Czarodzieje - forum rpg typu PBF Play By Forum. Zostań czarodziejem niczym Harry Potter, dla którego nasz Hogwart stanie się drugim domem.

 
IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | .
 

 Przedstawienie teatralne - event

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomośćavatar

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Skąd : Wyspa Skye, Szkocja
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 909
Dodatkowo : prefekt fabularny
  Liczba postów : 2378
http://www.czarodzieje.org/t13638-blaithin-astrid-dear
http://www.czarodzieje.org/t13646-not-a-bad-girl
http://www.czarodzieje.org/t13684-dziobek
http://www.czarodzieje.org/t13647-blaithin-astrid-dear
Gracz


PisanieTemat: Przedstawienie teatralne - event   Sob 19 Maj - 14:29
Przedstawienie teatralne - event
Zapowiedź
Artykuł Proroka Codziennego: artykuł


informacje ogólne i zapisy

Zgłoszenia aktorów należy wysyłać w formie listu na pocztę @Donna Jenkins. Należy w nich zawrzeć to, dlaczego postać chce wystąpić w przedstawieniu, jakie ma doświadczenie z teatrem oraz jaką rolę chciałaby zagrać (niektóre powiązane są ze śpiewem, co należy wziąć pod uwagę). Możecie śmiało popisywać się kreatywnością, pod uwagę będą brane też wasze punkty z Działalności Artystycznej. Jeśli chodzi o zgłoszenie się do roli osób pomocniczych wystarczy w podobny sposób wysłać list na pocztę Donny i zaznaczyć, dlaczego akurat taka funkcja Twoją postać interesuje. Można zgłaszać więcej niż jedną własną postać, ale należy liczyć się z tym, że najpierw będą rozpatrywane zgłoszenia tych, które nie są multikontami.
Aktorzy będą mieć szansę rozwinąć swoje umiejętności w czasie prób organizowanych przez Donnę. Przewidujemy również bonusy za pisanie wątków, które miałyby być ćwiczeniami przed przedstawieniem (np. powtarzaniem swoich kwestii, przeglądaniem scenariusza) wraz z innymi graczami. Jeśli chodzi o pomocników, czyli osoby pracujące nad dekoracjami i dźwiękiem, nad nimi będzie czuwać Mistrz Gry, który przygotuje im parę wyzwań z kostkami. Punktem kulminacyjnym eventu będzie wystawienie przedstawienia w New Magic Theatre w Londynie, na które zaproszeni będą czarodzieje z całej Wielkiej Brytanii. Po zakończeniu eventu zostaniecie nagrodzeni punktami, a możliwości zdobycia innych bonusów będzie naprawdę wiele. Więcej informacji otrzymacie wkrótce po zakończeniu zapisów, które będą trwać do 27.05!


Role do obsadzenia i pomocnicy

Postacie:
1. Romeo Monteki - wrażliwy i oddany w pełni swoim uczuciom młodzieniec. Ceni wysoko odwagę i męstwo. Jest skłonny do bójek i dopiero później dojrzewa psychicznie. Bardzo oddany wobec przyjaciół i rodziny.
2. Julia Kapuletti - początkowo uległa wobec decyzji innych później podejmuje je samodzielnie. Jest czułą i wrażliwą osobą, która potrafi postawić na swoim i przejąć inicjatywę. Pozostaje wierna miłości.
3. Merkucja - przyjaciółka Romea. Błyskotliwa, elokwentna optymistka. Charakteryzuje ją cięty dowcip i luźne, wręcz lekceważące podejście do życia.  
4. Tybalte - gburowata dziewczyna, którą cechuje ciężki, zimny charakter. Potrafi być zawzięta i nieprzyjemna, brak jej rozsądku.
5. Benvolio - kuzyn i przyjaciel Romea. Życzliwa, dobroduszna osoba, która łagodzi spory i unika bezsensownych konfliktów.
6. Ojciec Laurenty - skromny i inteligentny zakonnik. Dąży do doprowadzenia obu rodów do zgody, chce pomóc zakochanej parze. Wyrozumiały i godny zaufania.
7. Eskalie - księżniczka panująca w Weronie. Z pozoru dumna i wyniosła dama, posiada jednak zdolność rozumienia innych ludzi i kieruje się roztropnością.
8. Parys - młody szlachcic, krewny Eskalie. Bardzo pewny siebie snob, który zakochuje się w Julii i traktuje ją jak cel, który musi osiągnąć.
9. Pani Monteki - spokojna arystokratka, która wolała pozwolić Romeo kierować jego życiem. Kochała syna i martwiła się sporem pomiędzy rodami.
10. Pani Kapuletti - uparty człowiek nieznoszący sprzeciwu. Lubi kontrolować sytuację jednak często bywa porywcza i mściwa.

Uwaga! Przy przyjęciu roli ojca Laurentego, Pani Monteki lub Pani Kapuletti Twoja postać będzie zobowiązana do wypicia odrobiny eliksiru postarzającego. Twoja postać nie musi mieć podobnego charakteru do odgrywanej roli.

Pomocnicy:
1. Osoby tworzące dekoracje na scenę bądź zajmujące się szyciem strojów - 3 lub 4 postacie z artystycznymi zdolnościami. Brani pod uwagę uczniowie i studenci.
2. Osoby zajmujące się oprawą muzyczną - 1 lub 2 postacie, które potrafią grać na instrumentach. Ich rolą będzie dbanie o dźwięk w przedstawieniu. Brani pod uwagę uczniowie i studenci.


Scenariusz


AKT 1

1. Kłótnia Merkucji i Tybalte na placu w Weronie. Kiedy sprzeczka się zaostrza, interweniuje Benvolio, rozdzielając kobiety. Nie przynosi to jednak oczekiwanego skutku i kiedy pojawia się Pani Monteki i Pani Kapuletti, dochodzi do sprzeczki między nimi a następnie do otwartej walki. Walkę przerywa Eskalie i każe wszystkim się rozejść.

2. Romeo rozmawia z Benvolio na temat jego miłość do Rozaliny. Chłopak jest nieszczęśliwie zakochany. W międzyczasie przychodzi zaproszenie na przyjęcie u Kapulettich, Benvolio namawia Romea żeby się na nim pojawił. Uważa, ze to dobry sposób, na oderwanie myśli od jego zauroczenia. Kiedy mężczyzna wychodzi, Romeo śpiewa piosenkę na temat swojej nieszczęśliwej miłości.

3. Benvolio i Merkucja udają się na przyjęcie z Romeo i starają się go rozweselić z mizernym skutkiem. Chłopak nie tańczy dopóki nie dostrzega Julii i wypytuje o nią innych. W końcu udaje mu się do niej dotrzeć i tańczą razem. W międzyczasie dochodzi do pocałunku. Rozmowę przerywa Tybalte, która odciąga dziewczynę pod pretekstem konieczności rozmowy z jej matką. Romeo dowiaduje się kim jest Julia i jest przerażony.

4. Chłopak pojawia się pod balkonem dziewczyny. Julia patrzy w dal i mówi do siebie, zastanawiając się, dlaczego Romeo musi być tym kim jest i pochodzić z innego rodu. W pewnym momencie Romeo zdradza swoją obecność i odmawia odejścia. Scena przedstawiona jest w formie piosenki.


AKT 2

1. Romeo prosi ojca Laurentego o udzielenie jak najszybszego ślubu jemu i Julii. Mimo zdziwienia tym, że zauroczenie Rozalindą tak szybko minęło, ojciec Laurenty uważa ślub za dobry pomysł. To sposób na pogodzenie dwóch skłóconych rodów.

2. Odbywa się potajemny ślub.

3. Na ulicach Werony Tybalte spotyka Merkucje i Benvolia. Pojawia się również Romeo, a Tybalte wyzywa go na pojedynek. On jednak odmawia, nie chce walczyć z krewną swojej żony. Wtedy to Merkucja wyzywa Tybalte i dochodzi do pojedynku, w którym ginie przyjaciółka Romeo. Po tym wydarzeniu młody arystokrata przyjmuje wyzwanie i pokonuje Tybalte w walce.

4. Ojciec Laurenty ukrywa Romeo. Dowiaduje się, że Eskalie okazuje mu łaskę i nie skazuje go na śmierć, tylko na wygnanie z Werony. Romeo żegna się z Julią po nocy poślubnej.

6. Pani Kapuletti rozmawia z Parysem na temat daty ślubu z Julią. Dziewczyna nie chcę wychodzić za Parysa, ale nie może się przyznać, że już jest zamężna. Doprowadza Panią Kapuletti do wściekłości.


AKT 3

1. Ojciec Laurenty obmyśla plan. Podaje Julii napój, który ma symulować jej śmierć przez 48 godziny. Po tym czasie Romeo ma zabrać ją z grobowca.

2. Julia wypija napój i wchodzi w stan uśpienia. W tym czasie do Romea dochodzi wiadomość o jej śmierci, list ojca Laurentego z wyjaśnieniem planu nie dociera.

3. Załamany chłopak kupuje truciznę i przybywa do Werony. Chce umrzeć przy Julii, więc próbuje otworzyć jej grób. Przeszkadza mu w tym Parys uznając go za przestępce. Dochodzi do walki między nimi, a Parys umiera. Na skraju śmierci prosi o pochowanie przy Julii, na co przystaje Romeo.

4. Chłopak wchodzi do grobowca, całuje Julię i zażywa truciznę. Kiedy Julia się wybudza i dostrzega martwego ukochanego, sięga po jego sztylet i wbija go sobie w serce.

5. Dwa skłócone rody dostrzegają do czego doprowadziła ich nienawiść i godzą się. Aktorzy wykonują wspólną piosenkę.______________________


I will let the devil know
That I was brave enough to die
And there's no hell that he can show me
That's deeper than my pride
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Onlineavatar

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Skąd : Wyspa Skye, Szkocja
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 909
Dodatkowo : prefekt fabularny
  Liczba postów : 2378
http://www.czarodzieje.org/t13638-blaithin-astrid-dear
http://www.czarodzieje.org/t13646-not-a-bad-girl
http://www.czarodzieje.org/t13684-dziobek
http://www.czarodzieje.org/t13647-blaithin-astrid-dear
Gracz


PisanieTemat: Re: Przedstawienie teatralne - event   Nie 27 Maj - 20:41


Role i pierwsza próba


Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! Role zostały już dobrane w miarę możliwości jak najdokładniej i jak najsprawiedliwiej przez trzyosobowy skład. Jeśli macie jakieś wątpliwości to można śmiało pisać w prywatnej wiadomości do mnie lub do @Donna Jenkins.
Teraz będzie czas na to, żeby przygotować aktorów do tego wydarzenia. Odbędzie się próba, na której uzyskacie więcej informacji, im sprawniej będzie odpisywać tym większa szansa na to, że właściwy event dostępny dla znacznie większej liczby graczy odbędzie się już wkrótce. Tutaj można dowiedzieć się więcej! Jeśli chodzi o osoby odpowiedzialne za muzykę i dekoracje, będą one mogły później uczestniczyć w tej próbie, a na razie mogą oczekiwać prywatnej wiadomości, gdzie Mistrz Gry poinformuje ich o pewnej niespodziance (jutro bądź pojutrze).

Romeo - @Ezra T. Clarke
Julia - @Vivien O. I. Dear
Merkucja - @Marceline Holmes
Tybalte - @Blaithin ''Fire'' A. Dear
Benvolio - @Mefistofeles E. A. Nox
Ojciec Laurenty - @Jack Moment
Eskalie - @Lily Thicket
Parys - @Jerry Davies
Pani Monteki - @Bridget Hudson
Pani Kapuletti - @Daisy Bennett

Ekipa dekoracyjna - @Alise L. Argent, @Emily Rowle, @Naeris Sourwolf
Ekipa muzyczna - @Nessa M. Lanceley, @Carson O. Gilliams

______________________


I will let the devil know
That I was brave enough to die
And there's no hell that he can show me
That's deeper than my pride
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
 

Przedstawienie teatralne - event

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Event Start - Krwawy Księżyc
» Event - Porywanie aniołów

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje ::  :: 
ogloszenia
-