Czarodzieje - forum rpg typu PBF Play By Forum. Zostań czarodziejem niczym Harry Potter, dla którego nasz Hogwart stanie się drugim domem.

 
IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share
 

 Poczta profesora Harringtona

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3
AutorWiadomość


Edwin Harrington

Nauczyciel
Galeony : 17
  Liczba postów : 188
http://www.czarodzieje.org/t3264-nauczyciele-fabularni
http://www.czarodzieje.org/t15202-poczta-profesora-harringtona#405518
Poczta profesora Harringtona - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty


PisanieTemat: Poczta profesora Harringtona   Poczta profesora Harringtona - Page 3 EmptyWto Wrz 26 2017, 00:35

First topic message reminder :

Kod:
<center><div class="list"><br><br>
<div style="width:420px;height:380px; padding-left:70px; padding-right:60px; overflow:auto;font-size:13px; color:#000000;font-style:italic;">
[left]ADRESAT[/left]

[justify]TUTAJ WPISZ TWÓJ TEKST LISTU  [/justify]

[right]NADAWCA[/right]</div></div></center>
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość


Marceline Holmes

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 1207
  Liczba postów : 1163
http://www.czarodzieje.org/t15095-marceline-holmes
http://www.czarodzieje.org/t15273-sow
http://www.czarodzieje.org/t15094-marceline-holmes
Poczta profesora Harringtona - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty


PisanieTemat: Re: Poczta profesora Harringtona   Poczta profesora Harringtona - Page 3 EmptySro Paź 10 2018, 10:41

Profesorze Harrington,


szkolna wycieczka do kina nie była moją pierwszą, wszak kilka miesięcy temu odwiedziłam to miejsce z przyjacielem, który chciał mnie zaznajomić z kulturą mugoli. Nie będę zaprzeczać, że te wszystkie urządzenia, którymi się posługują – cóż – są dla mnie dość cudaczne, niewytłumaczalne i  niezrozumiałe, jednak mimo wszystko uważam, iż nie magowie posiadają niezwykle rozwinięte zdolności techniczne, które pozwalają im chociaż na moment przenieść się do świata, w którym nam – czarodziejom – przyszło żyć. Wnioskuje to głównie po bajce, na jakiej byłam.

Kraina Lodu nie jest wybitnym dziełem, choć niewątpliwie uczy nas wielu istotnych cech, jak chociażby lojalność, braterstwo i oddanie wobec rodziny, co tutaj mamy pokazane doskonale w walce Anny, która ze wszystkich sił starała się uratować siostrę. Oczywiście, muzyka towarzysząca mi w trakcie seansu była nieco irracjonalna, wszak pewien mężczyzna wydawał z siebie nietypowy dźwięk chrapania, który przez prawie ¾ filmu był na tyle głośny, że nie dało się wyłapać pewnych rzeczy. Podobnie jest ze zbyt głośnymi rozmowami, ale to zapewne wynika z kultury – niestety. Mogłabym jeszcze nadmienić, że postaci graficzne były wręcz doskonale odwzorowane, a tym samym, warto naznaczyć, że pomimo karykaturalności, były one nader ciekawe i intrygujące.
Motyw przewodni piosenki również przypadł mi do gustu…

Z wyrazami szacunku,
Marceline Holmes, rok II studencki, Ravenclaw

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Agnes Lumière

Student Hufflepuff
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 75%
Galeony : 257
  Liczba postów : 124
http://www.czarodzieje.org/t16150-agnes-lumiere
http://www.czarodzieje.org/t16165-gwardia-sloneczek-agnes?nid=4#442597
http://www.czarodzieje.org/t16269-poczta-agnes-lumiere#445294
http://www.czarodzieje.org/t16161-agnes-lumiere
Poczta profesora Harringtona - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty


PisanieTemat: Re: Poczta profesora Harringtona   Poczta profesora Harringtona - Page 3 EmptySro Paź 10 2018, 19:35

Profesorze Harrington,

Coco to wspaniała, magiczna wręcz animacja, która uczy dzieci, jak pogodzić wierność rodzinie z własnymi marzeniami. Oprócz wzruszającej fabuły film przede wszystkim był bardzo ładny i dopracowany pod względem wizualnym - modele były estetyczne, kadry spójne, a animacje płynne...no ale czego można było spodziewać się po produkcji z takim budżetem. Szczególnie urzekły mnie kolory i iluzja oświetlenia poszczególnych klatek - zapierały dech w piersiach i faktycznie oddawały klimat Meksykańskiego wariactwa krzykliwych, pstrokatych  barw. Co prawda było to jedno z niewielu nawiązań do faktycznej kultury tamtego rejonu, co niektórzy mogliby uznać za wadę, ale bez przesady, w końcu to bajka dla dzieci, a nie film edukacyjny! Film w ciekawy, angażujący sposób prezentuje konkretne wydarzenia (miejscami proste i przewidywalne, ale wciąż wspaniałe) w tle ukazując skrawki tradycji. Być może dzieci zainteresowane filmowym Costa de los muertos sięgną później po jakąś bardziej naukową lekturę na temat Meksyku, jednak dla przeciętnego dziesięcio (lub dziewiętnasto) latka wystarczającym jest takie zarysowanie tła kulturowego, jakie zostało zawarte w animacji. Jednym słowem bajka wspaniała,inspirująca i nietracąca nic ze swojej magii, nawet jeśli ogladana jest po raz wtóry.

Jeśli natomiast chodzi o samo wniknięcie do niemagicznego świata, to nie było ono dla mnie niczym nowym, więc nie wiem, co takiego mogłabym napisać.
Z wyrazami szacunku,
Agnes Lumière
Hufflepuff, || rok studencki


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Ariadne T. Fairwyn

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 75%
Galeony : 840
  Liczba postów : 343
http://www.czarodzieje.org/t16556-ariadne-t-fairwyn
http://www.czarodzieje.org/t16572-you-don-t-know-my-mind
http://www.czarodzieje.org/t16575-verheyen
http://www.czarodzieje.org/t16555-ariadne-t-fairwyn
Poczta profesora Harringtona - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty


PisanieTemat: Re: Poczta profesora Harringtona   Poczta profesora Harringtona - Page 3 EmptyWto Paź 16 2018, 22:11

Szanowny profesorze Harrington,

podczas wycieczki do biblioteki wybrałam "Rok 1984" autorstwa George'a Orwella. Najtrafniej byłoby nadmienioną przeze mnie powieść określić wizją - twórca przedstawia fałszywy obraz pozornie ułożonego świata, skrywającego pod zewnętrznością obłudę, pustkę oraz towarzyszącą na każdym kroku niepewność. "Rok 1984" miał być bezsprzecznie wizją przyszłości; liczy już swoje lata oraz posiada liczne szczegóły dorobku mugolskiej cywilizacji, jak specjalne telewizjery telewizory (?) dostrzegające oraz kontrolujące wszystko. Myślę, że przede wszystkim te elementy, brak baśniowości i betonowa sceneria pełna od wynalazków jest osobliwa dla samych mugoli, pokładających wiarę w swoim dorobku techniki. Literatura magiczna opisuje z kolei świat znany nam, czarodziejom.
Z drugiej zaś strony, byłam zaskoczona nie tyle ciekawą wizją, co jej brutalnością, obnażaniem wad dyktatury oraz funkcjonowania państwa - myślę, że w pewnym sensie "Rok 1984" niesie ze sobą zupełnie uniwersalną wartość.

Ariadne T. Fairwyn, Slytherin, rok I studencki
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Riley Fairwyn

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 75%
Galeony : 1290
Dodatkowo : metamorfomagia, prefekt naczelny
  Liczba postów : 885
http://www.czarodzieje.org/t15093-riley-t-fairwyn
http://www.czarodzieje.org/t15104-poczuj-smoczy-plomien
http://www.czarodzieje.org/t15161-maverick
http://www.czarodzieje.org/t15098-riley-fairwyn
Poczta profesora Harringtona - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty


PisanieTemat: Re: Poczta profesora Harringtona   Poczta profesora Harringtona - Page 3 EmptyWto Paź 16 2018, 22:37

Profesorze Harrington,

w bibliotece udało mi się wypożyczyć książkę o tytule "Wilk z Wall Street", autorstwa Jordana Belforta. Pan Belfort jest byłym maklerem giełdowym, a wydarzenia przedstawione w jego powieści składają się na niezwykle szokującą, satyryczną autobiografię. Autor zawarł w niej swoje przemyślenia i opisał wydarzenia, jakie doprowadziły zarówno jego jak i jego firmę maklerską niemalże na sam szczyt notowań nowojorskiej Wall Street. Jest to miejsce, w którym skupiają się główne instytucje finansowe USA, lecz teraz wyrażenia "Wall Street" używa się także w odniesieniu do całego amerykańskiego rynku finansowego. Autor, opisując swoją karierę, niejednokrotnie pokusił się o zabiegi mające złagodzić całą historię i rozbawić czytelnika. Książka ta nie zawiera skomplikowanych opisów procedur finansowych, lecz pełna jest mrocznych aspektów życia "bogatych i dysfunkcyjnych", jak określa to sam autor - przekrętów giełdowych, seksu, narkotyków. Błyskawiczna kariera oszałamia, a droga na samo dno odbywa się już po równi pochyłej. Przyznam, że nie do końca zrozumiałem na jakiej zasadzie działają te wszystkie dziwaczne urządzenia, przy pomocy których pan Belfort prowadził swoją działalność, lecz w ferworze akcji nie zwróciłem na to większej uwagi. Cała historia okazała się niezwykle wciągająca. Brutalna w swojej szczerości, przedstawiająca życie człowieka do cna odartego z godności. Kierującego się wyłącznie chwilowymi potrzebami, walczącego z wieloma nałogami. W końcu: chorego, tracącego wszystko w jednej chwili. Od samokontroli przez firmę, aż po ukochaną żonę. Jest to książka niezwykle niepodobna do wszystkich innych jakie czytałem. Ogromne tempo życia Belforta i jego rozmach czasami przytłacza i skłania do refleksji. Czy pogoń za przyjemnością jest tym, co powinno nas napędzać? Na to pytanie musi odpowiedzieć sobie każdy czytający zgodnie z własnym sumieniem. Mnie ta autobiografia niezwykle zasmuciła (jak już zapomniałem o zażenowaniu opisami schadzek z żoną Belforta, które odbywały się w dość niecodziennych warunkach), lecz także skłoniła do zadumy, chociaż w naszym świecie także można znaleźć kilka przykładów podobnego postępowania. Nawet moja własna rodzina nie jest święta. W pogoni za osiągnięciem doskonałości w różdżkarstwie, wielu Fairwynów jest w stanie poświęcić własną godność. Z tego względu, ta historia stała się poniekąd bliska mojemu sercu. Sam chciałbym kiedyś odznaczać się podobną jasnością umysłu, jaką przejawiał Jordan w latach rozkwitu Stratton Oakmont.

Z wyrazami szacunku,
R. Fairwyn, klasa IX, Ravenclaw

______________________


It takes a lot to give, to ask for help, to be yourself, to know and love what you live with.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Winter Rieux

Student Ravenclaw
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Czystość Krwi : 25%
Galeony : 143
  Liczba postów : 434
http://www.czarodzieje.org/t16550-winter-rieux#456757
http://www.czarodzieje.org/t16559-relacje-winter-rieux#456919
http://www.czarodzieje.org/t16558-poczta-winter-rieux#456915
http://www.czarodzieje.org/t16557-winter-rieux#456856
Poczta profesora Harringtona - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty


PisanieTemat: Re: Poczta profesora Harringtona   Poczta profesora Harringtona - Page 3 EmptySro Paź 17 2018, 18:58

Profesorze Harrington,

Zgodnie z wytycznymi przesyłam pracę domową po wypożyczeniu książki w Londyńskiej Bibliotece Publicznej.

Książka, która wpadła mi w oko, jest autorstwa Petera Wohllebena pochodzącego z Niemiec i nosi tytuł "Sekretne życie drzew". Na początku podchodziłam sceptycznie do całokształtu historii napisanej piórem leśniczego-pisarza, niemniej jednak po dłuższym czasie przekonałam się do zaskakujących faktów, które to wysunął na światło dzienne obcujący z naturą człowiek.

Osoby niemagiczne mają naprawdę ciekawy sposób na interpretację działania ekosystemu, w związku z czym napisana intrygującym stylem historia dotycząca zachowań roślin w naturze potrafiła mnie wciągnąć na dłuższy czas oraz zamyślić.Nie wiem, czy zostały w tekście umieszczone fakty czystonaukowe czy może zwyczajne domysły ze strony autora, co nie zmienia stanu rzeczy - rzeczywiście czarodziej ma prawo dowiedzieć się z niej wielu zaskakujących informacji. Opisywana relacja między drzewami bardzo silnie nawiązuje do tej międzyludzkiej, a co najbardziej zaskakujące, Wohlleben wykorzystał w celu napisania tejże książki inne, poważniejsze, podchodzące pod naukowe tomiszcze. Czego dokładnie dotyczy ten tytuł? Przede wszystkim działania lasu jako jednej jednostki oraz opisywania życia drzew, które ów tereny zamieszkują. Leśnik skupia się na wielu aspektach lasów i pojedynczych roślin, w związku z czym zawarte opisy są zaskakujące oraz potrafią delikatnie zszokować czytelnika. Kto normalny uwierzyłby w fakt, że drzewa są w stanie ostrzegać się przed suszą, zaś same przesyłają sobie wiadomości poprzez sygnały elektryczne? Niemniej jednak każdy znajdzie coś dla siebie - różne rzeczy dotyczące działania natury, jak chociażby to, jak rozpoznać wiek grabu bez ścinania, a także fakt tego, że miód spadziowy wcale nie jest wytwarzany z kwiatów. Ścięte drzewo, martwy pień? Jeszcze żyje, sąsiedztwo pozwala mu żyć. Jednocześnie żywot drzewa nie jest najłatwiejszy, aczkolwiek mają one własne strategie oraz plany, które pozwalają im wytrwać, a outsiderzy, którzy uciekają od tych zasad, spotyka wysoka cena za własny bunt. Peter snuje własne opowieści, które docierają do czytelnika i jeszcze bardziej go nimi zdumiewa.

Książka zaskoczyła mnie pozytywnie, aczkolwiek zdecydowanie się rożni od wyobrażeń czarodziejskich. Nie wiadomo jednak, czy rzeczy w niej zawarte są prawdziwe, niemniej "Sekretne życie drzew" pozwala otworzyć umysł na nowe doświadczenie oraz zacząć spostrzegać otaczający nas świat w całkowicie innym świetle. Pomysł autora niemagicznego przypadł mi do gustu, a na pewno będę skłonna do pochwycenia kolejnej lektury właśnie od tejże osoby.

Pozdrawiam,
Winter Rieux
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Nessa M. Lanceley

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 157
C. szczególne : Oczy w kolorze karmelu, drobna.
Galeony : 654
Dodatkowo : Fabularny Prefekt Naczelny
  Liczba postów : 1392
http://www.czarodzieje.org/t15974-nessa-m-lanceley
http://www.czarodzieje.org/t15977-czerwone-nici-nessy#434024
http://www.czarodzieje.org/t15976-freya-i-korespondencja-dla-panny-lanceley#434018
http://www.czarodzieje.org/t15975-nessa-m-lanceley#433995
Poczta profesora Harringtona - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty


PisanieTemat: Re: Poczta profesora Harringtona   Poczta profesora Harringtona - Page 3 EmptyCzw Paź 18 2018, 19:59

Szanowny Profesorze Harrington,


Zgodnie z poleceniem, wybrałam się do Londyńskiej Bibliotece Publicznej i wypożyczyłam książkę, która najbardziej mnie zaintrygowała wśród tomisk na wysokich regałach. Po przeczytaniu przesyłam Panu pracę na jej temat.

Wybrana przeze mnie książka jest autorstwa pani Aleksandry Steć. Jest ona zbiorem cytatów wszelkiej długości, przedstawiających refleksje oraz przemyślenia autorki i zachęcających do zastanowienia się nad własnym życiem. To dzieło z gatunku publicystyki literackiej i esejów. Te głębokie i w piękny sposób ujęte słowa, prawią głównie o świecie, ludziach, życiu i przede wszystkim o tak pożądanym przez wszystkich uczuciu — miłości.
Nie ma tu konkretnych ram czasowych ani akcji, są tylko wyznania autorki, przypominające o rzeczach i uczuciach, o których często w pośpiechu zapominamy. Książka podzielona jest na cztery części i każda z nich przedstawia inny kolor, pasujący do dominującej w treści emocji. Pierwszą z nich jest radość, u zostały tutaj uczucia, jakie towarzyszą zakochanej osobie. Motywem przewodnim drugiej części jest smutek oraz nostalgia. Bohaterka wspomina mężczyznę, którego kochała, jednak wie, że przeszłość jest tylko przeszłością i nie można wrócić do tego, co było.
Ostatnie dwie części pełne są przemyśleć i refleksji na temat natury człowieka. Uświadamia nam, że nie zawsze możemy mieć wszystko, czego pragniemy i czasem trzeba odpuścić, pozwolić uczuciom odejść lub wygasnąć. Zastanawia się, czy miłość naprawdę istnieje. Porusza temat cierpienia i zachowania ludzi, którzy nas otaczają.

Wszystkie te słowa i cytaty są głębokie, dają mi wiele do myślenia. Uważam, że ten rodzaj literatury występuje zarówno w świecie czarodziejów, jak i mugoli, ponieważ ponad magia- wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i każdy z nas chce być kochanym i kochać innych. A miłość przejawia się na wiele sposobów, tworząc dookoła siebie wiele innych emocji.Nessa M. Lanceley, Slytherin, rok II studencki.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Isabelle L. Cortez

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 163
C. szczególne : leworęczna, blizna na ramieniu zakryta tatuażem, hiszpański akcent, szczupła.
Galeony : 1305
  Liczba postów : 556
http://www.czarodzieje.org/t16449-isabelle-l-cortez
http://www.czarodzieje.org/t16476-welcome-in-my-world#452752
http://www.czarodzieje.org/t16500-skrzynka-pocztowa-i-l-c#453646
http://www.czarodzieje.org/t16459-isabelle-cortez
Poczta profesora Harringtona - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty


PisanieTemat: Re: Poczta profesora Harringtona   Poczta profesora Harringtona - Page 3 EmptyCzw Paź 18 2018, 20:19


<    Drogi profesorze Harrington,

Jest to klasyczny dramat elżbietański. Pomimo wspólnej nazwy z innymi dramatami różni się on jednak zasadniczo od starożytnej tragedii greckiej i rzymskiej. Szekspir zdecydowanie odrzucił trzy klasyczne zasady jedności. Tragedia w pięciu aktach, na początku której został umieszczony prolog w formie sonetu, podobny prolog poprzedza również i akt II.
Romeo i Julia" to historia pewnej pięknej lecz nieszczęśliwej miłości. Bohaterem utworu jest wiec nie tylko jak zdawałoby się tytułowa para ludzi, ale również miłość jako samo uczucie. Możemy tu bowiem obserwować młodzieńczo zuchwała miłość, która przeciwstawia się wszystkim swoim przeciwnościom, okolicznościom i dąży aby przezwyciężyć wszelkie niepowodzenia pojawiające się na jej drodze. Nie lęka się ona nawet ratunku szukać w najstraszniejszym ale zarazem najpewniejszym sprzymierzeńcu tej miłości jakim jest - śmierć. Miłość ta realizuje się jednak przez parę głównych bohaterów.
Julia to niespełna czternastoletnia dziewczyna, która kocha po raz pierwszy w swoim życiu. Kocha całą sobą, i ciałem i duszą. Nigdy nie zastanawiała się nad tym, czym jest miłość, nie doznała jej nawet zbyt wiele nawet od bliskich jej osób. Nie uczyła się miłości z żadnych książek ani świeckich ani religijnych. I okazało się, że Julia potrafi kochać prawdziwie i do samego końca.
Romeo natomiast jest zakochany nieszczęśliwie w Rozalinie, lecz tak naprawdę kocha nie ją lecz swoje wyobrażenie i uczucie jakie do niej żywi. Prawdziwa miłość przeobraża go wewnętrznie ale dopiero śmierć ukochanej obudzi w nim prawdziwie dojrzałego mężczyznę.
Romeo i Julia nie zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Romeo odczuwał wielką potrzebę miłości i wciąż poszukiwał osoby, która byłaby zdolna odpowiedzieć na tę jego miłość. Szekspir kazał mu przeżyć najpierw zachwyt nad inną kobietą a dopiero potem pozwolił mu poznać Julię i tej miłości pozostać już wiernym aż do śmierci.
W Szekspirowskiej tragedii głównym źródłem wstrząsu nigdy nie jest dobro, przyczynia się ono tylko do wstrząsu poprzez splot ze złem, w pełnym tego słowa znaczeniu, ze złem najczęściej moralnym. Miłość Romea i Julii prowadzi przecież do ich śmierci tylko z powodu bezsensownej nienawiści ich rodów. Szekspir miłość tych młodych kochanków widzi jako promieniowanie światła w mrocznym świecie. Tak konstruuje on obraz aby w tych postaciach, w ich pojawianiu się w dramacie zawsze towarzyszyło im światło w różnych postaciach i w każdej osobie. Towarzyszą tym postaciom słońce, księżyc, gwiazdy , ogień, błyskawice, odblask piękna i miłości, skontrastowane z nocą, mrokiem, chmurami, deszczem, mgłą i dymem. Sami kochankowie myślą o sobie jako o światłości. Dla Julii Romeo jest "dniem wśród nocy", a dla Romea Julia jest wschodzącym słońcem i w miłosnym uniesieniu jedno postrzega w drugim jaśniejącą na niebie gwiazdę, o tak mocnym blasku, że przyćmiewa nim wszystkie inne gwiazdy. Być może i dla Szekspira cała ta opowieść o miłości była takim jasnym, przelotnym i tragicznie pięknym, jak oślepiający blask światła, co nagle zapłonęło i zgasło.
Dramat ten przypomina mi jedno z przedstawień odgrywanych w naszym świecie.
ROMULUS I JULIA
Młoda Julia jest członkinią znanego czystokrwistego rodu. Niespodziewanie dziewczyna zakochuje się w Romulusie - pięknym i niezwykle tajemniczym centaurze. Ani pobratymcy Remulusa, ani rodzina Julii nie są w stanie zaakceptować jej związku, dlatego dziewczyna postanawia sfingować swoją śmierć i uciec z ukochanym. Dziewczyna zażywa Eliksir Żywej Śmierci. Gdy Remulus ją znajduje jest przekonany, że dziewczyna nie żyje i popełnia samobójstwo. Po ocknięciu się Julia widząc martwe ciało ukochanego idzie za jego przykładem i zabija się.
Obydwa dzieła są bardzo do siebie podobne. Czy możliwym jest, że Szekspir był czarodziejem? [/justify">
Isabelle Luna Cortez

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Cassius Swansea

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 75%
Galeony : 586
  Liczba postów : 206
http://www.czarodzieje.org/t16705-cassius-swansea
http://www.czarodzieje.org/t16707-cham-prostak-i-idiota
http://www.czarodzieje.org/t16709-hyperion
http://www.czarodzieje.org/t16706-cassius-swansea
Poczta profesora Harringtona - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty


PisanieTemat: Re: Poczta profesora Harringtona   Poczta profesora Harringtona - Page 3 EmptyNie Paź 21 2018, 16:25

p. Harrington,

Na drugim arkuszu znajduje się moja recenzja "Pachnidła".

Cassius Swansea


W razie czego mam upatrzoną jedną reckę i mogę podesłać link na priv (prawa autorskie). Ale założenie było takie, że Cass w bibliotece ściągnął coś z internetu i przepisał zmieniając szyk zdania, czasem coś usuwając itp. W razie czego proszę mi krzyczeć, żeby podsyłać :D

______________________


Jestem zepsuty, zgubiony,
jestem gorzej niż najgorszy
Hotel, pasodoble, skarbie,
znowu tańczę tu samotny
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Nicolas Korolov

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 165
Dodatkowo : wężoustość
  Liczba postów : 64
http://www.czarodzieje.org/t16606-nicolas-korolov
http://www.czarodzieje.org/t16687-nicolas-korolov
http://www.czarodzieje.org/t16615-nicolas-korolov
Poczta profesora Harringtona - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty


PisanieTemat: Re: Poczta profesora Harringtona   Poczta profesora Harringtona - Page 3 EmptyWto Paź 23 2018, 17:14


Nicolas Korolov,
I rok studencki

“Dawca”, to książka z 1993 roku, autorstwa Lois Lowry. Osadzona jest w klimacie science fiction to znaczy, że jej akcja rozgrywa się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Jest to bardzo ciekawy gatunek, ze względu na to, że pokazuj potencjalną wizję przyszłości mugoli, która opiera się na ich postępie technologicznym. Zarazem jest to pierwsza wyraźna różnica pomiędzy literaturą czarodziejów i niemagów. W książkach magów tematyka przyszłości nie jest zbyt popularna. Na dodatek, coś co dla nas jest codziennością, czyli magia, w tej konkretnej książce nie występuje - nawet jako fantastyczne urozmaicenie.

Powieść opowiada o historii młodego chłopaka - Jonasa. Wywodzi się on z bardzo specyficznej społeczności, w której ludzie zostają pozbawieni zmysłów, emocji - wszystkiego. Świat odczuwają w odcieniach szarości. Są trochę jak ludzie, którym dementory odebrały wszystko z wyjątkiem życia. Brzmi to bardzo przerażająco i daje mocno do myślenia, podczas czytania.
Główny bohater zostaje nowym Odbiorcą Wspomnieć, osobą mająca przyjść szkolenie u Dawcy - czyli jedynego człowieka, który posiada wspomnienia z przeszłości. Jest trochę jak mugolska myślodświenia i jako jedyny widzi świat w kolorach.
Wraz z postępem nauki, chłopak zaczyna dostrzegać wady otaczającego go systemu i społeczności i może trochę lekkomyślnie postanawia coś z tym zrobić.

Książka porusza bardzo ciężkie tematy, ale przede wszystkim pokazuje jak straszne byłoby życie bez ludzkich uczuć. W pewnym sensie jest w niej sporo racji. W dzisiejszych czasach nie tylko mugole, ale wszyscy gubią się w pracoholizmie. Tracą empatię i radość z prostych rzeczy. Czytając “Dawcę” byłem troszkę przerażony. W końcu dla mugoli jest to prawdopodobna wizja. Żeby pozbyć się konfliktów, pozbędą się wszelkich różnic w społeczeństwie.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Hemah E. L. Peril

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 50%
C. szczególne : Białe włosy, brwi i rzęsy, jasna cera. Akcent cockney.
Galeony : 880
  Liczba postów : 267
http://www.czarodzieje.org/t16565-help-budowa
http://www.czarodzieje.org/t16591-do-you-need-help#458347
http://www.czarodzieje.org/t16590-help-me-mr-postman#458344
http://www.czarodzieje.org/t16566-help-budowa
Poczta profesora Harringtona - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty


PisanieTemat: Re: Poczta profesora Harringtona   Poczta profesora Harringtona - Page 3 EmptyCzw Lis 01 2018, 23:48

Szanowny profesorze

"Poznaj Aikido" autorstwa Jacka Wysockiego jest podręcznikiem, opisującym podstawowe zagadnienia związane ze sztukami walki. Już na samym początku zaznaczone jest, że w rzeczywistości książka ta ma zaciekawić, a niekoniecznie nauczyć - tak jak pozostałe sztuki walki, tak i Aikido w dużej mierze opiera się na praktyce. Użyty język można uznać za fachowy, występują pojęcia wykorzystywane w każdym dojo (sali treningowej, miejscu ćwiczeń). Czytelnikowi z pewnością sprawę ułatwia umieszczony z tyłu książki słowniczek. Liczne ilustracje pozwalają lepiej zrozumieć zapisane techniki. Całość wydaje się przejrzysta nawet dla największego laika; Wysocki omawia problemy takie jak timing, szybkość, dystans, koordynacja pracy umysłu i ciała, a także wiele innych, adekwatnych również podczas trenowania innych sportów. Podręcznik zachęca, wciąga - zawiera opowieści i historie odnośnie perypetii ćwiczących, intryguje specyfiką Aikido znanego jako nie tyle sztuka walki, co samoobrony.
Z fragmentu o autorze można dowiedzieć się, że Jacek Wysocki posiada 5 dan (jeden z najwyższych stopni mistrzowskich; ze względu na datę wydania tej książki można domyślać się, że w przeciągu ostatnich ponad dwudziestu lat stopień ten uległ zmianie) i aktywnie promuje treningi Aikido. Budzi to zaufanie odnośnie jego stanu wiedzy i tym samym zapewnia, że "Poznaj Aikido" napisane zostało przez specjalistę.
Czytając ten podręcznik aż chce się doczytać więcej o historii Aikido, sprawdzić opisane w nim techniki i po prostu wskoczyć na matę.

Hemah Peril, I rok studencki, Gryffindor
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Holden A. Thatcher II

Student Gryffindor
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 175
C. szczególne : (od lekcji numerologii) mam długie włosy; anorektycznie chudy
Galeony : 103
Dodatkowo : różowy koczkodan
  Liczba postów : 973
http://www.czarodzieje.org/t15930-holden-a-thatcher-ii#430782
http://www.czarodzieje.org/t15932-wiec-chodz-zbuduje-ci-trumne#430785
http://www.czarodzieje.org/t15933-pluszak#430790
http://www.czarodzieje.org/t15929-holden-a-thatcher#430780
Poczta profesora Harringtona - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty


PisanieTemat: Re: Poczta profesora Harringtona   Poczta profesora Harringtona - Page 3 EmptyWto Kwi 09 2019, 20:45

Szanowny Panie Psorze,


czy widział Pan taki mugolski tak jakby były czarodziejskie film pod tytułem E.T.? Jeśli tak, to nie mam o czym pisać, ale dla dobra mojej pracy domowej przyjmę wersję, że nie. Nie pamiętam dokładnie, o co chodziło, ale na samym końcu był latający rower, który nadal mam w głowie, chociaż oglądałem to coś w telewizjerze jak byłem mały i spędzaliśmy święta u moich mugolskich dziadków. Razem z kolegami uznaliśmy na lekcji, że jako czarodzieje jesteśmy bardziej stworzeni do latania, więc wydaje mi się, że gdyby rower mógł unosić się w powietrze tak jak i motor, ułatwiałoby to naukę osobom magicznym. I zupełnie na odwrót, dopiero później mogliby się starać utrzymać na ziemi, co jest bardziej skomplikowane, bo jednak koła muszą przylegać do podłoża. A skoro mowa o lataniu, to dodałbym też czujnik obiektów fruwających typu ptaki, bo jednak nie jest to zabezpieczone auto, a i manewry nie są tak łatwe jak na miotle. To chyba tyle, ale jeśli jeszcze na coś wpadnę, to wyślę Panu list z dopiskiem.

Z poważaniem,
Holden Thatcher
Gryffindor, II rok studiow
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Elijah J. Swansea

Student Ravenclaw
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 185 cm
C. szczególne : znamię na karku, na które nie działa metamorfomagia, okulary do czytania
Galeony : 526
Dodatkowo : metamorfomagia, kapitan drużyny Krukonów
  Liczba postów : 434
http://www.czarodzieje.org/t16927-elijah-julian-swansea#471679
http://www.czarodzieje.org/t16933-elijah-j-swansea#471795
http://www.czarodzieje.org/t16932-jeczybula#471794
http://www.czarodzieje.org/t16919-elijah-j-swansea
Poczta profesora Harringtona - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty


PisanieTemat: Re: Poczta profesora Harringtona   Poczta profesora Harringtona - Page 3 EmptyWto Kwi 09 2019, 22:51


Szanowny Panie Profesorze,


wydaje mi się, że naprawdę dobrym rozwiązaniem mógłby być nałożony na kierownicę roweru czar ułatwiający utrzymanie równowagi lub całkowicie nas w tym wyręczający. Wydaje mi się, że równowaga to największy problem jeśli chodzi o jazdę na rowerze, a z wspomaganiem moglibyśmy swobodnie używać rąk do czegoś innego na prostych odcinkach drogi.
Jeśli zaś tego typu zaklęcie byłoby zbyt trudne lub mało skuteczne, może warto pomyśleć nad niewidzialnymi dodatkowymi kółkami? Są naprawdę wygodne, ale niestety wyglądają, mówiąc kolokwialnie, głupio.
Z wyrazami szacunku

Elijah J. Swansea

Ravenclaw, II rok studiów

______________________


All I need to do
is place my pen against paper
and your love
writes for me.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Vinícius Marlow

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 170,5 cm
C. szczególne : krzywy zgryz, dużo pieprzyków, w tym nad górną wargą
Galeony : 538
Dodatkowo : Prefekt fabularny
  Liczba postów : 256
http://www.czarodzieje.org/t16781-vinicius-oliver-marlow-budowa#466597
http://www.czarodzieje.org/t16785-vini-da-vinci?nid=2#466756
http://www.czarodzieje.org/t16786-vini-da-vinci#466765
http://www.czarodzieje.org/t16784-vinicius-marlow
Poczta profesora Harringtona - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty


PisanieTemat: Re: Poczta profesora Harringtona   Poczta profesora Harringtona - Page 3 EmptySro Kwi 10 2019, 14:24

Szanowny Panie Profesorze,


z wymienionych przez Pana sprzętów najczęściej jeżdżę na rolkach (a przy tym najbardziej to lubię). Jest z nimi jednak jeden problem – mając je na nogach, można poruszać się tylko po twardej, równej powierzchni. Wydaje mi się, że ulepszeniem rolek niedostępnym dla mugoli byłoby umożliwienie jeżdżenia w nich gdziekolwiek, nie tylko po chodniku, ale i po trawie i piasku. Nie mam pojęcia jak można by tego dokonać – jakieś zaklęcie utwardzające grunt tuż pod nami? A może powłoka sprawiająca, że nic nie będzie wkręcać się w kółka?
Z wyrazami szacunku

Vinícius Marlow

VII klasa, Hufflepuff


______________________


I’ll follow you into the dark.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Rebekah W. Lanceley

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : IV
Wiek : 14
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 1.49 m
C. szczególne : chuderlawa, piegowata twarz, rudzielec
Galeony : 75
  Liczba postów : 50
http://www.czarodzieje.org/t17153-rebekah-willa-lanceley
http://www.czarodzieje.org/t17158-rebel-relations#479162
http://www.czarodzieje.org/t17154-rebel-owl#479031
http://www.czarodzieje.org/t17151-rebekah-w-lanceley
Poczta profesora Harringtona - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty


PisanieTemat: Re: Poczta profesora Harringtona   Poczta profesora Harringtona - Page 3 EmptySro Kwi 10 2019, 22:14


Profesorze  Harrington

Uwielbiam jazdę na rolkach! Mugolaki mają fajne sprzęty. No, wreszcie jakaś ciekawa, sensowna praca domowa, którą chce mi się pisać. Myślę, że fajnie byłoby dodać do nich coś na zasadzie "przyspiesz" i "zwolnij" - żeby reagowały na głos. Jakie kolorowe światełka im bardziej przyspieszam tym szybciej migają, jak kula dyskotekowa. No i jakby się skakało to by miały sprężyny, które wybijały nas pod saaame nieeebo!
Rebekah Willa Lanceley, Klasa IV, Gryffindor
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Luna A. Shercliffe

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 1.68 m
C. szczególne : włosy farbowane na blond z ciemnymi pasemkami, ugryzienie po zębach wilkołaka na lewym barku, dość spore blizny
Galeony : 236
Dodatkowo : likantropia
  Liczba postów : 138
http://www.czarodzieje.org/t16923-luna-ann-shercliffe
http://www.czarodzieje.org/t16950-ksiezycowe-relacje-relacje-ksiezycowe#472775
http://www.czarodzieje.org/t16951-moon#472799
http://www.czarodzieje.org/t16922-luna-ann-shercliffe
Poczta profesora Harringtona - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty


PisanieTemat: Re: Poczta profesora Harringtona   Poczta profesora Harringtona - Page 3 EmptySro Kwi 10 2019, 22:37


Profesorze  Harrington


Znam większość mugolskich przedmiotów i przyznam, że nie lubię jeździć na rolkach. Bolą mnie od nich nogi, te buty się jakoś ocierają o skórę. Zawsze się bałam, że nie można ich zdjąć jak się jedzie. Powinni je wyposażyć w jakiś łagodzący materiał, który nie powodowałby obcieranie nóg (nie wiem czy tylko ja mam z tym problem??), a także w coś co pozwalałoby je zdjąć, albo mogłyby same hamować. Nie mam pojęcia, ale raczej ich unikam - boje się, że nie da się z nich zeskoczyć jak z deskorolki. Na pewno mogę śmiało powiedzieć, że deskorolka jest najlepszym rozwiązaniem. Bywa, że ciężko się jeździ. Niby odpycham się nogą od ziemi, ale wcale deska nie jedzie szybko. Nie jestem jakimś znawcą, ale to chyba wina tych kółek. Chciałabym, żeby mogła sama jeździć, jak się zmęczę. Najlepiej jakby zamontować w niej jakąś skrytkę, którą otwieram zaklęciem i mam tam picie czy inne rzeczy. Mugolskie wynalazki są naprawdę super, ale bywają też bardzo ograniczone przez swoją niemagiczność.

Luna A. Shercliffe, Klasa VIII, Slytherin
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Nessa M. Lanceley

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 157
C. szczególne : Oczy w kolorze karmelu, drobna.
Galeony : 654
Dodatkowo : Fabularny Prefekt Naczelny
  Liczba postów : 1392
http://www.czarodzieje.org/t15974-nessa-m-lanceley
http://www.czarodzieje.org/t15977-czerwone-nici-nessy#434024
http://www.czarodzieje.org/t15976-freya-i-korespondencja-dla-panny-lanceley#434018
http://www.czarodzieje.org/t15975-nessa-m-lanceley#433995
Poczta profesora Harringtona - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty


PisanieTemat: Re: Poczta profesora Harringtona   Poczta profesora Harringtona - Page 3 EmptySob Kwi 13 2019, 17:06

Szanowny Panie Profesorze,na ostatnich zajęciach miałam przyjemność pracować z deskorolką, chociaż pierwotnie celowałam w rower, który wydaje mi się bardziej stabilny i bezpieczny. W przypadku deski, tej stabilności brakuje, zwłaszcza dla początkujących! Łatwo ucieka spod stóp, ciężko przy nierównej powierzchni utrzymać na niej równowagę. Myślę, że dodanie jakiś magicznych zaczepów na buty — coś na wzór zaklęcia przylepiającego — ułatwiłoby proces nauki, a gdy się je opanuje, można byłoby je cofnąć! Ciekawe byłoby też dodanie do niej możliwości latania, tak jak na miotłach czy motocyklach, jednak zdecydowanie wymagana byłaby licencja, ponieważ latanie na, tak małym urządzeniu wymagałoby zwinności i doświadczenia, aby nie zrobić sobie lub komuś krzywdy. Trzeba przyznać, że mugole mają ciekawe pomysły w przypadku tworzenia przedmiotów wspomagających ruch i rekreację na świeżym powietrzu.Nessa M. Lanceley, Slytherin, II rok studiów.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Isabelle L. Cortez

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 163
C. szczególne : leworęczna, blizna na ramieniu zakryta tatuażem, hiszpański akcent, szczupła.
Galeony : 1305
  Liczba postów : 556
http://www.czarodzieje.org/t16449-isabelle-l-cortez
http://www.czarodzieje.org/t16476-welcome-in-my-world#452752
http://www.czarodzieje.org/t16500-skrzynka-pocztowa-i-l-c#453646
http://www.czarodzieje.org/t16459-isabelle-cortez
Poczta profesora Harringtona - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty


PisanieTemat: Re: Poczta profesora Harringtona   Poczta profesora Harringtona - Page 3 EmptyPon Kwi 15 2019, 10:08


<


Drogi Profesorze ,

Niestety z przyczyn osobistych nie mogłam uczestniczyć w Profesora zajęciach. Mimo to mój kuzyn był na tyle miły, że wytłumaczył mi o czym były i co na nich się działo za co jestem mu niezmiernie wdzięczna. przejdźmy jednak do rzeczy. 
Każda z tych maszyn wydaje się niezmiernie nudna. Bo niby jaka frajda jest w używaniu własnych mięśni do poruszania się? To nie lepiej już chodzić? Niech profesor wybaczy ale nie jestem w stanie zrozumieć mentalności tych ludzi. 
Jeśli jednak chodzi o udoskonalenie tych maszyn to na warsztat wzięłabym deskę. Wydaje mi się najprostsza i najłatwiej byłoby z nią coś zrobić. Nigdy nie próbowałam używać eliksirów na przedmioty ale pomyślałam, że dobrym pomysłem byłoby polanie deski eliksirem lewitacji. Co prawda poruszanie się byłoby utrudnione, jednak można wtedy rzucić zaklęcie bombarda przez co nasz pojazd będzie poruszał się z wolna do przodu. Nie jest to jednak najlepszy sposób na poruszanie. Sama z pewnością bym z niego nie korzystała. 
Isabelle Luna Cortez 
Slytherin I  rok studencki 

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Hemah E. L. Peril

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 50%
C. szczególne : Białe włosy, brwi i rzęsy, jasna cera. Akcent cockney.
Galeony : 880
  Liczba postów : 267
http://www.czarodzieje.org/t16565-help-budowa
http://www.czarodzieje.org/t16591-do-you-need-help#458347
http://www.czarodzieje.org/t16590-help-me-mr-postman#458344
http://www.czarodzieje.org/t16566-help-budowa
Poczta profesora Harringtona - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty


PisanieTemat: Re: Poczta profesora Harringtona   Poczta profesora Harringtona - Page 3 EmptyPon Kwi 15 2019, 21:21

Szanowny profesorze,

przesyłam moją pracę domową odnośnie unowocześnienia mugolskiego sprzętu.
Sądzę, że najciekawsze byłoby użycie eliksiru neonu (może nieco wzmocnionego, aby silniej świecił) na kołach od roweru. Nie tylko nadałoby to oryginalnego wyglądu sprzętowi, ale także bijąca od nich poświata mogłaby zwiększyć widoczność nocą i oświetlałaby drogę. Obecne na kołach błotniki blokowałyby już nie tylko brud, bo również nadmiar światła, jaki mógłby oślepiać kierowcę. Jest to z pożytkiem dla użytkującego rower, bo nikt go już nigdy nie przegapi na żadnej ciemnej drodze oraz powala na nietypową personalizację, gdzie można by było dobrać sobie kolory i gradienty, jakie by się chciało.

Hemah Peril, VIII rok Gryffindor

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Aiden Nic'Illeathian

Student Ravenclaw
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 178
C. szczególne : Tatuaż pod obojczykiem: "Envole-moi"
Galeony : 113
  Liczba postów : 65
http://www.czarodzieje.org/t17207-aiden-nic-illeathian
http://www.czarodzieje.org/t17213-connexions-aiden-nic-illeathian
http://www.czarodzieje.org/t17212-aiden-nic-illeathian-rufus
http://www.czarodzieje.org/t17208-aiden-nic-illeathian#481299
Poczta profesora Harringtona - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty


PisanieTemat: Re: Poczta profesora Harringtona   Poczta profesora Harringtona - Page 3 EmptyWto Kwi 16 2019, 01:07

Szanowny Panie Profesorze

Najmoniej przepraszam za moją nieobecność na zajęciach. Z ważnych dla mnie przyczyn, nie udało mi się wziąć w nich udziału. Dzięki życzliwości panny Lanceley materiał już został przeze mnie nadrobiony. Poniżej przesyłam swoją pracę domową, mimo wszelkich okoliczności mam nadzieję, że rozważy Profesor wzięcie jej pod uwagę.

Długo zastanawiając się nad tym jak można byłoby udoskonalić przedmiot podróżny taki jak rower, stwierdziłem, że wychowując się nad brzegiem oceanu, nie chcąc tracić perspektywy morskiej bryzy we włosach niezbędnym byłoby dodanie do tego urządzenia możliwości poruszania się po wodzie, w taki sposób by nie uszkodzić samego sprzętu. Uważam, że całkiem interesującym pomysłem byłoby dodanie czaru Glacium bądź Glacium Maxime. To pomogłoby przy niezapadnięciu się pod wodę, ale do tego należało by dodać jakieś magiczne ustabilizowanie ze względu, na dość śliską strukturę lodu.  
Aiden Nic'Illeathian
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Blaithin ''Fire'' A. Dear

Student Gryffindor
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 160cm
C. szczególne : chuda, opaska na twarzy, blizny, tatuaż
Galeony : 1884
  Liczba postów : 2836
http://www.czarodzieje.org/t13638-blaithin-astrid-dear
http://www.czarodzieje.org/t13646-not-a-bad-girl
http://www.czarodzieje.org/t13684-dziobek
http://www.czarodzieje.org/t13647-blaithin-astrid-dear
Poczta profesora Harringtona - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty


PisanieTemat: Re: Poczta profesora Harringtona   Poczta profesora Harringtona - Page 3 EmptyWto Kwi 16 2019, 19:45

List przyniósł Cicero.

Profesorze Harrington,


Rolki wydają się pod wieloma względami niedopracowane przez mugoli. Brak możliwości zobaczenia, co jest za tobą, kiepskie wyczucie równowagi, sama ciężkość butów... Moim zdaniem dobrze byłoby je usprawnić zaklęciem, które zmniejszałoby wagę rolek, a do tego miłym dodatkiem byłoby coś na kształt dodatkowego napędu. Być może jakiś czar popychający rolki do przodu, żeby jechało się szybciej. Umocowany z tyłu butów, dla efektów specjalnych przypominający wybuch płomieni. To mogłoby spodobać się pewnie wielu czarodziejom.


Blaithin Dear, Gryffindor
II rok studiów


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Neirin Vaughn

Student Hufflepuff
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 10%
Wzrost : 196cm/106kg
C. szczególne : Oparzenia: noga(P), pół lewej, część torsu, wew ręki(P). Blizny: w poprzek gardła, 3 na piersi, 4 na nodze(L). Porażenie prądem: wew dłoni i przedramienia (L).
Galeony : 216
  Liczba postów : 1057
http://www.czarodzieje.org/t15703-neirin-vaughn#423773
http://www.czarodzieje.org/t16512-don-t-do-love-don-t-do-friends#454064
http://www.czarodzieje.org/t15736-kruk-pocztowy#424226
http://www.czarodzieje.org/t15719-neirin-vaughn#423916
Poczta profesora Harringtona - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty


PisanieTemat: Re: Poczta profesora Harringtona   Poczta profesora Harringtona - Page 3 EmptyWto Kwi 16 2019, 21:21

Szanowny Panie Profesorze,

na warsztat dziś wziąłem rolki. Jako mugolak pochodzący z mugolskiej rodziny miałem (większą lub mniejszą) styczność z każdym sprzętem omawianym na lekcji i uważam, że najbardziej użyteczna modyfikacja przyda się rolkom. Buty z kółkami są spore i niewygodne do wkładania oraz zdejmowania przez usztywniane kostki. Sądzę, że najbardziej pożądanym ulepszeniem byłoby użycie zaklęcia transmutacyjnego, które umożliwia przemianę rolek w zwykłe buty, kiedy np. wchodzimy do sklepu lub na powierzchnię niemożliwą do jeżdżenia oraz zmianę butów ponownie w rolki, gdy chcemy jeździć. Oszczędza się czas i energię, bowiem buto-rolki-transmutacyjne zdejmowałoby się i zakładało tylko raz - na początku oraz końcu swojej zabawy z nimi, a resztę czasu dowolnie można by było przełączać pomiędzy "trybami". Mugole mieli już coś podobnego, były to buty z wysuwanym jednym kółkiem z pięty, ale wiadomo, że to nie to samo, co rolka, a jedynie marna podróbka.

Neirin Vaughn, VIII rok, Hufflepuff

______________________

Głos
I myself will become the apostle of
M̸͈̓A̴̮̋D̵̞͝N̷̬̒E̸̹͒Ș̸͊S̴͓̕!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Poczta profesora Harringtona - Page 3 QzgSDG8
Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty


PisanieTemat: Re: Poczta profesora Harringtona   Poczta profesora Harringtona - Page 3 Empty

Powrót do góry Go down
 

Poczta profesora Harringtona

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 3 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Poczta profesora Harringtona - Page 3 QCuY7ok :: 
poczta
-