życie ludzkie jest określone przez ślepy los i trzeba ten los jakoś obłaskawić. Na początku ludzie zajęli się astrologią (z greckiego aster gwiazda i logos słowo), czyli nauką opartą na przekonaniu o wpływie ciał i zjawisk niebieskich na życie ludzi. Dzisiaj w każdej mugolskiej gazecie można znaleźć tzw. kącik astrologiczny gdzie są umieszczane horoskopy. Astrologia wiąże się bezpośrednio z wróżbiarstwem. Wielu mugoli bojąc się o swoją przyszłość udaje się do wróżki (oczywiście te wróżki to stare oszustki, każdy wie, że jedyną jasnowidzącą naszego stulecia była Kasandra Trelawney). Najbardziej popularną formą wróżb jest chiromancja, czyli odczytywanie losu człowieka z kształtu dłoni i linii na ręce. Mugole wróżą zresztą ze wszystkiego: z mąki pszennej (aleuromancja), z obrączki zawieszonej na nitce (daktylomancja), z wody (hydromancja, z powietrza i pogody (aeromancja), ze świętych ksiąg (bibliomancja), z wykładania kart (kartomancja), z badania zależności liczb (arytmomancja numerologia). Do wróżbiarstwa zalicza się także wiarę w sny. W starożytności mugole bali się magii i dlatego palili na stosie kobiety, uważane za czarownice. Zazwyczaj palili zwykłe mugolki, bardzo rzadko zdarzało im się złapać prawdziwą czarownicę. Było to zresztą bezsensowne, gdyż czarownice rzucały czar zamrożenia na płomienie, a potem się teleportowały. Mugole byli zadowoleni, że pozbyli się złych mocy, a kobietom nic się nie działo.

6. Tortury Czarownic

Od czego zaczęło się torturowanie czarownic? Pewnego dnia kilka mugolskich dzieci bawiło się w chowanego (gra mugoli - jedna osoba szuka pozostałych, które się schowały). Trójka dzieci, które się schowały w jaskini, była świadkami teleportacji do jaskini czarownicy Tortiny i jej uczennic z Wyższej Szkoły Magii i Czarów (WSMC). Tortina zauważyła dzieci i z przerażenia zamieniła jednego z chłopców w żabę. Pozostali dwaj zdążyli uciec. Opowiedzieli w swoim mieście o zaistniałej sytuacji. Wiadomość o istnieniu czarownic rozeszła się błyskawicznie. Dlaczego torturowano? Ponieważ mugole bali się, że pewnego dnia obudzą się zamienieni w żaby. Kogo torturowano? Ponieważ Tortina miała rude włosy, torturowano wszystkie kobiety z rudymi włosami oraz osoby, które zadawały się z takimi osobami. W jaki sposób torturowano? Spalano czarownice na stosie lub nabijano je na pale. Mugole nie wiedzieli, że w ten sposób nie można zabić czarownicy (czarownice tylko udawały, że umierają). W tym czasie zginęło wiele mugolskich kobiet, które posądzono o czary. W jakim czasie (w jakich latach) torturowano? Pod koniec XVII i na początku XVIII wieku. Dlaczego wszystko się skończyło? Po pewnym czasie opowiadanie chłopców uznano za bzdurę i przestano mordować kobiety posądzone o czary.

7. Magia w życiu Mugoli

Mugole stosują magię w kilku dziedzinach życia, choć tego nie wiedzą . Jednymi z głównych zastosowań magii wśród mugoli jest lecznictwo i iluzjonistyka.

Lecznictwo

Zwykli, nie magiczni ludzie od najdawniejszych czasów stosują magię, choć nieświadomie. Oczywiście wymyślają różne tezy na temat tego, w jaki sposób rośliny, zwierzęta i pierwiastki chemiczne potrafią uleczyć, ukoić ból, polepszyć pamięć czy nawet uchronić od śmierci. Jedne z ich założeń są trafne, inne nie. Mugole wciąż zadziwiają nas - czarodziejów niektórymi ich odkryciami. Niektóre mugolskie syropy, maści (to są różnego rodzaju eliksiry) rzeczywiście polepszają stan zdrowia czy samopoczucie. Mugole umieją przyrządzić Eliksir Słodkiego Snu ("leki na spokojny, leczniczy sen"- tak to nazywają ), choć nie tak mocny jak nasz, ale w zasadzie skuteczny. Również problemu dla nich nie stanowi zrobienie Eliksiru Energii ("napoje energetyzujące") i Eliksiru Pamięciowego ("leki na dobrą pamięć"), także nie tak skutecznych jak te czarodziejskie. Postęp w nauce wśród niemagicznych, zwykłych ludzi jest bardzo duży.

Iluzjonistyka

W XVII wieku jedną z ulubionych rozrywek mugoli było odwiedzanie tawern i barów. Tam główną atrakcją były występy iluzjonisty, czyli człowieka umiejącego dokonać rzeczy teoretycznie niemożliwych, takich których przeciętny obywatel nie potrafił wykonać. Z początku tymi iluzjonistami byli ludzie urodzeni w czarodziejskich rodzinach, lecz nie posiadający magicznej mocy (ich krewni nauczyli ich niektórych łatwych, podstawowych zaklęć). Każdemu charłakowi odpowiadało bowiem to, że w jakimś świecie, jeżeli nie w swoim, to w innym, potrafią się wyróżnić (przez wielu w świecie czarodziejów byli uznawani za kogoś gorszego, ponieważ nie mieli mocy). Z czasem charłaki nauczyły niektórych mugoli ich sztuczek. Ci oczywiście nie zdradzali innym tego, w jaki sposób potrafią dokonać rzeczy nierealnych, ponieważ wtedy to oni mogli występować w tawernach i dostawać za swoje występy dużo pieniędzy. W pogoni za sławą i pieniędzmi starali się odkryć nowe zaklęcia, co im nie wychodziło. Tylko jednemu mugolowi udało się odkryć 1 zaklęcie : Zaklęcie Znikalności. Od tamtego czasu nikomu nie udało się odkryć już żadnego zaklęcia. Tylko kilku mugoli zna i umie wykorzystać 4 zaklęcia : Zaklęcie Znikalności, Zaklęcie Pomniejszenia, Zaklęcie Powiększenia i Zaklęcie Lotności. To może i dobrze , bo nie wiadomo co by się mogło stać, gdyby wszyscy mugole znali wszystkie zaklęcia.

Tak jak wcześniej wspominałam, dobrze, że tylko kilku mugoli zna jakieś zaklęcia. Każdy wie, że magia jest niebezpieczna, nawet wtedy, gdy ktoś nie ma mocy. Taka osoba potrafi wyćwiczyć kilka niebezpiecznych zaklęć, a wtedy mogłaby uczynić coś strasznego. Departament Wiedzy o Mugolach wprawdzie kontroluje poczynania mugoli w dziedzinie magii, ale nie byłby w stanie kontrolować poczynań kilku miliardów nie magicznych ludzi. Wtedy powstrzymanie grupy jakichś szaleńców okazałoby się niezwykle trudne.

8. Stos na Czarownice

Odwołując się do słowa czarownik (czarownica), oznacza ono osobę zdolną zmienić los ludzi i prawa natury za pomocą rytualnych praktyk magicznych i symbolicznych. Wraz z końcem XIV w. jednak sens tego słowa ulega zmianom wskazując na demoniczne pochodzenie mocy czarownika. Uprawianie czarów zaczęto traktować jako antyreligię, której adepci oddają cześć Szatanowi. Narodziny mitu o opętaniu szatańskim oraz fala polowań na czarownice ściśle związane jest z burzliwymi ruchami religijnymi, które zniszczyły jedność zachodnioeuropejskiego świata chrześcijańskiego. Wciągu XV- XVI w. każdą herezję zaczęto kojarzyć z czarostwem a wszelkie praktyki niezgodne z dogmatami Kościoła, szczególnie uprawiane przez kobiety, uznawano jako dzieło szatana.

Religia katolicka, która nigdy nie odrzucała wiary w istnienie demonów, teraz właśnie znalazła sposobność, aby rzucić się w pogoń za szatanem, dopaść go i upokorzyć. Powołano słynny Trybunał Inkwizycyjny, czyli "Inquisito Hereticae Pravitatis", który w swych działaniach osiągnął niepojęte ekstrema, skazując na śmierć setki tysięcy niewinnych ofiar oskarżonych o kontakty z Diabłem i siłami nieczystymi. Ta opętańcza nienawiść do Szatana i magii kosztowała Europę ponad 6000.000 ofiar, a niektórzy badacze twierdzą, że ponad milion. Procesy o czary prowadzono nagminnie w Anglii, Francji, krajach skandynawskich, Szwajcarii, na Węgrzech i Czechach, a także w Polsce, gdzie podobno spalono ponad 30.000 czarownic. Tak więc stosy płonęły nieustannie. Diabelski mit, który pojawił się w XV wieku i pozostał żywy do XVIII w. ma swe korzenie w różnorodnych, pochodzących z zamierzchłych czasów wątkach przekazywanych w legendach i wierzeniach. Stereotyp rytualnych mordów dzieci był wykorzystywany przez władców rzymskich przeciwko chrześcijanom. Ci zaś obrócili go przeciwko Żydom, potem heretykom i w końcu czarownicom. Termin "sabat" lub jego synonim "Synagoga", pochodzi od świątecznego dnia odpoczynku, obchodzonego przez Żydów w sobotę. W czasie prześladowania Żydów nabiera on heretyckiego znaczenia i już pod koniec Średniowiecza zaczyna odnosić się do zlotu czarownic i czarowników w odludnym miejscu o północy dla odnowienia ślubów wierności diabłu. Wiara zaś w to, że pojedynczy człowiek za pomocą pewnych praktyk może zaszkodzić nie tylko bliźniemu, ale całemu społeczeństwu żywa już była w epoce Merowingów (V-VIII w.). Stąd też wiara w obecność wiedźm pozwala w idealny sposób wyjaśnić nieszczęścia, choroby, epidemie, nieurodzaj i anomalie klimatyczne. Prześladowcy kobiet uprawiające czary łatwo znajdowali swe uzasadnienie i potrzebne im argumenty w świętej księdze - Biblii. W V księdze Mojżesza jest napisane: "Niech nie znajduje się u ciebie taki, który przeprowadza swojego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani guślarz, ani czarodziej, ani zaklinacz, ani wzywający zmarłych; gdyż obrzydliwością jest dla Pana każdy, kto to czyni". W innych księgach Mojżesza znajdujemy słowa : "Czarownicy nie zostawisz przy życiu" oraz "A jeżeli mężczyzna albo kobieta będą wywoływać duchy lub wróżyć to poniosą śmierć". Nie jest jednak powiedziane w Biblii, że czarownice uprawiające magię korzystają z usług Diabła a ich siła ma swe korzenie w złych mocach. Oficjalne stwierdzenie istnienia związku między czarostwem, czarną magią a siłami nieczystymi oraz teoretyczna definicja czarnej magii i demonologii powstała pod koniec XVw. Podstawę jej stanowiły dwa teksty, które nabrały charakteru normatywnego i ustawodawczego. Papież Innocenty VIII (5.12.1484 r.) ogłosił bulę "Pragnąc z największej pobożności", która może być uważana za akt ustanawiający prawomocność polowań na czarownice: "Wiele osób obojga płci... przy pomocy czarów, zaklęć, magicznych sztuczek... zabijano potomstwo kobiet, młode bydło, zatruwało i niszczyło płody ziemi, zsyłało nieszczęścia i męki, sprowadzało choroby i cierpienia... Z tej przyczyny, co jest moim obowiązkiem, zalecamy i zarządzamy, aby Inkwizytorzy czuli się upoważnieni do badania, zarządzania, uwięzienia i karania każdego podejrzanego o wzmiankowane niemoralne czynności, bez przeszkód..." Dwa lata później ukazała się książka, będąca największym sukcesem w całej historii literatury demonologicznej - "Młot na czarownice" (Malleus Maleficaum), autorstwa dwóch inkwizytorów: Henry`ego Institoris`a i Jacques`a Sprenger`a. Do końca XVII w. dzieło to stanowiło podręcznik określający reguły polowań na czarownice.

9. Nauka Mugoli

Żeby stać się dorosłym mugolem trzeba ukończyć 18 lat - u nas dorosłym stajesz się kiedy ukończysz 17 lat! Kiedy u mugoli skończysz te 18 lat, wyrabiasz sobie dowód osobisty, i możesz przystąpić do kursu na prawo jazdy czyli po ukończeniu kursu możesz prowadzić samochód! Do tego czasu jest konieczność uczenia się.

Kiedy Mugol będzie miał 4 lata to 1 września pójdzie do przedszkola! (zazwyczaj jest to 1 września) Kiedy ma 7 lat to idzie do szkoły podstawowej...

Nauka w szkole podstawowej jest obowiązkowa. Czas nauki został podzielony na dwa etapy. Pierwsze trzy lata (pierwszy etap edukacyjny – klasy I-III) nazywany jest potocznie nauczaniem początkowym lub kształceniem zintegrowanym. Zajęcia najczęściej prowadzone są przez jednego nauczyciela, pełniącego jednocześnie funkcję wychowawcy. W trakcie kolejnych trzech lat (drugi etap edukacyjny – klasy IV-VI) zajęcia prowadzą nauczyciele danych przedmiotów.

klasy 1-3 mają przedmioty:

J. polski

Matematykę

W-F

Religię

(j.polski, matematykę i W-F mają z jedną panią, a religię mają z katechetką!)

Klasy 4-6 mają już więcej przedmiotów:

Polski - uczą się jezyka polskiego (W Polsce, w innych krajach jest odpowiadający im język)

Angielski lub Niemiecki- uczą się angielskiego lub innego języka obcego, bądź też nowożytnego

Przyrodę- uczą się o zwierzętach, roślinach i o ludziach

Historię- uczą się Histori państwa i świata

Plastykę- rysują

Informatykę- uczą się obsługiwać komputer

Muzykę- grają na instrumentach

Matematykę- liczą

W-F- ćwiczą

Religię- uczą się religi

Technikę- rysują kąty itp.

Pod koniec 6 klasy Mugole muszą napisać test, po którym okaże się ile zapamiętali ze szkoły i który zadecyduje o dostaniu się na następny poziom nauki.

Kiedy ukończy 13 lat idzie do gimnazjum.

Gimnazjum to drugi, obowiązkowy poziom kształcenia w Polsce. Uczęszcza do niego młodzież w wieku 13-16 lat. Nauka w nim trwa 3 lata i kończy się ogólnopolskim egzaminem, od którego wyników w dużej mierze zależy wybór kolejnej szkoły.

Oczywiście w Gimnazjum jest już o wiele więcej przedmiotów. Niektóre są podobne do tych z podstawówki, ale np. Przyroda dzieli się na 4 inne przedmioty:

Geografię - uczą się o powstaniu świata, jego właściwościach, koreacjach między ludźmi.

Biologię - uczą się o zwierzętach, człowieku i roślinach

Chemię - uczą się o składnikach przyrody (pierwiastki, związki)

Fizykę - uczą się o prawach rządzącymi światem, o dokonaniu człowieka

Pod koniec 3 klasy Gimnazjum uczniowie znowu muszą pisać test, który poświadczy o ich zdolośiach i pozwoli im osiągnąć dalszy etap nauki.

Kiedy mają 16 lat idą do liceum lub technikum!

Liceum jest 4-letnie, natomiast technikum w zależności od kierunku mogą być 3-letnie, 4-letnie, bądź nawet 5-letnie.

Pod koniec liceum i technikum mugole muszą napisać egzamin dojrzałości, zwany przez nich maturą! Jeżeli go zdadzą to mogą iść dalej na wymarzony przez nich kierunek studiów (bo tak nazywa się kolejna szkoła). Jeżeli go nie zdadzą, mogą udać się do szkoły policealnej i zdobyć zawód, bądź też odrazu po technikum uzyskać zawód po z testu zawodowego. Jeżeli Mugol jest bardziej ambitny, może udać się na uniwersytet.

Oceny, które obowiązują mugoli. Obok nasz odpowiednik.

6-Celujący-(WYBITNY)

5- Bardzo Dobry-(POWYŻEJ OCZEKIWAŃ)

4-Dobry-(ZADOWALAJĄCY)

3- Dostateczny-(NĘDZNY)

2-Dopuszczający-(OKROPNY)

1-Niedostateczny-(TROLL)

10. Wykształcenie Mugoli.

Wykształcenie jest poświadczona dokumentem wiedza zdobyta w oficjalnym systemie nauczania (szkoły publiczne, szkoły prywatne). Jest to zasób wiedzy, umiejętności i sprawności umożliwiający jednostce poznanie otaczającego świata i skuteczne w nim działanie, wykonywanie określonego zawodu; wynik kształcenia i samokształcenia.

Wykształcenie jest także sztywno określonym wyznacznikiem rodzaju ukończonej szkoły. Obecnie w Polsce (po 1999 roku) wyróżnia się następujące poziomy wykształcenia:

wykształcenie podstawowe – posiadają osoby, które ukończyły szkołę podstawową lub podstawowe studium zawodowe,

wykształcenie gimnazjalne – posiadają osoby, które ukończyły gimnazjum,

wykształcenie zasadnicze zawodowe – posiadają osoby, które ukończyły zasadniczą szkołę zawodową, szkołę zasadniczą lub inną szkołę równorzędną

wykształcenie średnie – posiadają osoby, które ukończyły szkołę ponadpodstawową (na podbudowie 8-klasowej szkoły podstawowej) lub ukończyły szkołę ponadgimnazjalną z wyjątkiem zasadniczej szkoły zawodowej.

wykształcenie policealne- maja osoby które ukończyły studium policealne, lub szkołę policealną

wykształcenie pomaturalne- posiadaja osoby które zdały maturę.

wykształcenie wyższe – posiadają osoby, które ukończyły szkołę zwaną wyższą uczelnią i obroniły prace magisterską.

11. Życie codzienne Mugoli

Życie mugola nie jest podobne do zycia czarodzieja, chociaz mamy podobne "składniki" swego swiata i cech charakteru a nawet wygladu , mam calkiem inne poglady na swiat nawet gdy wygladem jestesmy podobni - mamy najwazniejsza czesc - mózg ktorymi myslimy kazdy ma inne poglada kazdy czarodziej i kazdy mugol jednak inaczej sie leczymy , uczymy, ubieramy jednak tak wydajemy sie tak do siebiepodobni jestesmy calkiem inni. Przykład:

zwierzęta: (otaczamy się innymi zwierzętami- my nazywamy je stworzeniami) mugolskie:

psy

koty

konie

krowy

kury

papugi

zółwie

węże

Itd...Itp...

czarodziejskie:

hipogryf

jednorozec

smoki

druzgotek

czerwony kapturek

demimoz

Itd...Itp...

My rozmawiamy za pomocą kominków, a oni rozmawiają za pomocą telefonów, kiedy jeden mugol dzwoni do drugiego za pomocą telefonu oni nie mogą się widzeć!! Tylko i wyłącznie słyszą swój głos.

Oni wysyłają listy pocztą, a my wysyłamy sową! Mugole muszą wtedy przykleić znaczek do koperty i iść do miejscą gdzie pracują ludzie i oni zanoszą list do osoby do której jest napisany!

Oby odwiedzić siebie Mugole nie korzystają z Sieci Fiuu, ani z mioteł, tylko wsiadają w jakikolwwiek środek transmportu (samochów, tramwaj, pociąg) i jadą do swoich znajomych... Zazwyczaj zabiera im to dużo czasu, pieniędzy i siły.

Mugole wszystkie czynności domowe muszą robić sami, nie mają do pomocy różdżek ani skrzatów.

12. Co Mugole robią w czasie wolnym?

Gdy Mugole nie mają co robić, bo np. są po szkole, bądź pracy, mogą zająć się paroma rzeczami, które najbardziej lubią robić... nie jest tego wiele, ale mugole lubią w wolnym czasie: oglądać telewizję (to co leci w telewizorze), spotykać się ze znajomymi, przesiadywać w pubach i restauracjach, robić zakupy, sprzątać, bądź uprawiać sport. Jak wygląda tak zajmowany czas?

Ile jest Mugoli tyle jest sposobów na zajmowanie sobie czasu i tyle samo jest rodzajów wykonywania każdego ze sposobów. Niektórzy lubią oglądać telewizję siedząć pod kocem, popijąc gorącą herbatą, leżąc, siedząc, czytając poranną gazetę itd.itp. Dlatego Mugoloznastwo jest takie trudne... nie łatwo jest uczyć się o Mugolach, jeżeli każdy jest inny i inaczej się zachowuje, np. każdy lubi inny Sport... Ale co to jest Sport?

Sport to każda forma aktywności (fizycznej i umysłowej) podejmowana w celu rywalizacji - zbiorowej lub indywidualnej, w różnych grach i dyscyplinach ale też "z samym sobą" np. w alpiniźmie czy sportach ekstremalnych. A dyscypliny moga być rózne i kazdy mugol może lubieć co innego, dla przykładu: atletyka, kolarstwo (jeżdżenie na rowerze), łucznictwo, pływanie, piłka nożna (latają wszyscy za jedną piłką), siatkówka (wszyscy rzucają jedną piłką przez siatkę), narciarstwo (jeżdżą na 2 deskach przymocowanych do nóg)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Mugoloznastwo.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Mugoloznastwo. KQ4EsqR :: 
Podreczniki
-