Czarodzieje - forum rpg typu PBF Play By Forum. Zostań czarodziejem niczym Harry Potter, dla którego nasz Hogwart stanie się drugim domem.

 
IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | .
 

 Poczta profesor Sanford

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomośćavatar

Nauczyciel
Galeony : 20
  Liczba postów : 118
http://www.czarodzieje.org/t3264-nauczyciele-fabularni
http://www.czarodzieje.org/t15197-poczta-profesor-sanford#405511
Gracz


PisanieTemat: Poczta profesor Sanford   Wto Wrz 26 2017, 00:22

Kod:
<center><div class="list"><br><br>
<div style="width:420px;height:380px; padding-left:70px; padding-right:60px; overflow:auto;font-size:13px; color:#000000;font-style:italic;">
[left]ADRESAT[/left]

[justify]TUTAJ WPISZ TWÓJ TEKST LISTU  [/justify]

[right]NADAWCA[/right]</div></div></center>
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Skąd : Hogsmeade
Czystość Krwi : 25%
Galeony : 340
Dodatkowo : różowy koczkodan
  Liczba postów : 396
http://www.czarodzieje.org/t15930-holden-a-thatcher-ii#430782
http://www.czarodzieje.org/t15932-wiec-chodz-zbuduje-ci-trumne#430785
http://www.czarodzieje.org/t15933-czapek-ii#430790
http://www.czarodzieje.org/t15929-holden-a-thatcher#430780
Gracz


PisanieTemat: Re: Poczta profesor Sanford   Sob Kwi 07 2018, 20:49

Droga Pani Psor,


do przygotowania Wywaru Żywej Śmierci potrzebujemy: sproszkowanego korzenia asfodelusa, nalewki z piołunu, korzenia waleriany, fasolki Sopophorusa i... ktoś dopisał w podręczniku mózg leniwca, ale nie jestem co do tego pewien, bo brzmi absurdalnie. Wolę jednak o tym wspomnieć, bo może się okazać, że dowcipniś miał jednak rację. Zioła takie jak piołun zawierają tujon, czyli związek, który ma łagodzić ból, ponieważ wpływa na układ nerwowy. Dzięki temu eliksir wprowadza w śpiączkę, a nie boleśnie zabija, jak większość trucizn. Dobrze uważony eliksir powinien być czarny, a jego wykonanie jest dość skomplikowane, ale doświadczony czarodziej poradzi sobie w godzinę. Przede wszystkim trzeba zacząć od nalania wody, do której dodaje się piołun, tworząc nalewkę. Później dodaje się korzeń asfodelusa i po podwójnym zamieszaniu w prawo trzynaście kropli walerianowych, następnie należy zamieszać raz w lewo i siedem razy w prawo (chyba tak to leciało). Zaskakujące jest to, że (przynajmniej według legend) śpiączkę wywołaną przez eliksir może zniwelować eliksir wiggenowy. O, dodam jeszcze, że w mitologii greckiej zmarli trafiali w Podziemiach na łąki asfodelowe, które zyskały swoją nazwę właśnie od Asfodelusa, bowiem porastał on cały teren.
Z poważaniem,

Holden Thatcher, Gryffindor, VIII rok
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : VII
Wiek : 18
Skąd : Llanfihangel-yng-Ngwynfa
Czystość Krwi : 10%
Galeony : 356
  Liczba postów : 290
http://www.czarodzieje.org/t15703-neirin-vaughn#423773
http://www.czarodzieje.org/t15736-kruk-pocztowy#424226
http://www.czarodzieje.org/t15719-neirin-vaughn#423916
Gracz


PisanieTemat: Re: Poczta profesor Sanford   Sob Kwi 07 2018, 21:13

Szanowna Profesor

Wywar żywej śmierci jest eliksirem niezwykle trudnym do uwarzenia, wymaga też ostrożnego obchodzenia się ze składnikami. Nie tylko ze względu na ich cenę (choć niezaprzeczalnie aspekt pieniędzy jest dość ważny), ale też trujące właściwości użytych roślin. Nieodpowiednie obchodzenie się ze składnikami może zaowocować zatruciem się samego warzącego wywar czarodzieja.
Szczególnie groźne są olejki piołunu, zawierające tujon. Trucizna ta działa na układ nerwowy, mogąc doprowadzić do śmierci.
Ciekawostką jest, że nalewki z piołunu (w formie absyntu) popularnie pito we Francji, gdzie zgony z powodu przedawkowania były licznie odnotowywane. Absynt był tak popularny przez wywoływane tujonem psychozy i halucynacje.
Do przygotowania eliksiru potrzeba: piołun, korzeń asfodelusa sopophorusa i korzeń kozłka lekarskiego. Najistotniejszy jest piołun (zawierający tujon), niektóre książki mówią o stworzeniu eliksiru poprzez dodanie sproszkowanego korzenia asfodelusa do nalewki z piołunu. Korzeń kozłka lekarskiego (źródło waleriany) choć nie niezbędny, ma naturalne działanie uspokajające i wyciszające, zatem dodatkowo zwiększa moc eliksiru.
Najpopularniejszy przepis na owy wywar wygląda następująco:
- Do kociołka wlać piołun
- Dodać sproszkowany korzeń asfodelusa
- Zamieszać dwa razy w prawo
- Dodać sok z korzenia kozłka lekarskiego
- Zamieszać siedem razy w lewo
Przepis ten może być modyfikowany o dodatkowe składniki poprawiające jakość eliksiru (jak sól z morza afrykańskiego), wielu czarodziejów ma też odbiegające od siebie zdanie w kwestii sposobu mieszania wywaru (jak dziesięć razy zamiast siedmiu).
W historii eliksir ten był używany do trucicielstwa, gdyż przedawkowany doprowadza do zgonu. Niewielkie ilości sprowadzają bardzo głęboki sen, mylony przez niedoświadczonych czarodziei ze śmiercią. Odtrutką jest eliksir wiggenowy.
Z poważaniem
Neirin Vaughn, Hufflepuff, 7 rok
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Skąd : Dolina Godryka
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 169
Dodatkowo : jasnowidzenie, prefekt fabularny
  Liczba postów : 260
http://www.czarodzieje.org/t15846-theodore-thidley
http://www.czarodzieje.org/t15869-theodore-thidley#428720
http://www.czarodzieje.org/t15871-poczta-theo#428756
http://www.czarodzieje.org/t15868-theodore-thidley
Gracz


PisanieTemat: Re: Poczta profesor Sanford   Sob Kwi 07 2018, 21:39

Szanowna Pani Profesor,
 
Wywar Żywej Śmierci jest to bardzo trudny do wykonania i niebezpieczny eliksir, który sprowadza na osobę, która go wypije śpiączkę potrafiącą trwać w nieskończoność. Dla mugoli i mało doświadczonych czarodziejów może to wyglądać na śmierć. Wywar może faktycznie spowodować koniec żywota przy przedawkowaniu. Mimo dużej trudności przy wykonywaniu eliksiru został on pierwszy raz zrobiony bardzo dawno temu, prawdopodobnie w średniowieczu, bo właśnie z tamtego okresu pochodzą o nim pierwsze wzmianki. Istnieją podania, że to właśnie ród Dear’ów jest za niego odpowiedzialny, jednakże wiele czarodziei się z tym nie zgadza i kwestia nadal pozostaje nie rozwiązana. Charakteryzuje się czarnym jak skrzydło tesrala kolorem i brakiem zapachu.
  By go wykonać trzeba wlać do kociołka nalewkę z piołunu, dodać dwie drewniane łyżki sproszkowanego korzenia asfodelusa, zamieszać dwa razy w prawo, dodać pół wymiarowego kubka soku z fasoli Sopophorusa, zamieszać siedem razy w prawo, dodać trzy posiekane korzenie waleriany i zmiażdżony mózg Leniwca. Na koniec zamieszać sześć razy w lewo, potem sześć razy w prawo i znowu sześć razy w lewo. Kolor wywaru powinien się zmieniać, na początku na bladoróżowy, potem przezroczysty, a po oficjalnym stuknięciu różdżki w kociołek na czarny.
Eliksir największe i najważniejsze (legalne) zastosowanie ma o dziwo w leczeniu oraz przy zwierzętach. Często podaje się jego niewielką dawkę, by pacjent nie czuł bólu i cierpień jakie może odczuć przy serii, mocnych i bolesnych zaklęciach leczniczych. Hodowcy zwierząt używają go, gdy stworzenia chorują mocno i nieuleczalnie na choroby, które mogą przysporzyć im wiele cierpienia. Nie są wtedy skazani na zabijanie ich, ale daniu im głębokiego, spokojnego, niekończącego się snu. Oczywiście jest także bardzo popularny w niebezpiecznych sferach do trucia i pozbywania się osób. 
Skutki wywaru można odwrócić na wiele sposobów, najpopularniejszym jest zwykły eliksir wiggenowy. 
 
Theodore Arthur Thìdley

IX klasa, Ravenclaw
 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : VII
Skąd : Aberystwyth
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 284
  Liczba postów : 197
http://www.czarodzieje.org/t15713-jack-moment
http://www.czarodzieje.org/t15795-moment#425581
http://www.czarodzieje.org/t15733-moment#424167
http://www.czarodzieje.org/t15720-jack-moment#423917
Gracz


PisanieTemat: Re: Poczta profesor Sanford   Sob Kwi 07 2018, 21:57

Szanowna Profesor Alexa Sanford,

Wywar żywej śmierci, jest dość niebezpieczną i trudną do wykonania miksturą. Należy być bardzo uważnym w czasie jej przygotowywania, nie tylko ze względu na działanie samego wywaru - który w zależności od stężenia oraz zażytej ilości, potrafi wywoływać niegroźne omdlenia, głęboką śpiączkę, zaś w skrajnych przypadkach przedawkowania nawet śmierć - ale również wchodzące w jego skład trujące składniki min. tujon, stymulujący układ nerwowy. Często używany również jako środek łagodzący ból. Nadmierne, lub nieostrożne jego spożycie powoduje uszkodzenie mózgu lub nawet śmierć.
Jeden z najbardziej znanych przypadków użycia oraz działania eliksiru żywej śmierci opisał niejaki W.Shakespeare, w dziele o niewinnie brzmiącej nazwie "Romeo i Julia". W którym to zażycie eliksiru wprowadziło nieświadomych swoich poczynań bohaterów w śpiączkę, by na koniec doprowadzić do nieporozumienia oraz zgonu obojga.
Kolejnym jest historia Wiedźmy Leticii Somnolens, która wykorzystała ów wywar próbując zabić księżniczkę, o którą była zazdrosna. Książę uratował ukochaną za pomocą pocałunku, ponieważ na swoich ustach umieścił eliksir wiggenowy - będący odtrutką na podany eliksir. Z owych źródeł, można wywnioskować iż w większości wywar żywej śmierci stosowany był nie tyle do oszustw, a do trucicielstwa, co ostatecznie wiązało się z dość przykrymi zakończeniami.

Wracając jednak, dla doświadczonego czarodzieja, uwarzenie owego eliksiru nie powinno zająć więcej niż godzinę. Tutaj niestety wielu czarodziejów miewa odmienne zdanie co do ilości użytych składników oraz sposobu przygotowania. Podam zatem jeden z popularniejszych, opisanych w księdze "Eliksiry dla zaawansowanych Libacjusza Borage'a".
Do wytworzenia wywaru potrzebny jest z korzenia asfodelusa sopophorusa, piołunu i korzenia waleriany. Kolejno wlewamy do kociołka piołun. Dodajemy sproszkowany korzeń asfodelusa. Następnie mieszamy dwa razy w prawo. Dodajemy sok z fasoli korzenia waleriany. Mieszamy siedem razy w lewo. Dobrze wyważony wywar ma kolor czarny.
Dodatkowo, jeśli fasolę z korzenia waleriany zmiażdżymy srebrnym sztyletem zamiast ciąć, bardziej efektywnie uwolni swoje soki. Ponadto lepszy efekt osiągniemy dodając trzynaście kropel soku z fasoli zamiast dwunastu oraz mieszając w lewo i w prawo siedem razy zamiast raz.
z poważaniem, Jack Moment
Hufflepuff, 7 rok

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Ravenclaw
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Skąd : Dolina Godryka
Czystość Krwi : 75%
Galeony : 1345
Dodatkowo : metamorfomagia, prefekt naczelny
  Liczba postów : 576
http://www.czarodzieje.org/t15093-riley-t-fairwyn
http://www.czarodzieje.org/t15104-poczuj-smoczy-plomien
http://www.czarodzieje.org/t15161-maverick
http://www.czarodzieje.org/t15098-riley-fairwyn
Gracz


PisanieTemat: Re: Poczta profesor Sanford   Pon Kwi 09 2018, 18:06

Profesor Sanford,

Wywar Żywej Śmierci został tak nazwany ze względu na swoje niezwykle silne działanie usypiające. Wywołuje omdlenie, niemalże niemożliwe do przerwania, które niedoświadczony czarodziej może wziąć za śmierć, lecz grozi ona pijącemu dopiero wówczas, gdy eliksir zostanie przedawkowany. Warzony, przyjmuje najpierw bladoróżową barwę, a później staje się całkowicie przeźroczysty. Sam eliksir jest wyjątkowo wymagający i czasochłonny. Myślę, że sam miałbym spory problem z jego przygotowaniem. Działanie wywaru może przerwać eliksir wiggenowy. Składniki, które wykorzystuje się do przygotowania wywaru żywej śmierci są niezwykle rzadkie i cenne:
· Piołun (inaczej psia ruta) - gorzki w smaku, wykorzystywany nie tylko w ziołolecznictwie, ale także jako przyprawa. Barwi się nim tkaniny, a także używa się go w gospodarstwach domowych, gdzie służy niekiedy jako środek do odstraszania owadów, gryzoni i pasożytów. W warzeniu wywaru żywej śmierci, wykorzystujemy nalewkę z tej rośliny.
· Asfodelus - korzystamy z jego sproszkowanego korzenia; jest to liliowata roślina o wąskich liściach i białych lub żółtych kwiatach. W eliksirowarstwie znajdujemy zastosowanie wyłącznie dla jego bulwy.
· Waleriana - naturalny środek uspokajający. W tym eliksirze również korzystamy jedynie z korzeni tej rośliny.
· Fasolka Sopophorusa - wykorzystujemy jedynie jej sok, który w eliksirze traci swoje magiczne właściwości (usuwanie pamięci). Przypomina pomarszczone jagody jemioły o perłowo-białym kolorze. Fasolkę bardzo ciężko jest pokroić, gdyż jest niezwykle twarda i może wystrzelić spod noża, więc zdecydowanie łatwiej będzie ją zmiażdżyć - wtedy puści o wiele więcej soku, niż gdyby była siekana. Sama nazwa „sopophorus” oznacza „zwiastun głębokiego snu”.
· Mózg leniwca - jak to mózg leniwca. Najlepszy będzie świeży, odpowiednio zabezpieczony eliksirem konserwującym, który należałoby zmyć, nim przystąpimy do przygotowywania z niego wywaru żywej śmierci, aby nie wpływał on na właściwości wywaru.
Podstawowy przepis na przygotowanie eliksiru:
· Wlej do kociołka piołun.
· Dodaj sproszkowany korzeń asfodelusa.
· Zamieszaj dwa razy w prawo.
· Dodaj sok z fasoli korzenia waleriany.
· Zamieszaj siedem razy w lewo.

Z wyrazami szacunku,
R. Fairwyn, klasa VIII, Ravenclaw

______________________It takes a lot to give, to ask for help, to be yourself, to know and love what you live with.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Ravenclaw
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Skąd : Dolina Godryka
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 271
  Liczba postów : 240
http://www.czarodzieje.org/t15444-meluisne-pennifold
http://www.czarodzieje.org/t15452-meluzyna#414962
http://www.czarodzieje.org/t15473-meluzyna#415677
http://www.czarodzieje.org/t15446-meluisne-pennifold#414814
Gracz


PisanieTemat: Re: Poczta profesor Sanford   Wto Kwi 10 2018, 13:52

Profesor Sanford,


Wywar żywej śmierci jest skomplikowanym eliksirem, który powoduje omdlenia, wyglądające na tyle dramatycznie, że mogą przypominać śmierć. Jednak to może się stać jedynie w przypadku przedawkowania. Ze względu na trucicielski charakter eliksiru, zazwyczaj był on używany w dawniejszych czasach, gdyż korzenie jego sięgają już kilka wieków wstecz. Tworzenie eliksiru może przysparzać trudności wielu czarodziejom, nawet tym bardziej doświadczonym. Ja zaś z pewnością nie byłabym w stanie go uwarzyć, patrząc na moje umiejętności, jednak jestem w stanie docenić kunszt tworzenia go przez idealnie dobrane składniki roślinne i ich nietypowe łączenia.
Do eliksiru żywej śmierci potrzebujemy:
- asfodelus, a raczej jego sproszkowany korzeń (co ciekawe to jeden z podstawowych składników do uwarzenia znanej odtrutki na żywą śmierć- eliskir wiggenowy)
- waleriana (powszechnie używana w eliksirach, które wywołują kłopoty z biegłością umysłu, czyli na przykład w eliksirze słodkiego snu, czy zapomnienia)
- nalewka z piołunu (co ciekawe, moja ciotka Melusine P. Pennifold, używała jej do badań lekarskich, była psychologiem; okazało się, że w zbyt dużych ilościach powoduje jedynie ból brzucha i przekonanie o płetwach zamiast rąk)
- fasolka Sopophorusa (również bardzo powszechnie używana do wszelkiego rodzaju eliskirów powodujących zapadnięcie w jakieś utraty świadomości, sam jej sok powoduje utratę pamięci
- woda
- mózg Leniwca (skąd brali go w dawnych czasach?)
Przygotowanie eliksiru odbywa się następująco. Do kociołka musimy wlać nalewkę z piołunu, a do niej dodać sproszkowany korzeń asfodelusa. Mieszamy dwa razy w prawo, po czym dodajemy sok z korzenia waleriany. Następnie mieszamy siedem razy w prawo. Dodajemy resztę składników. Idealnie zrobiony wywar powinien mieć kolor czarny

Z poważaniem,
Melusine O. Pennifold
Ravenclaw, rok VIII

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Skąd : Szkocja, Wyspa Skye
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 141
  Liczba postów : 537
http://www.czarodzieje.org/t15974-nessa-m-lanceley
http://www.czarodzieje.org/t15977-czerwone-nici-nessy#434024
http://www.czarodzieje.org/t15976-freya-i-korespondencja-dla-panny-lanceley#434018
http://www.czarodzieje.org/t15975-nessa-m-lanceley#433995
Gracz


PisanieTemat: Re: Poczta profesor Sanford   Wto Kwi 10 2018, 15:01

Profesor Sanford

Wywar Żywej Śmierci
Wymagający i skomplikowany eliksir, którego zawiły przepis nie ułatwia przygotowania go. Samo jego działanie daje objawy, które sugeruje nam sama nazwa -pozbawia przytomności, dramatycznie wycisza oddech i usypia osobę, która miała wątpliwą przyjemność wypicia go. Osoba świeża, niedokształcona może uznać ofiarę za martwą. Nic jednak bardziej wątpliwego - aby nastąpił faktyczny zgon, a praca serca została przerwana, ten stary trucicielski eliksir trzeba by było mocno przedawkować. Samo tworzenie wywaru wymaga rozwagi, wiedzy i doświadczenia - potrzeba ogromnej wiedzy z zakresu zielarstwa i eliksirów, aby został on przygotowany poprawnie. Samo znalezienie składników również nie należy do najprostszych. Bezzapachowy trunek o barwie przypominającej smołę nie wygląda zbyt apetycznie, jednak raptem kilka kropel wystarczy, by poczęstowana tym osoba dosłownie uderzyła głową w stół. Do przygotowania wywaru potrzebujemy: nalewki z piołunu, proszkowanego korzenia asfodelusa, korzenia waleriany, fasolki Sopophorusa. Dodatkowo krążą plotki, iż kolejnym składnikiem - często dopisywanym w księgi przez amatorów eliksirów bądź żartownisiów - jest mózg leniwca, ale moim zdaniem nie brzmi to zbyt prawdopodobnie. Wolę jednak dopisać wzmiankę o nim w wypracowaniu dla Pani. Kompozycja tych ziół, które mają właściwości trujące wpływa na system nerwowy, działając przeciwbólowo i relaksująco.
Aby przygotować Eliksir poprawnie należy zacząć od napełnienia kociołka odpowiednią ilością wody, następnie po zagotowaniu dorzucić piołun i tym samym stworzyć nalewkę, będącą podstawą naszej mikstury. Kolejnym składnikiem jest sproszkowany korzeń asfodelusa, po którego dodaniu należy dwukrotnie zamieszać powstaną substancję w prawo i dolać do tego jeszcze krople walerianowe powstałe w wyniku zmiażdżonej fasolki. Mówi się, że odpowiednia ilość ich to trzynaście. Bardzo ważnym elementem w przygotowywaniu wywaru jest mieszanie! Aby Wywar Żywej Śmierci był przygotowany odpowiednio, po dodaniu wszystkich składników należy zamieszać raz w lewo, a następnie siedem razy w prawo i dać mu chwilę do dojścia.
Warto wspomnieć, że eliksir wiggenowy jest odtrutką i doskonałym sposobem na wybudzenie kogoś ze śpiączki po spożyciu smołowatego napoju.  
Nessa M. Lanceley
Rok VIII, Slytherin.

______________________


I’m tough, ambitious and I know exactly what I want.

If that makes me a bitch, o k a y.Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 18
Skąd : Londyn, Anglia
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 211
  Liczba postów : 213
http://www.czarodzieje.org/t15878-daisy-bennett#429065
http://www.czarodzieje.org/t15880-daisy-zaprasza-kwiatuszki-stworzmy-lake
http://www.czarodzieje.org/t15881-poczta-daisy-b#429071
http://www.czarodzieje.org/t15879-daisy-bennett
Gracz


PisanieTemat: Re: Poczta profesor Sanford   Czw Kwi 12 2018, 14:25

Profesor Sanford,

Wywar Żywej Śmierci jest jednym z zaawansowanych i niebezpiecznych eliksirów, który działa jak silny środek usypiający. Po jego wypiciu zapada się w bardzo mocny sen, który przypomina niemal śmierć, stąd nazwa. Przedawkowanie tego eliksiru lub wypicie źle uwarzonego grozi śmiercią.

Podstawowymi składnikami są woda, sproszkowany korzeń asfodelusa (asfodelus dodaje się równiez do Eliksiru Wiggenowego), piołun, korzenie waleriany (gałązki są uzywane do warzenia Eliksiru Zapomnienia i Eliksiru Słodkiego Snu) oraz fasolka sopophorusa.

Do wody należy dodać piołun, co powoduje powstanie nalewki z piołunu, do której dodaje się sproszkowany korzeń asfodelusa. Potem trzeba zamieszać dwa razy w prawo. W połowie warzenia musi postać jednorodna substancja w kolorze czarnej porzeczki. Następnie do kociołka dodajemy sok z fasoli sopophorusa i korzenie waleriany. W tym miejscu kolor eliksiru powinien zmienić się na liliowy. Mieszamy siedem razy w lewo, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, mówi się jednak, że lepiej zamieszać siedem razy w lewo, a następnie raz w prawo, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Należy mieszać do czasu, aż substancja zrobi się przezroczysta.

Odwrócić skutki tego eliksiru jest zdolny Eliksir Wiggenowy.

Daisy Bennett, rok VII, Gryffindor
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Skąd : Filadelfia, USA
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 1686
Dodatkowo : pałkarz, prefekt fabularny
  Liczba postów : 1800
http://www.czarodzieje.org/t11001-daisy
http://www.czarodzieje.org/t11218-stokrotka
http://www.czarodzieje.org/t11249-listy-do-daisy#303189
http://www.czarodzieje.org/t11219-daisy-manese
Administrator


PisanieTemat: Re: Poczta profesor Sanford   Czw Kwi 12 2018, 22:11

Pani profesor,

Wywar Żywej Śmierci jest eliksirem usypiającym. Jego nazwa sugeruje, że osoba, która go zażyła sprawia wrażenie umarłej, chociaż w rzeczywistości jedynie śpi. Należy bardzo uważać z dawkowaniem, gdyż zbyt duża poracja może rzeczywiście doprowadzić do śmierci.
Należy posiadać takie składniki jak: sproszkowany korzeń asfodelusa, piołun, korzeń waleriany, strączki sopophoursa, a także odpowiednią ilość wody.
Warzenie zaczyna się od dodania piołunu do wody i stworzenia z niego nalewki. Następnie  trzeba wsypać korzeń asfodelusa i zamieszać, po czym kolejny korzeń waleriany i znowu zamieszać. Poprawnie uwarzony wywar powinien przybrać kolor czarny oraz smolistą konsystencję.
Eliksirem zdolnym odwrócić działanie Żywej Śmierci jest eliksir Wiggenowy, który posiada jeden wspólny składnik - korzeń asfodelusa.

Z poważaniem,
Daisy Manese
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Uczeń Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Skąd : Brighton
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 1544
  Liczba postów : 1212
http://www.czarodzieje.org/t14309-vivien-o-i-dear
http://www.czarodzieje.org/t14332-w-odchlani#378419
http://www.czarodzieje.org/t14330-poczta-void
http://www.czarodzieje.org/t14333-vivien-o-i-dear#378429
Moderator


PisanieTemat: Re: Poczta profesor Sanford   Pią Kwi 13 2018, 23:31

Szanowna Pani Profesor,

Wywar Żywej Śmierci jest eliksirem powodującym omdlenie przypominające śmierć (stąd nazwa), ale dopiero jego przedawkowanie do niej doprowadza. Najskuteczniejszym antidotum na ten eliksir jest tojad. Wywar Żywej Śmierci jest dość trudny do przygotowania, więc poprawnie jest w stanie wykonać to zadanie jedynie osoba zaawansowana w eliksirach.

Wywar przyrządza się na bazie nalewki z piołunu. Równie ważnymi składnikami jest fasola waleriany i korzeń asfodelusa. Eliksirowarowie spierają się na temat dokładnego przepisu na ten eliksir, więc podam najbardziej rozpowszechnioną recepturę:
Przyrządzanie eliksiru należy rozpocząć od wlania do kociołka nalewki z piołunu Gdy osiągnie ona odpowiednią temperaturę (nie może się zagotować!) należy dodać sproszkowany korzeń z asfodelusa, po czym zamieszać dwa razy w prawo. Następnie należy dodać sok z korzenia walieriany - można korzeń posiekać, najlepsze efekty daje jednak rozgniecenie. Podręcznik podaje, że należy dodać do eliksiru dwanaście kropel, jednakże uważam, ze dodając jedną kroplę więcej można uzyskać lepsze efekty. Kończąc eliksir należy siedem ray zamieszać w lewo i raz w prawo.
Vivien Dear, rok VIII
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Skąd : Dolina Godryka
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 133
Dodatkowo : Hipnoza
  Liczba postów : 170
http://www.czarodzieje.org/t15475-terrey-balfour-thidley#415699
http://www.czarodzieje.org/t15609-czasem-cie-zahipnotyzuje#420464
http://www.czarodzieje.org/t15608-hypnos#420458
http://www.czarodzieje.org/t15476-terrey-thidley
Administrator


PisanieTemat: Re: Poczta profesor Sanford   Sob Kwi 14 2018, 14:39

Szanowna Pani Profesor,

Składnikami Wywaru Żywej Śmierci są: sproszkowany korzeń asfodelusa, nalewka z piołuniu, korzenie waleriany, fasolki Sopophorusa i oczywiście woda. Aby przyrządzić ten eliksir należy sporządzić (lub wziąć już gotową) nalewkę z piołunu, którą wlewa się do kotła i miesza z asfodelusem. Następnie powinno się zamieszać dwa razy w prawo i dodać trzynaście kropli soku z waleriany, który wyciska się poprzez zmiażdżenie korzenia. Tak przygotowany wywar należy zamieszać raz w lewo, a następnie siedem razy w prawo. Jest to silny środek usypiający, niezwykle skomplikowany w przygotowaniu i dlatego też zalecany do wykonania przez doświadczonych czarodziejów. Nie powoduje on śmierci, a jedynie śpiączkę, z której wybudzić może jedynie szybkie podanie eliksiru wiggenowego. Prawidłowo uwarzony eliksir powinien przybrać barwę czarną, przypominającą smołę. Ciekawostką jest, że Wywar Żywej Śmierci został wspomniany w baśni o wiedźmie Leticii Somnolens, która z zazdrości o urodę otruła księżniczkę.


Terrey Thìdley,
Gryffindor, VIII______________________


Every part of me says go ahead. I got my hopes up again, not if it

Feels like we only go backwards darling
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Ravenclaw
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Skąd : Paryź, Francja
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 688
Dodatkowo : prefekt fabularny
  Liczba postów : 659
http://www.czarodzieje.org/t15095-marceline-holmes
http://www.czarodzieje.org/t15273-sow
http://www.czarodzieje.org/t15094-marceline-holmes
Gracz


PisanieTemat: Re: Poczta profesor Sanford   Sob Kwi 14 2018, 17:50

Szanowna profesor Sanford,


Wywar Żywej Śmierci jest to jeden z najsilniejszych eliksirów, którego skutki przedawkowania mogą być śmiertelne w skutkach, przy niewłaściwym spożyciu. Dla niedoświadczonego czarodzieja, który jest świadkiem wypicia ów mikstury, omdlenie może przypominać faktyczną śmierć, dlatego uprasza się o rozwagę przy jego stosowaniu, gdyż przedawkowanie faktycznie może doprowadzić do zgonu.

Czas, który należy poświęcić na przygotowanie eliksiru musi być w pełni przepełniony chęcią uwarzenia go, wszak jest to na tyle żmudny i skomplikowany proces, że prawidłowo zrobiona mikstura nadaje się do oddania już po godzinie, a tylko wprawny czarodziej nie powinien mieć problemu z przygotowaniem Wywaru, choć i to bywa wątpliwe. Składniki, które służą przy warzeniu, podobnie jak kolejność ich dodania winna być skrupulatnie dopilnowana, byle nie przesadzić lub nie dorzucić czegoś "za mało".

Przygotowanie tego eliksiru budzi wiele spekulacji, wszak potwierdzonego, w pełni akceptowalnego procesu warzenia Wywaru nie ma, a naukowcy nadal prowadzą nad nim badania, dlatego też pozwolę sobie przytoczyć najbardziej znany i praktykowany sposób.
Do kociołka należy wlać nalewkę z piołunu (w jego liściach zawarty jest lotny olejek  tujonu, który ma działanie przeciwbólowe, ale przedawkowanie może poskutkować uszkodzeniem mózgu, a nawet śmiercią). Następnie należy dodać sproszkowany korzeń asfodelusa (o ile piołun jest podgrzany - nie może się zagotować, bo eliksir zostanie uwarzony nieprawidłowo) i zamieszać dwukrotnie w prawo, po czym dolewamy kilka kropel soku zmiażdżonej fasolki z korzenia waleriany (ojciec doradził mi, że trzynaście może być prawidłową ilością) i ponownie mieszamy, tym razem w lewo siedem razy, niektóre pogłoski mówią, że należy też siedem razy w prawo, ale w książkach mowa jest o jednym razie.  Na końcu prawdopodobnie należy też dodać zmiażdżony mózg leniwca, aczkolwiek (być może) jakiś żartowniś dopisał to w podręczniku do eliksirów, który znalazłam w bibliotece.

Idealnie do odwrócenia skutków Wywawu nadaje się eliksir wiggenowy.


Marceline Holmes, VIII rok, Ravenclaw


Ostatnio zmieniony przez Marceline Holmes dnia Sob Kwi 14 2018, 18:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Nauczyciel
Galeony : 20
  Liczba postów : 118
http://www.czarodzieje.org/t3264-nauczyciele-fabularni
http://www.czarodzieje.org/t15197-poczta-profesor-sanford#405511
Gracz


PisanieTemat: Re: Poczta profesor Sanford   Sob Kwi 14 2018, 18:18

DZIĘKUJĘ ZA NADESŁANE PRACE!
CZAS NA LISTY DOBIEGŁ KOŃCA!
NIESPODZIANKĘ WRZUCĘ NIEBAWEM, ALE NA RAZIE MUSZĘ ROZDAĆ PUNKTY I PODLICZYĆ TEŻ OGÓLNE WYNIKI KLASYFIKACJI UCZNIOWSKIEJ!Proszę, by administracja mnie za to po rękach nie biła prezent dla Nev ^^

PS. To info usunę jak wrzucę niespodziankę.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Skąd : Wyspa Skye, Szkocja
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 794
Dodatkowo : prefekt fabularny
  Liczba postów : 2254
http://www.czarodzieje.org/t13638-blaithin-astrid-dear
http://www.czarodzieje.org/t13646-not-a-bad-girl
http://www.czarodzieje.org/t13684-dziobek
http://www.czarodzieje.org/t13647-blaithin-astrid-dear
Gracz


PisanieTemat: Re: Poczta profesor Sanford   Sob Kwi 14 2018, 18:59

Pozwolenie uzyskałam I love you

Profesor Sanford,


Wywar Żywej Śmierci potrafi być niezwykle groźny dla kogoś niezbyt obytego z eliksirami, zaleca się więc wyjątkową ostrożność w jego stosowaniu. Powoduje on swego rodzaju sen, bardzo ciężko do przebudzenia, nieraz mylnie brany za śmierć. W dawnych czasach używany jako trucizna, wymaga jednak dodania bardzo dużej dawki aby zabić.
Eliksir ten należy do jednych z najtrudniejszych, przez co tylko wysoce wykwalifikowani czarodzieje są w stanie wykonać go poprawnie. Powinien on zajmować całą uwagę przygotowującego, wszystkie składniki muszą być sprawdzone jakościowo i przez ponad godzinę należy pilnować kociołka.
Zdobycie składników do Wywaru Żywej Śmierci jest dość skomplikowanym zadaniem. Najważniejsze są rzadkie zioła, zawierające tujon (stosowany również w innych celach, na przykład łagodzeniu bólu, co jest możliwe dzięki jego właściwościom stymulującym układ nerwowy). Nieostrożne obchodzenie się z tymi ingrediencjami może wywołać wiele szkód fizycznych, a nawet doprowadzić do śmierci. Niezwykle ważnym składnikiem jest też sproszkowany korzeń asfodelusa, który dodaje się do nalewki z piołunu. Dodatkowo potrzebne są korzenie waleriany, fasolki sopophorusa.
Przepis:
1. Wlać piołun do kociołka.
2. Dodać korzenia asfodelusa i waleriany.
3. Zamieszać dwa razy w prawo.
4. Dodać 13 kropel soku z faolek Sopophorusa.
Wywar powinien zmienić kolor z bladoróżowego na przezroczysty.

Do odwrócenia skutków Wywaru Żywej Śmierci używany jest eliksir Wiggenowy.


Blaithin Dear, I rok studiów, Gryffindor______________________

Fire Dear
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content
PisanieTemat: Re: Poczta profesor Sanford   

Powrót do góry Go down
 

Poczta profesor Sanford

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Islam! Wiara w tego samego Boga?
» Poczta Emily

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje ::  :: 
poczta
-