Czarodzieje - forum rpg typu PBF Play By Forum. Zostań czarodziejem niczym Harry Potter, dla którego nasz Hogwart stanie się drugim domem.

 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

Share
 

 Keyira Shercliffe

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Keyira Shercliffe
Keyira Shercliffe

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 168 cm
C. szczególne : magiczny tatuaż
Galeony : 27
Dodatkowo : animagia
  Liczba postów : 33
http://www.czarodzieje.org/t17789-keyira-shercliffe
http://www.czarodzieje.org/t17818-keyira-shercliffe#501866
http://www.czarodzieje.org/t17819-meresin#501873
http://www.czarodzieje.org/t17805-keyira-shercliffe
Keyira Shercliffe QzgSDG8
Gracz
Keyira Shercliffe Empty


PisanieTemat: Keyira Shercliffe   Keyira Shercliffe EmptyNie Lis 03 2019, 01:11


Keyira Rine Shercliffe

DATA URODZENIA13 lutego 2000 roku
CZYSTOŚĆ KRWI 75%
MIEJSCE URODZENIADolina Godryka
MIEJSCE ZAMIESZKANIArezydencja Shercliffe'ów
W HOGWARCIE JEST OD KLASYpierwszej
OBECNIE JEST NA ROKUdziewiątym
WYMARZONY DOMSlytherin
WYBRANY WIZERUNEKJocelyn Hudon

Wyglad

WZROST 168 cm
BUDOWA CIAŁA
Jasna skóra, uniesiony w nieznacznym uśmieszku kącik wyraźnie zarysowanych ust i lekko zadarty nosek, naznaczony kilkoma ledwo dostrzegalnymi piegami, dobrze komponują się z prostymi, miękkimi rysami twarzy, którą z kolei okalają pukle długich, chaotycznie pofalowanych włosów. Nie należy co prawda do najwyższych przedstawicielek płci pięknej, jednak proporcjonalna budowa nie czyni z tego faktu żadnego mankamentu. Równa linia ramion, średniego rozmiaru biust, zgrabnie wcięta kibić i kusząco zaokrąglone biodra. Gdyby tylko wiedziała jak odpowiednio, bez zażenowania wykorzystywać swoje atuty... Ona jednak zdaje się skupiać swoją uwagę na praktycznych walorach urody, którą tak bezmyślnie obdarzyła ją matka natura i - o, zgrozo - rodzice: na sile mocnych, wyćwiczonych nóg; zwinności oraz refleksie i gibkości delikatnie zakrzywionego kręgosłupa, zwieńczeniem którego jest uniesiona dumnie głowa, jakoby dzierżąca koronę. Choć Keyira nie spogląda na nikogo z wyższością - nie, gdy nie ma w tym żadnego, wyraźnego interesu. Zazwyczaj przygląda się jednak z chłodnym, nienachalnym zainteresowaniem, przekrzywiając ją lekko w łudząco zwierzęcym geście. Odziedziczony po ojcu, oblekający źrenice granat burzy tak ciemny, że niemal czarny kusi i przyciąga wzrok zdradliwą obietnicą uwagi; przenika na wskroś, dając wiarę licznym plotkom, głoszącym iż mogłaby być prawdziwą zaklinaczką dusz.
KOLOR OCZU ciemnoniebieskie
KOLOR WŁOSÓW brązowe
ZNAKI SZCZEGÓLNE
Drobne piegi, które stają się wyraźniejsze pod wpływem słońca. Niewielkie pieprzyki, rozsiane po całym ciele, w tym jeden na lewym policzku, który podobno - wbrew jej zamierzeniom - dodaje jej uroku. Liczne, mniej i bardziej wyraźne blizny, wyniesione głównie z rodzinnego rezerwatu; nie ma sensu wyjaśniać podchodzenia każdej z nich z osobna, gdyż jest ich zbyt wiele. Wrażliwa skóra, przez którą bez trudu przebijają się zarysy błękitnych żył oraz (co już mniej szlachetne) siniaki, które nabija sobie z wprawą mistrza przy niemal każdej okazji. Magiczny tatuaż, akt nastoletniego buntu, który aktualnie żyje na jej ciele swoim własnym życiem,  rozbudzony zaklęciem.
PREFEROWANE UBRANIA
Nie powstał chyba jeszcze taki styl, który w pełni by ją określał. Keyira - w przeciwieństwie do ojca - nie śledzi z uwagą najnowszych trendów mody, a kilku sławnych projektantów potrafiłaby wymienić z nazwiska tylko dlatego, że kiedyś pragnęła mu tym zaimponować. Jej stylizacje muszą jednak spełniać kilka podstawowych wymagań: nie mogą ograniczać jej swobody ruchów, a więc powinny być wygodne; nie mogą odznaczać się zbyt jaskrawymi czy też neonowymi kolorami; nie mogą być zbyt kuse i odsłaniać więcej, niż akurat ma ochotę pokazać. Nie przykłada do ubrań tak wielkiej wagi, jak zapewne powinna, co ma swoje odzwierciedlenie chociażby w niedbałości, z jaką obchodzi się ze studencką szatą, którą najczęściej przewiesza przez ramię, torbę lub pobliskie meble. W pełnym, standardowym mundurku nie można jej uświadczyć poza zajęciami, a jeśli już jakoś obnosi się z przynależnością do konkretnego domu wyraża to właśnie kolorami lub dodatkami. Zazwyczaj nosi krawat z motywem własnego domu, owinięty wokół nadgarstka niczym bandanę.

Charakter

Zgodnie z zasadami kierującymi wszechświatem, mając jedynie dziewiętnaście lat na karku, wciąż jest zaledwie ułamkiem samej siebie - maleńkim elementem niedokończonej jeszcze, niesamowicie złożonej układanki pełnej ostrych, niepasujących do siebie krawędzi i frustrujących niewiadomych. Jednak to właśnie te drobnostki, z których się składa oraz te, które pozostały jej jeszcze do skompletowania czynią ją wyjątkową… na swój własny, pokręcony sposób. Wychowana wśród licznej flory i fauny rezerwatu zdaje się skrywać w sercu i duszy podobną, nieprzewidywalną dzikość, objawiającą się zazwyczaj w tych mniej pochlebnych, a zdecydowanie bardziej problematycznych cechach charakteru, które bynajmniej nie zapewniają jej tłumnego grona przyjaciół. Nie żeby Keyirze na tym zależało, gdyż akurat w przypadku kontaktów międzyludzkich ponad liczne, zdecydowanie bardziej ceni sobie raczej doborowe towarzystwo. I chociaż ludzie oraz ich zachowania ogólnie ją ciekawią, zaledwie wybrane jednostki zasługują na jej pełną uwagę. Wyjątkiem są zwierzęta, które powita z otwartymi ramionami niemal w każdym wypadku.

Pozbawiona ojcowskiego wsparcia, za wzór mając głównie jego wypaczoną, skrzywioną relację małżeńską z jej matką, Keyira nawykła do podejrzliwości wobec wyraźnie nieuzasadnionych przejawów pozytywnych emocji ze strony obcych, w szczególności mężczyzn. Na jej zaufanie naprawdę ciężko sobie zapracować, choć jego utrata nie wymaga nawet w połowie tak dużego wysiłku. Jeśli już jednak znajdzie się śmiałek wystarczająco wytrwały, w rezultacie może zyskać wierną sojuszniczkę lub przyjaciółkę. Jeszcze we wczesnych latach dzieciństwa, ratunek od niechybnego skrzywienia emocjonalnego odnalazła w starszym bracie. Jego wsparcie i miłości zagwarantowały jej stabilne fundamenty na przyszłość, a jego spokój i cierpliwość do tej pory stanowią dla niej niezachwiane oparcie. Jest jedną z tego wąskiego grona osób, na które zawsze może liczyć i przez długi czas stanowił centrum jej prywatnego wszechświata. Prawdopodobnie jako jedyny był w stanie przemówić jej do rozsądku, gdy wpadła na jakiś wyjątkowo idiotyczny pomysł i przystopować ją, gdy jej życie nabierało zbyt szybkiego tempa. W zamian za to odwdzięczała mu się miłością, wsparciem i oddaniem. On był jej kotwicą, a on jego tarczą, nierzadko w dosłownym tego słowa znaczeniu, kiedy w rezerwacie zasłaniała go własnym ciałem przed atakiem wystraszonych zwierząt lub kiedy w szkole ktoś okazał się na tyle głupi, by mu dokuczyć. Dla jego dobra byłaby w stanie zrobić prawdopodobnie wszystko.

Sama jednak nigdy nie atakowała pierwsza, nie będąc bezpodstawnie agresywną. Używała różdżki i pięści jedynie wtedy, gdy ktoś mógł zagrozić jej albo jej rodzinie, na ogół trzymając się potyczek słownych, w których osiągnęła już chyba poziom mistrzowski. Stale szukała ujścia dla kotłującej się w niej frustracji i wściekłości, stawiając sobie niekiedy zupełnie bezsensowne, choć ambitne cele. Nieświadomie zaprzepaszczała swój prawdziwy potencjał, a spostrzegawczość i inteligencję choć wykorzystywała sprytnie, to najczęściej w nieodpowiednich intencjach. Keyira potrafi świetnie o siebie zadbać, nawet gdy akurat nie ma nikogo, kto mógłby ją wesprzeć. Jest też bardzo terytorialna, co nie zmieniło się nawet po rozstaniu rodziców, kiedy to uświadomiła sobie większość popełnionych błędów i rozpoczęła dążenie do naprawy swojego zachowania i ogólnego światopoglądu. Bardzo ceni sobie swobodę, a u ludzi szczerość nie tylko w słowie, ale też ogólnym byciu. Również wierność własnym zasadom i przekonaniom ma dla niej wielkie znaczenie. Co zakrawa na prawdziwą ironię, bo przecież przez wiele lat dobrowolnie żyła niemal w emocjonalnym wyobcowaniu - posiada specyficzną zdolność odczytywania ludzi oraz zwierząt (choć akurat w tym drugim pomaga jej umiejętność animagii), dzięki której szybko łączy pewne fakty i doskonale interpretuje nieoczywiste wskazówki, które pomagają jej w pokonywaniu murów, jakimi odgradzają się inni. Skrywana głęboko empatia odgrywa w tym znaczącą rolę, a w ostateczności zdecydowanie ułatwia manipulację, po którą młoda Shercliffe sięga jednak dość rzadko. Odznacza się także specyficznym poczuciem humoru, odnajdując przyjemność w inteligentych przekomarzankach, flircie czy grach słów. Bywa złośliwa, najczęściej wykorzystując do tego ludzką głupotę. Częściej od serca czy rozumu polega na swoich instynktach, będąc podatną na silne emocje, które wciąż uczy się kontrolować.

Historia

W wielu kręgach historia jej rodziny mogłaby nawet uchodzić za niezwykle romantyczną. Przynajmniej z początku, kiedy to dwoje zupełnie różnych od siebie czarodziejów postanowiło potwierdzić stereotyp mówiący o tym, że przeciwieństwa się przyciągają i jednomyślnie zadecydowało, by rozpocząć wspólne życie, nie oglądając się na przeciwności losu. Pozwolono zadecydować miłości, która to jeszcze wtedy wypełniała ich serca gorącym płomieniem, i której to owocem okazało się być pierworodne dziecko. Sielankowe życie trwało przez jakiś czas aż w końcu, z nieznanych dlań powodów, pewnego dnia coś się zmieniło. Nie było ostrzegawczych sygnałów ani syren, zwiastujących niebezpieczeństwo, a ziemię nie pokryły żadne starożytne plagi poprzedzające koniec świata. Przypominało to raczej mydlaną bańkę, która pękła pod naporem okrutnej rzeczywistości i na zawsze rozdzieliła ścieżki ukochanych, choć przez długi czas żadne z nich nie odważyło się do tego przyznać. I tak jak pierwsze dziecko było owocem miłości, tak drugie zdawało się już być efektem czegoś... Zgoła innego.

Keyira miała przynajmniej to szczęście, że rozwój zgnilizny w zakażonej ranie, jaką z biegiem lat okazał się być związek jej rodziców, następował stopniowo i nasilał się wprost proporcjonalnie do braku uwagi jaką poświęcano jej oraz jej starszemu bratu, a więc oboje mieli okazję odpowiednio przygotować się na amputację i przyzwyczaić do myśli o utracie kończyny. Rozdzielenie było jednak nieuchronne, ale świadomość tego faktu nie uczyniła go bynajmniej mniej bolesnym. Nie mogąc liczyć na należytą atencję ze strony ojca i odpowiednią intensywność należnych im z racji urodzenia, rodzicielskich uczuć, rodzeństwo zbliżyło się do sobie, poszukując brakujących elementów we własnym zakresie. W efekcie, na okres dzieciństwa, stali się niemal zupełnie nierozłączni.

Młodzieńcze lata, spędzone w większości w granicach rodzinnego rezerwatu - który stanowił doskonały substytut surowego obozu wychowawczego - dostarczyły im wielu wrażeń oraz przygód, których inni wychowankowie Hogwartu mogliby im tylko pozazdrościć. Keyira zdawała się czerpać z tych chwil szczególną przyjemność, wśród dzikich zwierząt i roślinności odnajdując upragnioną wolność oraz uwagę opiekunów, trenerów i zaklinaczy, od których chętnie czerpała wiedzę i podstawy najbardziej przydatnych umiejętności. Zwierzęta zawsze były dla niej o wiele prostsze od ludzi, chętniej też wybierała ich towarzystwo, od przepełnionych chłodem komnat rodziców trzymając się możliwie jak najdalej. Sprytnie wymigiwała się od obowiązków młodej damy, przez jej matkę uważanych za niezbędne w towarzystwie i wraz z bratem ruszała na eksplorację rozległych, zielonych terenów. Pielęgnowała dzikość w swoim sercu z równym uporem, z jakim pani Shercliffe próbowała wyplenić ją z jej charakteru - bezskutecznie. Jedyną osobą, która mogłaby ją przed czymkolwiek powstrzymać był jej brat, ale on zdawał się odczuwać satysfakcję za każdym razem, gdy twarz Keyiry rozciągnięta była w beztroskim uśmiechu. Być może dostrzegał desperację, z jaką próbowała przypodobać się ojcu, a być może jedynie podskórnie ją wyczuwał, ale każdą porażkę starał się jej wynagrodzić na najróżniejsze sposoby.

Pierwsze lata spędzone w szkole uporządkowały jej podejście do nauki i usystematyzowały posiadaną przez nią wiedzę, przy jednoczesnym uzupełnieniu podstaw. Szybko stało się jasne, że Keyira, choć posiada niezaprzeczalny talent do wielu rzeczy, przyswaja informacje wybiórczo, faworyzując tematy wedle uznania, na zasadzie ich przydatności i praktyczności, resztę traktując z niejakim lekceważeniem. Nikt nie potrafił zaprzeczyć, że chociaż posiadała niezwykle bystry umysł, marnowała go na bezsensowne zachcianki, często działając po prostu na złość ojcu, którego sympatii wciąż nie potrafiła zdobyć. To właśnie on przez wiele lat był cierniem w boku jej ambicji, hamując jej rozwój na wielu różnych płaszczyznach, z naciskiem na aspekt emocjonalny. Sytuacja w rodzinie dotykała ją o wiele dotkliwej, niż na to wyglądało, a narastający dystans wywoływał frustrację, której tłumienie przynosiło same negatywne rezultaty, co odbijało się na jej przysposobieniu i podejściu do rówieśników, od których odgradzała się instynktownie. Jej zachowanie także pozostawiało wiele do życzenia, a łamanie szkolnego regulaminu i ryzykowne zagrywki zdawały się przynosić jej pewnego rodzaju ulgę. Tak samo bliska obecność brata, która jednak przez wzgląd na naukę i odmienne obowiązki była coraz rzadsza.

Ucieczkę od życiowych zawirowań odnalazła w nowej dziedzie magii - transmutacji, choć wiedzy z jej zakresu nie używała bynajmniej w szczególnie szczytnych celach. Na ironię zakrawało, że to właśnie ona pomogła jej wyjść na prostą. Kierowana obsesyjną ambicją, Keyira postanowiła podjąć się ostatniej próby zasłużenia na ojcowskie uznanie i pod okiem jednego z pracowników rezerwatu, będąc w trzeciej klasie rozpoczęła naukę animagii. Pragnęła zaimponować Shercliffe'owi, udowodnić, że ona też potrafi oddać się czemuś z równym uporem i wytrwałością, z jaką on odwracał od niej wzrok... Przede wszystkim chciała jednak, aby ją zaakceptował, spojrzał na nią przychylniej i uświadomił sobie, że jego własne dziecko jest równie zdolne, co cudze. Potem jednak jej rodzice podjęli decyzję o separacji i stało się jasne, że czegokolwiek by nie zrobiła, jakiej decyzji by nie podjęła i czego by nie osiągnęła, nie stanie się dla niego równie istotna jak jego zmarła siostra czy jej syn. Niewiele brakowało, a porzuciłaby swoje nowe zajęcie, ale zdała sobie sprawę, że to oznaczałoby porażkę dla niej samej. Dlatego też, zaciskając zęby, ostatecznie pozbyła się naiwnych marzeń o byciu córeczką tatusia. Uzmysłowiła sobie, że przecież posiada rodzinę, ma kochającego brata oraz matkę, która także potrzebuje wsparcia i to na ich ochronie powinna się skupić. Dla nich właśnie musiała stać się silna. Jej oceany oraz zachowanie uległy poprawie, Keyira wydoroślała i pomyślnie zdała testy końcowe. Postanowiła także pójść w ślady brata i rozpocząć studia, których wcześniej nie planowała się podejmować. Wtedy też, przed końcem pierwszego roku osiągnęła swój cel o zdobyciu umiejętności zmiany formy.

Od chwili pogodzenia się z sytuacją w domu, Keyira stawia sobie kolejne, ambitniejsze cele i czerpie motywację z nowych, o wiele zdrowszych źródeł. Ostatnio zastanawia się nad znalezieniem wspólnego języka ze swoim wężem. Dziewczyna usilnie stara się zapanować nad swoim życiem. Czy uda jej się wytrwać w swoich postanowieniach teraz, gdy jej ojciec postanowił rozpocząć pracę w Hogwarcie? Jednego nie można jej odmówić - naprawdę bardzo się stara, by jej niechęć nie była aż tak oczywista.


Rodzina


★ Roan Shercliffe - dziadek.
★ Linnea Shercliffe - babka.
★ Anemone Fairwyn (z d. Shercliffe) - ciotka.
★ Riley Fairwyn - kuzyn.
★ Caine Shercliffe - ojciec.
★ Miss Shercliffe - matka.
★ Caiden Shercliffe - ukochany starszy brat.


Ciekawostki


★ Keyira jest animagiem, co jednak ukrywa przed innymi uczniami, a nawet większością członków rodziny. Nie chwali się tym i nie obnosi się z tym w żaden sposób.
★ Jedynym kompromisem, na jaki poszła z matką, która próbowała wychować ją chociażby na marną imitację damy zamiast na dzikuskę o wiecznie zdartych kolanach, były lekcje gry na fortepianie, którego dźwięk pokochała jeszcze w dzieciństwie.
★ Nie widzi szczególnego sensu w całych tych szopkach, urządzanych ze względu na czystość krwi. Sama nie ma nic przeciwko mugolom, jest ciekawa ich świata i w chwilach wolnych od szkoły czy pomocy w rezerwacie zdarza jej się wędrować po ulicach Londynu bez szczególnego celu i po prostu obserwować. Na przestrzeni ostatnich lat przyswoiła sobie nawet kilka ich dziwnych zwyczajów, którymi - szczególnie dzieciaki - zabijają czas (np.: jazdę na deskorolce).
★ Do jej ulubionych słodyczy zaliczają się... Lizaki. Zawsze ma jakieś przy sobie, w najróżniejszych smakach.
★ Jej znakiem rozpoznawczym jest magiczny tatuaż, który pod wpływem zaklęcia żyje teraz na jej skórze własnym życiem oraz przemieszcza się wedle uznania. Był przejawem buntu po ogłoszeniu separacji rodziców, ale Keyira ani trochę nnie żałuje tego, że go sobie zafundowała.
★ Po osiągnięciu umiejętności animagii, dziewczyna nie zaprzestała regularnych treningów fizycznych. Chętnie bierze udział w aktywnościach i biega, ponieważ odkryła, że to pomaga jej zapanować nad emocjami.Ostatnio zmieniony przez Keira Shercliffe dnia Nie Lis 10 2019, 13:42, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry Go down


Keyira Shercliffe
Keyira Shercliffe

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 168 cm
C. szczególne : magiczny tatuaż
Galeony : 27
Dodatkowo : animagia
  Liczba postów : 33
http://www.czarodzieje.org/t17789-keyira-shercliffe
http://www.czarodzieje.org/t17818-keyira-shercliffe#501866
http://www.czarodzieje.org/t17819-meresin#501873
http://www.czarodzieje.org/t17805-keyira-shercliffe
Keyira Shercliffe QzgSDG8
Gracz
Keyira Shercliffe Empty


PisanieTemat: Re: Keyira Shercliffe   Keyira Shercliffe EmptySro Lis 06 2019, 20:43

Okay, chyba wszystko mam: podanie, a tutaj kuferek. Zapraszam do lektury i wybaczcie długość.
Powrót do góry Go down


Bridget Hudson
Bridget Hudson

Student Hufflepuff
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 167cm
C. szczególne : nieodparty urok osobisty i zaraźliwy uśmiech
Galeony : 647
Dodatkowo : Fabularny Prefekt Naczelny
  Liczba postów : 2159
http://www.czarodzieje.org/t13874-bridget-hudson
http://www.czarodzieje.org/t13912-bridget#367825
http://www.czarodzieje.org/t13915-bridget-hudson#367829
http://www.czarodzieje.org/t13904-bridget-hudson
Keyira Shercliffe QzgSDG8
Moderator
Keyira Shercliffe Empty


PisanieTemat: Re: Keyira Shercliffe   Keyira Shercliffe EmptyNie Lis 10 2019, 13:46SLYTHERIN!

Witamy Cię na Czarodziejach! Twoja karta zostaje zaakceptowana, dostajesz więc uprawnienia do gry. Poniżej znajdziesz przydatne w dalszych krokach na forum linki, z którymi warto abyś się zapoznał!


stwórz pocztę
załóż relacje
zacznij grę
Życzymy

miłej gry!


______________________

I might prefer desire to self control
I might prefer crying to being composed
I might prefer chaos to even flow
Powrót do góry Go down
Online


Sponsored content

Keyira Shercliffe QzgSDG8
Keyira Shercliffe Empty


PisanieTemat: Re: Keyira Shercliffe   Keyira Shercliffe Empty

Powrót do góry Go down
 

Keyira Shercliffe

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Keyira Shercliffe QCuY7ok :: 
karty postaci
 :: 
karty studentow
-