Czarodzieje - forum rpg typu PBF Play By Forum. Zostań czarodziejem niczym Harry Potter, dla którego nasz Hogwart stanie się drugim domem.

 
IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share
 

 Rozwój postaci

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Daisy Manese

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Wiek : 21
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 1687
Dodatkowo : pałkarz
  Liczba postów : 1802
http://www.czarodzieje.org/t11001-daisy
http://www.czarodzieje.org/t11218-stokrotka
http://www.czarodzieje.org/t11249-listy-do-daisy#303189
http://www.czarodzieje.org/t11219-daisy-manese
Rozwój postaci  QzgSDG8
Gracz
Rozwój postaci  Empty


PisanieTemat: Rozwój postaci    Rozwój postaci  EmptyNie 1 Kwi - 23:49 
Rozwój postaci


Zdobywanie punktów do kuferka
Jeśli chcesz, żeby twoja postać się rozwijała, możesz zdobywać punkty do kuferka na kilka sposobów. Większość z nich pozwala zdobyć punkty do dowolnej umiejętności, inne - poszczególne lekcje czy organizowane eventy, pozwalają postaci stawać się lepszą w konkretnej dziedzinie.
1. Lekcje, praca, eventy
2. Samodzielna nauka
3. Rozegrane wątki
4. 15happydays na wizbooku
5. Cele
6. Prowadzenie lekcji nauczycielem półfabularnym, organizowanie treningu quidditcha kapitanem drużyny -> przysługujące punkty
7. Wymiana galeonów na punkty

Samodzielne rozwijanie umiejętności
Postać może samodzielne rozwijać wszystkie kuferkowe umiejętności - za każdy  taki wątek przysługuje odpowiednia liczna punktów. Dozwolone są również jednopostówki, przedstawiające krótkie opowiadanie, musi być ono odpowiedniej długości.

Samodzielna nauka - jednopostówka* (min 3 tysiące znaków) - 1 pkt
Samodzielna nauka - 2-5 postów na jedną osobę - 1 pkt
Samodzielna nauka - 6-12 postów na jedną osobę - 2 pkt
Samodzielna nauka - powyżej 12 postów na jedną osobę - 3 pkt
Punktów może być mniej/więcej, zależnie od długości postów i pomysłu na wątek.
*W ciągu miesiąca można napisać maksymalnie pięć jednopostówek samodzielnej nauki.

Uwaga, liczą się te posty, które są nauką. Jeśli przez 3 posty postacie się uczą, a w pozostałych robią co innego, otrzymają po 1 punkcie.


Dozwolona jest również nauka nowych zaklęć i eliksirów. Są trzy możliwe opcje nauki:
1. Na lekcji, kiedy nauczyciel przekazuje posiadaną wiedzę uczniom, którzy danego zaklęcie/eliksiru jeszcze nie potrafią
2. W prywatnym wątku, gdzie nauczyciel przekazuje uczniowi wiedzę, której ten jeszcze nie posiada. Taki wątek musi mieć minimum po 5 postów na osobę.
3. W jednopostówce, gdzie uczeń samodzielnie uczy się zaklęcia albo eliksiru. Taki post musi mieć minimum 3 tysiące znaków.

1. Nauka czarów i eliksirów na lekcjach
Nauczyciel na lekcji może uczyć uczniów wszystkich zaklęć i eliksirów, które sam potrafi. Musi jednak pamiętać o odpowiednim poziomie trudności - uczniowie mogą starać się opanować zaklęcie lub eliksir, którego wymagania przekraczają ich statystyki w kuferku maksymalnie o 10 punktów.

Oznacza to, że postać posiadająca 5 punktów w kuferku z zaklęć, może nauczyć się na lekcji zaklęć takich jak: Repello Mugoletum (6 pkt), Muffliato (8 pkt) czy Priori Incantatem (15 pkt), ale Obliviate (40 pkt) już nie będzie w stanie. Podobnie może uczestniczyć na lekcji podczas której jest ćwiczonej Impervius (3 pkt). Nie nauczy się zaklęcia, które już umie, ale otrzyma punkty do kuferka za udział w lekcji.
Nauczyciel, ogłaszając lekcję powinien określić wymagania dla uczestników. Jeśli chce uczyć zaklęcia które wymaga 15 pkt, powinno być to wymaganie "minimum 5 punktów w kuferku z zaklęć".

Po zakończeniu lekcji nauczyciel wpisuje do kuferka zarówno zdobyte punkty, jak i nauczone zaklęcia oraz eliksiry.

2. Nauka czarów i eliksirów w wątkach prywatnych
Nauka samodzielna podobna jest do tej na lekcji, jednak w tym przypadku wiedzę przekazuje osoba, dane zaklęcie już potrafiąca (nauczyła się go wcześniej, bądź ma wystarczającą liczbę punktów w kuferku). Podczas jednego wątku można nauczyć się maksymalnie 2 nowych zaklęć oraz 1 eliksiru.

3. Nauka czarów i eliksirów samodzielna
W przypadku samodzielnej nauki w postaci jednego posta, można nauczyć się zaklęcia lub eliksiru przekraczającego kuferkowe statystyki maksymalnie o 5 punktów!

Warzenie eliksirów
Aby uwarzyć samodzielnie eliksir, należy kupić składniki. Koszt składników wynosi połowę wartości danego eliksiru - ceny można sprawdzić w odpowiednich sklepach: 1 i 2.
Podczas jednego wątku można uwarzyć maksymalnie jeden eliksir. Jedna porcja eliksiru=3 użycia. Liczba możliwych do uwarzenia porcji zależna jest od rodzaju kociołka.
Kociołek cynowy - max 1 porcja
Kociołek z mosiądzu, składany, miedziany - max 2 porcje
Kociołek srebrny, złoty, samomieszalny - max 3 porcje

Np. Mam kociołek miedziany, więc mogę uwarzyć 2 porcje. Chcę zrobić eliksir Wiggenowy, który normalnie kosztuje 20 galeonów. Składniki na jedną porcję kosztują 10 galeonów, ale ponieważ chcę uwarzyć 2 porcje - kupuję podwójną porcję składników, które kosztują 20 galeonów.

Uwaga! W przypadku nauki eliksiru - w jednym wątku należy nauczyć się warzyć, a dopiero w kolejnym można wykonać porcję eliksiru, który zostanie wpisany do kuferka.


Po punkty za wątki, wpisanie nauczonych zaklęć i dodanie uwarzonych eliksirów należy zgłaszać się w upomnieniach.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Rozwój postaci

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Rozwój postaci  QCuY7ok :: 
dodatki
 :: 
kuferki
-