Czarodzieje - forum rpg typu PBF Play By Forum. Zostań czarodziejem niczym Harry Potter, dla którego nasz Hogwart stanie się drugim domem.

 
IndeksFAQSzukajUżytkownicyRejestracjaZaloguj

Share
 

 Ellis Hawthorne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Ellis Hawthorne

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : VI
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 177 cm
C. szczególne : mentalna i fizyczna blondynka
Galeony : 19
  Liczba postów : 18
http://www.czarodzieje.org/t18057-ellis-hawthorne
http://www.czarodzieje.org/t18058-ellis-hawthorne#513123
Ellis Hawthorne QzgSDG8
Gracz
Ellis Hawthorne Empty


PisanieTemat: Ellis Hawthorne   Ellis Hawthorne EmptyNie Sty 12 2020, 02:53


Ellis Harlan Hawthorne

DATA URODZENIA 04.05.2003
CZYSTOŚĆ KRWI 50%
MIEJSCE URODZENIA Leeds, Wielka Brytania
MIEJSCE ZAMIESZKANIA Leeds, Wielka Brytania
W HOGWARCIE JEST OD KLASY I
OBECNIE JEST NA ROKU VI
WYMARZONY DOM Huff and puff, Hufflepuff
WYBRANY WIZERUNEK Max Barczak

Wyglad

WZROST 177 cm
BUDOWA CIAŁA Przeciętna, wahająca się nieco ku dolnej, chudszej granicy normy
KOLOR OCZU Brązowy
KOLOR WŁOSÓW Blond
ZNAKI SZCZEGÓLNE Jego włosy wyglądają jakby w ogóle ich nie czesał albo jakby oberwał jakimś zaklęciem niesforności fryzury (ale nie mówcie mu tego, bo uwierzy). Ma dwa pieprzyki po lewej stronie nosa i kolejny po prawej stronie brody. I, o rany, ciągle się cieszy, jakby do stanu neutralnego, domyślnego, przyklejono mu uśmiech.
PREFEROWANE UBRANIA Kolorystycznie ogranicza się do czerwonego, niebieskiego i czarnego, rzadziej ubiera się w rzeczy białe, przy czym głównie należy przez to rozumieć wszelkie koszule. Poza mundurkiem w barwach jego domu, Ellis zwykle nosi się dość luźno, choć nie ma żadnego konkretniejszego stylu. Wygodne? Czyste? Nie śmierdzi? Zakłada to. Bardzo lubi dodatki takie jak szaliki, kapelusze, rękawiczki i w sumie dlatego okres późnej jesieni, zimy oraz wczesnej wiosny jest dla niego najsuper.


Charakter


Ell bywa kojarzony jako „ten bałwan, który znowu zrobił coś głupiego i wydaje mu się, że jest fajny”. To jest ten typ człowieka, który nie jest w stanie opowiadać żartów, bo za bardzo się z nich śmieje. Bardzo często kojarzy go się też z tym, że inny blondas — zaś charakterem inny niż Ellis — zwykle jest gdzieś obok niego i mimo nieśmiałej natury, bierze udział w jego numerach. Nie jest najjaśniejszą gwiazdką wśród uczniów jeżeli chodzi o naukę. Ma pewne dziedziny, które uważa za szczególnie ciekawe i lubi zyskiwać z nich dodatkową wiedzę i umiejętności, ale ze słomianym zapałem i tym, że ma częste fazy na różne rzeczy, ciężko jest mu się za coś solidnie zabrać. Jeżeli już na coś fazę złapie — włoży w pracowanie nad tym dwieście procent normalnego wysiłku. Na ambicję dość mocno wjechało mu różnienie się od otoczenia i „strata” pierwszych lat życia w rodzinie udającej niemagiczną.
 W dalszym ciągu, jako jedynie połowiczny czarodziej, w dodatku mieszkający (zazwyczaj) wśród mugoli, łatwo zachwyca się i dziwi tymi wszystkimi magicznymi cudami. Chłonie widoki i głównie to one go zachęcają do próbowania różnych rzeczy. W jeszcze więcej dziwactw wierzy bez większych oporów, nawet jeżeli po prostu ktoś mu je wkręca. Nie można odmówić mu naiwności, zwłaszcza kiedy coś brzmi niesamowicie i złodupnie. Może właśnie dlatego podobają mu się wszelkie magiczne istoty i dlatego dość dobrze idzie mu opieka nad nimi?
  Jest przyjaznym chłopakiem, któremu nie sposób odmówić lojalności. Zwykle stara się problemy kończyć na spokojnie, bez żadnych zbędnych kwasów. Bardzo wiele wybacza innym, swoje ujmy — choć naprawdę tego nie widać — przeżywa i zastanawia się nad nimi. Bywa jednak, że ponoszą go emocje i posuwa się do rękoczynów, by obronić kogoś słabszego bądź po prostu kogoś, wobec kogo czuje jakieś przywiązanie. Poza tym jednak nie należy do osób odważnych. W walce magicznej woli odpierać ataki i chować się za bezpiecznymi barierami niż kontratakować. Łatwo go wystraszyć i dalej sceptycznie podchodzi do duchów, to jest, nie tyle do ich istnienia, co faktu, że one nic szczególnie złego nie robią. On już zna te numery, niejeden horror widział… Przez palce, którymi zakrywał oczy podczas seansu. On wie, że kiedyś jakiś duch zrobi mu jakiś makabryczny kawał.  
 Można powiedzieć, że spokojny jest tylko kiedy śpi. Opcjonalnie wtedy, kiedy coś knuje i jest zbyt skupiony na swoich procesach myślowych. O czym tak rozmyśla? O głupotach, które może zrobić. Próby związania sznurówek nauczyciela magią, podłożenie komuś czegoś, co ma — w mniemaniu Ellisa — wywołać zabawną reakcję, gdy już zostanie odnalezione. Bywa poza tym zbyt dramatyczny i egzaltowany, co jednak wchodzi bardziej w skład roli nadwornego błazna niż jego faktycznej osobowości. Lubi opowiadać podkolorowane historie, choć w trakcie przedstawiania opowieści zdarza się, że gubi wątek albo przeskakuje między kilkoma tematami. Ogółem jest bardzo gadatliwy i ktoś, kto nie umie się wyłączyć i potakiwać, najpewniej z nim za długo nie wytrzyma. Sam natomiast wytrzyma bardzo dużo i wiele umie na siebie przyjąć.


Historia


Tak w zasadzie — nic ciekawego. Akurat ta rodzina Hawthorne chyba nie jest nijak przeklęta przez czarownice z Salem, choć jej relacje z innymi czarodziejami są raczej gorzkie. Rodzice Ellisa są czarodziejami półkrwi, którzy w dodatku nie chcieli swojej jedynej latorośli wysyłać do Hogwartu. Chłopak, tak jak i inne niemagiczne dzieci w wieku tych pięciu/sześciu lat, poszedł do najzwyklejszej, mugolskiej szkoły, gdzie siedział aż do piątej klasy. Wszelkie ślady istnienia magii były przed chłopcem skrzętnie ukrywane; co prawda nie zawsze rodzice mogli reagować na przypadkowe unoszenie się przedmiotów wokół Elliego, na podpalające się rośliny doniczkowe. Przecież nie mogli wiecznie siedzieć na jego ogonie.
 Właśnie około końca czwartej klasy szkoły podstawowej Ellis zaczął wierzyć w to, że jest superbohaterem i musi trzymać wszelkie przypadki używania mocy — nieważne, że nie umiał jej zdefiniować — w ścisłym sekrecie. Dzięki temu jego rodzice mieli nadzieję na to, że magia została w nim zduszona, stłamszona i że będą mogli prowadzić normalne życie. Potem przyszły jego jedenastce urodziny, dzień, w którym do domu państwa Hawthorne zaczęły napływać listy z Hogwartu. Ten spalony, tamten wrzucony do niszczarki dokumentów, kolejny pewnie zjadł ich pies. Obawiali się bowiem, że w szkole magii i czarodziejstwa znowu stanie się coś złego. Poza tym, wpływ na odwlekanie decyzji miało też to, że za swoich szkolnych czasów rodzice Ellisa sami nie byli zbyt dobrze traktowani przez rówieśników czystej krwi. Poczucie bycia gorszym w ten czy inny sposób uderza zwykle w dojrzewające dzieci, a potęgowanie go dodatkowo takimi docinkami państwo Hawthorne pamiętali aż zbyt dobrze.
  Za namową rodziny ojca, rodzice chłopaka jednak ulegli i wysłali syna do nowej szkoły. Samemu Ellisowi, mimo całej tej fantastycznej otoczki zakupów w sklepikach niedostępnych dla zwykłych śmiertelników i niezwykłej podróży, niezbyt się to wszystko podobało. Musiał zostawić swój dom, swoją rodzinę, przyjaciół, a co najgorsze, psa. Nie mógł przeboleć tego, że rodzice wcisnęli mu jeszcze żywy kubełek KFC i jakiegoś kota, a nie pozwolono mu zabrać Charliego. Z nim chociaż byłoby fajnie, a nie, że jak zwierzak merda ogonem, to najpewniej chce cię zabić. Kto to widział?
   Początki były trudne. Kubełek KFC (później nazwany Faust) nie chciał sam się smażyć, a w dodatku był dość oporny, jeżeli chodzi o wysyłanie listów do rodziców. Ileż z nich było poświęconych w całości temu, że Ellis chce wracać do domu? Przez pierwsze tygodnie niechętnie podchodził do nowych kolegów, na lekcjach odzywać się nawet nie chciał. Nie lubił zmian, nie lubił być daleko od swojego miejsca na świecie. O takich rzeczach, jak wydzierające się rośliny czy latanie na miotle, wolał czytać z książek. Długo zresztą myślał, że nie zechce w ogóle już nigdy widzieć na oczy żadnych książek fantasy. A jednak z czasem zaczął się do tego przyzwyczajać. Problem jest jeden: uważa, że jego życie byłoby ciekawsze, gdyby faktycznie nigdy do Hogwartu nie poszedł. Gdyby mógł dalej wierzyć w to, że niewyćwiczone umiejętności będą czyniły go kimś wyjątkowym, a nie byle przeciętniakiem jak tutaj, w murach tej szkoły.

Rodzina


★ Nicolas Hawthorne — ojciec Ellisa, ma 43 lata i jest czarodziejem półkrwi. Uczył się w Hogwarcie, w Gryffindorze. Obecnie pracuje jako najzwyklejszy mugolski mechanik samochodowy. Sceptycznie patrzy na to, że koniec końców posłali syna do magicznej szkoły. Po ojcu jest blondynem i po nim też dostał Y zamiast drugiego X, ha! Ma z ojcem raczej normalne stosunki, ale zdecydowanie chłodniejsze niż z matką.
★ Rosaleen Hawthorne — matka Ellisa, lat 42, również czarownica półkrwi, też z Hogwartu, ale z Ravenclaw. Po niej ma oczy i podobno z twarzy jest do niej podobny. Pracuje w niemagicznej cukierni. Jest dobrą matką, czułą i wrażliwą, jednak cały czas stara się przekonać syna do porzucenia nauki w Hogwarcie. Ich relacje są dość dobre, Ellis traktuje matkę jak przyjaciółkę, mimo że często sprzeczają się w sprawie edukacji chłopaka.


Ciekawostki


★ Bardzo sceptycznie podchodzi do latania na miotle. Nie przepada za wysokościami i zawsze zdaje mu się, że spadnie i w najlepszym wypadku się połamie.
★ Ciężko jest nadążyć za tym, jak może się nazywać jego kot. Naprzemiennie nazywa go Bąbel, Futro, Materiał na rękawiczki, Koci Kebab, Wredny Chleb, Purchlak, Podły Gnom (…). Oficjalnie jednak imię kota brzmi Leo i wbrew wszelkim przydomkom, młody czarodziej bardzo lubi tego futrzaka.
★ Ogółem najlepiej się czuje w dziedzinach magii, które związane są ze zwierzętami i roślinami. Lubi też wróżbiarstwo, karty tarota w szczególności.
★ Uważa, że jest hetero, wmawia sobie, że jest hetero… Cholera, nie jest hetero.
★ Pisze. Lubi pisać opowiadania, choć robi to głównie do szuflady. Kiedyś próbował poezji, jednak wyszło, że ciągła, nieprzerywana i nierymowana narracja jest dla niego lepszym narzędziem. Ogólnie dużo czasu spędza na bujaniu w obłokach. Poza tym, z takich kreatywno-artystycznych rzeczy, podśpiewuje sobie, ale niezbyt można tu mówić o faktycznej umiejętności.
★ Nie ma ustalonego gustu muzycznego. Słucha wszystkiego, co wpadnie mu w ucho.
★ Nie przeszkadzają mu wszelkie prace domowe typu sprzątanie, gotowanie, robota w ogródku.
★ Przesiadywanie na zewnątrz w cieplejszą część roku i rozwalanie się po fotelach i kanapach w zimniejszą to przepis na życie.
★ Kocha kawę (słabą, bardzo mleczną i bardzo słodką), gorącą czekoladę i wszelkie wypieki. Ogółem słodycze są super.
★ Nie zawsze łapie wszelkie czarodziejskie slangi, ale udaje, że nie ma z tym problemu i płynie z prądem.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Ellis Hawthorne

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : VI
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 177 cm
C. szczególne : mentalna i fizyczna blondynka
Galeony : 19
  Liczba postów : 18
http://www.czarodzieje.org/t18057-ellis-hawthorne
http://www.czarodzieje.org/t18058-ellis-hawthorne#513123
Ellis Hawthorne QzgSDG8
Gracz
Ellis Hawthorne Empty


PisanieTemat: Re: Ellis Hawthorne   Ellis Hawthorne EmptyNie Sty 12 2020, 02:55

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Bridget Hudson

Student Hufflepuff
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 167cm
C. szczególne : nieodparty urok osobisty i zaraźliwy uśmiech
Galeony : 703
Dodatkowo : Prefekt Naczelny
  Liczba postów : 2196
http://www.czarodzieje.org/t13874-bridget-hudson
http://www.czarodzieje.org/t13912-bridget#367825
http://www.czarodzieje.org/t13915-bridget-hudson#367829
http://www.czarodzieje.org/t13904-bridget-hudson
Ellis Hawthorne QzgSDG8
Moderator
Ellis Hawthorne Empty


PisanieTemat: Re: Ellis Hawthorne   Ellis Hawthorne EmptyNie Sty 12 2020, 12:25HUFFLEPUFF!

Witamy Cię na Czarodziejach! Twoja karta zostaje zaakceptowana, dostajesz więc uprawnienia do gry. Poniżej znajdziesz przydatne w dalszych krokach na forum linki, z którymi warto abyś się zapoznał!stwórz pocztę
załóż relacje
zacznij grę
Życzymy

miłej gry!


______________________

I might prefer desire to self control
I might prefer crying to being composed
I might prefer chaos to even flow
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Ellis Hawthorne QzgSDG8
Ellis Hawthorne Empty


PisanieTemat: Re: Ellis Hawthorne   Ellis Hawthorne Empty

Powrót do góry Go down
 

Ellis Hawthorne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Ellis Hawthorne QCuY7ok :: 
karty postaci
 :: 
karty uczniow
-