Czarodzieje - forum rpg typu PBF Play By Forum. Zostań czarodziejem niczym Harry Potter, dla którego nasz Hogwart stanie się drugim domem.

 
IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share
 

 Przejście pod Posągiem Jednookiej Wiedźmy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Shenae D'Angelo

Student Ravenclaw
Rok Nauki : I
Wiek : 21
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 6297
Dodatkowo : ścigająca, kpt
  Liczba postów : 2739
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7146-shenae-d-angelo#204090
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7147-shenae-d-angelo#204112
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7148-shenae-d-angelo#204119
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7244-shenae-d-angelo#204981
Przejście pod Posągiem Jednookiej Wiedźmy QzgSDG8
Gracz
Przejście pod Posągiem Jednookiej Wiedźmy Empty


PisanieTemat: Przejście pod Posągiem Jednookiej Wiedźmy   Przejście pod Posągiem Jednookiej Wiedźmy EmptyPią Paź 02 2015, 14:24


Przejscie pod Posagiem Jednookiej Wiedzmy
Tajemnicze przejście, o którym niewielu wie, znajduje się pod Posągiem Jenookiej Wiedźmy. Żeby się tu dostać wystarczy użyć zaklęcia Dissendium i stuknąć w kamienną strukturę garbu czarownicy. Wtedy monument odsłania bardzo wąski korytarzyk, zwężający się coraz bardziej, aż do postaci niewielkiego tunelu. Prowadzi on do klapy w podłodze magazynu Miodowego Królestwa.

UWAGA, KOSTKI:
Aby znaleźć przejście musisz rzucić kostką w tym temacie.
1, 2, 5, 6 - udaje Ci się usłyszeć rozmowę o tajemniczym przejściu pod posągiem Jednookiej Wiedźmy od uczniów starszej klasy, wyjaśniających również metodę wejścia,
3, 4 - żyjesz w nieświadomości o tym przejściu.
O przejściu można powiedzieć tylko jednej osobie.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Cassandra Hawkins

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : I
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 138cm
C. szczególne : szczęśliwe dziecko
Galeony : 44
  Liczba postów : 88
http://www.czarodzieje.org/t16395-cassandra-hawkins
http://www.czarodzieje.org/t16405-relacje-cassie
http://www.czarodzieje.org/t16404-poczta-cassie
http://www.czarodzieje.org/t16394-cassandra-hawkins#449569
Przejście pod Posągiem Jednookiej Wiedźmy QzgSDG8
Gracz
Przejście pod Posągiem Jednookiej Wiedźmy Empty


PisanieTemat: Re: Przejście pod Posągiem Jednookiej Wiedźmy   Przejście pod Posągiem Jednookiej Wiedźmy EmptySob Gru 15 2018, 12:39

Dalsze poszukiwania tajemnic tego zamku były wyjątkowo mało owocne. Owszem, Cassie znalazła kilka wspaniałych miejsc, które zamierzała odwiedzić ponownie w przyszłości, poświęcając im dużo więcej uwagi, ale no, to nie były sekretne miejsca. A dokładnie o takie chodziło małej Krukonce.
Siódme piętro było dla niej pełne porażek, z których szczęśliwie nie zdawała sobie kompletnie sprawy. Minęła portret Grubej Damy, tak jak mija się mnóstwo innych obrazów, przeszła koło Pokoju Życzeń nie odkrywając jego tajemnicy, nie zauważyła wejścia na dach. Na szóstym piętrze również sporo przegapiła, a potem to już była pora na obiad. Nieco zawiedzione, ale po swojemu wiecznie uśmiechnięte dziewczę zeszło do Wielkiej Sali, bo z tego całego myszkowania po zamku naprawdę zgłodniała. Siedziała na uboczu, bo przecież zamierzała zaraz wznowić poszukiwania, gdy nagle usłyszała przyciszony szept dwójki starszych uczniów dobiegający od sąsiedniego stołu. Z początku nie zwróciła uwagi, w końcu nieładnie tak podsłuchiwać, ale potem dotarło do niej słowo-klucz, które zupełnie zmieniło jej pogląd na te sprawy.
- ...ukrytym korytarzem - tak brzmiała fraza, która zainteresowała Cassie. - Na trzecim piętrze, jednooka wiedźma. Rzucasz Dissendium, stukasz różdżką w garb i otwiera się przejście. Ale wiesz, to i tak połowa planu, bo trafiasz do magazynu Miodowego Królestwa...
Starszaki ucichły nagle, bo w zasięgu wzroku pojawił się nauczyciel. Cassandrze spłonęły czerwienią policzki, bo miała wrażenie, że wszyscy wokół widzieli, jak podsłuchiwała i słyszeli jej myśli o tym, co zamierzała teraz zrobić. W paru kęsach skończyła posiłek, zgarnęła torbę i ruszyła w stronę wyjścia, a gdy tylko znalazła się za nim... ruszyła pędem na trzecie piętro.
Po krótkich poszukiwaniach faktycznie znalazła posąg jednookiej wiedźmy i... wtedy zrozumiała. Nie miała pojęcia, jak rzucać to zaklęcie! Dissendium, dissendium... Doskonale pamiętała nazwę, ale to przecież nie wystarczyło do tego, by zadziałało! Tak więc, zmiana planów! Kierunek - biblioteka! I nauka. Poszukiwania książki i nauka tajemniczego zaklęcia. A może było czarnomagiczne?! Aż ją przeszły ciarki. Musiała się tego dowiedzieć!
I tak oddaliła się z korytarza szybciej, niż doń przyszła.
[z/t]


Kosteczka: 2 (udało się podsłuchać rozmowę)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Przejście pod Posągiem Jednookiej Wiedźmy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Przejście pod Posągiem Jednookiej Wiedźmy JHTDsR7 :: 
hogwart
 :: 
Wielkie schody
 :: 
trzecie pietro
-