Czarodzieje - forum rpg typu PBF Play By Forum. Zostań czarodziejem niczym Harry Potter, dla którego nasz Hogwart stanie się drugim domem.

 
IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | .
 

 Rozwój postaci

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomośćavatar

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Wiek : 21
Skąd : Filadelfia, USA
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 1686
Dodatkowo : pałkarz
  Liczba postów : 1799
http://www.czarodzieje.org/t11001-daisy
http://www.czarodzieje.org/t11218-stokrotka
http://www.czarodzieje.org/t11249-listy-do-daisy#303189
http://www.czarodzieje.org/t11219-daisy-manese
Administrator


PisanieTemat: Rozwój postaci    Nie Kwi 01 2018, 23:49 
Rozwój postaci


Zdobywanie punktów do kuferka
Jeśli chcesz, żeby twoja postać się rozwijała, możesz zdobywać punkty do kuferka na kilka sposobów. Większość z nich pozwala zdobyć punkty do dowolnej umiejętności, inne - poszczególne lekcje czy organizowane eventy, pozwalają postaci stawać się lepszą w konkretnej dziedzinie.
1. Lekcje, praca, eventy
2. Samodzielna nauka
3. Rozegrane wątki
4. 15happydays na wizbooku
5. Cele
6. Prowadzenie lekcji nauczycielem półfabularnym, organizowanie treningu quidditcha kapitanem drużyny -> przysługujące punkty
7. Wymiana galeonów na punkty

Samodzielne rozwijanie umiejętności
Postać może samodzielne rozwijać wszystkie kuferkowe umiejętności - za każdy  taki wątek przysługuje odpowiednia liczna punktów. Dozwolone są również jednopostówki, przedstawiające krótkie opowiadanie, musi być ono odpowiedniej długości.

Samodzielna nauka - jednopostówka* (min 3 tysiące znaków) - 1 pkt
Samodzielna nauka - 2-5 postów na jedną osobę - 1 pkt
Samodzielna nauka - 6-12 postów na jedną osobę - 2 pkt
Samodzielna nauka - powyżej 12 postów na jedną osobę - 3 pkt
Punktów może być mniej/więcej, zależnie od długości postów i pomysłu na wątek.
*W ciągu miesiąca można napisać maksymalnie pięć jednopostówek samodzielnej nauki.

Uwaga, liczą się te posty, które są nauką. Jeśli przez 3 posty postacie się uczą, a w pozostałych robią co innego, otrzymają po 1 punkcie.


Dozwolona jest również nauka nowych zaklęć i eliksirów. Są trzy możliwe opcje nauki:
1. Na lekcji, kiedy nauczyciel przekazuje posiadaną wiedzę uczniom, którzy danego zaklęcie/eliksiru jeszcze nie potrafią
2. W prywatnym wątku, gdzie nauczyciel przekazuje uczniowi wiedzę, której ten jeszcze nie posiada. Taki wątek musi mieć minimum po 5 postów na osobę.
3. W jednopostówce, gdzie uczeń samodzielnie uczy się zaklęcia albo eliksiru. Taki post musi mieć minimum 3 tysiące znaków.

1. Nauka czarów i eliksirów na lekcjach
Nauczyciel na lekcji może uczyć uczniów wszystkich zaklęć i eliksirów, które sam potrafi. Musi jednak pamiętać o odpowiednim poziomie trudności - uczniowie mogą starać się opanować zaklęcie lub eliksir, którego wymagania przekraczają ich statystyki w kuferku maksymalnie o 10 punktów.

Oznacza to, że postać posiadająca 5 punktów w kuferku z zaklęć, może nauczyć się na lekcji zaklęć takich jak: Repello Mugoletum (6 pkt), Muffliato (8 pkt) czy Priori Incantatem (15 pkt), ale Obliviate (40 pkt) już nie będzie w stanie. Podobnie może uczestniczyć na lekcji podczas której jest ćwiczonej Impervius (3 pkt). Nie nauczy się zaklęcia, które już umie, ale otrzyma punkty do kuferka za udział w lekcji.
Nauczyciel, ogłaszając lekcję powinien określić wymagania dla uczestników. Jeśli chce uczyć zaklęcia które wymaga 15 pkt, powinno być to wymaganie "minimum 5 punktów w kuferku z zaklęć".

Po zakończeniu lekcji nauczyciel wpisuje do kuferka zarówno zdobyte punkty, jak i nauczone zaklęcia oraz eliksiry.

2. Nauka czarów i eliksirów w wątkach prywatnych
Nauka samodzielna podobna jest do tej na lekcji, jednak w tym przypadku wiedzę przekazuje osoba, dane zaklęcie już potrafiąca (nauczyła się go wcześniej, bądź ma wystarczającą liczbę punktów w kuferku). Podczas jednego wątku można nauczyć się maksymalnie 2 nowych zaklęć oraz 1 eliksiru.

3. Nauka czarów i eliksirów samodzielna
W przypadku samodzielnej nauki w postaci jednego posta, można nauczyć się zaklęcia lub eliksiru przekraczającego kuferkowe statystyki maksymalnie o 5 punktów!

Warzenie eliksirów
Aby uwarzyć samodzielnie eliksir, należy kupić składniki. Koszt składników wynosi połowę wartości danego eliksiru - ceny można sprawdzić w odpowiednich sklepach: 1 i 2.
Podczas jednego wątku można uwarzyć maksymalnie jeden eliksir. Jedna porcja eliksiru=3 użycia. Liczba możliwych do uwarzenia porcji zależna jest od rodzaju kociołka.
Kociołek cynowy - max 1 porcja
Kociołek z mosiądzu, składany, miedziany - max 2 porcje
Kociołek srebrny, złoty, samomieszalny - max 3 porcje

Np. Mam kociołek miedziany, więc mogę uwarzyć 2 porcje. Chcę zrobić eliksir Wiggenowy, który normalnie kosztuje 20 galeonów. Składniki na jedną porcję kosztują 10 galeonów, ale ponieważ chcę uwarzyć 2 porcje - kupuję podwójną porcję składników, które kosztują 20 galeonów.

Uwaga! W przypadku nauki eliksiru - w jednym wątku należy nauczyć się warzyć, a dopiero w kolejnym można wykonać porcję eliksiru, który zostanie wpisany do kuferka.


Po punkty za wątki, wpisanie nauczonych zaklęć i dodanie uwarzonych eliksirów należy zgłaszać się w upomnieniach.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Rozwój postaci

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje ::  :: 
dodatki
 :: 
kuferki
-